Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

On 3/19/2022 at 6:41 AM, uini said:

 

ovo nikako nije tačno; ima šuterski dobre i loše partije, igra u serijama (2-3 tekme šutira dobro, pa 2-3 loše) ali nije ni blizu raspada

 

https://www.espn.com/nba/player/gamelog/_/id/3037789/bogdan-bogdanovic

 

au mile(re), pa kako bogdan izrazito jednodimenzionalan igrač, kada je osvedočeni sekundarni kreator?

Naravno da je sustinski jednodimenzionalan igrac.Navedi mi jednu ozbiljniju evropsku reprezentaciju koju ce on pobediti(znatno doprineti pobedi) asistencijama ili prodorom a da ga njegovo primarno oruzije sut ne sluzi.Sut mu je toliko izrazen kvalitet da logicno jako zavisi od njega i ti prodori i asistencije nikako ne bi bile ostvarene da se protivnici ne pribojavaju pre svega suta.A kada krene da pljusti i Klej moze biti dobar razigravac,da hoce.Dakle ne moze se reci da ima viseslojnost u igri ako mu velika vecina igre pada kada padne jedna stavka igre.I opet kazem,sut mu je toliko dobar da je glupo primarno ga koristiti za bilo sta drugo.Na kraju krajeva dribling mu je dovoljno siromasan da ga sprecava u tome da bude sekundarni kreator.Usudio bih se da procenim da bi mozda bio bolji igrac da je malo nizi ali da ne skrecem mnogo.

 

Ako ne razumete sta pricam uzmite nekog "visedimenzionalnog " igraca u primer i shvaticete.Recimo mladji(a vala i sada na nekom nivou )Teodosic,ukoliko ne moze da sutira i/ili pogadja on opet moze da asistira i tako ti razmontira odbranu.To je vise dimenzija,da znacajno promeni utakmicu sa vise oruzija i kada ostala ne idu a ne da sporadicno odigra dobar pik koji sutstinski ne menja utakmicu.

 

Sto se tice suta ove sezone ja sam pogresio i pogresno sam se izrazio.Raspadao se u tom periodu i u njegovom nacinu sutiranja-nije on bas bio neki heat check i suter sa oscilacijama,vec neki standardniji od koga znas sta da ocekujes a u suprotnom je problem ako je lider na terenu.Na nekom prvenstvu u fazi izbacivanja ne smemo strepeti da li ce nam glavni igrac ustati na levu nogu.

 

 

Sto se tice potenciranja njega kao glavnog igraca imam vise razloga za to,vrlo je verovatno da ce uvek biti tu,ima iskustva sa repkom,takav je karakter i uopste se ne bih iznenadio da npr Jokic lagano pusti nekom drugom tako nesto dok bi se Bogdan malo otimao.Videcemo da li ce Teo biti tu i u kakvoj ulozi,Vasa je konkurent ali nema uspeha u nacionalnom dresu kao Bogdan.

To su mi nagadjanja svakako to Kari manje vise bira.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Sut mu je toliko izrazen kvalitet da logicno jako zavisi od njega i ti prodori i asistencije nikako ne bi bile ostvarene da se protivnici ne pribojavaju pre svega suta.

 

Nidje veze, Bogdan igra kako igra (dobro), sta sad ako promasi 3-4 suta, onda se povlace protivnici i pustaju ga, pa ne moze u prodor?

 

Od suta zavisi koliko ce poena postici na mecu, ali svakako procenat suta ne utice na ostatak njegove igre, jer je prosto igrac ciji sut uvek mora da se brani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Sto se tice potenciranja njega kao glavnog igraca imam vise razloga za to,vrlo je verovatno da ce uvek biti tu,ima iskustva sa repkom,takav je karakter i uopste se ne bih iznenadio da npr Jokic lagano pusti nekom drugom tako nesto dok bi se Bogdan malo otimao.

Bogdan igra u timu sa likom oko koga se vrti univerzum pa se ne otima. Ne mislim da je Bogdan ego triper, on kao šuter mora da veruje svom šutu i da uzima lopte. Dalje, mislim da bi, ako su psihofizički spremni, on i Jokić legli jedan drugom kao guza na nošu i ne bi bilo rata sujeta. Tada bi sve zavisilo od Bogdanovih procenata šuta, ostalo bi se posložilo. Tu bi obojica bili glavni, svako na svoj način, kao nekada Đorđević i Danilović ili kao Teo i Bogdan. Da ne govorim o tome da imaš još par igrača koji nisu obični dodaci na tim nego ozbiljni igrači koji mogu da povuku i kad ide i kad ne ide.

