Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, Wook said:

Mene od svega najvise raduju oni kratki periodi kada igramo sa Jokicem na 5 i Bogdanom, Bjelicom, Jovicem i Lucicem. 

 

Sa Italijom smo na momente bukvalno izgledali kao (dobar) NBA tim. Verovatno ce ta petorka imati vecu minutazu od 1/4 F.

Po meni su Bogdan i Bjelica mnogo veći kvalitet nego što imaju role u NBA. Pogotovu Bogdan. Znam da će neki forumaši skočiti na mene ali me Bogdan sve više podseća na Stojakovića po načinu igre i verujem da može biti jedan od najboljih šutera u NBA. On i Jokić su neverovatno napredovali od Olimpijade do danas.

Link to comment
Share on other sites

Pa i Bjelica. U NBA su od takvog igraca napravili coskaru. Bogdan je pokretljiviji i energetski jaci od Peje, jedino sto mu je sut manje konstantan. Peja je imao nesto visi izbacaj pa mu je bilo lakse da daje koseve preko ruke, sto i Bogdan naravno moze, ali u nesto manjem procentu. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bas nam dolazi u dobrom trenutku meč sa Španijom, posle 3 lagane i jedne polu lagane utakmice, ozbiljniji rival da se malo pripremimo za najvažniji deo prvenstva i pobedom sebi obezbedimo bolju poziciju pred zavrsnicu. Mislim da smo bolja ekipa, ali kao sto ne treba unapred upisati pobedu ni protiv slabijih ekipa, tako ne treba potceniti namazane Špance koji sigurno mogu i do medalje. Idemo korak po korak, a pobeda sutra bi bila jedan od većih koraka ma prvenstvu za nas na putu do medalje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Wook said:

Imamo i centre sa klupe koji su zlo u odnosu na sve rezervne centre na prvenstvu i svakoga mogu da pune, posebno Bobi.

 

Da imamo najbolju rotaciju na petici na ovom prvenstvu opste je poznato, medjutim bold je tek tvoj navijacki konstrukt. Videli smo vec toliko puta u praksi kako kombinacija kriterijuma sudjenja, licne nervoze, protivnickog rostera i gameplana ovo lagano demantuje. 

 

Jokic je jedini igrac koji je za protivnika opasan na 100 nacina i koga je tesko (da ne kazem nemoguce) ponistiti. Preostala trojica su daleko od toga i za svakog postoji (cak ne narocito komplikovan) nacin da se limitira ili iskljuci iz tekme. Ne bi bilo lose da to ne zaboravljamo i manemo se te prilicno seljacke arogancije bez realnog pokrica.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Preostala trojica su daleko od toga i za svakog postoji (cak ne narocito komplikovan) nacin da se limitira ili iskljuci iz tekme

 

Zato ih i vodimo 4:  isključiš jednog, bravo, drugog svaka čast mange... aj isključi i trećeg da te vidim.

 

 

Glupo će da zvuči i sprdam se malo, ali mi smo Italiju ugasili sa Raduljicom na centru. Njihovu tečnu i brzu igru, uveli u reket, poziciju i slobodna bacanja. Bukvalno smo 5 minuta bacanja izvodili i odlepili se na 20 neki poen razlike.

 

Lepo smo igrali i sa Bobanom i sa Jokićem na 5 lepa igra vodili i sve to, al kad su Italijani pripretili, mi smo ih na old school Zoran Savić, batine foru, bukvalno uštopovali u mestu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Da imamo najbolju rotaciju na petici na ovom prvenstvu opste je poznato, medjutim bold je tek tvoj navijacki konstrukt. Videli smo vec toliko puta u praksi kako kombinacija kriterijuma sudjenja, licne nervoze, protivnickog rostera i gameplana ovo lagano demantuje. 

 

Jokic je jedini igrac koji je za protivnika opasan na 100 nacina i koga je tesko (da ne kazem nemoguce) ponistiti. Preostala trojica su daleko od toga i za svakog postoji (cak ne narocito komplikovan) nacin da se limitira ili iskljuci iz tekme. Ne bi bilo lose da to ne zaboravljamo i manemo se te prilicno seljacke arogancije bez realnog pokrica.

Pokrice je realno. Ono sto su Amerikanci bili za sve ostale na proslom prvenstvu to smo mi na ovom izuzev za njih. Sa njima cemo se boriti zestoko bez obzira sto su neuigrani. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jonnhy Clash said:

Pokrice je realno. Ono sto su Amerikanci bili za sve ostale na proslom prvenstvu to smo mi na ovom izuzev za njih. Sa njima cemo se boriti zestoko bez obzira sto su neuigrani. 

 

Skontali smo iz prethodna 32 upisa da smo favoriti i to... smanji malo hiperprodukciji, da ne kažem floodovanje teme jednim istim upisima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je Đorđević dosta toga naučio sa prethodnih prvenstava i da zna kako da podiže formu, te da ume dosta toga da sakrije pred završne utakmice.

