Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

@mmajstor Znaci da se pravi paralela izmedju Sibenke i Dalasa? Vucara raspadnuti tim do plejofa strasno konkurente konferencije i vec dve godine igraju egal serije sa jednom od dve najjacih ekipa na svetu, tj Klipana. Pritom, nema nijednog legitimnog saigraca u ekipi koji je prava podrska.

 

Hipoteticki, da je Bodibond otisao zaista u NBA, zaista ne znam sta bi ocekivali i sta bi se desilo. O Teodosicu su se ispredale bajke pre karijere preko bare, Pistol Pete i to, otisao je tamo i? Ne kazem ja, nije radnik pravi, ali ajde da budemo malo realni. Sta bi bilo kad bi bilo. Od svega toga, moram da se usaglasim da je danas prodja u NBA laksa, ali ne mislim zbog njih pre na IC, mislim da je Dirk pokrenuo to. Mark Kjuban je direktno to rekao. Da su trazili naslednika Novickog. Jokic je jos veci unikat, prosto dijamant redji. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Cavani said:

Da se 99 posto igraca ne odaziva ne bi se ni igrale OI jer ne bi imao ko da igra.

OI su najznacajnije takmicenje i jedinstvena prilika da se sastavi nas najjaci tim od ko zna kad, sto se mene tice nema izgovora jer je takmicenje tek za mesec dana. Cak i da mu je zena trudna ko sto neko napisa, pa sta nece ga on radjati.

 

Problem je što se u Srbiji nikad nije desio raskid sa komunizmom pa su tako mnoge stvari iz tog vremena ostale u glavama mnogih ljudi. Jedna od njih je da su sportisti obavezni da igraju za reprezentaciju kako bi odužili dug državi. Niti Jokić niti bilo koji drugi igrač nema apsolutno niakakav dug prema državi i nema šta da odužuje. Svaki njegov izgovor je validan izgovor, bilo da želi da jaše konje ili da leži pored bazena. Pogotovo ako se zna da nije imao normalan odmor od leta prošle godine i da je odigrao u tom periodu preko 100 utakmica sa velikom minutažom.  

 

Kao što rekoh, ja bih zaista voleo da on igra na OI, ali ako ne želi to je njegovo pravo i ja mogu samo da to ispoštujem. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Losmi17 said:

Samo cekam da vidim miskovo blebetanje i amortizaciju ovoga.

Cudi me da vec nije odradio neki damage control.

Ono njegovo, neka lejm zagonetka.

 

Ne pita se on vise nista oko Nikoline karijere koliko ja znam. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dl91 said:

@mmajstor Znaci da se pravi paralela izmedju Sibenke i Dalasa? Vucara raspadnuti tim do plejofa strasno konkurente konferencije i vec dve godine igraju egal serije sa jednom od dve najjacih ekipa na svetu, tj Klipana. Pritom, nema nijednog legitimnog saigraca u ekipi koji je prava podrska.

 

Hipoteticki, da je Bodibond otisao zaista u NBA, zaista ne znam sta bi ocekivali i sta bi se desilo. O Teodosicu su se ispredale bajke pre karijere preko bare, Pistol Pete i to, otisao je tamo i? Ne kazem ja, nije radnik pravi, ali ajde da budemo malo realni. Sta bi bilo kad bi bilo. Od svega toga, moram da se usaglasim da je danas prodaja u NBA laksa, ali ne mislim zbog njih pre na IC, mislim da je Dirk pokrenuo to. Mark Kjuban je direktno to rekao. Da su trazili naslednika Novickog. Jokic je jos veci unikat, prosto dijamant redji. 

 

Ne pravim ja nikakvu paralelu, to si ti uradio. 

 

Samo sam odgovorio na pitanje koji su to nekadasnji igraci bolji od Doncica. Pitanje Igranja u NBA je neka potpuno druga tema. Ja sam siguran da Doncic ne bi mogao da bude ni rezerva 90ih u NBA dok bi Drazen danas imao bolji ucinak nego Doncic. Ko sto kazem, to je neka potpuno druga tema jer je NBA potpuno drugacija pa ne bi trebalo da zakljucujete ko je bolji igrac samo na bazi uporedjivanja statistike u NBA onda i sada. 

