Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

7 hours ago, John Terry said:

 

Pa nema problema, jeste zasluzena pobeda Slovenaca, ali kazem samo su produzili zivot sebi za nedelju dana, nista vise. Bolji su bili jer je Partizan odigrao nezainteresovano. U Beogradu to nece biti slucaj.

Pa onda CedOli da ne putuje za Bg? Koja je poenta onda i sporta uopste? Ne ni Partizan bio ni prvi ni poslednji da izgubi kuci kao apsolutni favorit i ispadne iz takmicenja. Malo.losija suterska noc, CedOli koja se opet rastrci, nervoza i eto problema za komsiluk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Pa onda CedOli da ne putuje za Bg? Koja je poenta onda i sporta uopste? Ne ni Partizan bio ni prvi ni poslednji da izgubi kuci kao apsolutni favorit i ispadne iz takmicenja. Malo.losija suterska noc, CedOli koja se opet rastrci, nervoza i eto problema za komsiluk

 

Nije to bio kontekst u kojem sam odgovorio @DameTime na njen upis. Ona je napisala da smo mi Zvezdasi, deluje, vise isfrustrirani pobedom CedOlimpije nego li Partizanovci, sa cim sam se slozio iz navedenog razloga. A u Beograd CedOlimpija mora da putuje imalo to poente ili nemalo, to su propozicije takmicenja i za neopravdan neodlazak slede kazne.

 

Naravno da imaju sansu, ali po meni minornu. Svodi se na to da se celu utakmicu drze na nekom malom zaostatku ili egalu i onda da prelome trojkama, sto moze da se desi, ali mislim da ce Partizan to da resi jos u prvom poluvremenu dok jos nema prevelikog pritiska i dok je publika jos u raspolozenju.

57 minutes ago, DameTime said:

oba puta protiv KKCZ u Pioniru

 

Sramota... nisi isla da gledas svog Dantea. Da sednes pored oca mu i djevojke pa da bude karambol 😄 

Link to comment
Share on other sites

Cedevita ako opet nadskoci Partizan moze vrlo lako da stvori makar egal utakmicu. Prosli mec su bili na svega 20% za 3p sto je za sutersku ekipu kakva je Cedevita samoubistvo, ali uz skok kao u prve dve utakmice i makar 30% za 3p sanse su im i vise nego solidne. Naravno, za ovakve ekipe je uvek realna sansa i da se potpuno raspadnu, tako da je moguce i da se to desi i da razocaraju. Ali kada je vec doslo do majstorice i onog cuvenog "na jednu utakmicu je sve moguce" onda svakako ne smemo otpisivati Cedevitu unapred. Ne bi smeli otpisivati ni neke slabije ekipe, a kamoli Dragica, Ferela, Jeremica, Murica, Omica, Matkovica i ostale koji su skroz dobar sastav za ovaj nivo. Videli smo kroz sezonu da Partizan tesko pobedjuje ako ga ne ide sut i ako ne ulaze Ledejeve frljoke iz nemogucih pozicija, tako da ako ti segmenti ne budu ispunjeni moze svasta da bude, a popravne utakmice nema.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, John Terry said:

Sramota... nisi isla da gledas svog Dantea. Da sednes pored oca mu i djevojke pa da bude karambol 😄 

 

Nemam ja pare za Partizanove utakmice. 😛 

 

Šalu na stranu, bila je super bleja na tim tekmama + sam mazila mačku Milicu + nekim likovima objašnjavala ko je Yogi Ferrell i zašto nije mogao da igra u NBA.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Nemam ja pare za Partizanove utakmice. 😛 

 

Šalu na stranu, bila je super bleja na tim tekmama + sam mazila mačku Milicu + nekim likovima objašnjavala ko je Yogi Ferrell i zašto nije mogao da igra u NBA.

cat-cats.gif

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

 

Nemam ja pare za Partizanove utakmice. 😛 

 

Šalu na stranu, bila je super bleja na tim tekmama + sam mazila mačku Milicu + nekim likovima objašnjavala ko je Yogi Ferrell i zašto nije mogao da igra u NBA.

 

Sad vidim da sam napisala Milica mesto Ljubica lol Milica je moja komšijska mačka. Ali skapirali ste

Link to comment
Share on other sites

Ali koje proseravanje i licemerje u ovom saopštenju KKCZ.

