Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Svi zapeli na Gudurica, on je "ruki" i od njega se ne moze ocekivati da povuce u ovakvoj utakmici. Ovu utakmicu je prodao Bjelica. Najlosiji od svih igraca. Jokic je pokazao reakciju, dok Bjelica nije pokazo nista.

 

Nema ko sta da pripaljuje samare Jokicu, on bi trebalo da pripali po jedan svim igracima a i selektoru.

Edited by slavisa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobili smo Vasu i publiku. 

Đorđević je poklonio 2. 1/4, deluje mi kao je hteo da da fore Špancima, ubacio je Gudurića, Micića i Marjanovića, POTCENIO FURIJU! 

Španci su iskoristili svoju šansu da se vrate, a sudije (FIBA) su potpuno upropastile utakmicu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imali su bar 7 puta -9 i napad, da nijednom nisu iskoristili ništa. Lik pravi korake, maše se ziceri, faulovi u napadu, u reketu nam kupe po 3 otpatka, 4 napada i ukraden celi minut pred kraj 4/4...

 

Ok, nije bilo pametno ni rezonovati da ćemo Špance da počistimo, što se očigledno i nažalost "podrazumevalo" u naciji. Jokića su pročitali sjajno, navukli ga na isključenje jer dečko ima kratak fitilj a tukli su nas tokom cele utkmice kao volove, što se takodje pokazalo kao delotvorno. Od trojki ništa, ukradenh lopti ništa, skok u odbrani očajan, realizacija nikakva.

 

Evo na RTS-u evociraju uspomene i istoriju, mogu i Boj na Kosovu da puste za podizanje duhatm, mada bi mogli da počnu da rade Haku za promenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, slavisa said:

Svi zapeli na Gudurica, on je "ruki" i od njega se ne moze ocekivati da povuce u ovakvoj utakmici. Ovu utakmicu je prodao Bjelica. Najlosiji od svih igraca. Jokic je pokazao reakciju, dok Bjelica nije pokazo nista.

Kakav ruki kada je igrao i na EP. Trebalo bi da ga bude sramota kakve partije pruža već neko vreme

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, slavisa said:

Svi zapeli na Gudurica, on je "ruki" i od njega se ne moze ocekivati da povuce u ovakvoj utakmici. Ovu utakmicu je prodao Bjelica. Najlosiji od svih igraca. Jokic je pokazao reakciju, dok Bjelica nije pokazo nista.

 

Taj Gudurić je jebeni profi košarkaš. Ja bih dao onaj zicer da sam bio na terenu a verovatno ne bih ni isporučivao protivnicima pravo u ruke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto kukanje na drugopozivce protiv spanije. Beli pravi 2x faul kosh iz chiste letargije..
Ne treba da vuku igrachi koji igraju 8 mpg, nego glavne opcije. Ovi sporedni ako iznenade super, ali najjace da se trazi produkcija od radulj, gudure, birche..

Bogi, jokic, beli

Dobra stvar, Vasa prodisao i.....
Pa nista vishe to je to sto je bilo dobro u ovoj utakmici

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

 

Taj Gudurić je jebeni profi košarkaš. Ja bih dao onaj zicer da sam bio na terenu a verovatno ne bih ni isporučivao protivnicima pravo u ruke.

 

Bas bi voleo da vidim da li bi dao onaj zicer :)

 

Da, Guduric je profi kosarkas, ali ne treba zaboraviti da se nisu izdesavale povrede u pripremnom periodu da on ovo prvenstvo verovatno da ne bi video. 

Link to comment
Share on other sites

rutinirali nas ljudi. skariolo pocistio saloa. 

neshvatljivo kako je salo pustio tekmu niz vodu pocetkom 3/4. a pre toga su nas ubijali zonom celu 2/4. 

ali opet zasto nema to na -12 ili -18? koji q i wtf? zasto mi dozvoljavamo da odemo na toliki minus bez reakcije? 

da nije brace kineza otislo bi lagano na 20+. ali lagano. 

iz pozicionog napada smo dali mozda 25 poena, ubili su nas odbranom. dali smo 24 bacanja i jos 15+ iz kontri i to je to. i to kad smo isli u ledja ili kad smo igrali divlje su jedini trenutci tekme kad se nismo mucili. bogdan imao par lakih kucanja.

inace jedini na nivou tekme i ovakvog protivnika. mozda i njegova najbolja tekma u reprezentaciji. index 36, 10 skokova, 6 asista. svaka 1 cast.

lucic je floper, u stilu najodvratnijih spanaca je iskukao tri faula u napadu. i to mu je sve, izvukao ta bacanja inace ocajan. ne sme da uzme sut, dvoumi se. 8 poena i index 8. guduric je pokojni guduric. non factor. jovic dobar u prvom, vasa u drugom. 

bjelica za 23 minuta index 0. takav je i ucinak bio. claver ga pojeo.

milutinov solidan u prvom. raduljica je rupcaga u odbrani. 