 

U klaču bi lopta normalno išla na Nikolu zato što bi i Bogdan i u tom slučaju bio veća pretnja nego da kreira jer bi ceo svet znao da će ga ovaj pronaći ako ostane delić sekunde sam. Isto kao i bilo koga drugog na terenu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne upadam u ovu raspravu gore. Imam jedan san. Volio bih da se stvari tako slože da u petorci imamo Bogdana, Davidovca, Kalinu, Lucica i Jokica. Pozicije u napadu neka biraju sami u zavisnosti od inspiracije, a u odbrani preuzimaju sve i svja.

Pa da se ponosamo.

 

Edited by odupri se ludilu
Link to comment
Share on other sites

Izuini Vasu sam zaboravio he he. Ovdje svi mogu da prenose loptu. Neka odigraju eci peci pec prije utakmice I onda rotiraju.  Ja sam ovo satavio kao neki san bez dublje analize sta i kako. Uglavnom muda bi se po podu vukla u ovoj petorci.

Vasa nek vodi drugu petorku gdje će biti glavni baja sa nekim Dobricima Avramovicima Nedovicima, Milutinovima Koprivicama i tako to

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Naravno da je sustinski jednodimenzionalan igrac.Navedi mi jednu ozbiljniju evropsku reprezentaciju koju ce on pobediti(znatno doprineti pobedi) asistencijama ili prodorom a da ga njegovo primarno oruzije sut ne sluzi.Sut mu je toliko izrazen kvalitet da logicno jako zavisi od njega i ti prodori i asistencije nikako ne bi bile ostvarene da se protivnici ne pribojavaju pre svega suta.A kada krene da pljusti i Klej moze biti dobar razigravac,da hoce.Dakle ne moze se reci da ima viseslojnost u igri ako mu velika vecina igre pada kada padne jedna stavka igre.I opet kazem,sut mu je toliko dobar da je glupo primarno ga koristiti za bilo sta drugo.Na kraju krajeva dribling mu je dovoljno siromasan da ga sprecava u tome da bude sekundarni kreator.Usudio bih se da procenim da bi mozda bio bolji igrac da je malo nizi ali da ne skrecem mnogo.

 

Ako ne razumete sta pricam uzmite nekog "visedimenzionalnog " igraca u primer i shvaticete.Recimo mladji(a vala i sada na nekom nivou )Teodosic,ukoliko ne moze da sutira i/ili pogadja on opet moze da asistira i tako ti razmontira odbranu.To je vise dimenzija,da znacajno promeni utakmicu sa vise oruzija i kada ostala ne idu a ne da sporadicno odigra dobar pik koji sutstinski ne menja utakmicu.

 

Sto se tice suta ove sezone ja sam pogresio i pogresno sam se izrazio.Raspadao se u tom periodu i u njegovom nacinu sutiranja-nije on bas bio neki heat check i suter sa oscilacijama,vec neki standardniji od koga znas sta da ocekujes a u suprotnom je problem ako je lider na terenu.Na nekom prvenstvu u fazi izbacivanja ne smemo strepeti da li ce nam glavni igrac ustati na levu nogu.

 

 

Sto se tice potenciranja njega kao glavnog igraca imam vise razloga za to,vrlo je verovatno da ce uvek biti tu,ima iskustva sa repkom,takav je karakter i uopste se ne bih iznenadio da npr Jokic lagano pusti nekom drugom tako nesto dok bi se Bogdan malo otimao.Videcemo da li ce Teo biti tu i u kakvoj ulozi,Vasa je konkurent ali nema uspeha u nacionalnom dresu kao Bogdan.

To su mi nagadjanja svakako to Kari manje vise bira.

 

 

 

Bold 1: Klej bi mogao biti razigravač da hoće... Jao brate mili. Bogdanović je i poznat po tome, naročito u NBA, da može da doprinese i kad mu ne ide šut. Individualna odbrana, timska odbrana, kreacija u napadu bla bla. I da je niži ne bi bio bolji igrač. A to što vi pojedini gledate samo njegov šut je do vas, nije neki problem u njegovoj igri (mada naravno da bi bilo super da šutira 60% za 3p)

 

Bold 2: Gde se i kad Bogdan otimao za bilo šta? Nakon SP u Kini trebalo je da tuče po ušima Jokića a i sve ostale koji su ga ostavili na vetrometini - i na terenu, i sa medijima.

 

P.S. Teodosić kao primer nečega a više je utakmica ukanalio nego "dobio sam", koliko god ga ja volela.