Da, ABA je neozbiljna. To smo znali. Ali neozbiljna je upravo zato što podilazi klubovima kadgod zatreba. Svojevremeno (2016) je bilo objavljeno da će pauza biti mesec dana do finala ABA ako Zvezda prođe u 8.

Ove sezone Zvezda besmisleno odloži utakmicu protiv Cedevite zbog jednog ili dva bolesna igrača, a na pitanje kad će se odigrati Čović odgovara u fazonu “kada mi kažemo”. I dođemo do toga da se utakmica koja je trebalo da se igra pod Vladom Jovanovićem na početku lige igra na kraju kada je sve rešeno. Apsolutno je moglo da utiče na regularnost i raspored na tabeli jer igraju dva od 4 najjača tima u ligi. Zatim, utakmica protiv Mornara koja se sramno odlaže zbog “delikatne” situacije…važi..i onda se kao buniš protiv te iste iste liga koja ti tako nešto dozvoljava.

Da je Zvezda prošla u TOP8 isti bi ovakav raspored bio kao Partizanu i to je svakome sa dva grama mozga jasno.

Meni kao navijaču Partizana bi svakako bilo bolje iz ovog sada ugla da su zbijene utakmice u ABA i da se kao nekad, završnica odigrala pre završnice EL. KKP je u aprilu bio u top formi i bolje da je tada odigrano sve a da je EL bio vrhunac, što se i vidi po trenutnom psihofizičkom stanju igrača koji jedva čekaju da se sezona okonča.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pendulum said:

Ali koje proseravanje i licemerje u ovom saopštenju KKCZ.

Da, ABA je neozbiljna. To smo znali. Ali neozbiljna je upravo zato što podilazi klubovima kadgod zatreba. Svojevremeno (2016) je bilo objavljeno da će pauza biti mesec dana do finala ABA ako Zvezda prođe u 8.

Ove sezone Zvezda besmisleno odloži uzakmicu protiv Cedevite zbog jednog ili dva bolesna igrača, a na pitanje kad će se odigrati Čović odgovara u fazonu “kada mi kažemo”. I dođemo do toga da se utakmica koja je trebalo da se igra pod Vladom Jovanovićem na početku lige igra na kraju kada je sve rešeno. Apsolutno je moglo da utiče na regularnost i raspored na tabeli jer igraju dva od 4 najjača tima u ligi. Zatim, utakmica protiv Mornara koja se sramno odlaže zbog “delikatne” situacije…važi..i onda se kao buniš protiv te iste iste liga koja ti tako nešto dozvoljava.

Da je Zvezda prošla u TOP8 isti bi ovakav raspored bio kao Partizanu i to je svakome sa dva grama mozga jasno.

Meni kao navijaču Partizana bi svakako bilo bolje iz ovog sada ugla da su zbijene utakmice u ABA i da se kao nekad, završnica odigrala pre završnice EL. KKP je svakako u aprilu bio u top formi i bolje da je tada odigrano sve a da je EL bio vrhunac, što se i vidi po trenutnom psihofizičkom stanju igrača koji jedva čekaju da se sezona okonča.

Cedevita je odložila utakmicu. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, pendulum said:

Ove sezone Zvezda besmisleno odloži utakmicu protiv Cedevite zbog jednog ili dva bolesna igrača

Licemrno je ovo izvrtanje i navrtanje na svoju vodenicu. 

 

Nije bio problem sacekati Partizan da odigra EL, problem je da se odlazu utakmice zbog toga sto Cedevita ima finale svoje lige koje je neizvesno kao i finale KLS-a. Ako je slovenacka liga ozbiljnija i ne moze ona da pomeri svoje termine a Aba moze, onda daj da se i ne igra vise.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Cedevita je odložila utakmicu. 

Da, na inicijativu Cedevite je odložena ta. Pomešao sam sa Mornarom gde je bila obrnuta situacija. Ne menja poentu. Kao što rekoh podilazi se najvećim klubovima iz glupih razloga. I onda, umesto da se te utakmice odigraju što pre, igraju se na kraju lige.

