Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

18 minutes ago, Sam B said:

Šta sam napisao nedozvoljeno da biste mi obrisali upis?

 

Čovek ne zna da komunicira, obraća se uvek bezobrazno i bahato i sa visine i sa nekom idiotskom dozom sarkazma. Osim toga nije ni pročitao ono što sam napisao nego tumačio kako njemu milo. Nek se leči bre ako ne ume da se ponaša.

sa ovim na kraju ispao si duplo gori od tog kojeg si isprozivao

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Otisao sa KKCZ teme jer nisi mogao da ugusis drugacije misljenje (tipicno za RSB), a ako ovako nastavis mislim da ces da se pokupis i sa ove teme veoma brzo.

Ovde su iskljucivo mene ljudi terali(ja nikog nikada), prekrajali mi upise, delili razne etikete koje veze sa mozgom nemaju, ubacivali mi da sam pisao stvari koje nisam nikada tako kako su napisali i slicno. Vratih se posle kraceg odsustva ostavih 2 upisa (nikog terao ili licno uvredio ili delio etiketu i sta vec, samo usao u sportsku diskusiju bukvalno) i vec se teram i to ostaje neopazeno kao i svaki put odranije, dosta puta sam iskulirao ali ili ce se ti ljudi upozoriti ili sta vec ili mi recite ako je to sve dozvoljeno da i ja to radim.

 

Zanima me misljenje administracije o ovome sto pisem u ovom upisu a i o ovom kvoutu Goldeberga meni upucen. Meni konkretno pre vise meseci je dodeljen ban od bese 7 ili 10 dana (nije ni vazno) za deljenje etikete tacnije deljenje dijagnoze kada sam napisao rec da je to patalogija i patoloska mrznja i ako sam detaljno obrazlozio zasto je to tako i davao strucne definicije patoloske mrznje (pritom ne pricamo o mrznji tipa Zvezda-Partizan vec o ljudskom bicu ma kakvo ono bilo). Ovde se banuje za neku polu psovku (nisam nikada psovao) nego sam primetio za sta su se delili banovi, za neke nadimke odredjenim igracima koji su i meni bezveze, ali su deo navijackog folklora da se tako izrazim godinama svuda na internetu jos je ovo kosarkasko-navijacki podforum i ajde okej kada se se vec ide u maksimum postovanja i ispravnosti, da li je okej i ovo, cisto da znam?

 

Znaci ne sme se o nekom igracu napisati pogrdni nadimak (sto podrzavam) ali se smeju deliti etikete da gusim tudja misljenja, jos gore sto je ovo napisano u prevodu da mi je cilj bio da ugusim drugacija misljenja? Znaci ne da on licno misli da svojim pisanjem pokusavam da gusim tudja misljenja pa obrazlozi zasto to misli (to bi mozda bilo legitimno mada i to je suludo po meni sem ako nisam nekom napisao idi sa foruma ili sta vec) Sa sve ovim preporukama da cu i sa ove teme da se pokupim.

 

Nikada u moru mojih upisa nisam nikoga terao sa foruma, rekao mu da ne pise vise ovde, da nije dobrosao, da je promasio forum, da je ovde na misiji, da necu ucutkati, da je bot, da nikome nece nedostajati kad odem sa ovog foruma i gomile drugih, ovo su prve recenice koje su mi pale na pamet da se secam da su meni bile upucene (sve su uglavnom bile onelineri sa 0 argumenata ili nekim izrazito povrsnim) gde se ni za jednu nije cak ni upozorovalo da ne pricam o tome dal je brisano a kamoli banovali, a vidjao sam upozorenja i banove za bas svasta, ali nije moje da sudim o tome, samo podvlacim paralelu.

