Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

54 minutes ago, Obi-Wan said:

Kod nas vrišti neravnoteža spoljne i unutrašnje linije. Juče su ispogadjane neke trice, ali u globalu sa ovako skromnim doprinosom bekova u smislu prodora i kreiranja neće to baš ići sjajno. Ok, fale gudura i neda, nadam se da će oni pomoći u tom segmentu.

 

Ovo je i meni osnovni utisak od juče. Mi smo tamo negde duboko u 3/4 bili na tri postignute trojke. To u današnjem basketu teško prolazi osim ako nemaš neki lok daun difenz. Ali nije samo do toga što smo dali tri trojke, nego što smo ih šutnuli samo desetak. Ali smo zato gurali loptu na niski post k'o da je '97. I čak nije ni to toliki problem, već što je tada prestajao svaki protok lopte. OK je da to imaš kao opciju, ali 1) napad nakon spuštanja na niski post mora da bude mnogo raznovrsniji i 2) raznovrsniji napad može da se uvežba pod uslovom da Jokić ili Kalinić dobiju loptu dole, Milutinov i naročito Kuridža nisu opasnost u smislu kreacije sa te pozicije, a ni egzekucija im nije bogzna kakva. Uglavnom, šipak bismo se vratili u meč da nismo počeli da šutiramo i pogađamo trojke.

 

Odbrana ne izgleda dobro. Voljni momenat je tu ali to nije dovoljno za dobru odbranu. Razumem da je za timsku odbranu potrebno vreme, mene brine što smo sinoć u mnogijem 1 na 1 situacijama bili zabrinjavajuće nemoćni. U spoljnoj liniji nemamo dobrog defanzivca i odatle kreću naši problemi. Menion je sinoć ponovo radio šta je hteo i hvala Poceku što ga je ostavio na klupi u 4/4 da možemo da ih stignemo.

 

E sad dobre stvari. Ovo sinoć me podsetilo na zlatne godine reprezentacije i brdo pobeda u teškim utakmicama koje su imale jedno svoje pravilo: dovuci se nekako do egala na 5 min do kraja, onda stiskaj odbranu, zaključavaj defanzivni skok i daj loptu u ruke Bodirozi. Sada je naravno Jokić u toj ulozi i mislim da ćemo gledati dosta sličnih utakmica i u kvalifikacijama i na EP. Nadam se sa istim ishodom.

 

Jokić radi posao, to je najvažnija vest. Kalinić je drugi najvažniji igrač ove reprezentacije, koju god da ima ulogu ili poziciju. Sinoć nije pogledao na koš skoro čitavu utakmicu, a onda daje ključne poene i uzima ključni skok. Suvo zlato na terenu. Vasa će imati još posla da se uigra sa Jokićem, ali je generalno dobra stvar što to nije onaj Vasa iz prethodnih reprezentativnih nastupa, ovo je mnogo više Efes Vasa. Milutinov je pokazao da imamo opciju da prištedimo dosta minuta Jokiću kada je to potrebno. Inženjer Davidovac je pokidao protiv Slovenije, Milenko Topić partija. Uglavnom, posvećenost kod svih je na maksimumu i mnogo mi je drago da to vidim. I što rekoše mnogi, svaki dan i svaka utakmica koja prođe bez povrede je razlog za radost, naročito kad se igra full takmičarska tekma kao sinoć.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Snjofko said:

 

 

 

 

Jokićeva ideja je bila savršena, ali izvedba uopšte nije, pas je prespor i Italijani su imali vremena da poprilično zatvore Kalinića.

Uprkos Jokićevom nesumnjivom razigravačkom majstorstvu, ovaj koš je proizvod Kalinićeve pribranosti i footworka. Jokić mu jeste dao pola koraka prednosti nad odbranom, ali ga nije baš spojio sa košem. I čak mislim da je velika stvar što Kalinića u ovoj situaciji nije povukla lopta da završi odmah iz skoka/iz odbojke, jer je to zapravo koliko god si blizu košu dosta loš šut kad si već u kontaktu sa odbrambenim igračem.