EDIT:
A sad sam skontao i zašto sam pomešao.
Imali ste u korona sezoni ovu utakmicu koju ste odložili protiv Cedevite pa ste posle dva dana igrali u gostima protiv Zenita EL bez problema.

https://meridianbetsport.me/kosarka/crvena-zvezda-korona/
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pendulum said:


Da, na inicijativu Cedevite je odložena ta. Pomešao sam sa Mornarom gde je bila obrnuta situacija. Ne menja poentu. Kao što rekoh podilazi se najvećim klubovima iz glupih razloga. I onda, umesto da se te utakmice odigraju što pre, igraju se na kraju lige.

Dobro, to su bile vanredne okolnosti koje su dovele do odlaganja utakmice.

 

7ZKOcRE.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nijednoj od ekipa nije u interesu da se pravi ovolika pauza. Eto Zvezda ceka 20 dana, ali ne verujem ni da su Cedevita i Partizan srecni sto sada cekaju 7 dana na njihovu majstoricu. Sezona je duga, igra se gomila utakmica i bitnih i nebitnih, verujem da bi i treneri i igraci najvise voleli da se ovo sto pre zavrsi i da idu na odmore. Ne vidim problem sto je ceo plej of malo pomeren, tj sto se cekalo na Partizan da zavrsi EL, ali sada kada se Partizan prikljucio ne vidim razlog niti svrhu ovolikih pauza izmedju utakmica. Igraci cele sezone igraju na svaka 3-4 dana utakmice, a sad se odjednom prave pauze od 7 dana. Nerealno je da im treba 7 dana da se oporave, majstorica se mogla odigrati vec u petak recimo. Nisu normalni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

5 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Sad ćemo vidjeti koliko je ABA ozbiljna liga. 

 

Koliko se secam, svaka domaca liga ima prvenstvo u odnosu na ABA. Ne pitaju se oni tu nista. 

Ako KLS dodatno pomeri termine, ABA mora da prati. E sad kome vise odgovara ... trebalo je da se misli pre pocetka ovih igrarija.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Sad ćemo vidjeti koliko je ABA ozbiljna liga. 
 

Jo mene, umro sam od smijeha dok sam ovo pisao. 😂

Ako je zažmurila na termine finala slovenačkog prvenstva, ne vidim što bi joj bili problem termini srpskog prvenstva 🤔..?

Link to comment
Share on other sites

 

17 minutes ago, Plant said:

 

 

Koliko se secam, svaka domaca liga ima prvenstvo u odnosu na ABA. Ne pitaju se oni tu nista. 

Ako KLS dodatno pomeri termine, ABA mora da prati. E sad kome vise odgovara ... trebalo je da se misli pre pocetka ovih igrarija.


Sve ok, još samo da je KLS stvarno domaća liga, a ne neko privatno takmičenje. Nije u okviru saveza, nema nikakvu prohodnost u Evropu niti relegaciju u niže lige jer i nema nikakvu vezu s njima.

 

Evo Partizan je ne igra drugu godinu zaredom pa nikom ništa.

 

Hipotetički, kad ABA objavi druge termine za finale, Partizan ili Cedevita mogu organizovati neki Kup Saše Pukla i reći, jbg imamo taj kup u tom terminu, po trokružnom sistemu, pa kad njega odigramo onda možemo da se bavimo sa ABA ligom. 
 

ABA liga je cirkus, ali neko može od svega da napravi još veći cirkus i koristi svaku priliku da to uradi.

 

Kad nema prilike on je stvori, šta mu teško.

Edited by Son_of_a_gun
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:

 


Sve ok, još samo da je KLS stvarno domaća liga, a ne neko privatno takmičenje. Nije u okviru saveza, nema nikakvu prohodnost u Evropu niti relegaciju u niže lige jer i nema nikalvu vezu s njima.

 

Evo Partizan je ne igra drugu godinu zaredom je ne igra pa nikom ništa.

 

Hipotetički, kad ABA objavi druge termine za finale, Partizan ili Cedevita mogu organizovati neki Kup Saše Pukla i reći, jbg imamo taj kup u tom terminu, po trokružnom sistemu, pa kad njega odigramo onda možemo da se bacimo sa ABA ligom. 
 

ABA liga je cirkus, ali neko može od svega da napravi još veći cirkus i koristi svaku priliku da to uradi.

 

Kad nema prilike on je stvori, šta mu teško.

A slovenačka liga? Daje prolaz u EL, pa je neophodno da ABA sačeka da se odigra finale iste da bi se odigrala majstorica polufinala?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...