Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

5 minutes ago, kendrick said:

Razumem i podržavam da se istorija forumaša uzima u kontekst prilikom banovanja... ali zar je realno da lika cepite 30 dana zbog "odjebi" dok medu banujete simboličnih 5 dana, iako je trezveno i staloženo podržavao da neko otvara lobanju siledžiji Lesoru?

Da li je realno da pises ovo (sto nije potpuna istina), a onda ovo:

 

5 minutes ago, kendrick said:

 

Ne znam istoriju forumaša Nelsona, samo mi je neverovatna odluka da neko ko je staloženo obrazložio zašto nekom košarkašu valja otvarati glavu bude sankcionisan nekoliko dana. Hoće li mu pasti kruna sa glave da odmori mesec dana?

Pa ako nesto ne znas, a pomenuto je u obrazlozenju bana, kako onda donosis zakljucke?! (bold1)

 

Neslon je lordslawe ili tako nesto. Cak smo razmenili i privatne poruke ranije... vec par puta napusava sve na forumu i oprasta se a onda se vraca sa ovakvim upisima. 😞 Bas sam razocaran... bio je ok lik.

 

Bold2 - 5 dana za Haosa je verovatno malo. Ne mislim da je stalozeno obrazlozio (bas je glupo to tako reci) vec je napisao nesto u afektu. S druge strane, neko dolazi posle dugog odsustva sa foruma, posle prospavane noci, samo da bi napisao "Osetljive dusice ce otvarati lobanju i deci". 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kendrick said:

Ne Chaos, nego medo. On je staloženo obrazložio zašto je okej osvetiti se siledžiji.
 

Nebitan je Nelson, bilo je pregršt banova dužih od 5 dana koji su milion puta benigniji od medinog upisa. 

 

Ah ok, nisi bio dovoljno precizan a pomenuo si "otvaranje lobanje" sto je napisao Haos a Meda je bio u fazonu "OK je da ga neko olupa, sta drugo pozeleti takvom liku". Moras biti precizniji, nedvosmislen. Nije lako, gde lako... 

 

A nadam se takodje da shvatas da Neslon nije dobio ban samo za "odjebi" kao sto tvrdis, mislim, sve lepo pise. 

Link to comment
Share on other sites

Mucno je stvarno citati forum od sinoc. 

 

Nekako sam polazio od pretpostavke da ovde obitavaju ljudi koji dele neki opsti pogled na svet, uz naravno uvek prisutne i zapravo sustinske finese koje odvajaju svakog od gomile i cine ga (bar virtuelnom) personom. 

 

Ne mogu reci da je Chaosov post ok, daleko od toga, medjutim mislim da je i njemu samom bilo jasno onog momenta kada je stisnuo dugme submit da je preterao.

@Son_of_a_gun@pendulum i ostali, ako mislite da ce ovaj prostor biti bolje mesto ako se Chaosu skine moderatorska funkcija ili protera sa foruma, postovacu, ali ne delim misljenje

 

Vec je isticano koliko ima postova o namernom povredjivanju, Zeljku koji orkestrira nase kasape, sta se iza brda valja kako je KKP uguran u EL... To jeste tuzno, ali hajde da se setimo postova nasih saboraca od pre skoro deceniju. Odraz u ogledalu, bukvalno. Cak sam i ja insistirao pokatkad na podvlacenju nase podredjenosti izazvane spoljnim faktorom. Toliko je to uticalo na ljude naviknute na trofeje svake godine, u svim takmicenjima, da smo se poceli 'braniti' sumarno nazivajuci nove clanove foruma crveno-bele provenijencije 'nakotom' i kojekako jos. 

 

Ne zelim da relativizujem, samo pokusavam da apelujem na obuvanje tudjih cipela, otklon i zadrsku pri reakcijama. Ako smo zaista imalo drugaciji od tog proseka (a vrlo cesto ovde tvrdimo da jesmo), hajde da pokusamo da to i pokazemo. Mozemo li probati da budemo bolja verzija sebe, da odrastemo? Kako ono bese (cini mi se iz neke poslanice, parafraziram) 'kad bejah dete kao dete sam govorio, kao dete mislio, kao dete razmisljao, a kada sam postao covek, odbacih sto je detinjasto'

  • Like 18
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kendrick said:

Razumem i podržavam da se istorija forumaša uzima u kontekst prilikom banovanja... ali zar je realno da lika cepite 30 dana zbog "odjebi" dok medu banujete simboličnih 5 dana, iako je trezveno i staloženo podržavao da neko otvara lobanju siledžiji Lesoru?