Trebaće i Jokiću malo prilagođavanja da bi ova dodavanja nalazila ljude na ziceru, jer 1) nema pravila defanzivne 3 sekunde i svi pune reket protiv njega i 2) kao što neko pomenu, ne čekaju taj pas Aaron Gordon ili MPJ pa da to bude alley oop kako god Nikola baci loptu. Doduše, nadam se da će se i saigrači prilagoditi njemu, posebno Kalinić i Lučić (David Ovac se rodio naučen kako da se postavi), i da će skapirati tajming za utrčavanja kad Nikola ima loptu na visokom postu, da to budu stvarno ziceri na obruču Denver stajla.

 

Kad sam već kod Jokićevog playmakinga, ono kad je ostavio Karamaca potpuno samog u reketu je mnogo bolji i efektniji primjer od ovog snimka.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Beonegro said:

 

Jokićeva ideja je bila savršena, ali izvedba uopšte nije, pas je prespor i Italijani su imali vremena da poprilično zatvore Kalinića.

Uprkos Jokićevom nesumnjivom razigravačkom majstorstvu, ovaj koš je proizvod Kalinićeve pribranosti i footworka. Jokić mu jeste dao pola koraka prednosti nad odbranom, ali ga nije baš spojio sa košem. I čak mislim da je velika stvar što Kalinića u ovoj situaciji nije povukla lopta da završi odmah iz skoka/iz odbojke, jer je to zapravo koliko god si blizu košu dosta loš šut kad si već u kontaktu sa odbrambenim igračem.

Trebaće i Jokiću malo prilagođavanja da bi ova dodavanja nalazila ljude na ziceru, jer 1) nema pravila defanzivne 3 sekunde i svi pune reket protiv njega i 2) kao što neko pomenu, ne čekaju taj pas Aaron Gordon ili MPJ pa da to bude alley oop kako god Nikola baci loptu. Doduše, nadam se da će se i saigrači prilagoditi njemu, posebno Kalinić i Lučić (David Ovac se rodio naučen kako da se postavi), i da će skapirati tajming za utrčavanja kad Nikola ima loptu na visokom postu, da to budu stvarno ziceri na obruču Denver stajla.

 

Kad sam već kod Jokićevog playmakinga, ono kad je ostavio Karamaca potpuno samog u reketu je mnogo bolji i efektniji primjer od ovog snimka.


Ali se Jare Boga mi savrseno demarkirao uz 3 finte. Mislim da dosta tih stvari cuvamo za Grcku. Imam utisak da smo prilicno zajebani kada to klikne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Odbrana ne izgleda dobro. Voljni momenat je tu ali to nije dovoljno za dobru odbranu. Razumem da je za timsku odbranu potrebno vreme, mene brine što smo sinoć u mnogijem 1 na 1 situacijama bili zabrinjavajuće nemoćni. U spoljnoj liniji nemamo dobrog defanzivca i odatle kreću naši problemi. Menion je sinoć ponovo radio šta je hteo i hvala Poceku što ga je ostavio na klupi u 4/4 da možemo da ih stignemo.

Pa notorno su nam spori bekovi, i to svojevoljno škartiramo momke koji imaju ispod 195 evo valjda od Moke Slavnića naovamo.

Što je prolazilo dok su ekipe šutirale do 10 trojki po tekmi pa si mogao da varaš i da se odmičeš bekovima sa relativno bezbolnim posledicama.

Zato nas sad Italijani o jadu zabavljaju svaki put kad se sretnemo, imaju Maniona koji je fringe NBA plej, što uz sve mane koje to podrazumijeva znači i da je u stanju da prati brzinu NBA košarke ili skoro, i imaju gomilu nekih igrača na 2 - 3 - 4 koji imaju slobodu da odapnu odakle hoće, nači rašire nas i onda probijaju kako hoće.

