Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

20 minutes ago, uini said:

"jovicu lopta u ruke & teraj" je takeout u tekmama protiv dva nedorasla protivnika? (isto navodnici)?

Da. U zaključivanju i zaključku postoje praznine, ali se mogu popuniti iz konteksta.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Smrtokapa said:

Da. U zaključivanju i zaključku postoje praznine, ali se mogu popuniti iz konteksta.

 

a kontekst ti je, jovic je uvek primarno resenje na pleju a ono nije.

 

zapravo nemamo nikakav uzorak od cca jedne ozbiljne tekme koji pokazuje da bi jovic stefan mogao da radi ono cega se secamo pre cca 6-7 godina.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

a kontekst ti je, jovic je uvek primarno resenje na pleju a ono nije.

 

zapravo nemamo nikakav uzorak od cca jedne ozbiljne tekme koji pokazuje da bi jovic stefan mogao da radi ono cega se secamo pre cca 6-7 godina.


To je tacno ali je frapantno da niko drugo nije pokazao ni naznake da to moze uraditi a on jeste. Sto opet ide dosta u prilog tvrdnji da je najbolje resenje na playu. 

Inace, ubedjujem sebe non stop da ovo sto Guduric igra na ovim pripremama mora da bude kurcobolja jer kakav god da je trenutno, toliko los sigurno nije. Trebace i on in Marinkovic u najboljem izdanju. Forma obojice zabrinjava. Ali ako odigraju od subote pa na dalje kako treba - pun pogodak tkzv. tempiranja forme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

nije kurcobolja, vec gudura nije toliko pg, koliko je gudura.

 

jovic je pg ali nismo videli ni protiv druge klase turnira kako izgleda. za guduru znam da moze i protiv amera da odigra dobro (u najboljem scenariju)


Pa moze ako dobro znaci da opali kada je slobodan, i ja verujem da moze pogoditi 4/5 i protiv najboljih i dodati par poena sa linije. Sve ostalo sam prilicno siguran da ne moze kako treba na tom nivou.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nije kurcobolja, nego Gudurić nije plejmejker. Mislim ne znam da li ste svesni da sem Jovketa nemamo pleja, moraće neko da glumi na toj poziciji - opcije su Aleksa i Gudura. Bogdanu će se maksimalno skidati ta odgovornost jer svakako mora biti glavni poenter i sve odbrane će biti fokusirane na njega (što smo videli i danas).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

zapravo nemamo nikakav uzorak od cca jedne ozbiljne tekme koji pokazuje da bi jovic stefan mogao da radi ono cega se secamo pre cca 6-7 godina.

U nedostatku uzorka ozbiljnih tekmi, uzme se uzorak neozbiljnih tekmi pa se ekstrapolira.

 

Možbiti da je zaključak pogrešan, bože moj, ali trenutni trend je da Jović treba da bude glavnokomandujući.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

    Zdravo svima! 

      Kada je reč o Guduriću i pored toga što mu nije primarna pozicija plej deluje da mu je na Akropolis kupu prijalo što je imao vise loptu u rukama. Čini se da mu u poslednje dve utakmice gde je Jović prva opcija na pleju, a on realno zamena Bogdanu manje odgovara...što ne bi trebalo da bude tako. Njegova igra trenutno sve više podseća na onu sa Evropskog od prošlog leta, gde je vidno imao manjak samopouzdanja.

Edited by Tim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Guduric bukvalno kao Nedovic. Kad ga ide, deluje nezaustavljivo. Kad ga ne ide, bukvalno je najgori igrac na terenu i pretezak za gledanje.

 

Mora i on da izadje iz te uloge "depresivca", jedan je od iskusnijih tu u reprezentaciji. Na njemu je da povuce, da donese kreaciju i siguran sut za 3pt, a ne da ovoliko varira. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kenozoik said:

Može li u par crtica rezime današnje tekme za nas koji nismo mogli da gledamo?

 

Može.

 

- Boriša ušao u igru u prvoj četvrtini

- Marinković šutirao u drugoj sekundi napada

- Ona odbrana od šuta za tri, gde pokušavamo da ih zbunimo ne igrajući odbranu uopšte i dalje ne funkcioniše

- Meč je imao dinamiku poput slow burn ruskog klasika ( svaka poveznica Oblomova i Boriše je nadasve slučajna i nenamerna )

 

 

 

Edited by Indig0
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Indig0 said:

 

Može.

