Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

On 7/31/2022 at 1:11 AM, Redstar0356 said:

Sto bi rekao Aca Lukas, ,,tarzanski engleski" 

 

Da ga vidi Duci Simonovic pa da se šlogira kad vidi da u eri interneta neko ne moze da nauci bar jedan jezik pored maternjeg. 

 

Vecina trenera i igraca tako prica, izuzumajuci Litvance (kao i skandinavce). Treneri i igraci iz Grcke govore engleski sa grckim naglaskom, treneri i igraci iz Turske engleski sa turskim naglaskom, tako je svuda jer se kosarka uglavnom igra u juznoj i istocnoj Evropi.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

 

Vecina trenera i igraca tako prica, izuzumajuci Litvance (kao i skandinavce). Treneri i igraci iz Grcke govore engleski sa grckim naglaskom, treneri i igraci iz Turske engleski sa turskim naglaskom, tako je svuda jer se kosarka uglavnom igra u juznoj i istocnoj Evropi.

Uopste nije rec o naglasku vec o sklapanju recenica i tantalovim mukama da ih spoji

Link to comment
Share on other sites

Quote

Od igrača koje je selektor Svetislav Pešić uvrstio na spisak, u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi, nije se pojavio samo košarkaš Oklahome Aleksej Pokuševski. Mladi košarkaš neće biti uz reprezentaciju jer je njegov klub procenio da bi trebalo što bolje da se pripremi za predstojeću NBA sezonu.

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba ga precrtavati, jer je realno nebitan lik iz sadasnje perspektive i pitanje je dal bi uopste usao u 12. Za koju godinu, ako sve bude po planu, bice dosta bitniji, pa cemo videti koliko ce tad biti raspolozen za repstativne akcije. 

 

@poku

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

BEZ JOVIĆA I POKUŠEVSKOG

Aleksej Pokuševski (Oklahoma) i Nikola Jović (Majami) neće se pridružiti reprezentaciji.

"Većina igrača je tu. Koprivica i Simanić su bolesni, na kućnom su lečenju. Jović i Pokukševski su i budućnost i sadašnjost, za njih nismo dobili dozvolu klubova. Oni ostaju. Traže od njih da budu u avgustu tamo da se pripreme za sezonu. Posebno Jović koji je sada otišao. Ostali su tu, imamo iskustva, igrače koji su prošli kroz ove 'prozore'.

tekstualna KZŠ  ... https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1670750/Svetislav-Pesic-konferencija-za-medije-na-pocetku-priprema-kosarkasa.html

Link to comment
Share on other sites

Za Jovica i razumem, prva sezona u NBA ligi, prilagodjavanje itd a i relano on tesko da bi imao mesta  u ekipi sada. Ali Pokusevski koji igra samo kada je sezona za njegov klub rezultatski gotova, tj. popularno tankovanje, za njega nema nikakvog opravdanja.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Poslednja godina garantovanog ugovora.

Sledece godine klub ima opciju da mu aktivira jos jednu godinu vrednu 5 miliona, ili da ga otpusti.

Mislim da je jasno zbog cega Pokusevski slusa kako klub svira.

Alternativa je neki EL/EC granicni klub za 15ak puta manje love...

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što nisu tu ali niko nema pojma ni da li bi bili u 12 ionako a kamo li kako bi izgledali, možda bi u ovim fazama karijera bili samo šteta timu. Ne treba ih precrtavati zauvek naravno, biće još prilike za njih. 

 

On a brighter note, Jokara izgleda dosta dobro fizički, ima da trsimo redom.

Link to comment
Share on other sites

Ok, svetla strana, tu su svi matoci, Luca, Kalina, Jokic, svi momci koji su nedostajali u poslednje vreme. Nije bilo problema sa Micicem i Nedovicem, kako sam se pomalo pribojavao zbog 'istorije' sa Karijem. Za sad nema kukanja na povrede. Sve je spremno za Last dance jedne generacije, pri cemu je stafeta vec predata novim vodjama, Jokicu na prvom redu, ali i Vasi i Milutinovu. Tu je i crveno i crno bela omladina, sto je svakako dobra vest. U sustini, velika je stvar sto nema (veceg) neocekivanog otkazivanja.

 

Za Pokua i Jovica mi je zaista zao sto nisu tu. Ok, Jovic je bio u prozorima, al Poku od 2019te nije bio sa nacionalnim selekcijama. Uci se mnogo trenirajuci sa ovakvim igracima, ovakvim trenerom. Uci se i o znacaju reprezentacije, kako izgleda igrati pod pritiskom. Pride, iskreno mislim da bi Kari jednog od njih i poveo na prvenstvo, makar cisto u edukativne svrhe. Opet, razumem ih s jedne strane, pred jednim je prva NBA sezona, pred drugim poslednje dve team options godine... Ali mislim da dosta propustaju. Narocito mislim da Poku kiksa i kratkorocno razmislja, mislim da je napravio losu odluku.

 

Nego, ajd sad jako momci, ceka nas dugo i nadam se lepo leto.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...