 

 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, odupri se ludilu said:

 

Vasa nek vodi drugu petorku gdje će biti glavni baja sa nekim Dobricima Avramovicima Nedovicima, Milutinovima Koprivicama i tako to

 

 

mislim da je vasu u ovom trenutku bolje i ne zvati nego nadati se da ga ubedis kako ce biti vodja druge postave

 

iako to apsolutno moze da ima smisla, treba imati na umu da je ego vrhunskih kosarkasa takodje vrhunski

a vasa i bogdan zajedno sa jokicem i jesu neki idealan trio, puno jokic-murray akcija bi tu moglo da se izvede

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pa Bogdan je 2017 imao 29% za tri pa je opet ubedljivo bio naš najbolji igrač i posle Dragića najbolji igrač turnira, jer je ubijao polu distancom, pa i ulazima, lepo razigrava dobar defanzivac... 

Jbg nije Kirilenko pa da bez poena/šuta bude mega faktor, ali ko jeste, koji procenat igrača. 

Mene najviše brine Vaso jer on ili je alfa ili je loš, treba mu velika sloboda i da je glavni ili truba, a kako pored Bogdana i Jokića plus ima dosta igrača koji umeju da igraju iz drugog plana tipa, Luča, Kalina,  Guduric bar u klubovima, Milutinov itd. 

Mene interesuje i Poku jer baš mislim da bi iz drugog plana mogao dosta, jer je pametan vešt itd

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

i meni se poku mnogo svidža. šut mu je nestalan ali kao što kažeš, pametan i vešt igrač sa unicorn gabaritima u najavi (malo da ojača i verovatno time osigura i ručicu i biće super)

 

samo još da ima volju da igra za repku, valjda ima

 

 

Link to comment
Share on other sites

Po meni je isto bolji igrač Nedović, nikako za dve klase, ali gledano iz ugla komplementarnosti za reprezentaciju bolji mi je Jaramaz, tj bolje ispunjava ulogu. 

Igrac zadatka da cuva dobre napadače, da ih bije izmori, tu je mnogo bolji od nedovića, da istrči koju kontru, dobije koji otvoren sut i tjt. Nemanja je bolji kad ima slobodu da igra seksi basket i to, ali svesti ga na manju ulogu da piči odbranu ne zna, prosečan baskei iq

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kada se ovako uporede nema sumnje da je Nedović bolji, ali bih radije Jaramaza u reprezentaciji. Sa Nedovićem je sve nekako šbbkbb, u teoriji on može da produkuje mnogo (visok mu je plafon što bi se reklo), dok u praksi ne bude baš tako. 

Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me

 

I jeste. Sve što ima Jare ima i Nedović samo x2. Čak i kada su povrede u pitanju : )

Utisak je jedino da se Jare više daje defanzivno, dok Nemanju boli k da se cima pa bukvalno prolaze kroz njega. Bar na osnovu ovoga što radi u Panati. Doduše kapiram da ga radi trip superstara pa je u fazonu; ima ko će da pegla odbranu za mene

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Instinkt said:

@Chaos Is Me

 

I jeste. Sve što ima Jare ima i Nedović samo x2. Čak i kada su povrede u pitanju : )

Utisak je jedino da se Jare više daje defanzivno, dok Nemanju boli k da se cima pa bukvalno prolaze kroz njega. Bar na osnovu ovoga što radi u Panati. Doduše kapiram da ga radi trip superstara pa je u fazonu; ima ko će da pegla odbranu za mene

 

on je decko fizicki specimen, jos i meke ruke i vrhunski 1na1 do 1na5 igrac ali je u razumevanju kosarkaske igre prilicno tanak, sto cini da bude jako los u odbrani. 

 

ima puno igraca koji se stekaju defanzivno ali znaju gde i kako da se postave, kada da zapnu 

 

nedovic je tu u zescem minusu a usput mu samopouzdanje ide od sky high do 9 spratova ispod zemlje, zavisi kako mu krene. 

 

vrlo nezahvalan igrac za planirati ista. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@uini, ja bih naših 12 koncipirao ovako:

 

Vaso, Bela čokolada (verzija najlepše želje 😂), Bogdan, KP 😮, Gudra, Luča, Kalinari, Uinikorn, Profa, Milutinac, Debeli Somborac, i recimo mlađani Kopriva kao 12 igrač. Svakako pre Petruševa, možda Bobiška kako ko voli.

 

Tu bi mi njuškali još Neda i Deda 

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Just now, Instinkt said:

 

KP je Kevin Durant Panter 😂

 

raskinuli smo. osim sto je glupa ideja na nivou jenkinsa sa sajkacom, zasto bi sad lamentirali na nivou stranci da ili ne, jer ne.

a i bela chokolada ti onda ne bi igrala, tako da ti je bushna koncepcija

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...