Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Manje vise poznat je moj stav o načinu na koji kkcz vodi borbu van terena. Tu mislim na svakakva saopstenja kojima se targetiraju i omalovažavaju protivnici, sudije, pojedinci, stalnim prijetnjama, ucjenama itd, izmisljanju nekih neprijatelja i teorija zavjere. Znaci mislim samo na borbu van terena. Ajde, oguglao sam godinama na sve to i razumijem da iz raznoraznih razloga drugačiji način bitisanja nije moguc i samo treba iskulirati.

 

Ovog puta, mislim da je ljutnja kkcz sa razlogom. Treba se staviti u kozu trenera i ekipe koji su bez utakmica veoma dug period. To jednostavno nije normalno i moralo se naći termina da finale vec uveliko počne. Ako ne kao sto je u drugim ligama onda makar sa manjim pauzama. Mislim da nije fer prema kkcz u ovom slučaju kao prvom finalisti. 

 

U svakom slučaju, funkcionisanje lige na ovakav način nije moguće. Sto puta se vodila debata o postavljanju pravila i sprovodjenju pravila. 

 

Takodje mislim da bi posteno bilo da ako iko ima namjeru da napusti ligu da to uradi odmah.

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je nenormalno i siguran sam da je jedinstven slučaj u Evropi da je ekipa koja treba da započne finale odigrala svega jedan takmičarski meč u cca mesec dana koji su prethodili početku tog finala. Potpuni nonsens i sasvim je razumno na to ne pristati, odnosno postaviti drugačije uslove, kad su već i Partizan i Cedevita izabrali ovako besmislenu dinamiku i kalendar.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

“Prvi put u istoriji Srbije” iliti ljudi imaju pamćenje kao Čovječija ribica.

7dc6ed0c734e0196cb8ec3468b615d73.jpg

2830fc3d0f1735e6530ac666f4f87694.jpg

Tuzno je gledati kontinuitet. Najpre pravdanje odjebavanja domace lige,sada velicanje  ovog bezobrazluk aba lige...
 

Sve se urotilo protiv vas, suzu ću da pustim…

fe58b96f2e7e9fb9f4b22adbf1485069.jpg
  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Son_of_a_gun said:

“Prvi put u istoriji Srbije” iliti ljudi imaju pamćenje kao Čovječija ribica.

7dc6ed0c734e0196cb8ec3468b615d73.jpg

2830fc3d0f1735e6530ac666f4f87694.jpg


Sve se urotilo protiv vas, suzu ću da pustim…
 

 

Zvezda je u toj sezoni polufinale protiv Cedevite igrala tokom regularne EL sezone i jedva dobila dve utakmice iscrpljena. Zatim je nastavila sa top 16 EL i mogla u međuvremenu tokom iste da rutinira Megu. Zasto se finale igralo mesec dana kasnije, verovatno jeste do nekog utvrđenog kalendara. I Zvezda i Mega su svoja polufinala završile u isto vreme, a kao što možeš videti, liga je završena u aprilu; dok je sad ideja da finale počne polovinom juna. U sve to je bio uguran i Zvezdin top 8, a tadašnja superliga je odigrana sa svim kolima (6 kola plus polufinale plus finale na 3 pobede) i Zvezda je protiv Partizana osvojila titulu 09. juna.

 

Ne čini li ti se ipak to malo drugačijim od trenutne situacije? Tada je kalendar bio mnogo "lakši" - manje utakmica, ali svakako je nonsens da domaća liga u teoriji započne 20og ili kog već juna. Da je KKP tu, i polufinala bi se igrala.

Edited by medobrundo
  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Pandan toj situaciji bio bio da se KKP plasirao u finale ABA, pa igrao protiv Reala, pa posle onog potopa u petoj utakmici posle par dana došao na noge Zvezdi koja se mesec dana samo za njih spremala 😄

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Rešio da se ogrebe za tu jednu titulu pa neka gori kosmos.
ABA ladjenje Zvezde nije dalo rezultata pa daj ih sada u blender.
Ispade gistro veganski ovaj second coming...sad još usitnilo pa idemo blama bez.

Da podsetim na hronologiju:
- Zvezda i ABA završnica na stend-baju dok Partizan ne završi EL...ok.
- Četvrtfinale i polufinale razvučeni kao testo dok Partizan ne podigne formu, prestane da sanja Ljulja i izvida rane...ok.
- E sad, kako to mislite pauza za Partizan dok se ne završi KLS?
Neće to da može.

Žoc Obradović...
unfair-play ledžend.







  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

 

Zvezda je u toj sezoni polufinale protiv Cedevite igrala tokom regularne EL sezone i jedva dobila dve utakmice iscrpljena. Zatim je nastavila sa top 16 EL i mogla u međuvremenu tokom iste da rutinira Megu. Zasto se finale igralo mesec dana kasnije, verovatno jeste do nekog utvrđenog kalendara. I Zvezda i Mega su svoja polufinala završile u isto vreme, a kao što možeš videti, liga je završena u aprilu; dok je sad ideja da finale počne polovinom juna. U sve to je bio uguran i Zvezdin top 8, a tadašnja superliga je odigrana sa svim kolima (6 kola plus polufinale plus finale na 3 pobede) i Zvezda je protiv Partizana osvojila titulu 09. juna.

