Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

spasa za sada, iako i dalje tanak napadacki, cini mi se dosta bolji na temu stava i zelje

deluje kao da je prihvatio tu neku ulogu vodje 2nd unita

nadam se da ce odigrati dobro prvenstvo, znacilo bi i za njegovo samopouzdanje i buducnost u repki

ako opet bude traljavo, cenim da dize ruke

edit: znacilo bi mu i da se osisa

 

od ostalih:

  • dobric >> vanja. meni vanja deluje kao isti igrac iz onog prethodnog kkp mandata, ne vidim tu ne znam kakav napredak.
  • filip se profilisao kao treci igrac repke i igra sa puno samopouzdanja
  • jovic rovit, plasim se da nije zalecen dovoljno i da necemo dobiti od njega mnogo na prvenstvu
  • poku izgubljen, sto je steta, jer mu se otvorilo na poziciji samo tako. opet. ne ocekujem da ide, nego da kari igra sa filip/jokic krpljenje na 4. poku treba da se vrati u evropu kod nekog ozbiljnog trenera i da se profilise za jednu ulogu, ne ovaj wannabe unicorn
  • milutinov povremeno mlak, deluje da nema dovoljno samopouzdanja. igracki, mozda je njemu stvarno bilo bolje da ode kod zeljka
  • jokic blago fizicki nespreman, ali valjda to ide na bolje
  • bogdan standardno vrlo dobar
Edited by NikadProtivKaline
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NikadProtivKaline said:

spasa za sada, iako i dalje tanak napadacki, cini mi se dosta bolji na temu stava i zelje

deluje kao da je prihvatio tu neku ulogu vodje 2nd unita

nadam se da ce odigrati dobro prvenstvo, znacilo bi i za njegovo samopouzdanje i buducnost u repki

ako opet bude traljavo, cenim da dize ruke

edit: znacilo bi mu i da se osisa

 

 

 

 

 

 

Pozitivno je to što je svestan i uloge i onoga što je pružio do sad.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Miki8 said:

Pismeniji od Jokica???

Naravno. Jokićev forte je talenat i racionalno korišćenje frejma i snage. Bogdan je hodajuća skripta fundamenata košarke. Dostigao je nivo na kojem u bilo kojoj kretnji sa loptom ili bez nema viška pokreta.

U driblingu ne troši energiju i ne ide na hasl jer mu savršena tehnika to omogućava. Noge završavaju veći deo posla. Kod zadnje promene loptu ispušta iz ruke na 15-20cm od parketa, spušten nisko a ledja prava...kao brat Ajverson. Sinoć je samo jedan šut za tri uzeo u debalansu preko bloka jer mu je Vasa poslao kosku na krilo pri isteku napada. Tajming za demarkiranje mu je neverovatan. Kada pridje visokom na kapici da preuzme loptu retko mu je čuvar na ledjima. Ne vuče ih za sobom kao Gudura i Vasilije i zato često inicira preuzimanje odbrane. Zbog trenutne forme i rejtinga koji ima u NBA samopouzdanje mu je na max. Sa prva 2-3 fejka šuta dizao je grke ko prepelice jer pored predivne dinamike, celo telo učestvuje u trzaju. Teško je i za trenutak pomisliti da ne ulazi u šut. Skočio i Avram mukica na jedan takav fejk...šta će?

 

A Bogdan na sve ovo još i nikad mladji. Na sledećoj olimpijadi biće osmi razred...

Edited by Wingwalker
  • Like 11
  • Love 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Spasilis sinoć u uzastopnim napadima prvo ne vidi Dobrića koji trči kontru ispred njega, pa onda u prodoru ni Vanju na ziceru desno od sebe, nego gura napamet na Milutinova pas kroz dva Grka i naravno gubi loptu. Stvarno iznova i iznova uspijeva da me iznenadi, on ne igra loše zato što ne ulaze šutevi, ne igra loše zato što ima olovne noge pa ne može da probije, ja imam utisak da igra loše zato što je njemu glava negdje drugo.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Beonegro said:

Spasilis sinoć u uzastopnim napadima prvo ne vidi Dobrića koji trči kontru ispred njega, pa onda u prodoru ni Vanju na ziceru desno od sebe, nego gura napamet na Milutinova pas kroz dva Grka i naravno gubi loptu. Stvarno iznova i iznova uspijeva da me iznenadi, on ne igra loše zato što ne ulaze šutevi, ne igra loše zato što ima olovne noge pa ne može da probije, ja imam utisak da igra loše zato što je njemu glava negdje drugo.

Mislim da u prvoj četvrtini nismo izgubili loptu a prve tri u drugom frtalju bile su Vasine i to redom kako je ušao. Želja jeste prezentna ali to je bio

"Hold my beer wanabi Teo" performans.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, NikadProtivKaline said:

 

  • dobric >> vanja. meni vanja deluje kao isti igrac iz onog prethodnog kkp mandata, ne vidim tu ne znam kakav napredak.

