Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Da li se zna kada će biti određene grupe na Olimpijskim igrama? Ne verujem da će se čekati kraj kvalifikacija. 8 od 12 ekipa se zna, šeširi se znaju, ali nigde ne mogu da nađem kada će se formirati grupe.

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2024 at 4:16 PM, Nicklord said:

Jeste 😄 

 

Mislim da trenutno nema nikakvih karata za košarku više ali biće uskoro resale aplikacija gde će moći da se kupi

 

Da li je već to uskoro? 😄 

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam gledao poslednji put bilo je karata, a jutros mi je stigao mejl da je pusteno jos karata u prodaju, ali ne znam na sta se to tacno odnosi. Pogledao sam opet za kosarku i situacija je ista kao i pre. Karata za Pariz za muski turnir nema, ima samo za grupnu fazu u Lilu. S tim da nema za sve i da kupujes karte na slepo jer ne znas koga ces gledati.

https://tickets.paris2024.org/en/search/?affiliate=24R&categories=Olympic+Games|Basketball

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da za Pariz vise nece ni biti. Ja sam se odavno pomirio da je jedina opcija Lil, a i za to su sve manje sanse da cu ici. Sto je steta, jer ko zna kad ce opet biti OI ovako blizu nas.

Edited by Del Piero
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja planiram da idem u Lil i kupio sam za sada jednu kartu na slepo, večernji termin za 50 eur, samo da ne bude da gledam Južni Sudan protiv Japana 😃. Nekom metodom eliminacije došli smo do zaključka da će Francuska i Sad sigurno igrati u večernjem terminu, možda Ameri u onom terminu od 17:15. A velika je verovatnoća da ćemo sa jednom od te dve reprezentacije biti u grupi. U svakom slučaju ja verujem da će biti dodatne karte u momentu kada se budu formirale grupe, do tada ću kupiti minimum još jednu od 50 eur za neki večernji termin obzirom da su trenutno dostupne. I verujem da će na licu mesta moći da se prave neke kombinacije sa ostalim navijačima zato što trenutno ceo svet kupuje na slepo karte.

Što se tiče logike odlaska isto mislim kao @Del Piero s tim što sam rešio da probam da odem kako znam i umem jer sledeće OI su u Los Anđelesu 2028, pa onda Brizbejn 2032, pa onda za 2036 konkurišu India, Indonezija i Meksiko, tako da možda tek 2040 je ponovo u Evropi, a tada ću već imati godina mnogo 🥴 ako budem živ 😬.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Košarku u Parizu sam video samo prvih ~30 minuta kada je bio prvi krug karata. Muški turnir u košarci, plivanje, i gimnastika su otišli odmah i morao si se baš potući za te karte 😄 

 

@DameTime resale app samo kažu na proleće, neće još. Verujem da će izaći kada izađe detaljniji raspored za timske sportove, kada ljudi žele da menjaju timove koje gledaju.

 

Ja imam karte za dosta random sportova, isto zato što bog zna kad će opet biti OI u EU. Takođe smeštaj je katastrofa skup, to morate da gledate i tražite isto na vreme.

Edited by Nicklord
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nicklord said:

 

@DameTime resale app samo kažu na proleće, neće još. Verujem da će izaći kada izađe detaljniji raspored za timske sportove, kada ljudi žele da menjaju timove koje gledaju.

 

Hvala na info. Odmor sam uzela za eliminacionu fazu a ne mogu i za grupnu, tako da it is what it is. Ako ništa drugo gledaću od kuće na miru :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nicklord said:

Košarku u Parizu sam video samo prvih ~30 minuta kada je bio prvi krug karata. Muški turnir u košarci, plivanje, i gimnastika su otišli odmah i morao si se baš potući za te karte 😄 

 

@DameTime resale app samo kažu na proleće, neće još. Verujem da će izaći kada izađe detaljniji raspored za timske sportove, kada ljudi žele da menjaju timove koje gledaju.

 

Ja imam karte za dosta random sportova, isto zato što bog zna kad će opet biti OI u EU. Takođe smeštaj je katastrofa skup, to morate da gledate i tražite isto na vreme.

