Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

13 minutes ago, DameTime said:

Pokušavam da se setim da li ga je čuvao tako u ECF, tj. da li je Bogi uopšte igrao (čini mi se da nije) prošle godine? Ili si primetio u tekmama regularne sezone?

Regularka, i u SAC i u ATL, ali kažem, povremeno i nije loše izgledalo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DameTime said:

 

Ma nema teorije i ne bih trošila previše energije na neutralizaciju Janisa, samo da se uspori dovoljno da to uznemiri i ostatak ekipe Grčke. 

 

 

 

Ovo inače nije loša strategija, ali za neke manje lude igrače od Janisa ili Jokića.

 

Nekad je to bilo, nek nam taj da 20 poena, 25, ali da zaustavimo ostale. Njih dvojica su ludaci koji kad se razmašu idu na 40 poena, 15 skokova, 7-8 asitencija, a sve sa 75% šuta. To teško da možeš da preživiš, ma kako čuvao ostale.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

 

 

Ovo inače nije loša strategija, ali za neke manje lude igrače od Janisa ili Jokića.

 

Nekad je to bilo, nek nam taj da 20 poena, 25, ali da zaustavimo ostale. Njih dvojica su ludaci koji kad se razmašu idu na 40 poena, 15 skokova, 7-8 asitencija, a sve sa 75% šuta. To teško da možeš da preživiš, ma kako čuvao ostale.

 

Pa druge strategije nema, jer mislim da ih je obojicu nemoguće zaustaviti, čak i u FIBA košarci. Ako imaš neku strategiju rada sam da čujem mišljenje (sori ako si već pisao a nisam ispratila) 😄 

Link to comment
Share on other sites

Da li je Janis pobednik na FIBA nivou, ne znam, videcemo, ali smo mi dosli da imamo igraca tog nivoa, sto je bilo nestvarno za zamisliti pre samo par godina iako je Nikola i tada razbijao.

 

Dakle

 

Jokic=Janis

 

I sad nam treba 

 

Ostalih nasih 11>ostalih 11 Grka

 

A to bi trebalo da bude.

Link to comment
Share on other sites

Ako je Grčka kompletna, to će za Jokića da bude ozbiljan test, FIBA teren i pravila, jedno ogromno tijelo protiv njega (Papajanis) i najbolji odbrambeni igrač na svijetu sa strane pomoći da ga lovi iz drugog plana, ako ostatak naše ekipe ne raširi malo grčku odbranu biće zajebano

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Janis je najbolji primer koliko su NBA i evropska košarka (FIBA recimo tako) "dva različita sporta". Naravno, sudije + MVP p(r)edigre... Pa će opet imati brojke, ali kad dođe do ozbiljnog... Uostalom, i Jokić se "muči"... Manji teren, nema 3 def sekunde, znojava tela u odbrani uvek... 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Grke svakako treba respektovati, ali ne vidim razlog da ih se plasimo, pogotovo ne Janisa na petici, a cesto mu igra peticu. Ekipe koje igraju taj bully ball i pozicione napade nam sigurno mnogo vise odgovaraju od brzih i poletnih ekipa koje forsiraju tranziciju i sut za tri. Grcka je prototip ekipe koju bi trebalo da davimo kao zmija zabu u 4 od 5 utakmica, cak i da rutiniramo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, svarozicslo said:

Janis je najbolji primer koliko su NBA i evropska košarka (FIBA recimo tako) "dva različita sporta". Naravno, sudije + MVP p(r)edigre... Pa će opet imati brojke, ali kad dođe do ozbiljnog... Uostalom, i Jokić se "muči"... Manji teren, nema 3 def sekunde, znojava tela u odbrani uvek... 

Uf, moraću da provjerim definiciju riječi "mučenje" i "muka" 😛

1 minute ago, McLeod said:

Grke svakako treba respektovati, ali ne vidim razlog da ih se plasimo, pogotovo ne Janisa na petici, a cesto mu igra peticu. Ekipe koje igraju taj bully ball i pozicione napade nam sigurno mnogo vise odgovaraju od brzih i poletnih ekipa koje forsiraju tranziciju i sut za tri. Grcka je prototip ekipe koju bi trebalo da davimo kao zmija zabu u 4 od 5 utakmica, cak i da rutiniramo.

Šta Salova smjena učini od 'nakog čo'eka... 😄

  • Like 3
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Šta Salova smjena učini od 'nakog čo'eka... 😄

 

Sta ces, kad imas pravog selektora i smisleno pravljenje ekipe, lakse mozes da predvidis potencijalne probleme i kako bi stvari trebalo da se odvijaju.

 

Neces da igras na inspiraciju i srecu.

  • Love 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Snjofko said:

Bez Alekse definitvno. Samo se nadam da će Beli, Neda i Gudura biti spremni. 

 

Izvor?

 Baci čovek bombu i ode. Što da se cima za link/izvor informacije. 😄

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, drgnk said:

 Baci čovek bombu i ode. Što da se cima za link/izvor informacije. 😄

 

17 minutes ago, Horium said:

 

Pa kako da ih okaci kada ih nema u opipljivom, vec samo u "unutrasnjem" obliku. 😃

Čovjek ne visi na forumu svaki sekund. Ima život i van ovog foruma. 

 

Izvor je drugar koji radi u KSS. Jutros mi je poslao poruku.

 

E sad ide ono čuveno, ako on laže mene, lažem i ja vas 🙂

Link to comment
Share on other sites

Quote

Упитан да ли и даље има шансе да ће заиграти на предстојећем Европском првенству, Аврамовић није могао да одговори на то питање.

http://www.zurnal.rs/kosarka/evroliga/136792/avramovic-o-evroligi-ne-mogu-da-govorim-nikad-je-nisam-igrao

 

Znači,  još je neizvesno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nasi momci se opijaju pojacanim tempom, sinoc opet gas, ali nekako su se vremena promenila, pa kad je Darko Milicic visio sa sipke na Blejvocu u sred priprema to je bio skandal, a danas je nekako mekse sve, pa smo u fazonu a nekaaa ih, imaju i oni dusu (+ su u fensi lokalima nije vise seljacka varijanta).

 

Ja nemam nista specijalno protiv dok isporucuju na terenu, samo primecujem neke razlike u vremenu.

Edited by bosMan_jr
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...