Ne znam šta ti je ovde dvosmisleno.

 

Za Nelsona sam prevideo deo oko dece... da ne idemo u krug sada, uzet je kao najsvežiji primer koji je preko 5 dana. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kendrick said:
28 minutes ago, kendrick said:

Razumem i podržavam da se istorija forumaša uzima u kontekst prilikom banovanja... ali zar je realno da lika cepite 30 dana zbog "odjebi" dok medu banujete simboličnih 5 dana, iako je trezveno i staloženo podržavao da neko otvara lobanju siledžiji Lesoru?


Ne znam šta ti je ovde dvosmisleno.

My bad, promaklo mi je da si ga pomenuo. Znam da mu je nick malim slovom ali kad se pise tako a jos skracen nick, zagubilo se. 

 

2 minutes ago, kendrick said:

Za Nelsona sam prevideo deo oko dece... da ne idemo u krug sada, uzet je kao najsvežiji primer koji je preko 5 dana. 

👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

 

Evo ovo je mentalni sklop prosječnog navijača CZ.

 

Da si napisao bez ovoga CZ pa i ajde, pogotovo sto pokusavas da se predstavis kao neko ko zastupa moralna nacela u prethodnih par postova.

Ovako je samo odvratna generalizacija i guranje mantre kako smo mi nesto losiji od vas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam više reakcija da udelim @SteveFrancis#3 ali bih se složila sa onim što smatram suštinskim delom njegovog osvrta - da li će forum biti bolje mesto ako se Chaosu skine mod funkcija ili ga se nedajbože skloni sa foruma? Pa, neće. Forum ne postaje "bolje mesto" dok se svi mi kolektivno ne potrudimo da on to bude. Zvuči kao floskula, što i jeste u neku ruku, ali konkretno se sastoji iz ovog dela samorefleksije, otklona iz svoje pozicije i posmatranja situacije iz pozicije onog za kog ne smatramo da je u pravu. Jebiga, teško jeste, meni češće ne uspeva nego što uspeva, ali važno je truditi se pa će jednog dana preći u naviku.

No, sa jednom stvari iz prethodno pomenutih upisa se moram složiti i to mi je inicijalno i zasmetalo u Chaosovom upisu - mislim da moderator treba da ima taj moral high ground gde neće praviti greške koje mi ne-moderatori pravimo. Ili da barem to bude strana koju nama pokazuje ovde. Naravno, moderator je čovek kao i svako od nas, sa svojim akcijama i reakcijama, što mi nekako zaboravljamo. 

Edit: povratiše mi se i reakcije :))

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne zelim da relativizujem, samo pokusavam da apelujem na obuvanje tudjih cipela, otklon i zadrsku pri reakcijama. 


Lepa inicijativa i slažem se sa gornjim delom što je i @mfmilan pominjao o pretplati na trofeje. Jedino što nisam siguran šta bi to podrazumevalo, neki vid čišćenja ili brisanje upisa o intencijama Željka i sličnog mora da postoji. 
 

Istovremeno, komšije su aktuelni branioci sva tri trofeja, već su uzeli prvi u sezoni... imaju pozitivan skor u derbiju, jak tim, igraju EL... nekako mi je teško da povučem paralelu sa periodom kada je crno bela strana teorisala i kukala na krađe kad je već bilo jasno da je era završena. Možda je ova sezona slična kao ona gde su oba tima igrala EL -  Bogdan beli medved sezona - ali forum već nekoliko godina izgleda isto ili slično, dok je Trinki bio tu, kad je Budućnost iskočila, prošle sezone... teško je izvagati osećaj ugroženosti. 

 

Uglavnom, ne treba se odricati ljudi ali neki prag bi morao da postoji. Letos se imalo dosta razumevanja za priče o slavinama, a previše mlak pristup stvara veće probleme in the long run. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kooineeperk said:

Ah ok, nisi bio dovoljno precizan a pomenuo si "otvaranje lobanje" sto je napisao Haos a Meda je bio u fazonu "OK je da ga neko olupa, sta drugo pozeleti takvom liku". Moras biti precizniji, nedvosmislen. Nije lako, gde lako... 

 

A nadam se takodje da shvatas da Neslon nije dobio ban samo za "odjebi" kao sto tvrdis, mislim, sve lepo pise. 

Imao si ti goru izjavu na drugoj temi pa te nisu pecnuli.  Znaci da je bitnije ko napise nego sta napise.