 

Onda si i stigao da vidiš koje su cene bile za eliminacionu fazu u košarci. Svaka čast svakome ko je spreman toliko da izdvoji, ono je ipak predaleko od nekog srednjeg/višeg standarda u Srbiji.

Razmišljao sam da uradim kao i ti i uzmem karte za random sportove i ostvarim sebi životnu želju da budem deo OI na bilo koji način, ali sam ipak bio previše odbijen zbog cena smeštaja. Uzdam se u dijasporu da će naši sportisti ipak imati podršku tamo, a nađu se uvek na ovakvim takmičenjima i oni "najsnalažljiviji".

 

@DameTime gde to mora da se najavljuje odsustvo bez mogućnosti promene 6 meseci unapred :classic_sad: Pretpostavljam da je neki projekat u toku ili slično, ali opet...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Manu said:

 

@DameTime gde to mora da se najavljuje odsustvo bez mogućnosti promene 6 meseci unapred :classic_sad: Pretpostavljam da je neki projekat u toku ili slično, ali opet...

 

Marketinška agencija :classic_mellow: Nema veze s nekim projektom, već ne sme biti velikih preklapanja u godišnjim odmorima između članova tima, zbog prirode posla. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li mogu da napravim ovde jednu anketu? Da li biste više voleli da reprezentacija osvoji OI ili da vaš omiljeni klub osvoji EL?

 

Za reprezentaciju možete ostaviti 👍, za klub ❤️.

 

Ako postoji neki drugi način za sprovodjenje ankete, molim vas da je preusmerite, a ako ovako nešto nije dozvoljeno i to je ok, brišite.

  • Like 9
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Bad said:

Da li mogu da napravim ovde jednu anketu? Da li biste više voleli da reprezentacija osvoji OI ili da vaš omiljeni klub osvoji EL?

 

Za reprezentaciju možete ostaviti 👍, za klub ❤️.

 

Ako postoji neki drugi način za sprovodjenje ankete, molim vas da je preusmerite, a ako ovako nešto nije dozvoljeno i to je ok, brišite.

 

Kakav bedan nacin za skupljanje lajkova... 😛  

 

Saaaaaaaaalim se! 

 

Uf to ti je pitanje kao da pitas majku blizanaca koje dete vise voli. Tesko je reci. Pokusavam nekim razumnim pristupom to da resim, i jedino sto mi pada na pamet jeste da ce repka "uvek" imati neku priliku dok klub (bilo da je KKCZ ili KKP) tesko da ce imati, tako da bih glasao za EL titulu pre OI zlata. S druge strane to OI zlato bi bilo proslavljeno u sirem krugu, nacionalno, mnogo je veca radost, pa bih onda dao prednost tome... Mozda ipak repka 😄 

 

E sad kod komsija to mozda bude malo drugacije jer oni imaju tu EL titulu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bad said:

Da li mogu da napravim ovde jednu anketu? Da li biste više voleli da reprezentacija osvoji OI ili da vaš omiljeni klub osvoji EL?

 

Za reprezentaciju možete ostaviti 👍, za klub ❤️.

 

Ako postoji neki drugi način za sprovodjenje ankete, molim vas da je preusmerite, a ako ovako nešto nije dozvoljeno i to je ok, brišite.

Fali ti ovde treca opcija, da protivnicki klub vaseg omiljenog kluba ne osvoji

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kooineeperk said:

 

Kakav bedan nacin za skupljanje lajkova... 😛  

 

Saaaaaaaaalim se! 

 

Uf to ti je pitanje kao da pitas majku blizanaca koje dete vise voli. Tesko je reci. Pokusavam nekim razumnim pristupom to da resim, i jedino sto mi pada na pamet jeste da ce repka "uvek" imati neku priliku dok klub (bilo da je KKCZ ili KKP) tesko da ce imati, tako da bih glasao za EL titulu pre OI zlata. S druge strane to OI zlato bi bilo proslavljeno u sirem krugu, nacionalno, mnogo je veca radost, pa bih onda dao prednost tome... Mozda ipak repka 😄 

 

E sad kod komsija to mozda bude malo drugacije jer oni imaju tu EL titulu. 