 

Ne čini li ti se ipak to malo drugačijim od trenutne situacije? Tada je kalendar bio mnogo "lakši" - manje utakmica, ali svakako je nonsens da domaća liga u teoriji započne 20og ili kog već juna. Da je KKP tu, i polufinala bi se igrala.

Vidi, ja ne znam sta mu vise objasnjavate, od kada je pocela rasprava meni deluje da troluje i kroz ovo nerazumevanje sam sve vise i vise siguran da je tako jer mi nije jasno da ne razume i poredi babe i zabe. 
I jos ne sto, nije mi jasno zasto se Grobari toliko pale kao da namerno zbog njih ide ovo, kao da se ceo svet vrti oko njih ili je u pitanju ono neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj pa cemo da stanemo u odbranu Aba lige i njenog katastrofalnog kalendara, a da je obrnuta situacija isto bi pisali kao i mi sada... Sto @DameTime kaze, potpuno licemerje i sa jedne i sa druge strane, oni kada brane Aba ligu, a mi kada pljujemo Obradovica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I nidje odgovora da li je po njima u redu da se omalovazava srpksa liga a da se uvazava slovenačka.

Da se sutra ukine aba liga i da domace lige budu neki vid kvalifilacija za ucesce i EL, da li bi KKP igrao prvenstvo Srbije ili ne.

Realu, Barsi, Makabiju, Feneru je čast igrati domacu ligu, a ovim nije. I jos ubedjuju sve da je to u redu. Nece da igraju Čovićevu ligu, a igraju privatnu EL u kojoj su španski klubovi gazde.

Licemerje, kukavičluk i bezobrazluk.

3 u 1!

Edited by berti
  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

To je zamka, Zvezda će igrati ABA ligu!

- Ja ne znam ko je napisao taj naslov. Zvezda će igrati u terminima koje je predvidela srpska liga, prvo srpsku ligu. A, nakon toga će igrati ABA ligu.

2-0 je najopasniji rezultat ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

KLS takodje, to bi navijaci KKCZ trebalo da znaju.

Za sada, u EL ide tim iz ABA lige.

 

nisam siguran da razumes. igrate euroleague na lovu i zeljka, ne zato sto ste osvojli neki trofej [a ni taj trofej ne donosi garanciju, tako da je dupli avans kod vas].

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

nisam siguran da razumes. igrate euroleague na lovu i zeljka, ne zato sto ste osvojli neki trofej [a ni taj trofej ne donosi garanciju, tako da je dupli avans kod vas].

Razume on dobro.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pacino said:

Sto @DameTime kaze, potpuno licemerje i sa jedne i sa druge strane, oni kada brane Aba ligu, a mi kada pljujemo Obradovica.

 

Da se ja nešto pitam (ali se ne pitam), i jedni i drugi bi dobili nogobulj iz ABA i KLS, pa nek osnuju svoju ligu i tamo se međusobno takmiče na podlogama blato ft mulj. Ne znam da li postoje dva kluba kojim se više izlazi u susret na konto kvaliteta i nekakve istorije, a da više zloupotrebljavaju svoju poziciju moći.

 

Ako je argument za postojanje ABA lige i njeno uzurpiranje od strane ova dva kluba to da podižu kvalitet na viši nivo, so be it. Možda bi npr. CedOli i SC Derby i mogli da pruže viši nivo košarke u finalu. 

Edited by DameTime
reč
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Da se ja nešto pitam (ali se ne pitam), i jedni i drugi bi dobili nogobulj iz ABA i KLS, pa nek osnuju svoju ligu i tamo se međusobno takmiče na podlogama blato ft mulj. Ne znam da li postoje dva kluba kojim se više izlazi u susret na konto kvaliteta i nekakve istorije, a da više zloupotrebljavaju svoju poziciju moći.

 

Ako je argument za postojanje ABA lige i njeno uzurpiranje od strane ova dva kluba to da podižu kvalitet na viši nivo, so be it. Možda bi npr. CedOli i SC Derby i mogli da pruže viši nivo košarke u finalu. 

Saglasan sam u potpunosti sto se tice Zvezde i Partizana, ali valjda bi i liga trebala da bude takva da sve to ne dozvoljava jer ako izadjes u susret jednima, pa drugima, pa trecima, to vise nije liga, to je dobrotovorna organizacija. Ne odnosi se ovo moje na Partizanove utakmice, i jedni i drugi i treci i svi smo odgadjali utakmice, pomerali kalendar i sta ti ja znam, problem je sto se liga na ovaj nacin prilagodjava ekipama i onda te ekipe hvataju maglu, jer jbg moze im se. Na zalost tome je doprineo odnos EL prema Aba ligi jer znate kako bi se klubovi kurcili (da prostite) da je EL striktna u tome ko osvoji Aba ide u EL. Nego su obesmisljene stvari sa WC gde se hajde kao daje WC osvajacu Aba, a ako nam ne odgovara dacemo nekom drugom. Msm gde to ima smisla za nas region? Za njih ima jer su pare u pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...