Ja lično imam strah od neke nervoze, možda izazvane i sudijskim odlukama. I protiv Italije smo u onim lošem periodu delovali nervozno što je i Bjelica rekao u jednom intervjuu. Možda budem ispljuvan, ali plašim se lošeg izdanja Bogdanovića koji je na svakom prvenstvu oscilirao, nedvosmisleno u finalnim utakmicama. Baš navijam da momak pokida i skine taj pritisak sa leđa. Potrebno je to i njemu i nama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kastel said:

Meni se čini da je Đorđević dosta toga naučio sa prethodnih prvenstava i da zna kako da podiže formu, te da ume dosta toga da sakrije pred završne utakmice.

Ja lično imam strah od neke nervoze, možda izazvane i sudijskim odlukama. I protiv Italije smo u onim lošem periodu delovali nervozno što je i Bjelica rekao u jednom intervjuu. Možda budem ispljuvan, ali plašim se lošeg izdanja Bogdanovića koji je na svakom prvenstvu oscilirao, nedvosmisleno u finalnim utakmicama. Baš navijam da momak pokida i skine taj pritisak sa leđa. Potrebno je to i njemu i nama.

Lajkujem zbog 2 stvari:

1. Odličnog posta

2. Avatara

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mr clutch said:

@Kastel

Mislim suprotno od tebe. Mislim da će Bogdan biti na nivou u polufinalu i finalu, jer ima kvalitetne saigrace, pa neće sqv teret biti na njegovim plećima. Takođe će verovatno biti druga opcija, jer će Jokic biti prva u trenucima kada se bude lomilo, što će mu prijati. 

Bogdan igra odlicno. Sazreo je. Napredovao u NBA. Bice rasterecen kao i svi nasi bekovi u polufinalu i finalu. Jokic je mentalno jak za velike utakmice i dominantan u odnosu na sve igrace na toj poziciji na svetskom. Videcemo sve za koji dan. Spanci ce sutra igrati pomalo prljavo kao i Italijani. Najvaznije je da od pocetka udjemo u sutersku seriju i da nametnemo nas ritam. 

Link to comment
Share on other sites

Sutra samo koncetracija i ne vidim da nas Spanci ugrozavaju. Imaju nekoliko akcija koje vrte u napadu, bas im je jalovo izgledao napad protiv prosecne odbrane Italije. Najvise se paziti onih fake pikova i brzih rolova za alleyoop. Nasa najveca prednost je ono sto je bila spanska svih ovih godina, imamo previse municije u napadu, to tesko ko moze da isprati.

Edited by Del Piero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja rekao da će tako biti. Ne daj Bože. Samo su to neki moji strahovi. Nas su sudije protiv Slovenije masakrirale. Plašim se takve utakmice gde ćemo uci u nervozu i gde nas ništa neće hteti. Srećom žreb je za nas stvarno dobar pa ćemo realno tek u polufinalu imati tešku utakmicu. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Jonnhy Clash said:

Pokrice je realno. Ono sto su Amerikanci bili za sve ostale na proslom prvenstvu to smo mi na ovom izuzev za njih. Sa njima cemo se boriti zestoko bez obzira sto su neuigrani. 

 

Stvar je u tome da jednostavno nismo. Ni mi nismo dosli u najjacem sastavu, te prednost u kvalitetu u odnosu na ostale nije dramaticna. Jesmo clear #2, ali ne i poseban univerzum za preostalih nekoliko ekipa koje se bore za medalje. Za to bi ipak bili potrebni i Kalinic i Teo i jos poneki otkaz u Australiji, Franciji, Lietuvi...

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Stvar je u tome da jednostavno nismo. Ni mi nismo dosli u najjacem sastavu, te prednost u kvalitetu u odnosu na ostale nije dramaticna. Jesmo clear #2, ali ne i poseban univerzum za preostalih nekoliko ekipa koje se bore za medalje. Za to bi ipak bili potrebni i Kalinic i Teo i jos poneki otkaz u Australiji, Franciji, Lietuvi...

Videcemo sve na terenu. Po pojedincima izuzev Jokica mozda i nismo ali po kosarci koju igramo definitivno jesmo. Ajde da budem skromniji. Mi smo ono sto su Spanci bili pre 10 godina. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Mi smo u 4 pripremne utakmice- Dve sa Litvanijom, jednu sa Francuskom i jednu sa Grčkom igrali egal i sve dobili dosta tesno. Utakmice koje smo dobili sa 40 razlike su utakmice sa nedoraslim rivalima. Da smo dobri i kvalitetni jesmo. Da smo Dream Team iz 92 za ostale ekipe nismo. Treba biti mudar i obazriv i spustiti loptu. Ima još mnogo da se igra. Mi volimo da idemo u krajnost. Kada smo u euforiji to je ludilo. Kada nešto ide loše to je kataklizma. Polako.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...