 

 

 

Veće su šanse da neki naš klub (Partizan naravno) osvoji EL nego da reprezentacija osvoji OI 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Skyglider said:

Veće su šanse da neki naš klub (Partizan naravno) osvoji EL nego da reprezentacija osvoji OI 

 

 

S obzirom u kom pravcu ide sport, pa sa njim i kosarka, da se sve vrti oko novca, trzista (a to nismo mi, nije Srbija), mislim da ce prilika za to biti sve manje. Kao sto ni u fudbalu vise necemo imati klupskog sampiona evrope, necemo ga imati ni u kosarci... postoji sansa za to mozda jos par godina i to je to. 

 

A svakako, ja sam napisao sledece:

16 minutes ago, Skyglider said:

da ce repka "uvek" imati neku priliku dok klub (bilo da je KKCZ ili KKP) tesko da ce imati

Dakle ne ove sezone, vec od sad pa na dalje... kao sto sam rekao iznad sanse da neki nas klub osvoji EL ce biti sve manje, a zlato na OI moze da se dogodi kad se skupimo kako treba a da Ameri podbace, sto nije nemoguce, i zavisi od OI do OI. Ali za ove OI svakako jeste prilicno nemoguce s obzirom na tim koji najavljuju. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Bad said:

Da li mogu da napravim ovde jednu anketu? Da li biste više voleli da reprezentacija osvoji OI ili da vaš omiljeni klub osvoji EL?

 

Za reprezentaciju možete ostaviti 👍, za klub ❤️.

 

Ako postoji neki drugi način za sprovodjenje ankete, molim vas da je preusmerite, a ako ovako nešto nije dozvoljeno i to je ok, brišite.

 

Meni su omiljeni klubovi u EL oni sa najmanjim budzetima, tipa Crvena zvezda sa samo dva stranca kada je Radonja bio trener, Zalgiris u poslednjih desetak sezona (dakle posle ere Romanova u kojoj su bili sprdnja, a ne klub), Baskonia isto tako dobro radi, Virtus je ove sezone hit.

 

Sto se reprezentacije tice, ona predstavlja odnos naseg drustva prema kosarci kao proizvodu po kojem smo poznati u svetu - a poznati smo sto zbog mnogo igraca koji su stasali na nasim prostorima sto zbog mnogo igraca koji su sebe videli u plavom dresu. Sa reprezentacijom mogu da se identifikujem na taj nacin, kao sa skupom ljudi koji gledaju da nas prezentuju u najboljem mogucem smislu u svetu.

 

Sto se klubova tice, mogu da se identifikujem sa kolektivom koji je svojim radom i trudom dosegao neke neocekivane visine uprkos startnoj poziciji koja nije idealna. Pisao sam vec, u regionu je lepa prica bila Primorska ili Zadar (ako izuzmemo nacionalizam) jer bi retko ko predvideo da ce takvi kolektivi ostvariti bilo sta na regionalnoj sceni. Na nekom mnogo vecem nivou, to su sportski kolektivi koje sam pomenuo u prvoj recenici posta.

 

Sa ovakvim KKP i KKCZ nikad necu moci da se identifikujem jer predstavljaju sve najgore osobine naseg drustva koje su kulminirale u prethodnoj deceniji. Sistem je los ako nemamo koristi od njega, inace je odlican (pricamo o EL), onda je tu teznja da se takmicenje potpuno obesmisli tako da u narednim godinama samo "nasi" mogu da budu na vrhu, samo "nasi" treba da prigrabe svu moc i slavu, a sve se lazno predstavlja kao nekakva borba za ocuvanje autohtone kosarkaske atmosfere protiv novca (kao sto i naprednjaci drobe o tome da ih narod voli jer grade, a ne kradu, iako je svakome u zemlji ko zeli da vidi jasno da je njihov jedini poriv obezbedjivanje sto vise moci u svojim rukama). 

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2024 at 2:22 PM, Manu said:

 

Onda si i stigao da vidiš koje su cene bile za eliminacionu fazu u košarci. Svaka čast svakome ko je spreman toliko da izdvoji, ono je ipak predaleko od nekog srednjeg/višeg standarda u Srbiji.

Razmišljao sam da uradim kao i ti i uzmem karte za random sportove i ostvarim sebi životnu želju da budem deo OI na bilo koji način, ali sam ipak bio previše odbijen zbog cena smeštaja. Uzdam se u dijasporu da će naši sportisti ipak imati podršku tamo, a nađu se uvek na ovakvim takmičenjima i oni "najsnalažljiviji".