 

Međutim, ima jedan potencijalni silver lajning što se tiče sastava repstacije ove godine - konačno nema defanzivnih specijalaca, osim možda rukometaša Karamaca, ali moram da mu priznam da je sinoć bio korektan (taj pozitivan utisak je između ostalog posledica toga što mu nisu sudili jednu očiglednu nošenu koja je mogla da nam sjebe momentum, u trenutku kad je brainfartovao i pomislio da je košarkaš i da umije da doda jednom rukom direktno iz driblinga). Uglavnom, taj koncept vođenja igrača da igraju samo odbranu ili prvenstveno zbog odbrane nam nikada ništa nije dao, čak ni nesumnjivi majstor te uloge Vesa Petrović mislim da nikada ništa bitno nije doprinio reprezentaciji, i zato mi se ova selekcija uz sve limite okupljenih igrača ipak nekako sviđa.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Pa notorno su nam spori bekovi, i to svojevoljno škartiramo momke koji imaju ispod 195 evo valjda od Moke Slavnića naovamo.

Što je prolazilo dok su ekipe šutirale do 10 trojki po tekmi pa si mogao da varaš i da se odmičeš bekovima sa relativno bezbolnim posledicama.

Zato nas sad Italijani o jadu zabavljaju svaki put kad se sretnemo, imaju Maniona koji je fringe NBA plej, što uz sve mane koje to podrazumijeva znači i da je u stanju da prati brzinu NBA košarke ili skoro, i imaju gomilu nekih igrača na 2 - 3 - 4 koji imaju slobodu da odapnu odakle hoće, nači rašire nas i onda probijaju kako hoće.

 

Međutim, ima jedan potencijalni silver lajning što se tiče sastava repstacije ove godine - konačno nema defanzivnih specijalaca, osim možda rukometaša Karamaca, ali moram da mu priznam da je sinoć bio korektan (taj pozitivan utisak je između ostalog posledica toga što mu nisu sudili jednu očiglednu nošenu koja je mogla da nam sjebe momentum, u trenutku kad je brainfartovao i pomislio da je košarkaš i da umije da doda jednom rukom direktno iz driblinga). Uglavnom, taj koncept vođenja igrača da igraju samo odbranu ili prvenstveno zbog odbrane nam nikada ništa nije dao, čak ni nesumnjivi majstor te uloge Vesa Petrović mislim da nikada ništa bitno nije doprinio reprezentaciji, i zato mi se ova selekcija uz sve limite okupljenih igrača ipak nekako sviđa.

 

Ne prizivam ni ja defanzivne specijalce, samo konstatujem stanje stvari. Kalinić će da čuva najbolje protivničke igrače i to će da bude dobro, a štetu će da nam prave igrači koji nisu prva napadačka opcija. Zato naši bekovi moraju to da nadoknade u napadu, moramo da imamo veću produkciju od njih nego što je to bio slučaj većim delom meča protiv Italije. Da ne dođemo u situciju da imamo igrače nisu defanzivni specijalci, a napad igraju kao da jesu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Jokićeva ideja je bila savršena, ali izvedba uopšte nije, pas je prespor i Italijani su imali vremena da poprilično zatvore Kalinića.

Uprkos Jokićevom nesumnjivom razigravačkom majstorstvu, ovaj koš je proizvod Kalinićeve pribranosti i footworka. Jokić mu jeste dao pola koraka prednosti nad odbranom, ali ga nije baš spojio sa košem. I čak mislim da je velika stvar što Kalinića u ovoj situaciji nije povukla lopta da završi odmah iz skoka/iz odbojke, jer je to zapravo koliko god si blizu košu dosta loš šut kad si već u kontaktu sa odbrambenim igračem.

Trebaće i Jokiću malo prilagođavanja da bi ova dodavanja nalazila ljude na ziceru, jer 1) nema pravila defanzivne 3 sekunde i svi pune reket protiv njega i 2) kao što neko pomenu, ne čekaju taj pas Aaron Gordon ili MPJ pa da to bude alley oop kako god Nikola baci loptu. Doduše, nadam se da će se i saigrači prilagoditi njemu, posebno Kalinić i Lučić (David Ovac se rodio naučen kako da se postavi), i da će skapirati tajming za utrčavanja kad Nikola ima loptu na visokom postu, da to budu stvarno ziceri na obruču Denver stajla.