 

Vanja je dosta promenio svoju igru u odnosu na stare KKP dane. Tada je bio kao neki strelac, sa dosta lopte u rukama i dosta driblinga, naravno sa osrednjim rezultatima. Kasnije je pomeren sa SG više na SF, fizički je danas daleko čvršći i ne traži se od njega da puno dribla niti da bilo šta kreira. U toj ulozi se i pronašao u reprezentaciji. U Baskoniji je igrao nešto slobodnije i kreativnije pa kao da ima problem da se opet vrati na striktnu ulogu iz reprezentacije. Kod Dobrića taj problem ne postoji, on svuda igra isto i ta njegova limitiranost mu često dođe i prednost, zna se vrlo dobro šta su njegove vrline i mane i on je super zahvalan igrač u okviru svojih limita i ograda plus je veoma komforan u vezi toga i to mu prirodno leži. Vanja kao da bi hteo da bude malo više kreator i dribler umesto "samo" komplementaran igrač pa mu treba malo vremena da "legne" u svoju ulogu. 

 

Zato mi se i sviđa ova podela petorki gde je Dobrić u petorkama sa kreativnim igračima i njegovo je samo da radi ono svoje, šut iz mesta, tranzicija, hustle. Vanja je dobar za petorke sa Gudurićem i Vasom, da pripomogne malo i kreacijom kad ova dvojica krenu da trokiraju.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Bolje od ovog nemamo. Po prvi put bez primedbi na spisak. Ovaj Pokusevski bi trebalo da se zapita zasto kao 12 pik ne moze da ide pre povredjenog Davidovca. Karijera mu je u haosu. Podrska za momke

Edited by YAO
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ove pozicije 11. i 12. igrača nisu nešto bitne.

 

Rile, Radanov, Prađed, Poku, Jaramaz, ekipa koja ne može da nam pomogne.

 

Bitno je da Vasa i Jović podignu formu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, YAO said:

Bolje od ovog nemamo.

 

U scenariju snila baba što joj milo bilo, ja bih više volio Stefana Jovića i Nikolu Topića umjesto Spasilisa i Plavšića i Đurišića umjesto Davidovca, ali u datim okolnostima ovo je stvarno najbolje što imamo i, kao što sam ranije napisao, vjerovatno najbolja ekipa od osamostaljenja Srbije.

 

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Јасно је у ком су каналу ова четворица кад се Кари одлучио за Давидовца на једној нози. То је то како се и очекивало, сад треба дочекати прву утакмицу као да је за месец дана толико ми је далеко.

Link to comment
Share on other sites

sad vidim da je ovo zapravo 6+6

nisam ljubitelj tog splita

deluje da je plavsic tu visak, jer imas jokara/milutinov, plus filip koji moze 5 

verovatno su roster krojile povrede i status ovih rekonvalescenata, ali ja bih pre pokusao sa radanovim umesto plavse

ovako smo sa povredom bilo kog beka u problemu 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da je Prađed nešto ozbiljnije bio povređen, a on i nije tip koji zavisi nešto puno od fizičke spreme. Komplementaran igrač, bocnuće spot up trojku pre nego Poku i neće izlaziti izvan opanaka. Jović ima lufta da uhvati formu u grupi. Plavšić ispred Ristića je no brainer. Jaramaz je postao beda od igrača, a Radanov se nikad nije ni razvio u bilo šta više od ABA ligaškog proseka.

 

Veliki sam optimista.

  • Like 19
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6+6 koliko i 8+4, ne zavisimo mi od nominalnih pozicija uopste. Najvece razocarenje je Pokusevski, bas je bio los, on je bio potencijalno bitan igrac ovde, a uspeo je da se svede na 13. prase u slaboj konkurenciji

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NikadProtivKaline said:

deluje da je plavsic tu visak, jer imas jokara/milutinov, plus filip koji moze 5 

verovatno su roster krojile povrede i status ovih rekonvalescenata, ali ja bih pre pokusao sa radanovim umesto plavse

 

Radanov bi bio Stefan Lazarević ovog rostera, ako i toliko (btw dopalo mi se njegovo zalaganje u ono malo minuta koliko je igrao ove mečeve).

 

Plavšić će biti tu da malo odmori preostala dva centra, udari po koje sekirče, žrtvuje faul... za razliku od Ristića pre godinu dana može biti koristan u tom segmentu. A svakako ga ne očekujem u eliminacijama kad se rotacija skrati (rotacija se svakako skraćuje kako god okreneš, tako da s te strane ništa ne gubimo).

Link to comment
Share on other sites

Malo mi je i aprijatno da pišem o tome,ali sreo sam Jokića 3-4 puta ovog leta..uglavnom na sada već poznatoj lokaciji Bajskog kanala i mogu samo da ponovim da za njegove standarse fizički izgleda odlično.
Plus je,koliko sam čuo,radio nešto i individualno. Ne znam o kakvoj fiz.zapuštenosti se ovde piše,ali ok. Da se ne otvara nebitna rasprava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne verujem da je Prađed nešto ozbiljnije bio povređen, a on i nije tip koji zavisi nešto puno od fizičke spreme. Komplementaran igrač, bocnuće spot up trojku pre nego Poku i neće izlaziti izvan opanaka. Jović ima lufta da uhvati formu u grupi. Plavšić ispred Ristića je no brainer. Jaramaz je postao beda od igrača, a Radanov se nikad nije ni razvio u bilo šta više od ABA ligaškog proseka.

 

Veliki sam optimista.

Deda na 70% > Pokusevski, ako nista samo zbog iskustva. Zna sto kazes da suta spot-up bez da razmislja (i da pogodi naravno). Zna dobro i da zagradi i pokupi skok kad treba, i zna u odbrani mnogo racionalnije da odigra i da pravi pametne faulove i to. Mnogo bolji i sigurniji igrac za tu neku rolu od 5-10 minuta ili koliko je vec projektovano.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...