Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

 
Izvini, ne razumem ovo u vezi veze sa nižim ligama. Dunav ne ispada iz KLSa?

Miješaš Superligu i regularnu KLS ligu. Po toj logici je Zlatibor prvak Srbije i ne znam šta se igra dalje uopšte. [emoji849]

Edit: Krivac sam ja donekle, jer sam u gornjim postovima pisao KLS a mislio na Superligu. My bad.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad da EL otera u kurac KKP, Zvezdu, ABA... Ubaci jos 2 španca i gotovo. Pa onda neka psiho ulaze milione za fibinu ligu šampiona, ovi neka skupljaju pare za porez, pisu saopstenja svakog dana...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad da EL otera u kurac KKP, Zvezdu, ABA... Ubaci jos 2 španca i gotovo. Pa onda neka psiho ulaze milione za fibinu ligu šampiona, ovi neka skupljaju pare za porez, pisu saopstenja svakog dana...

Koliko god emotivno bio protiv ovog, zdravorazumski se slažem sa svakim slovom.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 


Sve ok, još samo da je KLS stvarno domaća liga, a ne neko privatno takmičenje. Nije u okviru saveza, nema nikakvu prohodnost u Evropu niti relegaciju u niže lige jer i nema nikakvu vezu s njima.

 

Evo Partizan je ne igra drugu godinu zaredom pa nikom ništa.

 

Hipotetički, kad ABA objavi druge termine za finale, Partizan ili Cedevita mogu organizovati neki Kup Saše Pukla i reći, jbg imamo taj kup u tom terminu, po trokružnom sistemu, pa kad njega odigramo onda možemo da se bavimo sa ABA ligom. 
 

ABA liga je cirkus, ali neko može od svega da napravi još veći cirkus i koristi svaku priliku da to uradi.

 

Kad nema prilike on je stvori, šta mu teško.

 

@Son_of_a_gun

 

Ne mešam. Obrati pažnju na sopstveni post.

 

Organizaciona struktura naše domaće lige je na snazi dugi niz godina. Uprava KKPa je na čelu kluba dugi niz godina.

 

Zašto su ljudi iz uprave baš prošle godine odlučili da nisu saglasni sa organizacijom SLSa?

 

I ono što je takođe zanimljivo. Zašto su, za medije navedeni, razlozi u širokim narodnim masam prihvaćeni kao opšte mesto tek kada su postignuti rezultati u EL?

 

Ono gde sam saglasan sa tobom je status KKPa. Zaista je liga pokazala neozbiljnost, trebalo je izbaciti KKP u adekvatan niži rang.

 

Baš kao što je to trebalo učiniti i sa KKCZ prilikom UPPRa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koja je bila Olimpija u regularnom delu slovenačke lige?

Po propozicijama lige ušla je u play off kao prvi nosilac
 
[mention=144]Son_of_a_gun[/mention]
 
Ono gde sam saglasan sa tobom je status KKPa. Zaista je liga pokazala neozbiljnost, trebalo je izbaciti KKP u adekvatan niži rang.


Ne postoji niži rang druže. Superliga je samostalno takmičenje, udruženje klubova, dobrovoljni dogovor vlasnika/učesnika je kako se popunjava. KSS nema sa tim ništa.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:


Po propozicijama lige ušla je u play off kao prvi nosilac

Za razliku od privatne KLS u kojoj su Zvezda i Partizan po propozcijama trebali da igraju samo plej-of. Primećujem veliku razliku zbog koje ABA treba da pravi pauzu zbog slovenačkog, ali ne i sprskog plej-ofa.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za razliku od privatne KLS u kojoj su Zvezda i Partizan po propozcijama trebali da igraju samo plej-of. Primećujem veliku razliku zbog koje ABA treba da pravi pauzu zbog slovenačkog, ali ne i sprskog plej-ofa.

Ti si onda prvi s vaše strane koji zna šta je liga u okrilju saveza, i privatno takmičenje koje se igrom slučaja zove Superliga Srbije u košarci.

Svaka čast.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ne postoji niži rang druže. Superliga je samostalno takmičenje, udruženje klubova, dobrovoljni dogovor vlasnika/učesnika je kako se popunjava. KSS nema sa tim ništa.