 

Za banalnosti sam dobio 10-30 dana, dok ove grozote od 3 do 30 dana.

 

Ne drze se pravilnika bas nikako, vec po subjektivnom osecaju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

Koju? Jesi li reportovao i zasto nisi? I sta sada hoces? 

I jel opet ne mozes bez mene? 😄 

Nisam ja  ali ti je neko odgovorio. Ja ne reportujem jer volim diskusiju. Mogu da izdrzim da neko podkaci..a neko ne moze.

 

Samo sam napisao na temi o tome da sj moderatori subjektivni, a ne objektivni. Razumem i to, ali morao sam napisati.

 

Mislim da ti je Djuranet il slicno ukazao na "gresku"..

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne mogu reci da je Chaosov post ok, daleko od toga, medjutim mislim da je i njemu samom bilo jasno onog momenta kada je stisnuo dugme submit da je preterao.

@Son_of_a_gun@pendulum i ostali, ako mislite da ce ovaj prostor biti bolje mesto ako se Chaosu skine moderatorska funkcija ili protera sa foruma, postovacu, ali ne delim misljenje

 

20 minutes ago, DameTime said:

No, sa jednom stvari iz prethodno pomenutih upisa se moram složiti i to mi je inicijalno i zasmetalo u Chaosovom upisu - mislim da moderator treba da ima taj moral high ground gde neće praviti greške koje mi ne-moderatori pravimo. Ili da barem to bude strana koju nama pokazuje ovde.

 

@SteveFrancis#3 Poenta je u ovome što @DameTime izvukla, a o čemu sam i ja pisao.

 

Nisam za bilo kakvo proterivanje ali ne možeš da budeš moderator sa ovakvim stavovima. Nebitno je šta ko privatno misli ili u RL izjavljuje ali ako ti kao MODERATOR dođeš na forum, svesno opališ SUBMIT i ispališ ovako nešto i kao nikom ništa, kaznica 5 dana, pa guramo dalje..e pa jbg nije normalno. Zašto se to tebi nikad nije desilo? Barkliju? Arseniju? Uvrnutom kao moderatoru? Ne prihvatam to obrazloženje svi smo živa bića i sl. Toliko možeš da se iskontrolišeš. Znači samo da ne želiš.

 

Kao što sam rekao - moderator mora da zauzme moral high ground kad se prihvati funkcije (a i pre toga da je uziman kao reper za pristojnu komunikaciju) i da bude primer ostalim forumašima. Mora da se izuzme iz svih patkometrijskih rasprava, da smiruje, a ne da potpaljuje tenzije, zarad dobrobiti foruma. Ovde se velika većina moderatora tako i ponaša, sa obe strane. I oni koji su možda nekad malo patkometrisali se od dobijanja funkcije suzdržavaju od toga i trude se da ublaže sve sukobe i racionalno posmatraju stvari. Chaos je svakako lik koji poznaje košarku i od koga može mnogo toga pametnog da se pročita i naravno da treba da ostane na forumu, ali ovakvo ponašanje u ulozi moderatora je neprihvatljivo.

 

No, ovo je svakako @MetalHead-ov forum pa će raditi na kraju štagod želi. Moje je bilo da reagujem jer volim da pišem (više da čitam) ovaj forum jer postoji dosta OK ljudi na obe strane sa kojima može da se diskutuje na razne teme i od kojih može svašta da se nauči, ali se često poslednjih godina pretvara u B92 komentare sa besmislenim šipkaškim onelinerima, pa još ako moderatori krenu da potpiruju vatru...ne znam...onda da se razilazimo lepo, svako na svoju stranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim da ti je Djuranet il slicno ukazao na "gresku"..

 

Aha znam na sta mislis, ono sto je rekao da sklonim. Kao sto vidis nije bilo potrebe za ikakvim sklanjanjem. Pitao sam coveka da li bi voleo da je 1999. godine bila i kopnena invazija na Srbiju posto sticem takav utisak. Tako nesto... Odgovor nisam dobio - verovatno nije smeo da odgovori. Ne znam sta je tu problem a da ne sirimo pricu na drugi PDF. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

 

Proći će. Strasti su još uvek u piku.

A kod vas je normalno bolja atmosfera. Pobedili ste a to je jedino važno.