 

Uini je skoro imao jedan od boljih upisa ovde nesto na fazon "ovde se za negativnost misli da je objektivnost i to se postavlja kao neki ultimatum realnosti a svako drugo misljenje koje nije takvo vecinsko se smatra subjektivnim" verovatno sam ispromasivao celu recenicu al to se secam kao sustine. Tako dodje jedan i napise mi da gusim drugacija misjenja i deli etiketu, drugi mi napise srecan put i neces nikome nedostajati a sa druge strane Laki napisao da cu nedostajati i jos 30+ ljudi mu lajkovase. Dakle upravo ljudi sto etikitiraju nisu ni svesni svoj licnog ugla, svoje subjektivnosti i svog licnog misljenja. Ukoliko im se pride podudari misljenje sa 5 ili 10 ljudi, to tek postaje suverena objektivnost. Cesto navlace i druge da misle tako pa smo i na ovoj temi x puta pricali o tome kad mi dodje jedan ili dvojica ili trojica i napisu "smaras SVE sa dugim upisima" i slicno, a onda dodju dvojica i napisu meni ne smeta 1945. Po meni je sve to osim sto je etiketiranje(za sta bi licno resavao upozerenjem pa ako se ne uslisi banom) i snizavanje nivoa diskusije i prelazak na licno, sto se recimo u slucaju Sarac-Devil skrece paznja ili se brisu upisi sta god ne secam se. Zar nije ovo licno i da gusim drugacija misljenja i identifikacija sa Rsb-om pa i ovo savetovanje da se kupim i brisem i sa te teme...

 

Ako sam i ikada nekog etikitirao a nisam nikada na ovaj i slicne nacine to je bilo par puta (gde su mi i bili brisani upisi i dobijao i upozorenja) kada sam u svega par upisa pisao da taj neko PO MENI ne voli klub, da PO MOM MISLJENJU ne gledamo klub istim ocima i slicne stvari. Nikada nisam napisao oneliner poput ti ne volis klub, ti nisi Zvezdas i slicno. Uvek sam, ali uvek, naglasavao da je to samo moj licni utisak ili stav ili misljenje i uvek detaljno obrazlozio zasto mislim tako (ono moje kilometarski kao i sada) sa argumentima za koje mislim da su na mestu sa uvek vise racionalnih pitanja postavljenih tom kome sam pisao te stvari i slicno. Ali ok i tada nakon tog pocetka sa tih par upisa sam shvatio gde sam dosao, prilagodio se i nisam to vise zamerao ljudima na taj nacin. Spreman bio da se promenim za dobrobit foruma sto se kaze, isto ocekujem sada (ne zelim da banujete ikoga ali s moje tacke gledista ovde fali debelo upozerenje ili ako to po vama nije za upozerenje makar da cujem misljenje zasto nije ni za upozorenje) kada sam u kontra poziciji kada mene etiketiraju (i to uvek bez obrazlozenja, argumenata itd.) Nista vista, nista manje.

 

Ne bih dalje da davim sa ovom pricom za koju pretpostavljam da vas smara dok citate (verovatno bi i mene da sam ja vi a vi ja), samo me zanima misljenje administracije da li je ovo sto je napisano u kvoutu ok, ako jeste i ne vidite problem sve ok, ako nije zasto nije i to je sve. Pisacu dosta redje i svega na par tema cisto da napomenem pa bi da vam olaksam da ne morate da citate moje kilometarske upise ukoliko ne zelite da slucajno nema neka recenica za upozorenje i slicno jer ih nece biti(kao sto generalno i nije bilo jer na 1000 upisa sam recimo 2 puta upozoren i dobio 2 kratka bana sto je nadam se uzorno kada se uzme broj napisanih poruka), pod uslovom da svako deljenje etikete ka meni koja nije na mestu naidje na reakciju kao sto nailazi kada su drugi u pitanju. Sustinski trazim ono za sta sam video vise puta da su se drugi minimum javno upozorovali a kada meni neko napise u tom kontekstu, onda ni to. Nista vise i nista manje.