 

oni i nisu nesto sutirali u drugom, ljulj je promasio jedno 5 trojki i sveukupno su imali 9/29 trojke. i opet su nas rutinirali, jer su nas onemogucili da imamo prednost u reketu. odlicno su igrali zonu, odlicno su cuvali jokica. spolja igraju odlicnu odbranu i imaju kapacitet za nju. i kad nisu bili u zoni muku zivu smo mucili da odigramo nesto jer su nas jeli 1 na 1. i bogdana su dobro cuvali, izvukao je ljulju ona tri bacanja a po meni kod one poslednje trojke je bio prekrsaj u napadu. vecinu je dao iz otvorenog terena kad su nas kinezi malo podigli. 

doktorska odbrana spanaca, nije ni cudo sto su ekipa koja prima najmanje poena.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jim9 said:

Mi smo ovu utakmicu izgubili zbog nepozivanja Kalinića. Nije nam falio njegov igrački kvalitet, nije nam falio zbog borbenosti, nije nam falio zbog kvaliteta u ekipi... Falio nam je zbog razloga zašto nije pozvan.

 

Srbija je zemlja košarke, ovo je naš sport. Treba je izuzeti iz svega.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

A ti si se registrovao samo da bi to pisao? 

Link to comment
Share on other sites

Resio sam da uopste ne kritikujem selektora nakon ovako nakaradno vodjene utakmice. Necu da govorim gde je gresio, vecina to zna i vidi. Kako ce resiti to sto mu se neki igraci koje je poveo raspadaju zaista ne znam. Takticke varijante gde najbolji centar evrolige i najbolji centar nba lige ne igraju na ustrb igraca iz kineske lige cu ostaviti upravo tome- taktici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja Bjelicu gotivim,ali ono sto je on danas odigrao je bas za samaranje.
Potpuna,ali potpuna dekocentracija..onako se ne ulazi ni u pripremnu utakmicu,a ne u mec koji ti donosi laksi zreb. Osim Bogdana jedini vredan pomena je (po meni) Milutinov. Uopste nece biti lako ni protiv Argentinaca koji su vazda neugodan rival.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, slavisa said:

 

Bas bi voleo da vidim da li bi dao onaj zicer :)

 

Da, Guduric je profi kosarkas, ali ne treba zaboraviti da se nisu izdesavale povrede u pripremnom periodu da on ovo prvenstvo verovatno da ne bi video. 

 

nemoj lupati gluposti. ili lupaj al se ne javljaj. 

Link to comment
Share on other sites

Oni koraci Jovića su pravo oslikavanje naše igre danas. 

Jokić i Bjelica delovali su kao da su pijančili celu noć pa ne znaju gde se nalaze. Očajne partije obojice. 

Neverovatno je kako su nas ubili u drugoj četvrtini odbranom i kako naši igrači nisu našli način da probiju istu. 

Đorđević kada je počeo da eksperimentiše sa Marjanovićem i kada je izašao Milutinov, tada su Španci uhvatili zalet i posle su igrali svoju igru. 

Skok u odbrani ne bih komentarisao previše. 

Šteta... 

Idemo dalje. 

Link to comment
Share on other sites

Gudurić je ruki pa da mu se zbog toga oprosti promašen zicer i par puta bačena lopta u ruke protivniku? Da ne govorim da je jedva pogodio obruč na otvorenim trojkama. Ništa od njega nema što se reprezentacije tiče. Meni ne bi više igrao, pre bih stavio Simona (koga je btw. klupirao posle 2 greške a Bjelica i Gudurić igrali za Španiju celu utakmicu)...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guduric ruki? Vec 4 godine igra evroligu, potpisao nba ugovor, pitaj boga koliko finalnih utakmica iza sebe, druga godina u reprezentaciji. Kakav crni ruki? On mora biti legitimna zamena nasem prvom beku. Da daje torjke kad je sam, da ne masi zicere , da mu ne ispada lopta iz ruku svaki put kada je ima i da pokusa da igra pristojnu odbranu. To bi mogao raditi bukvallno svaki polupismen igrac. On ne moze ni to. I ne samo kazem sto masi otvorene suteve, meni to najmanji problem, on decko bukvalno kao da je pao sa marsa. On kanali i onako ukanaljenu ekipu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...