 

Kad sam već kod Jokićevog playmakinga, ono kad je ostavio Karamaca potpuno samog u reketu je mnogo bolji i efektniji primjer od ovog snimka.

 

Izgleda da će trebati vremena da se Jokić prilagodi na manji teren što znači manje prostora čime je teže dodati napadaču loptu i deluje kao da je pas spor. Brže se stize pomoći u odbrani na manjem terenu i deluje kao da je guzva u reketu svaki put kad Jokic ima loptu u visini linije za slobodna bacanja.

Za nijansu brza dodavanja i kretnja igrača uz dobar šut za tri mogu napraviti taj prostor. Lučić u korneru deluje kao fino rešenje za širenje reketa jer mi deluje da on iz kornera,kad je otvoren pogled, ima preko 50 posto za tri. Bilo bi dobro da @Guru izbaci tu statistiku iz El da vidimo koji je to procenat 🙂

Edited by propolis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo se precenjuje znacaj defanzivaca kod napadacki orijentisanih trenera. 

 

Raduje samouverenost navijaca da smo najbolji.

 

Siguran sam da ce ovde sampiona odlucivati coin flip..ko kako ustane u tom danu za ispadanje, razlike izmedju timova su male. Grcka bi i bez Janisa bila kandidat za medalju.

 

Cim Nedovic ne igra, mi dobijamo..ima 30g i bio je pre beznacajan za repku, tako da je bolje da ga seku. Karijevo misljenje o Teu i ulozi je isto i jos gore kod Nedovica. Nek se novi stari trener KKCZ Nebojsha Covic brine o njemu 🙂

 

Konacno podmladjivanje repke i bice lepo videti neke nove nosioce u timu. Treba uzivati u kisarci, da budemo i deseti meni ok, ali verujem da je top4 dostizan pa onda..sta buse bice..to je vec ok rezultat.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Ne prizivam ni ja defanzivne specijalce, samo konstatujem stanje stvari. Kalinić će da čuva najbolje protivničke igrače i to će da bude dobro, a štetu će da nam prave igrači koji nisu prva napadačka opcija. Zato naši bekovi moraju to da nadoknade u napadu, moramo da imamo veću produkciju od njih nego što je to bio slučaj većim delom meča protiv Italije. Da ne dođemo u situciju da imamo igrače nisu defanzivni specijalci, a napad igraju kao da jesu.

Pešićev stil su visoki igrači spolja. Meni se ovo defanzivno ne razlikuje od 2002.kad nas je bušio Portoriko i kada Jarić isto kao sad Micić nije mogao da sačuva te brze bekove 1 na 1.

Što se selekcije igrača tiče tu se Kari nije promenio ni za jotu. Igra se promenila, on je to donekle ispratio, ali selekcija i način igranja odbrane su isti. Neće tu biti igrača ,niti je to Pešićev fazon ,koji guše bekove spolja

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pa i plejmejkerski je bolji. Micić je bolji skorer . Bolja je to generalno generacija bila.

Pa nije bolji ni plejmekerski, Jare nikad nije prelazio 3ast po utakmici u Evropi, bio je fizički izuzetno dominantan igrač dobar defanzivno. 

Ali se na neke ljude ovde gleda sa ljubičastim naočarama. 

Tako sam skoro ovde pročitao da je Danilović bio konstantni suter za 3 od Bogdana, jeste bio konstantniji ali u lošijim procentima i manje ubačenim sutevima za 3.

Da je ovde Bogdan usudio bih se da kažem da je ovo sad bolji tim igrački nego li momci pre 20 godina. 

Meni se ova ekipa izuzetno sviđa, i nadam se da će Gudurić, i svaku drugu tekmu Nedović malo izbalansirati taj jaz izmedju centar/forward pozicije i bekova. 