 

 

Ako ikako budeš mogao da odeš na Igre, idi, to je nezaboravno iskustvo. Imao sam sreće da sam bio na OI kada je reprezentacija moje zemlje osvojila zlato u košarci, da odgledam sve utakmice, te kompletan program atletike i još podosta toga.  I dan danas to je jedno od najprijatnijih životnih iskustava, a bilo je toga...

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Kooineeperk said:

 

S obzirom u kom pravcu ide sport, pa sa njim i kosarka, da se sve vrti oko novca, trzista (a to nismo mi, nije Srbija), mislim da ce prilika za to biti sve manje. Kao sto ni u fudbalu vise necemo imati klupskog sampiona evrope, necemo ga imati ni u kosarci... postoji sansa za to mozda jos par godina i to je to. 

 

A svakako, ja sam napisao sledece:

Dakle ne ove sezone, vec od sad pa na dalje... kao sto sam rekao iznad sanse da neki nas klub osvoji EL ce biti sve manje, a zlato na OI moze da se dogodi kad se skupimo kako treba a da Ameri podbace, sto nije nemoguce, i zavisi od OI do OI. Ali za ove OI svakako jeste prilicno nemoguce s obzirom na tim koji najavljuju. 

 

Pa što se tiče košarke uopšte nije nezamislivo da neki naš klub osvoji Evroligu s obzirom da ti ne treba toliko para da sastaviš tim koji će da napada Final 4.  Evo prošle godine da nije bilo one tuče u Madridu i suspenzija, Partizan bi 99% otišao na F4 i tamo bi imao sasvim dobre šanse da uđe u finale. Znači nije ni nezamislivo ni neizvodljivo.

 

Dok u fudbalu da neki naš klub osvoji Ligu Šampiona to je bukvalno u domenu naučne fantastike. Veće šanse su da se dinosaurusi ponovo pojave. 

 

Što se tiče osvajanja zlata na OI, to nije nezamislivo naravno, ale morale bi mnoge stvari da se poklope, prvo da mi pošaljemo ekipu sa odličnom hemijom koja će da klikne, onda da Ameri ne pošalju najbolje što imaju, kao u Atini 2004. recimo, plus da naši naravno ne podbace protiv drugih takođe jer nisu samo Ameri na OI jaki.  Ove godine ne vidim da to može da se desi. 

 

Nekako kad sagledam sve to, veće su mi šanse da Partizan osvoji Evroligu u narednih 20 godina nego reperzentacija OI.

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Skyglider hajde opet da probam. Posto ti ponavljas neke stvari koje i ja govorim, ali u tonu kao da ti je to kontra-argument. 

 

- Kosarka ide stopama fudbala. Ultra-komercijalizacija. Arapski novac. Ono sto je vazilo prosle godine vec ove ne vazi vise, a sledece ce biti davno proslo vreme. Srpski klubovi to nece moci da prate (osim ako ne uleti neki ludi Arapin). Vec godinama se to ne moze pratiti.

- Partizan prosle sezone je anomalija koja se desi jednom u 2 dekade (2010. pa za malo 2023.) a s obzirom na komercijalizaciju iz prethodne tacke, i bez nekog ludaka da pljune relevantan budzet, u narednom periodu desice se nikada. 

- Ucinak repke na OI zavisi od pomenutih faktora i mislim da se tu u potpunosti slazemo koji su ti faktori. Misljenja sam da cemo imati dobre kosarkaske generacije i za 10 godina i za 30 i za 100 godina. Prosto, to je igra u kojoj smo na vrhu. 

 

I da poentiram - Uzimajuci u obzir da sanse za zlato na OI variraju od ciklusa do ciklusa, a da se sanse za EL titulu rapidno smanjuju iz godine u godinu, misljenja sam da je prosao voz da neki nas klub uzme EL titulu (te mi je stoga realnije zlato na OI pa makar i za 100 godina). Mozda jos koju godinu EL titula bude moguca za neki sprski tim, ali za tih par godina prosto nece biti jos jedne prilike kao prosle sto je imao Partizan. Nazalost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...