Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

19 minutes ago, Milos 3.14 said:

@drgnk @Babaduka Jović više pasuje jer igra odbranu pre svega , odnosno bar se cima i nije high usage. 

Vasa traži loptu da bi njegova igra imala smisla, ali mislim da u kombini sa Jokićem može da ima neku Marej ulogu.

Fora je da ostali delovi budu kako treba i da se bar potrudi na drugom kraju terena, a ne kao protiv žabara

Šta znam, meni je pre Bogdan za poziciju Mareja u toj kombini.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dakle, Portorikanci su baš odron. Ima tu nekog individualnog kvaliteta, pre svega kod Watersa, ali timske kretnje nula, čitanje igre nula, bilo kakva naznaka organizovane košarke nula, tako da nemaju oni šta da traže protiv taktički pismene ekipe poput naše. Najviše me raduju Jovići, Stefan je i u ovoj fazi karijere ipak pravi plejmejker, neko ko olakšava svima, baca im lopte tamo gde vole, fizički jak i defanzivno prisutan bek + svaki poeni od njega dođu kao bonus. Da je bilo potrebe da igra više sinoć, bacio bi 20 asistencija. Nikola Jović je taj lik koji očito mora da pokrpi dosta toga i deluje da to može, odličan pristup, fizikalnost, dobar skok, sposobnost driblinga. Taj šut je i dalje jako klimav ali ne sumnjam da će dosta raditi na njemu i mislim da imamo značajnog reprezentativca na duže staze, sasvim moguće i člana startne petorke na duže staze na poziciji koja se do skora činila deficitarnom. Dobrić sinoć vrhunski ali baš ćemo dosta zavisiti od toga da Gudurić, on i Avramović proizvode poene uz Bogdana. Avram kao i kroz celu karijeru, jedan loš pa jedan dobar potez i tako u krug. Očito će imati back up PG ulogu, kao strelac itekako može da posluži, kao plejmejker je baš skroman, nit ima glavu za to nit je čak i prevođenje lopte neka rutina. Imamo dosta slabo upotrebljiih igrača - Ristić je grozan, odudara od ostatka ekipe nesposobnošću da trči i da se odvoji od parketa, što je najgore stalno nešto traži loptu dok je u igri; Davidovac je bezveznjak i u onoj fazi sezone kad je malo upotrebljiv, klasična zakrpa iza Jovića i Petruševa ali ipak kudikamo pouzdaniji i življi od Boriše koji može da pogodi neku trojku i to je otprilike to. Radanov je najtanji igrač ovde ali njegovi zadaci se znaju.

 

Videćemo protiv jačih protivnika, pre svega me zanima protiv Brazila kako ćemo izgledati jer su oni ekipa koja dosta trči i šutira a imaju i solidnu atletiku. Međutim, za sada makar deluje da je disciplina u igri na visokom nivou i da igramo prilično smislenu košarku.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je krajnja ubogost protivnika ucinila da se kod ljudi stvori slika da smo bolji i smisleniji nego sto zapravo jesmo. Mozda je idej bila da se nabudzi samopouzdanje i samim reprezentativcima. Ne znam, no svakako nikada nisam bio fan pripremnih protiv protivnika koji nisu ista planeta uopste po pitanju nivoa igre.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima i do ubogosti protivnika, ali i do toga što našim reprezentativcima doslovno svaki trening znači da se uigraju. Izgledalo je to solidno i protiv Italije, ali se i sinoć video napredak. Tako da ovih četres razlike je produkt kombinacije tih faktora.

Link to comment
Share on other sites

Moze li neko, za nas koji nismo bili u mogucnosti da gledamo, da napise par reci kako nosioci izgledaju: Bogdan, Milutinov, Gudura? Da li se u ovakvoj utakmici uopste moglo videti kako bi oni mogli igrati?
Sorry ako sam propustio napisano o njima, ovih dana ne stizem sve da ispratim.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Mislim da je krajnja ubogost protivnika ucinila da se kod ljudi stvori slika da smo bolji i smisleniji nego sto zapravo jesmo. Mozda je idej bila da se nabudzi samopouzdanje i samim reprezentativcima. Ne znam, no svakako nikada nisam bio fan pripremnih protiv protivnika koji nisu ista planeta uopste po pitanju nivoa igre.

 

Ništa ne može da mi promeni mišljenje o našoj prosečnosti, ali opet treba gledati širu sliku.

 

Ono čemu se ja nadam je obezbeđivanje OI, tj polufinale i onda možda neka bronza kao maksimalni domet. Nama vrlo lako može da se desi da nam najteži protivnici u prve dve runde eliminacija, budu Grčka i Italija. 

