Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Mislim da ni protiv Španaca nećemo igrati na maksimumu, da će minutaža biti raspodeljena na sve igrače slično kao protiv Italije. Naravno da je pobeda bitna, ali ne po svaku cenu jer je četvrtfinale već u utorak u drugom gradu. Glavni motiv za prvo mesto bi bio kraći put na četvrtfinale i eventualna statement pobeda USA protiv Grka. Sa druge strane ne očekujem ni Španiju na maksimumu, imaju kraću klupu, starije nosioce, tešku utakmicu sa Italijom iza sebe i četvrtfinale u utorak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ja baš mislim će protiv španije biti zajebana tekma. španci su rasterećeni, mogu samo da dobiju pobedom i osiguraju lakši deo žreba.

već je neko od kolega pominjao kako je marc gasol jedan od retkih koji ima pozitivan skor u duelima sa jokićem a generalno je igrač za velike tekme

 

nakon toga slede tekme na ispadanje a tu nema ništa rekreativno 

Mislim da smo dosta jaci od Spanaca. Sa dosta jacom klupom. Bice utakmica slicna kao protiv Italije. Oni ce da igraju grubo, na ivici incidenta. Mark Gasol je odlican ali u godinama i pri zalasku karijere. Siguran sam da ce Jokic da izdominira sutra jer je trenutno mnogo bolji igrac. Ljulj nije onaj od pre par godina kao ni Riki Rubio. Ernangomezi su ok ali samo to. Ako odigramo kako treba ne bi trebalo da nas ugroze ni na koji nacin. Pod kosem smo jaci, mislim i spolja da smo dominanti u odnosu na njih. U zaletu smo. Sve osim nase pobede 15+ za mene bi bilo iznenadjenje. 

Uostalom, po kvalitetu su jedino Ameri  bolji od nas ali neuigrani. Ostale moramo pobediti. Spanci kao Spanci su veliko kosarkasko ime. Ali u padu i zalasku. Dobijali smo ih i kad su bili mnogo bolji od nas. Sad nas ne smeju iznenaditi. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bejbl said:

 

To sam baš i ja juče zapazio.

Djordjević čestim izmenama i rotacijama uspeva držati visok ritam i u odbrani i u napadu, tako da se protivnici melju od početka do kraja.

Ali dobro, ipak je činjenica da do sada nismo imali doraslog protivnika, uključujući i Italijane.

 

U pripremnim utakmicama protiv Litvanaca, Grka i Francuza smo gubili veći deo utakmice, a onda ih lomili u zadnjoj četvrtini.

Italija sasvim solidna i jaka reprezentacija, Portoriko namucio Spaniju. Mi smo obe selekcije pobedili sa pola snage, pri tom smo protiv Italije odigrali lose. 

Link to comment
Share on other sites

Jokic i Bobi, plus nepredvidljivi Radule, Milutinov, plus Bogdan koji je eksplodirao, bezobrazni (u pozitivnom smislu) Jovic, Bjelica koji polupospan da 15 poena, Vasa koji ce tek da proradi, Gudura koji uvek moze da da trojku, deda Simon za defanzivne zadatke. Ne kazem da Spanci nemaju nikakve sanse. Ali ako planiraju da nas pobede trebalo bi da daju 90 poena minimum a to ce tesko ici. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Jokic i Bobi, plus nepredvidljivi Radule, Milutinov, plus Bogdan koji je eksplodirao, bezobrazni (u pozitivnom smislu) Jovic, Bjelica koji polupospan da 15 poena, Vasa koji ce tek da proradi, Gudura koji uvek moze da da trojku, deda Simon za defanzivne zadatke. Ne kazem da Spanci nemaju nikakve sanse. Ali ako planiraju da nas pobede trebalo bi da daju 90 poena minimum a to ce tesko ici. 

Sto bi rekao Wawrinka -dajte to finale Nadal-Federer, Srb-Usa, a ostali mogu da idu kuci.

Ne ide to tek tako, pitaju se i treniraju i ostali, kakva crna ocekivana setnja do finala.

Zaboravljaju mnogi da je nama bekovska linija ista kao na proslom EP,

pojacani smo Jokic-Bjelica tandemom i neki igraci su napravili iskorak u karijerama od tada.

Ima jos mnogo da se igra.

 

Link to comment
Share on other sites

Spance ne bih otpisao u kosarci pa da im igra reprezentacija sastavljena od Evrokup ekipa, a kamoli ovakva ekipa. Jesu matori, jesu na zalasku, igraju lose, ali da ih ne potcenjujemo, jedan Ljulj ima trofeja u karijeri kao svi nasi igraci zajedno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Spance ne bih otpisao u kosarci pa da im igra reprezentacija sastavljena od Evrokup ekipa, a kamoli ovakva ekipa. Jesu matori, jesu na zalasku, igraju lose, ali da ih ne potcenjujemo, jedan Ljulj ima trofeja u karijeri kao svi nasi igraci zajedno.

Spance nije otpisivao ni Arsenije Pesic kad je, onomad, Kolumbo stao pred Kraljicu Izabelu i rekao: Treba mi 3 broda...

:s_d:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Spance ne bih otpisao u kosarci pa da im igra reprezentacija sastavljena od Evrokup ekipa, a kamoli ovakva ekipa. Jesu matori, jesu na zalasku, igraju lose, ali da ih ne potcenjujemo, jedan Ljulj ima trofeja u karijeri kao svi nasi igraci zajedno.