 

Sportsko-ljudski pozdrav.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 1945 said:

Vratih se posle kraceg odsustva ostavih 2 upisa (nikog terao ili licno uvredio ili delio etiketu i sta vec, samo usao u sportsku diskusiju bukvalno) i vec se teram i to ostaje neopazeno kao i svaki put odranije, dosta puta sam iskulirao ali ili ce se ti ljudi upozoriti ili sta vec ili mi recite ako je to sve dozvoljeno da i ja to radim.

 

 

Druže, čovek je napisao post iza 12h, ne znam jel ti misliš da ovde postoji dežurstvo i noćna smena. Možda je neko u horizontali u to doba, ujutru posao, obaveze i tako to, šta misliš? Svega mi, ti ko neka uvređena mlada; umesto što si ovde naškrabao po ko zna koji put dramski tekst ideš lepo na report i poštediš nas ovih drama queen momenata za svaku glupost koja ti povredi osećanja

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Forumaš 1945 jeste drama king, ali takođe treba uzeti u obzir i potrebu forumaša da se čoporativno udružuju protiv onih čije im se pisanje ne dopada. Kad se spusti na lični nivo tu već nastaje problem; nekad je ok kad je unakrsna vatra ali nije uvek tako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Forumaš 1945 jeste drama king, ali takođe treba uzeti u obzir i potrebu forumaša da se čoporativno udružuju protiv onih čije im se pisanje ne dopada. Kad se spusti na lični nivo tu već nastaje problem; nekad je ok kad je unakrsna vatra ali nije uvek tako. 

 

Šta je tu tačno čoporativno? Ako više ljudi ima isto mišljenje o nečemu, jel' to instant potreba da se bude deo čopora? Zašto ne može jednostavno da bude grupa individua koja očigledno deli određeno mišljenje po pitanju nečega/nekoga, šta god. Pa ceo taj 'čopor' se svakodnevno ne slaže međusobno na razne teme, pa se ovakve dramatične eskalacije retko viđaju.

 

Poštujem tvoju empatiju kao osobinu, ali čovek se vratio sa željom da diskutuje, i u roku od 24 sata mu je to postalo 'overwhelming'. Goldberg ga uopšte nije ni terao, samo je očigledno dobro predvideo sled događaja na osnovu dosada viđenog. Znači, to više nije pitanje navijačke obojenosti niti bilo čega sličnog, nego je problem u komunikaciji, a za to ne mogu da budu svi ostali krivi.

 

7 hours ago, 1945 said:

neko PO MENI ne voli klub, da PO MOM MISLJENJU ne gledamo klub istim ocima i slicne stvari.

 

Ovo kao čitanka jbt, kako ne treba, pa kako treba 😄

Nisam po prirodi 'grammar nazi', ali ne možeš mi reći da kad pročitaš svoj upis, budeš u fazonu: „Da, to je to, al sam ga sročio, ide ovo širokom auditorijumu, da vas vidim sad.”

Neću te smarati više sa ovim, jer si par puta isti feedback već dobio, i navodno ga prihvatao.

 

Ali suludo je da očekuješ bilo kakvu normalnu diskusiju, kad prvi nisi u stanju da je održavaš. Šta god ti mislio, artikulacija misli je jako bitna za ovaj vid komunikacije, naročito ako je post od 7-10 paragrafa.

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, fillam said:

 

Šta je tu tačno čoporativno? Ako više ljudi ima isto mišljenje o nečemu, jel' to instant potreba da se bude deo čopora? Zašto ne može jednostavno da bude grupa individua koja očigledno deli određeno mišljenje po pitanju nečega/nekoga, šta god. Pa ceo taj 'čopor' se svakodnevno ne slaže međusobno na razne teme, pa se ovakve dramatične eskalacije retko viđaju.

 

Boldovano mi i jeste problem. Dakle ne slažete se oko klubova ali slažete se kad treba da se skupite i komentarišete nekog forumaša? To se obično dešava kad se "čopor" oseća ugroženim od strane pojedinca na neki način. Postaviću isto pitanje kao kad su se Zvezdaši žalili na Kupera: zašto se osećate ugroženim od strane forumaša 1945? Okej, smara, vređa se, fura propagandu - što je btw 50% ovog foruma haha - ali koliko videh ne psuje nikog i sl. Znači metneš čoveka na IL i miran si. Ali ne, postoji ta potreba da se on prokomentariše, otera, izoluje... 