Iz tog ugla, mislim da imamo čemu da se nadamo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Klipan said:

Moze li neko, za nas koji nismo bili u mogucnosti da gledamo, da napise par reci kako nosioci izgledaju: Bogdan, Milutinov, Gudura? Da li se u ovakvoj utakmici uopste moglo videti kako bi oni mogli igrati?
Sorry ako sam propustio napisano o njima, ovih dana ne stizem sve da ispratim.

 

Ukratko - Bogdan je bio super, ubacio neke trojke, da je bilo potrebe metnuo bi ovima 40+. Milutinov kao protiv dece da je igrao, on baš rutinski izdominira protiv ovih ekipa koje ni nemaju prave centre. Gudura je bio pasivan, fintirao vazduh ponovo ali nije ni igrao previše nit je bilo potrebe za tim.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stefan Jovic je pokazao sinoc koliko nam znaci. Po njegovim kretnjama, nacinu kako igra pik i generalno po tome kako izgleda na terenu odmah vidis da je to pravi plejmejker, a to posebno dolazi do izrazaja kad je jedini u timu. Neka dodavanja koja je on imao sinoc ne moze niko u ovom timu da baci. Mozda jedino Guduric, ali da pre toga izgubi 3 lopte. Jovic ima iskustvo, unosi sigurnost, kreaciju i tip je igraca koji cini sve oko sebe boljim. Ovi su ga juce jurili preko bloka, pa su mu olaksali posao i videcemo kako ce ga sluziti sut, ali u svakom slucaju ce nam mnogo znaciti njegovih 20ak minuta jer je Jovic igrac koji uvek nesto korisno radi na terenu.

Bogdanu je prijala ova utakmica. Kod kuce, malo slabiji protivnik, usao je u suterski ritam, neverovatna lakoca skok suta. Na zagrevanju dize normalan skok sut sa skoro pola terena.

Milutinov i Nikola Jovic zajedno u petorci donose zaista dobru zastitu reketa. To bi mogao da nam bude kvalitet vise u odnosu na prethodne sastave gde smo uglavnom bili porozni u odbrani reketa. 

Od Gudurica polako dizem ruke. U drugom poluvremenu je bio kriminalan. Ima neka suluda dodavanja i prodore gde kao da hoce na silu nesto da iskreira umesto da bude strpljiviji. Sa njim je uvek neka ista prica, nadas se ocekujes da ce konacno da proigra, ali nikad se ne desi. Od sad moze samo pozitivno da me iznenadi.

Utakmica je bila zabavna, cak je i poseta na kraju bila poprilicno dobra. Na kraju sam se malo smorio gledajuci onu petorku. Neracunajuci Topica, 3 od 4 igraca iz one petorke ce igrati na SP. Zapravo je dilema Radanov ili Borisa, ali za mene tu nema dileme. Ako racunamo Dedu kao 4, a morali bi, imamo 5 igraca na 4 i 5, tako da Borisa otpada. Takodje Radanov pokazuje neku zelju i moze da odigra neku odbranu. Ne bih rekao da je njegova odbrana precenjena, ume da odigra vrlo pristojno. Uradio je dobar posao na Wilbekinu u onom mecu kvalifikacija u Pioniru. Uostalom, ako Radanov dobije minute, mozes da mu das neku konkretnu ulogu, da cuva nekog i proba da ga zaustavi. Koja je Borisina uloga? U teoriji moze da ubaci neke trojke, mozda solidno zastiti obruc, a u praksi ga nema nigde na terenu. To je verovatno i najjaci razlog zasto ga ne zelim u 12. Ima istorijsku sansu da igra svetsko prvenstvo i njegov stav je isti kao i uvek, nikakav. Razumem da je decko flegma privatno, ali ne mozes biti flegma na terenu. Pa evo Topic deluje kao nista manje flegma od Borise, pa je na terenu potpuno drugaciji. Udje, krene na prodor, primi rampu, iznudi faul, pritisne u odbrani na lopti, ispadne iz odbrane, jbg ne moze.