Ljulja ce Bogdan sutra da zaljulja i izljulja. Kao i Jokara mladjeg brata Gasola da ugasi. I onoga sa tetovazicama sto igra u NBA. Spanci nek se potrude, nek se bore muski. Igrace cetvrfinale kao drugoplasirani i to nije lose uopste. Imace privilegiju da igraju protiv najboljeg svetskog centra. Da uce i nauce. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Lepo je videti da nasi igraju ovako poletno. Sta to znaci za ostatak prvenstva? Apsolutno nista. 

 

Svedoci smo da su Brazilci i Grci odvaljivali u grupnoj fazi na proslom SP pa smo ih na kraju mi izbacili koji smo imali katastrofalan pocetak; 2015 na EP smo mi odvalili u grupnoj fazi i igrali mozda i najbolju kosarku da bi bez ijednog poraza izgubili u polufinalu u tuci protiv Litvanije; 2016 u Riu su Australci odvalili u grupnoj fazi i bez poraza dosli do polufinala gde svi znamo sta im se dogodilo. 

 

Tako da - lepo jeste, ali nije garant ni za sta. Kada neko igra bez poraza vise nas skautuju da bi nasli manu i svi imaju vece samopouzdanje da nas dobiju jer smo neporazeni a oni underdogovi. Treba biti maher pa odrzati ovu formu do kraja i uticati na tim da ne dodje do vece opustenosti pojedinaca usled prevelike vere u tim i saigrace. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, MilošVB said:

Blizu su Ameri,i to pitanje je da li malo iznad ili malo ispod nas.Ostali daleko slabiji,slažem se.

To je u teoriji. Po prikazanom na prvenstvu, debelo odskacemo. Napad nam je ne za klasu, nego za 2 klase iznad svih.

Link to comment
Share on other sites

Tek treba da se prikazemo.... do sada od ozbiljnih je bila Italija. Ovo Angola, Filipini i Puertoriko, nije bas nesto merodavno da nam pruzi neku objektivnu sliku...pogotovo zbog ubedljive fizicke dominacije protiv njih. To nece biti slucaj protiv Litvanije, Francuske, Litvanije, Spanije, ili Grcke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

Tek treba da se prikazemo.... do sada od ozbiljnih je bila Italija. Ovo Angola, Filipini i Puertoriko, nije bas nesto merodavno da nam pruzi neku objektivnu sliku...pogotovo zbog ubedljive fizicke dominacije protiv njih. To nece biti slucaj protiv Litvanije, Francuske, Litvanije, Spanije, ili Grcke. 

Spanija je Portoriku ubacila 73, Italiji 67. 

 

Naravno da najvaznije utakmice slede, ali i mi imamo mnogo rezerve, pre svega kod Jokica. Imamo i centre sa klupe koji su zlo u odnosu na sve rezervne centre na prvenstvu i svakoga mogu da pune, posebno Bobi. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wook said:

Spanija je Portoriku ubacila 73, Italiji 67. 

 

Naravno da najvaznije utakmice slede, ali i mi imamo mnogo rezerve, pre svega kod Jokica. Imamo i centre sa klupe koji su zlo u odnosu na sve rezervne centre na prvenstvu i svakoga mogu da pune, posebno Bobi. 

Upravo to. Ofanzivno smo bas jaki. Uigrani i igramo strasnu odbranu. Ne vidim da Spanci mogu da nam se suprotstave. Ni Grci, ni Litvanci. Ameri imaju dobre igrace ali su neuigrani. 

Link to comment
Share on other sites

Spanci nisu toliko fizicki dominantniji protiv tih najlosijih ekipa, kao sto jesmo mi. Tu prednost necemo moci da toliko eksploatisemo protiv jacih timova pod kosem. Favoriti jesmo, samo ne trebaju da nas previse ponesu pobede protiv ekipa kao sto su Angola ili Filipini. Mir u glavi, vatra u srcu. 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Upravo to. Ofanzivno smo bas jaki. Uigrani i igramo strasnu odbranu. Ne vidim da Spanci mogu da nam se suprotstave. Ni Grci, ni Litvanci. Ameri imaju dobre igrace ali su neuigrani. 

 

Da me neko pogresno ne razume.... i ja mislim da smo jaci od Spanije. Nadam se da ce to biti glavni faktor koji ce uticati na konacni rezultat, a ne sudijske odluke, nas los dan, ili ne daj boze nesto trece. Tako da ocekujem pobedu... ali samo polako. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

Spanci nisu toliko fizicki dominantniji protiv tih najlosijih ekipa, kao sto jesmo mi. Tu prednost necemo moci da toliko eksploatisemo protiv jacih timova pod kosem. Favoriti jesmo, samo ne trebaju da nas previse ponesu pobede protiv ekipa kao sto su Angola ili Filipini. Mir u glavi, vatra u srcu. 🙂

Mene od svega najvise raduju oni kratki periodi kada igramo sa Jokicem na 5 i Bogdanom, Bjelicom, Jovicem i Lucicem. 

 

Sa Italijom smo na momente bukvalno izgledali kao (dobar) NBA tim. Verovatno ce ta petorka imati vecu minutazu od 1/4 F.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...