Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 hours ago, uini said:

i meni se poku mnogo svidža. šut mu je nestalan ali kao što kažeš, pametan i vešt igrač sa unicorn gabaritima u najavi (malo da ojača i verovatno time osigura i ručicu i biće super)

 

samo još da ima volju da igra za repku, valjda ima

 

 

 

Kakvi su ovo momenti sa Pokusevskim na petici? Slabo sam stigao da ispratim OKC ove sezone, ali ove centralne pnr i pnp situacije nisam ranije vidjao kod njega.

 

Inace, kako se i Bjelica presaltao na peticu u GSW, mi bukvalno nemamo cetvorke ni u najavi. Smajli se isto bolje snalazi na petici, Kalina&Lucic mogu da odigraju malo kada igramo sa dva SF u postavi, ali stvarno ne znam ko bi nam mogao biti ni instant rijesenje, ni neko na duze staze? Ne znam ko bi Jokicu mogao da bude Gordon u reprezentaciji, neki atleticni igrac, koji bi da prikuca uletanjem prazan prostor, kontrolise skok, rudari u odbrani.. Kad zapliva Jokara visoko u pick situacijama, ovdje ce nam trebati neki fantastican visoki odbrambeni da ispomogne u reketu. Mozda Ilic?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Princeton said:

 

Kakvi su ovo momenti sa Pokusevskim na petici? Slabo sam stigao da ispratim OKC ove sezone, ali ove centralne pnr i pnp situacije nisam ranije vidjao kod njega.

 

 

igra poku sve od SF do C, kako i treba, jer sve zavisi od postave prekoputa. plus thundersi eksperimentišu jer im se može;

 

poku ima blockin' reach za skoro pa bilo koga. ne može da se bori za poziciju sa centrima ali je za mene veselija opcija od porzingisa na 5 (jer za razliku od njega, poku primarno može da cepa na 3&4 i da devastira ako namesti ručicu na 35+%)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Nedović je meni idealan kao šesti čovek, one man offense sa klupe. 

 

Luksuz je da se odreknemo nekog ko kad je on fire, moze da ubaci svakom bar 15 poena. Ako nije on fire, klupa, imamo i druge opcije, ali mi je on svakako siguran u svim kombinacijama. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2022 at 1:11 AM, fillam said:

 

Nidje veze, Bogdan igra kako igra (dobro), sta sad ako promasi 3-4 suta, onda se povlace protivnici i pustaju ga, pa ne moze u prodor?

 

Od suta zavisi koliko ce poena postici na mecu, ali svakako procenat suta ne utice na ostatak njegove igre, jer je prosto igrac ciji sut uvek mora da se brani.

S obzirom kakav je napadac  na reprezentativnom nivou sa necim defanzivac mora da se kocka malo,a ako promasi 3 4 u nizu(sto nije deo plana u pripremi utakmice) logicno je da mu defanzivac nece biti toliko u dresu kao sto bi inace, jer je pre promasaja vrlo verovatno iznudjeno provocirao neke druge stvari zarad odbrane od suta.No necu vise objasnjavati osnovne kosarkaske principe.

On 3/26/2022 at 7:35 AM, uini said:

@UDresuKvinsiMilera, navodis kao versatile igraca tea koji je plej.

 

bogdan je u kategoriji beka sutera veoma versatile a sut je svakom beku suteru glavno oruzje 

 

inace, gubili smo mi komotno i tekme gde je bogdan sutirao izvrsno, tako da to nije merilo. 

Cherry pick-ujes detalje iz mog posta i sam to znas a za bold ne znam cemu potreba.Tea sam uzeo jer mu je napad u vise dimenzija i to na trazenoj kolicini,dakle nije dovoljno sto Bogadn nije los u ostalim segmentima napada jer to nije game changer.A s obzirom da znam da pratis ovaj sport malo vise ti sebi nadji za primer nekog beka koji je jednako ubojit sa vise oruzja bilo da je to zavrsnica oko kosa,dribling,slashing ili asistencija pa opet razmisli da li je Bogdan dovoljno dobar u ostalim segmentima.

 

Na moje pitanje/kriterijum niko nije odgovorio "Navedi mi jednu ozbiljniju evropsku reprezentaciju koju ce on pobediti(znatno doprineti pobedi) asistencijama ili prodorom a da ga njegovo primarno oruzije sut ne sluzi",odgovor sa sigurnoscu je ni jednu,desi ce se neki dobar match up i utakmica ali nikada nista osim njegovog suta nece biti oslonac reprezentacije.