Za kraj, vidim da ste juce pisali za koga vam je zao sto ne igra, ko nedostaje itd. Ja najmanje zalim za Jokicem, Vasom i Kalinicem. Oni su zdravi i pravi, ne zele da igraju i to je to. Meni je ubedljivo najvise zao Pokusevskog i Smailagica. Njih dvojica umesto Ristica i Radanova/Borise (ili Dede i Radanova/Borise jer je Kari zaljubljen u Rileta) i nas sastav bi bio puno bolji. Unutrasnje pozicije bi bile bombona. Ovako ce u jakim mecevima 80 minuta morati da podele tri igraca. Otprilike Milutinov 30, Jovic 25, Petrusev 25. Rile je kratercina, mora da sutira trojke 4/4 da bi pokrio minus koji pravi. Dobra stvar je sto je sinoc prva izmena bila Milutinov - Petrusev, pa su bili zajedno Jovic i Petrusev na terenu. Cak je Jovic vec izasao sa terena, a Kari ga je vratio i pokazao da Milutinov izlazi. Ristic nije usao do sredine 3/4 kad je vec odavno bilo gotovo. Videcemo u narednim utakmicama kakav je plan, ali to je najbolje resenje. Bice problem ako naletimo na nekog Valanciunasa, kojeg ni Milutinov ne moze da zadrzi, a kamoli Jovic/Petrusev, ali to nam je sto nam je, moramo da se krpimo. Ali bi bar protiv Italijana ta petorka sa laznim i pokretnijim centrom mogla da donese nesto dobro.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ukratko - Bogdan je bio super, ubacio neke trojke, da je bilo potrebe metnuo bi ovima 40+

Bogdan sinoć odigrao ne pod ručnom, nego pod dvije ručne*, nijednom nije napao driblingom, u stvari, ako izuzmemo to što je možda 2-3 puta preveo loptu, ja se ne sjećam da je ikako spustio na parket. Čist šuterski trening i 4 ili 5 pogođenih trojki. On će u takmičarskim utakmicama da igra mnoooogo bolje nego sinoć.

 

*-ne odnosi se na odbranu, tu je bio vrlo ozbiljan i vrlo dobar, ne znam koliko su mu osvojenih pisali jer su bile neke situacije da on napadne dribling protivnika pa ga natjera na grešku, a neko drugi od naših pokupi loptu i tehnički napravi ukradenu, ali je ukupno iščačkao jedno 4-5 lopti sinoć.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

Ja sam uvek tuzan kad gledam Borisu. Decko bukvalno ima frejm i fizikalije za mnogo vise od ovoga sto igra, a on je, ne bih rekao ni glup ni smotan ni uplasen, ali nesto, ne znam.

 

Ne igra kako treba da igra.

 

Jer i da nema zrnce talenta na fizikalije bi mogao da napravi korektnu karijeru, a on bezi od kontakta.

 

napredovace on u Spaniji,

iako nije vise mlad igrac

kasno je otisao u inostranstvo

prvi deo sezone ocajan u Saragosi,drugi deo mozda cak i odlican

posle tolikog stagniranja kod nas,nista nije lako 

 

Pa mali Jovic,

pretvorio se za samo jednu godinu u zver,

u Megi pogodi poneki sut,i to je to 

da je otisao u blizance,bila bi ista prica kao i sa Tristanom

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Del Piero said:

Od Gudurica polako dizem ruke. U drugom poluvremenu je bio kriminalan. Ima neka suluda dodavanja i prodore gde kao da hoce na silu nesto da iskreira umesto da bude strpljiviji. Sa njim je uvek neka ista prica, nadas se ocekujes da ce konacno da proigra, ali nikad se ne desi. Od sad moze samo pozitivno da me iznenadi.

Ja ne znam šta je ono, mislio sam ponekad da je strah, ali nije čak ni strah, nikoga nije strah na +50 pred domaćom publikom, tu i najgorima mošnje asimptotski teže koljenima. DakleM Gudura, što bi rekao Nikola Vranjković, ja te stvarno ne razumem.

Link to comment
Share on other sites

Poslednja tri puta kad je SFRJ/SRJ osvajala Svetsko sva tri puta smo igrali sa Portorikom (i čak dva puta izgubili od njih, 1990. i 2002.) Samo kažem... :classic_biggrin:

 

A šta tek reći za sinoćnjeg Dobrića, 13/11 iz igre, kao Praja u najboljim danima 😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Beonegro said:

Ja ne znam šta je ono, mislio sam ponekad da je strah, ali nije čak ni strah, nikoga nije strah na +50 pred domaćom publikom, tu i najgorima mošnje asimptotski teže koljenima. DakleM Gudura, što bi rekao Nikola Vranjković, ja te stvarno ne razumem.

Da je ziv Pavlov da ga malo ispita. Mora da je nesto duboko ukorenjeno 😄

Link to comment
Share on other sites

Kari vodi 13 igraca... Gledao sam taj film negde. Jel to za slucaj da Vanja uzme da pojede bananu?