Mada znajući Karija ne bih se iznenadio petorki Vaso/Kalina/Luča/Beli/Jokic

I da nekako mi se sviđa hemija među momcima, vuče mi na uspeh

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da je drzanje Luce na cetvorci, a Kaline na trojci dobra odluka kada su njih dvojica na terenu. Kalina je nesto cvrsci igrac, Luca je nesto brzi i agilniji. U jucerasnjem matchupu sam siguran da bismo bolje prosli da je Luca bio od pocetka na Fontekiju, a Kalina na Polonari. Protiv neke druge ekipe ce mozda ovakva postavka u kojoj igramo i biti bolja, ali treba se prilagodjavati. Imali smo problem i par puta sa ofanzivnim skokom cetvorki koje je cuvao Luca, a cini mi se da je Kalina i bolji na defanzivnom skoku i da bi ta korekcija donela prednost i po tom pitanju.

Opet, neka bude da o tome i moze da se diskutuje, ali stavljanje Davidovca na trojku u petorci gde je Luca cetvorku je direktno uticalo na stvaranje prednosti Italijana u prvom poluvremenu. Davidovca koji je toliko puta uspesno ove godine branio i lakse petice ubacujes u poziciju da juri Fontekija, a Luca ostaje na Meliju u trenucima kada su igrali sa Ricijem na petici. Potpuno pogresna odluka bez daljnjeg, ne vidim razlog da se uopste isprobava i u prijateljskoj utakmici. Moralo bi da bude jasno da to vise ne sme da se ponavlja.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Babaduka said:

Pa nije bolji ni plejmekerski, Jare nikad nije prelazio 3ast po utakmici u Evropi, bio je fizički izuzetno dominantan igrač dobar defanzivno. 

Ali se na neke ljude ovde gleda sa ljubičastim naočarama. 

Tako sam skoro ovde pročitao da je Danilović bio konstantni suter za 3 od Bogdana, jeste bio konstantniji ali u lošijim procentima i manje ubačenim sutevima za 3.

Da je ovde Bogdan usudio bih se da kažem da je ovo sad bolji tim igrački nego li momci pre 20 godina. 

Meni se ova ekipa izuzetno sviđa, i nadam se da će Gudurić, i svaku drugu tekmu Nedović malo izbalansirati taj jaz izmedju centar/forward pozicije i bekova. 

Mada znajući Karija ne bih se iznenadio petorki Vaso/Kalina/Luča/Beli/Jokic

I da nekako mi se sviđa hemija među momcima, vuče mi na uspeh

Bold-Ovo sam i ja juče napisao. Meni se isto sviđa ova ekipa, da je BB tu stavio bih kuću na zlato.

 

Što se tiče Jarića njega nisam nešto voleo iako poštujem njegovu karijeru. Belac plej koji je starter u NBA u to vreme, kapa dole. Po mom mišljenju bolji plej od Vase , ali ne sveukupno bolji igrač.

Danilović Bogdan neću opet komentarisati da ne pokrećemo opet temu. 

 

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

@uini

 

Vezano za našu jučeračnju priču - da, definitivno smo mogli da vidimo tu nervozu kod nas, kada su ti šutevi ulazili u seriji. Onda ni napad nije bio dobar, sve nekako na improvizaciju i individualni kvalitet.

Pre svega bekovi, koji su imali dosta prostora, a nisu uradili ništa u tom delu utakmice.

 

Sa druge strane, ipak konstatacija da je Italija imala tu jaku prednost samo dok je trica bila na 50 do 60%, čim je to malo stalo, krenula je panika i kod njih.

I nije tu bilo nekog neverovatnog protoka lopte, gde su oni bili konstantno sami, nego je bilo dosta pogodaka posle solidnih odbrana.

 

Takođe, mislim da im je pomoglo što smo mi dosta eksperimentisali, početna petorka sa Jarom i Vanjom, bez Jokića, iako je egal bila prva četvrtina, opet su se tu opustili i to im je bio uvod za seriju u druogoj.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...