 

 

Salva komentarami je delimicno pristigla jer verovatno shvatate da je teska kritika reci da je igrac jednodimenzionalan a nije.Tona dobrih igraca su takvi i Bogdan je opet rasan strelac pored toga,naravno jer su mu ostali elementi takodje dobri ali ne dovoljno da bi se zvao visedimenzionalnim napadacem/igracem.

Toliko od mene sto se tice ove teme.

 

 

 

 

Poku je generacijski talenat na pomolu,neke stvari su jos upitne i zbog toga je vrhunska stvar sto ga je OKC birala,oscilacije su mu bile drasticne.Sada je stabilniji,cini mi se delom jer su mu malo uzeli loptu iz ruku tj manje mu testiraju tu kreaciju iz driblinga za koju takodje ima talenat.Vratice se to ovim dobrim partijama.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Markoss said:

 

Luksuz je da se odreknemo nekog ko kad je on fire, moze da ubaci svakom bar 15 poena. Ako nije on fire, klupa, imamo i druge opcije, ali mi je on svakako siguran u svim kombinacijama. 

Tako je i zato nam je mozda potrebniji od Gudure npr,ne donosi nam bolji sut od ostalih opcija a neka pripomoc u driblingu isto ne bi trebala da bude potrebna jer-Teo,Vasa jaki na lopti a i sa drugih pozicija ne manjka kreacije uopste.No videcemo ka cemu smo orijentisani o ko ce od igraca biti dostupan,svakako mislim da Nedu mnogi olako odbacuju.

Link to comment
Share on other sites

@UDresuKvinsiMilera, ja samo kažem da bogdana treba porediti sa ostalim SGs, odnosno šuterima na beku.

pejstov'o sam ti onomad link da je među takvima 8. po asistencijama per game u nba, iako ove sezone uopšte nema takvu ulogu već je strogo fokusiran na šut

 

daklem, za SGa, bogdan jeste versatile igrač, jer može da bude i sekundarni i primarni kreator uz svoj primarni poziv šutera.

naravno, sve zavisi od potrebe ekipe u datom trenutku

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

 

Na moje pitanje/kriterijum niko nije odgovorio "Navedi mi jednu ozbiljniju evropsku reprezentaciju koju ce on pobediti(znatno doprineti pobedi) asistencijama ili prodorom a da ga njegovo primarno oruzije sut ne sluzi",odgovor sa sigurnoscu je ni jednu,desi ce se neki dobar match up i utakmica ali nikada nista osim njegovog suta nece biti oslonac reprezentacije.

 

 

e da, 

to se može reći za bilo kog beka šutera: navedi mi jednu ozbiljniju ekipu / repku koju će izvrstan xy bek-šuter pobediti ulazima i asistencijama.

 

iako u teoriji možemo da kažemo kako je to jako teško za bilo kog beka ako šutira npr 2-11, jer onda ni kreiranje viška na ulazu nije toliko jednostavno, bogdan je zapravo u nekom izglednijem skupu bekova koji će i pored očajne šuterske večeri uspeti da utiče na ekipu pozitivno;

 

da li će u tom slučaju on biti glavni igrač u pobedi? skoro je sigurno da neće.

da li je već imao u karijeri 10+ asistencija i rešenja koja ne zavise od šuta za 3? jeste imao a rešenja koja ne zavise od šuta za tri praktikuje na svakoj tekmi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Dobar je Poku, mada se startnih postava sa ove utakmice ne bi postidela ni ABA liga.

 

zato sam i pejstovao pre par dana hajlajce protiv celticsa i nuggetsa, da ne bude da su neki trešijana protivnici

 

a nevezano za kvalitet thundersa u nba kontekstu, mislim da oni igraju sasvim korektnu košarku ekipno (i ofanzivno i defanzivno) a da je ovaj njihov mladi trener super batica u najavi.

Link to comment
Share on other sites

Kada trči, kao da sa nekoliko koraka prođe pola terena. 

 

Veoma brz za svoju visinu, samo eto, kao što je već više puta rečeno, mora dosta da popravi šut za 3, a došao je u najbolju moguću franšizu koja će da tankuje sigurno još dve godine. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...