 

Nema veze sa pobedom ili porazom. I nema (toliko) veze sa brojnošću. Zdravija matična tema. Postoji neki nivo konverzacije, kulture i ponašanja. I ti to dobro znaš. 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, pendulum said:

Kao što sam rekao - moderator mora da zauzme moral high ground kad se prihvati funkcije (a i pre toga da je uziman kao reper za pristojnu komunikaciju) i da bude primer ostalim forumašima. Mora da se izuzme iz svih patkometrijskih rasprava, da smiruje, a ne da potpaljuje tenzije, zarad dobrobiti foruma. Ovde se velika većina moderatora tako i ponaša, sa obe strane. I oni koji su možda nekad malo patkometrisali se od dobijanja funkcije suzdržavaju od toga i trude se da ublaže sve sukobe i racionalno posmatraju stvari. Chaos je svakako lik koji poznaje košarku i od koga može mnogo toga pametnog da se pročita i naravno da treba da ostane na forumu, ali ovakvo ponašanje u ulozi moderatora je neprihvatljivo.

 

To je utopisticko razmisljanje. Lepo ali prosto nemoguce na forumu ovog tipa i ovog obima.

 

Jedan od glavnih razloga sto neko ne zeli da bude moderator je bas to da ne zele da budu ograniceni u pisanju, iako zapravo i nema nikakvih ogranicenja. Pises normalno, ako je za kaznu onda sledi kazna, i to je isto onda neki pozitivan primer kako treba, da se podnese kazna za gresku.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskulirajte se malo ljudi. Ako ništa onda malo više poštovanja jedni prema drugima. Samo još jedan derbi, neki put izgubi Zvezda, neki put izgubi Partizan. Ćeraćemo se još. Svi se nešto hvataju za sitnice i gledaju kako će ko kome šta da prebaci i nabaci. Ko je šta rekao, ko je šta uradio...Ja sam sinoć popizdeo zbog suđenja, zbog nekih bezmudaških poteza igrača Zvezde, zbog promašenih otvorenih šuteva, zbog džukačkog ponašanja Lesora, zbog svega,... A onda sam video psa kako me gleda i vrti repom. Podigao ga na ugaonu i krenuo da ga mazim i igram se sa njim. Tačno sam osetio kako negativna energija izlazi iz mene. Rekoh sebi, nećeš ti večeras na forum. Doduše pomogla je i rakija koju sam počeo da pijem nakon trojke Madara sa zvukom sirene.

  • Like 8
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam tataista, a ni neki fan Haosa (citam ga 10god, mislim da smo se i upoznali - preveliki je to hipster i elitista, sklon iskljucivosti za moj ukus)... Ali meni je ovo desavanje na forumu presedan, neka slika Srbije u malom, a zao mi je sto se desava na ovom forumu. Da probam da pojasnim...

Ukratko, slika u mojoj glavi izgleda ovako: nasao Kuper da tuzi Haosa. Ej! 

U dugo: Haosov post je izuzetno pogresan, poziv na naselje. Ipak donekle ga razumem, kao neko ko navija, kao neko ko se bavio sportom i kao neko koga je ova budaletina od Lesora pogodila u sistem vrednost, a ne Zvezdasku sujetu. Ako ulazim u sitna crvevca druga recenica je olaksavajuca okolnost (bez obzira na rec mongoloid), a to je svest da je Lesor opasnost koja moze da zapali sibicu i nastane sranje jos vecih dimenzija. Ali nisu bitna sitna crevca, nije bitan afekt, momak je pogresio, zasluzio je kaznu. I sigurno je svega itekako svestan i da ga samog 'svrbi' svoja reakcija. I razumem sve koji su, nevezano od boja koje podrzavaju, skocili da ovo treba biti kaznjeno.

Ono sto ne razumem, ili sto me boli, je da Kuper dolazi da tuzi Haosa. Kuper da tuzi Haosa. Ej, Kuper da tuzi Haosa. Kuper, sa reputacijom koju ima, dosijeom koji ima. Da tuzi jednog od sigurno u top3 forumasa koji ovom mestu donose najvise kvaliteta (u smisli prosecnog kvaliteta posta, broja podstova, edukativne note i jasnoce izrazavanja, ispravnosti u najsirem smislu). I sad mi nesto treba da diskutujemo, da razmisljamo, da merimo tezinu Haosovog prekrsaja. Neka hvala...

Pohvala za moderaciju za reakcije...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbg to što ga je Kuper tužio je sticaj okolnosti ili da kažem matematički: korelacija a ne kauzalnost.

Ali Kaos iako meni drag i kao čovek i kao basketaš i kao forumaš u poslednje vreme ima baš ostrašćene postove. Što i dalje ne znači da mi smeta da bude moderator nego više da će mu dobro doći pauza 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...