 

Radanov vs Borisa je i meni, kao sto vidim da je i svima vama, no brainer. U krajnjem slucaju, Radanov je 5 cvrstih faulova, a Borisa nije ni to.

 

Stefan Jovic je plesao u napadu, ali moram istaknuti i njegovu odbranu. Nije to kao nekada, ali kako on mininizuje efort - nema skakutanja, mlataranja, poskakivanja, vec se krece optimalnom putanjom da ostane ispred igraca. Vise nema noge za onu ulogu primarnog branica (jednom ga je onaj malac presao na cistu brzinu i zalet, bez finte), ali u odnosu na Dobricevu toreador odbranu meni je ovo bilo melem za oci.

Edited by Geronimo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Гудурић је неко коме се највише улога мењала на овим припремама, почео их је као стартни плеј а јуче је био бекап Богдану на беку. Са уласком Јовића у екипу његови минути на плеју ће бити јако мали, уз то ће узети неки број минута као Богданов бекап и нешто минута када ће заједно на паркету бити Јовић, Богдан и Гудурић када ћемо вероватно бити и најопаснији. Јуче је то било јако лоше шутерски 1-8 из игре и то је ушла прва тројка, једно 2 пута оне његове непотребне финте, али је стигао за 15 минута да подели и 5 асистенција. Не мора се чекати свака слабија партија за паљбу по некоме, да он није дошао да игра против Турске сад би сви његови саиграчи само преко тв-а гледали светско првенство.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Po meni Gudura previse i bespotrebno komplikuje. Kao da zeli da to sto radi izgleda sto lepse, a ne ucinkovitije. Vidim i da mu brojke tokom sezone u Feneru osciluju, a usudicu se napamet da kazem da mu je to slucaj i kroz celu karijeru. Iako zaista ponekad ume jako lepo da razigra tim u stilu najboljih plejmejkera, ipak mislim da prioritet mora da mu bude postizanje poena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da Gudurić upada u ulogu šestog čoveka i ubedljivo najvažnijeg sa klupe uz Petruševa i donekle Avramovića. Dobrić bolje paše u prvoj petorci uz Bogdana i Jovića, ne mora da dribla nego samo spot up i ono njegovo pravolinijski - mada možda mesto startera uzme i Marinković iako mi deluje da je Dobrić u boljoj formi i da ima više poena u rukama. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Postoji i ta tema Jokić u reprezentaciji, mislim van reprezentacije hehe... 

 

23 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Гудурић је неко коме се највише улога мењала на овим припремама, почео их је као стартни плеј а јуче је био бекап Богдану на беку. Са уласком Јовића у екипу његови минути на плеју ће бити јако мали, уз то ће узети неки број минута као Богданов бекап и нешто минута када ће заједно на паркету бити Јовић, Богдан и Гудурић када ћемо вероватно бити и најопаснији. Јуче је то било јако лоше шутерски 1-8 из игре и то је ушла прва тројка, једно 2 пута оне његове непотребне финте, али је стигао за 15 минута да подели и 5 асистенција. Не мора се чекати свака слабија партија за паљбу по некоме, да он није дошао да игра против Турске сад би сви његови саиграчи само преко тв-а гледали светско првенство.

 

Meni je eye testom Gudurić bio odličan, a nisam neka obožavateljka njegove igre. Nisu ušli šutevi + još uvek standardno fintira vazduh, ali podelio je assiste i igrao odbranu. Ja sam bila zadovoljna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Čini mi se da Gudurić upada u ulogu šestog čoveka i ubedljivo najvažnijeg sa klupe uz Petruševa i donekle Avramovića. Dobrić bolje paše u prvoj petorci uz Bogdana i Jovića, ne mora da dribla nego samo spot up i ono njegovo pravolinijski - mada možda mesto startera uzme i Marinković iako mi deluje da je Dobrić u boljoj formi i da ima više poena u rukama. 

 

Dobrić je jedan od najnekonstantnijih igrača kad je forma u pitanju. Ne bih se previše unapred nadao kad je on u pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, СтелаРоса said:

Po meni Gudura previse i bespotrebno komplikuje. Kao da zeli da to sto radi izgleda sto lepse, a ne ucinkovitije.

 

Nije to, nego traži savršeno rešenje, umjesto najboljeg rešenja u datom trenutku. Možda prosto nema situacionu inteligenciju. Ili je možda čak previše inteligentan za posao koji radi, u smislu da se ne zadovoljava rešenjem koje je lošije od zicera.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...