 

Ovo ti priznajem. Za razliku od tebe nisam čitao statut lige.

 

Pošto si upoznat sa problematikom. Zašto je važno da SLS bude pod okriljem saveza?

 

edit

 

I ako može objašnjenje, zašto je to postalo važno prošle godine u junu? Dakle ne na početku sezone, već nakon poraza u finalu ABA.

Edited by Kontra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Ti si onda prvi s vaše strane koji zna šta je liga u okrilju saveza, i privatno takmičenje koje se igrom slučaja zove Superliga Srbije u košarci.

Svaka čast.

Aha, kako da ne. Superliga je završni deo KLS, prema statutu lige. KLS organizuje Udruženje klubova na osnovu ovlašćenja KSS. 

Tako da na tvoju veliku žalost ta priča o privatnoj ligi veze sa vezom nema.

11 minutes ago, Kontra said:

 

Ovo ti priznajem. Za razliku od tebe nisam čitao statut lige.

 

Nije ni on, već izmišlja. Ako nastavi citiraću mu i akte KSS i KLS-a, ovako može dostojanstveno da se povuče.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ovo ti priznajem. Za razliku od tebe nisam čitao statut lige.
 
Pošto si upoznat sa problematikom. Zašto je važno da SLS bude pod okriljem saveza?
 
edit
 
I ako može objašnjenje, zašto je to postalo važno prošle godine u junu? Dakle ne na početku sezone, već nakon poraza u finalu ABA.

Pa važno je zbog toga šta ima primat, ABA ili “domaća” liga.

Što se tiče Partizana, nešto malo znam da nisu bili zadovoljni oko organizacije takmičenja, delegiranja sudija, preglasavanja na sastancima i to je to. Nisu htjeli da igraju u trenutnim uslovima i to je legitimno.

Zvezda će uzeti titulu prvaka Srbije koja, bez obzira na svu konfuznost takmičenja, ipak znači nešto. Bar meni.

Tako da sve je cirkus, a mi ga dopuštamo jer zbog podjela i sitnih interesa dopuštamo devalvaciju svega. I pritom ne mislim samo na košarku nego na stanje u društvu generalno.

A košarka je prava slika našeg društva, najpravija.
Link to comment
Share on other sites

@Son_of_a_gun

 

Druže, bez uvrede, al' ova priča ne pije vodu.

 

To koja liga ima primat nema veze niti sa vlasničkom niti sa organizacionom strukturom. Isključivo je vezano za ekonomske interese i moć košarkaških entiteta. U ovom slučaju su Partizan i Zvezda drastično moćniji od saveza i tu se svaka priča završava. ABA liga i treba da ima prioritet. Ono što je neophodno promeniti je način finansiranja u sport. I to se pre svega odnosi na tragično visoke budžete večitih.

 

Uzevši u obzir organizacione probleme od kojih pati naše društvo, krajnje je nebitno da li ligu vodi savez ili klubovi.

 

Drugo, da je KKP nezadovoljan regularnošću takmičenja ne bi ga napustio tek u junu. To je bio propagandni potez uprave nakon očajnih rezultata prethodne sezone.

 

Nadam se da su tvrdnje koje si ranije iznosio, u vezi statuta SLSa, tačne. Jer kolega, @TB Told, iznosi potpuno drugačije informacije.

 

I za kraj. Naša košarka propada i propašće zato što smo sirotinja.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Vjerovao ne vjerovao, ovako je kako sam napisao. Inače bi Partizan davno bio u trećoj ligi.
 

Imao si prilku da se dostojanstveno povučeš. Nažalost verovanje ćemo ostaviti za religiju. Sad ćemo preći na činjenice.

 

 

Napisao si da je KLS regularno takmičenje, a Superliga privatno takmičenje koje sa KSS nema veze.

 

Da počnemo. 

 

Quote

 

Član 25. Pravilnika o takmičenju KSS 

U ostvarivanju svojih ciljeva vezanih za vođenje takmičenja KSS može odlukom Upravnog odbora KSS poveriti vođenje ili oduzeti pravo vođenja određenih takmičenja, uključujući i dozvole za seonu, udruženju ili organizaciji koju su osnovale sportske organizacije koje učestvuju u takmičenju ili koju je osnovao sam KSS.