 

- Boriša ušao u igru u prvoj četvrtini

- Marinković šutirao u drugoj sekundi napada

- Ona odbrana od šuta za tri, gde pokušavamo da ih zbunimo ne igrajući odbranu uopšte i dalje ne funkcioniše

- Meč je imao dinamiku poput slow burn ruskog klasika ( svaka poveznica Oblomova i Boriše je nadasve slučajna i nenamerna )

 

 

 

Da li je igralo svih 13 naših? Primetio sam komentare da je Gudura opet bio los? Mučeni Borisa, da li je uspeo makar  nekog Kinescica da nadskoci?

Mladji Jović?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uini said:

nije kurcobolja, vec gudura nije toliko pg, koliko je gudura.

 

jovic je pg ali nismo videli ni protiv druge klase turnira kako izgleda. za guduru znam da moze i protiv amera da odigra dobro (u najboljem scenariju)

Neka za pocetak odigra dobro protiv bilo koga u eliminacionoj fazi, blago ljudima koji se uzdaju u reprezentativnog Gudurica🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Mene Boriša nekako podseća na onog bika Ferninanda iz crtanih filmova. Svi bi hteli da se on bori (ulazi u reket), ali on bi radije u miru mirisao cveće. 

 

Borisa kao Kilgor iz Apokalipse sada - Volim miris zagrejane konzole "Terminator" ujutru 😂

 

Link to comment
Share on other sites

Danas protiv Brazila, koji će svakako biti mnogo ozbiljniji test od PR i Kine, ekipa koja je po kvalitetu tu neki rang Italije.

 

Bilo bi lijepo ostvariti pobjedu uz dobru igru, s obzirom da prva 3 meča na SP igramo sa jako slabim protivnicima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najvažnije je na prvenstvu da se razigra što više igrača protiv ovih buljaša iz grupe, a ne da ih pobeđujemo tako što ćemo besomučno spuštati na Milutinova ili što će Bogdan uzeti 20+ šuteva. Njih dvojica neće biti dovoljna za eliminacije. Btw, meni se sviđa kako Dobrić igra ove pripremne, najkonkretniji je među bekovima i u najboljoj formi. Gudura se očito nikad neće promeniti i to komplikovanje i overthinking su mu već zaštitni znak. Marinković je dosta slab, pokušava da uhvati neki šuterski ritam ali realno je tanak igrač koji napadački može da odigra dobro jednu od 5 utakmica. Avramović je solidan, samo da ne razmišlja previše nego ono njegovo. 

 

Pod košem je spala lopta na tri imena - Milutinov, Jović i Petrušev. Ostali su tu da popune broj i probaju što manje da zaseru.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ne bih bas castio Brazilce stavljanjem u rang sa Italijom, ali su svakako svemirski brod za boranijicu protiv koje smo do sad igrali.
Brazil je dve pripremne koje sam odgledao odigrao kao takmičarske...na srce, bez nekog jasnog koncepta, bez jedne vidno uigrane akcije i sa puškaranjem čim protivnik napravi veću razliku. Italija igra u najmanju ruku 50% bolju timsku odbranu kada im ustreba. Brazil je tu najtanji posebno sa Yagom u petorci jer ne pokušavaju da ga sakriju u odbrani pa trčkara za ballhandlerom, ide oko blokova i tu su ih fino izbušili. Brazil kada naleti na tim koji ume jače da pritisne šut spolja i usmeri ih na igru iznutra...tu šanse nemaju.
Mi sa Filipom i Riletom ne možemo da preuzimamo a brzo nas nateraju u rotaciju i upravo sa takvom igrom brzih plejeva i protoka lopte brazilci prave serije jer svi imaju slobodu da uzmu šut za tri.
I pored toga mislim da treba forsirati Filipa jer će nam na prvenstvu trebati njegovi poeni iznutra pošto Boriša u te duboke vode ne zalazi ni sa onim "mišićima" na naduvavanje i nadzor spasioca sa obale a Filip dok nategne trojku ja stavim za kafu...čekam das oladi...srknem i eto njega trči nazad u odbranu.



Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...