 

Za Jokica ne mogu da do kraja zakljucim nista, jer covek nista u karijeri osvojio nije. Nije pokazao onu najbitniju stvar. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skyglider said:

 

Problem je što se u Srbiji nikad nije desio raskid sa komunizmom pa su tako mnoge stvari iz tog vremena ostale u glavama mnogih ljudi. 

 

U Srbiji nikada nije postojao komunizam. I ne samo u Srbiji, nego nigde u svetu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

Problem je što se u Srbiji nikad nije desio raskid sa komunizmom pa su tako mnoge stvari iz tog vremena ostale u glavama mnogih ljudi. Jedna od njih je da su sportisti obavezni da igraju za reprezentaciju kako bi odužili dug državi. Niti Jokić niti bilo koji drugi igrač nema apsolutno niakakav dug prema državi i nema šta da odužuje. 

 

Zasto se u Srbiji reliktom komunizma i necim retrogradnim proglasava nesto sto je potpuno normalno tamo u normalnom svetu? Svi i svuda se dice osecajem patriotizma, samo je kod nas to iz nekog razloga prokuzeno. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

 

Ne pravim ja nikakvu paralelu, to si ti uradio. 

 

Samo sam odgovorio na pitanje koji su to nekadasnji igraci bolji od Doncica. Pitanje Igranja u NBA je neka potpuno druga tema. Ja sam siguran da Doncic ne bi mogao da bude ni rezerva 90ih u NBA dok bi Drazen danas imao bolji ucinak nego Doncic. Ko sto kazem, to je neka potpuno druga tema jer je NBA potpuno drugacija pa ne bi trebalo da zakljucujete ko je bolji igrac samo na bazi uporedjivanja statistike u NBA onda i sada. 

 

Za Jokica ne mogu da do kraja zakljucim nista, jer covek nista u karijeri osvojio nije. Nije pokazao onu najbitniju stvar. 

To je legitimno misljenje, koliko god recimo nekima bilo smesno, mozda bi i Bobi Marjanovic u kosarci gde su centri bili teskasi bolje snasao. Gde nisu bili toliko mobilni, u vreme kada bi video visokog da se izvlači na sut sa distance delovalo kao los vic. Ali opet, sta bi bilo kad bi bilo. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skyglider said:

 

Problem je što se u Srbiji nikad nije desio raskid sa komunizmom pa su tako mnoge stvari iz tog vremena ostale u glavama mnogih ljudi. Jedna od njih je da su sportisti obavezni da igraju za reprezentaciju kako bi odužili dug državi. Niti Jokić niti bilo koji drugi igrač nema apsolutno niakakav dug prema državi i nema šta da odužuje. Svaki njegov izgovor je validan izgovor, bilo da želi da jaše konje ili da leži pored bazena. Pogotovo ako se zna da nije imao normalan odmor od leta prošle godine i da je odigrao u tom periodu preko 100 utakmica sa velikom minutažom.  

 

Kao što rekoh, ja bih zaista voleo da on igra na OI, ali ako ne želi to je njegovo pravo i ja mogu samo da to ispoštujem. 

Pa nisu valjda komunisti Teo, Bogdan, Kalinic i 80 posto drugih igraca koji se odazivaju svojim selekcijama.

Niti je kosarka voznja kamiona, niti kamiondzije imaju nekoliko meseci odmora godisnje.

Njegovo pravo je da ne igra, moje da kazem da je to pizdinski za moj sistem vrednosti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Hugo Punch said:

Nema nikakav dug ka društvu Jokić ali iskreno mislim da je čast biti na spisku nacionalnog tima. Čast koju malo njih ikada doživi, i ružno je to tek tako odbaciti.

 

Po meni to veze nema s komunizmom.

 

Nema to veze sa komunizmom već ima veze reakcija društva na njegovu odluku.

 

Da, jeste čast da zaigraš za nacionalni tim i on je tu čast doživeo, igrao je na OI i osvojio medalju, medalju koju mnogi veliki igrači nisu osvojili np. Nowitzki i Nash.  