 

 

Onda posetimo sajt KKS i vidimo da je najviše muško takmičenje koje organizuje 2. MLS. Možda postoji verovatnoća da je KSS najviše tamičenje nazvao druga liga? 

 

Ali onda pogledamo poslednje saopštenje iz tog takmičenja.

 

Quote

Po završetku Plejof takmičenja 2.MLS, plasman u viši rang (1.MLS - KLS) ostvarila su dva (2) najbolje plasirana kluba nakon završetka takmičarske sezone (SPD RADNIČKI i JOKER).

 

Pa gde li je to takmičenje koga nema na sajtu KSS.

 

Onda odemo na sajt KLS i pogledamo Propozicije lige:

Quote

 

Član 1.

Košarkaška liga Srbije (u daljem tekstu KLS) je najviše košarkaško takmičenje za seniore na nivou Srbije. Na osnovu plasmana u ovoj Ligi dobija se prvak Srbije, kao i učesnici u Drugoj ABA ligi. U Košarkaškoj ligi Srbije, u skladu sa članom 158 Zakona o sportu i članovima 7 i 25 Pravilnika o takmičenju KSS, mogu da igraju samo klubovi kojima je Komisija za izdavanje dozvola za sezonu, Košarkaške lige Srbije, izda dozvolu za tu takmičarsku sezonu, a na osnovu prenetog ovlašćenja KSS.

 

Quote

 

Član 5. Propozicija

 

Такмичење у КЛС се игра на следећи начин:

Назив лиге                                       Број клубова                                    Број кола

Кошаркашка лига Србије               16                                                       30

Супер лига                                       8 – 5 (Прва АБА), 3 (КЛС)               6

 

 

 

I šta ćemo sad? Da ti ipak verujemo da je Superliga privatno takmičenje koje sa KSS nema veze?

  • Like 4
  • Thanks 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@TB Told bukvalno si potvrdio sve što sam napisao samo što nisi u stanju da to shvatiš.

 

Kad se podvuče crta Zvezda će biti šampion Srbije a Partizan neće biti nigdje izbačen jer nema gdje i to ti je to. Odbijanje da to prihvatiš, ti ili bilo ko drugi, neće bukvalno ništa promijeniti.

 

Sportski pozdrav.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

@TB Told bukvalno si potvrdio sve što sam napisao samo što nisi u stanju da to shvatiš.

 

Kad se podvuče crta Zvezda će biti šampion Srbije a Partizan neće biti nigdje izbačen jer nema gdje i to ti je to. Odbijanje da to prihvatiš, ti ili bilo ko drugi, neće bukvalno ništa promijeniti.

 

Sportski pozdrav.

 

Verujem ti...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nego, sad kad smo razjasnili pravno-vlasničku strukturu da priupitam ja vas da li je normalno da jedan klub, jedan čovjek, whatever, na svoju ruku određuje termine utakmica u ligi čak i da je njegova privatna, a, eto, vi velite da je srpska?

Ako vam je normalno onda ništa.

Posle se čudite što Partizan neće da igra. [emoji849]

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Kad se podvuče crta Zvezda će biti šampion Srbije a Partizan neće biti nigdje izbačen jer nema gdje i to ti je to.

 

Da li znas zasto Partizan nije izbacen u nizi rang jos nakon odustajanja od zavrsnice prosle godine? 

 

A ove se iz takmicenja prakticno povukao a to kamuflirao toboz administrativnom greskom, da ne bi 2x pravio istu gresku i da se neko konacno zapita koje su posledice? Pa je "kaznjen" zbog "administrativne greske" time sto mu nije omoguceno da igra SLS. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Nego, sad kad smo razjasnili pravno-vlasničku strukturu da priupitam ja vas da li je normalno da jedan klub, jedan čovjek, whatever, na svoju ruku određuje termine utakmica u ligi čak i da je njegova privatna, a, eto, vi velite da je srpska?

Ako vam je normalno onda ništa.

Posle se čudite što Partizan neće da igra. emoji849.png

Ma verujemo ti da je privatna, što se nerviraš, nećemo valjda da verujemo zvaničnim aktima.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...