 

32 minutes ago, fillam said:

 

Poštujem tvoju empatiju kao osobinu, ali čovek se vratio sa željom da diskutuje, i u roku od 24 sata mu je to postalo 'overwhelming'. Goldberg ga uopšte nije ni terao, samo je očigledno dobro predvideo sled događaja na osnovu dosada viđenog. Znači, to više nije pitanje navijačke obojenosti niti bilo čega sličnog, nego je problem u komunikaciji, a za to ne mogu da budu svi ostali krivi.

 

Inače ovo što sam pisala se ne odnosi na situaciju sa goldbergom konkretno, pošto znam da on čovek ne vređa druge i nije iz tog fazona. Verujem da mu je dopizdilo pa mu je to rekao. Možda i jeste u pravu, ali opet kažem, ja samo adresiram taj čoporativni pristup koji ne viđam prvi put na ovom forumu, a ni poslednji. Meni to nije ok.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

 

Boldovano mi i jeste problem. Dakle ne slažete se oko klubova ali slažete se kad treba da se skupite i komentarišete nekog forumaša? To se obično dešava kad se "čopor" oseća ugroženim od strane pojedinca na neki način. Postaviću isto pitanje kao kad su se Zvezdaši žalili na Kupera: zašto se osećate ugroženim od strane forumaša 1945? Okej, smara, vređa se, fura propagandu - što je btw 50% ovog foruma haha - ali koliko videh ne psuje nikog i sl. Znači metneš čoveka na IL i miran si. Ali ne, postoji ta potreba da se on prokomentariše, otera, izoluje... 

 

Inače ovo što sam pisala se ne odnosi na situaciju sa goldbergom konkretno, pošto znam da on čovek ne vređa druge i nije iz tog fazona. Verujem da mu je dopizdilo pa mu je to rekao. Možda i jeste u pravu, ali opet kažem, ja samo adresiram taj čoporativni pristup koji ne viđam prvi put na ovom forumu, a ni poslednji. Meni to nije ok.

 

 

Jeste, isto tako se ne slažu ljudi oko klubova, pa se čoporativno skupe da se slažu i gotive Arctic Monkeys na kafani, čoporativno se slažu protiv Putina, itd. Tvoj pristup psihologa gde neko mora da bude žrtva, a drugi se osećaju ugroženo, jednostavno ne može da se primeni na svaku moguću situaciju, i da to bude de fakto tako. 

 

Bold:

Niti su situacije za poređenje (1945 je taj koji se žali, na drugog Zvezdaša, opet), niti ti je pitanje na mestu, skoro pa 'Šešelj u Hagu' formulacija. Ti si očigledno već zaključila i učitala ljudima da se oni osećaju ugroženo, i to kod tebe ni nije nešto vredno diskusije. Pravo na mišljenje imaš, al ne predstavljaj to kao apsolutnu istinu, jer nismo na 'Animal Planet'.

 

U principu, ničega čoporativnog nije ni bilo u celoj priči, može tema da se prelista, par ljudi koji se ne slažu (na Tati pritom, ej) mu je repliciralo i to je to. Isto toliko ljudi ga je i podržalo svojim komentarima. Uostalom, u svakoj diskusiji gde neko na forumu odabere stranu može da se ispuca taj 'čopor' argument. Ljudi jednostavno nekad misle iste stvari, u manjem ili većem broju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, fillam said:

 

Jeste, isto tako se ne slažu ljudi oko klubova, pa se čoporativno skupe da se slažu i gotive Arctic Monkeys na kafani, čoporativno se slažu protiv Putina, itd. Tvoj pristup psihologa gde neko mora da bude žrtva, a drugi se osećaju ugroženo, jednostavno ne može da se primeni na svaku moguću situaciju, i da to bude de fakto tako. 