 

 

12 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Zasto se u Srbiji reliktom komunizma i necim retrogradnim proglasava nesto sto je potpuno normalno tamo u normalnom svetu? Svi i svuda se dice osecajem patriotizma, samo je kod nas to iz nekog razloga prokuzeno. 

 

 

U normalnom svetu je normalno da navijači ne budu zadovoljni ako neki igrač ne želi da igra na nekom takmičenju (naravno, sve u zavisnosti od popularnosti sporta) ali nije normalno da se to nameće kao neka obaveza prema državi.

 

 

10 minutes ago, Cavani said:

Pa nisu valjda komunisti Teo, Bogdan, Kalinic i 80 posto drugih igraca koji se odazivaju svojim selekcijama.

Niti je kosarka voznja kamiona, niti kamiondzije imaju nekoliko meseci odmora godisnje.

Njegovo pravo je da ne igra, moje da kazem da je to pizdinski za moj sistem vrednosti. 

 

Očigledno da nisi lepo pročitao šta sam napisao. Naravno da nisu igrači koji se odazivaju nikakvi komunisti, već je mentalitet društva ostao u komunističkom dobu, a što se sporta tiče to je uverenje da je svaki igrač u obavezi da igra za reprezentaciju na svakom takmičenju kako bi odužio dug državi (i partiji). Decenijama su tako ljudima ispirani mozgovi i to je tako ostalo ukorenjeno. 

 

 

10 minutes ago, mmajstor said:

Vidis da covek i ne zna sta je komunizam. Otprilike imam osecaj sta hoce da kaze, ali to je neka sazvakana prica pre 20 godina... od tada se mnogo toga izdesavalo. 

 

Važi, bitno je da ti znaš 🙂

 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

@Skyglider

Ne mislim ni da je komunisticko razmisljanje to da je cast igrati za reprezentaciju svoje zemlje. To je tako od kad postoji sport i takvog razmisljanja je vecina sportista.

Offtopic

O Jokicu najvise govori sto je pod uticajem neandertalaca od brace, ono poslednje zaletanje na Bukera koji nije ni zeleo kavgu nesto posebno  je bilo tragikomicno za gledanje. Steta sto ih onaj matori nije pustio pa da zavrse svoje karijere u Usa.

Link to comment
Share on other sites

@Skyglider ali niko ne govori o nametnutoj obavezi igranja za reprezentaciju, govorimo o igranju za istu iz patriotskih i sportskih pobuda. Evo, sad se igra EP u fudbalu, koliko je igraca svojevoljno odbilo da nastupi za reprezentaciju? Eto i kad je kosarka u pitanju, vidimo kako se tamo na Zapadu igraci listom iz aviona pojave na pripremama. Hell, koliko puta se desilo da neki sportista iskljucivo iz licnih pobuda odlucio da odbije nastup na Olimpijskim igrama? Mislim, mogu ja to da primim k znanju, ali da razumem ne mogu. Ne vidim da za jednog sportistu postoji bilo sta vaznije od nadmetanja, takmicenja i borbe za trofeje. Ako su jos i u pitanju fuckin' OI, kako je moguce da neko to iskulira? Hiljade kosarkasa i milioni sportista bi ubili za takvu priliku. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Skyglider said:

 

15 minutes ago, Skyglider said:

 

Važi, bitno je da ti znaš 

 

Nije toliko bitno ko zna a ko ne zna koliko je bitno da se pogodi kontekst u kome se pise. Komunizam je ideologija o besklasnom drustvu u kome bi svi ljudi bili jednaki i sa jednakim pravima. To je u sustini lepa rec, ali na zalost nijedno drustvo nikada nije dostiglo taj stepen razvoja. Mi smo bili u socijalistickom uedjenju koji se podrazumevao kao put ka tom idealnom komunistickom sistemu. Na zalost, ljudi koliko su zli i pokvareni su koristili tj zloupotrebljavali neke manjkavosti tog sistema zbog svoje licne koristi pa su sistem doveli do toga da ogrezne u korupciji pa je i propao zbog jaceg uticaja onog drugog. 

 

Ono sto ti hoces da kazes jeste klasicna liberalna prica koja jaca individualisticki sistem vrednosti naustrb kolektivnog. Naravno da i ta prica ima svoje prednosti ukoliko se ne ogrezne u krajnost, inace dobijamo sistem slican kao sto smo imali i u propalom socijalistickom sistemu. Ono gde si najvise promasio jeste sto tvrdis da nas mentalitet podrazumeva da se nametne obaveza igraca prema drzavi da on mora da igra za reprezentaciju. Ja se prosto pitam da li uopste i citas sta forumasi pisu, i ko tacno je tvrdio da treba da se to nametne igracima u vidu neke obaveze? 

 

5 minutes ago, Hamilton said:


dajte coveku casu vode

 

Imas neki problem? 

 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da napišem koju na ovu temu, pošto sam jako slaba na reprezentaciju. To je i razlog što sam uvek volela Bogdana i Tea više nego Jokića, pa neka nakupi 10 MVP nagrada. Nakon SP se popljuvao Sale Đorđević, koji inače nije neki taktičar, ali je kao selektor jedini zaslužan što se vratio "kult" reprezentacije, ponovo smo se svi hajpovali, radovali utakmicama na takmičenjima (od igrača upravo pomenuti Teo, a onda je palicu preuzeo Bogdan), kako je on kriv što Jokić nije igrao kako je mogao. Dok je taj Jokić došao sa 20 kg viška, igrao preko one stvari i nije komunicirao sa medijima, pokrivao je Bogdan. Da sam ja selektor i da mi najbolji igrač dođe takav, bio bi precrtan istog momenta sa spiska. To bi verovatno i Sale uradio, da nije znao kakva bi hajka na njega usledila.

 

Onda je došlo SP, ispadosmo nesrećno, opet je pljuvačinu primio Bogdan koji je vukao kola bez točkova, šatro on kriv što nije "prepustio mesto lidera repke" Jokiću. Jednog igrača dobra energija saigrača nikada ne može da spusti, samo da podigne i motiviše, te mi je uvek bila nejasna paralela da je Bogdanović nešto kriv Jokiću. No to pljuvanje povlači raspravu da li je Nikola zapravo pametan što je batalio ovu rabotu, ali to je druga tema o kojoj sada ne bih. Suština je: Jokić je imao mnogo veći kredit nego bilo koji drugi naš igrač, čak ni oni koji nisu toliko dobri a uvek su se odazivali i poštovali selektora.

 

Poenta svega:

 

1. Jokića više ne zvati u reprezentaciju. Ne osuđujem ga lično, Bogdan je jednom rekao da je to svačiji izbor i dobra volja i da ne treba osuđivati i sa tim se slažem. Ali takođe je naše pravo da nam se to ne dopada i ne volimo.

2. Igra reprezentacije nikada nije trebalo da se gradi oko Jokića. Nacionalni tim nije Denver, tačka, šlus.

3. Uradio je ovo na jako perfidan način, preko medija, za koje gle čuda nije davao izjave tokom prethodnog takmičenja.

 

Momcima koji budu igrali kvalifikacioni turnir i OI puna podrška, makar to bili Bogdan s jednom nogom, Raduljica i Birča, zaslužili su. Bez pljuvanja i očekivanja, samo puna podrška selektoru i igračima!

Edited by DameTime
  • Like 5
  • Thanks 4
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Redstar0356 said:

Zato sto se ne bavi zanatom ili poslom, bavi se sportom, sport treba da predstavlja zelju i glad za uspehom. Nije ok da se na sport gleda kao na posao, tu mora da postoji strast. Opravdano je sto on tu strast nema a jos opravdanije sto ga ljudi nece voleti posle toga. Ja ga doduse nikad i nisam voleo i nikad nisam shvatao fascinaciju njegovim igrama. Valjda zato sto Megu nikad nije uspeo da odvede do trofeja i zato sto je za mene Nba obican cirkus, ne znam. 

To što ne igra za reprezentaciju, znači da nije gladan uspeha? Da li si ti nekad gledao njega u Denveru i da li si uopšte upućen u dešavanja u NBA? 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...