 

Nije ovo komentarisanje Arctic Monkeys nego si došao da komentarišeš drugu osobu. Dakle, ne banalizuj situaciju kako bi tvoje ponašanje bilo okej. 

 

38 minutes ago, fillam said:

Bold:

Niti su situacije za poređenje (1945 je taj koji se žali, na drugog Zvezdaša, opet), niti ti je pitanje na mestu, skoro pa 'Šešelj u Hagu' formulacija. Ti si očigledno već zaključila i učitala ljudima da se oni osećaju ugroženo, i to kod tebe ni nije nešto vredno diskusije. Pravo na mišljenje imaš, al ne predstavljaj to kao apsolutnu istinu, jer nismo na 'Animal Planet'.

 

Nebitno je na koga se žali. Bold: nisam učitala, tako ja vidim ovu situaciju. I ne prikazujem je kao apsolutnu istinu, iznosim svoje mišljenje na ono što pišete ovde.

 

38 minutes ago, fillam said:

U principu, ničega čoporativnog nije ni bilo u celoj priči, može tema da se prelista, par ljudi koji se ne slažu (na Tati pritom, ej) mu je repliciralo i to je to. Isto toliko ljudi ga je i podržalo svojim komentarima. Uostalom, u svakoj diskusiji gde neko na forumu odabere stranu može da se ispuca taj 'čopor' argument. Ljudi jednostavno nekad misle iste stvari, u manjem ili većem broju.

 

 

Već sam napisala, ova situacija mi je poslužila samo kao šlagvort. Inače bilo je u bliskoj prošlosti X situacija u kojima se išlo čoporativno kontra 1945, isto kao i sa Kuperom. Ostavite čoveka na miru (ovo nije zapovest ili imperativ, sugestija je), ne možete nikog prevaspitati ovde... 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DameTime said:

 

Nije ovo komentarisanje Arctic Monkeys nego si došao da komentarišeš drugu osobu. Dakle, ne banalizuj situaciju kako bi tvoje ponašanje bilo okej. 

 

 

Nebitno je na koga se žali. Bold: nisam učitala, tako ja vidim ovu situaciju. I ne prikazujem je kao apsolutnu istinu, iznosim svoje mišljenje na ono što pišete ovde.

 

 

Već sam napisala, ova situacija mi je poslužila samo kao šlagvort. Inače bilo je u bliskoj prošlosti X situacija u kojima se išlo čoporativno kontra 1945, isto kao i sa Kuperom. Ostavite čoveka na miru (ovo nije zapovest ili imperativ, sugestija je), ne možete nikog prevaspitati ovde... 

 

Bold 1: Ja ni ne mislim da moje ponašanje nije okej, pa da bilo šta što pišem bude motivisano time da pravdam neko ponašanje. Ako ti to misliš, opet, tvoje pravo.

Primer je bio samo kontra na tvoje 'ne slažete se oko klubova', jer si iskoristila to kao argument za nešto, a suštinski je najmanje bitna stavka u celoj priči.

 

Bold 2: Onda je loša formulacija pitanja: „zašto se osećate ugroženim?”, jer podrazumeva da je to tako. Al' ok, razjasnila si.

 

Bold 3: Pomalo mi je smešno što kažeš kako nije u redu komentarisati drugu osobu, prevaspitavati ljude, a sve to dok komentarišeš ljude, govoriš da se ne ponašaju ok, osećaju se ugroženim, šta god. Sama si sebi kontraargument, i čini se da je u pitanju samo pojačano poistovećivanje sa žrtvom, manjinom, nevezano od konteksta. Tvojom logikom, dovoljno je još dve osobe da se nadovežu i napišu da se ne ponašam okej, i ti si već deo novog čopora.

 

Bitisanje na forumu može da dovede do toga da neko bude i prokomentarisan u nekom kontekstu kroz neku diskusiju, dal' je to njegovo pisanje, ponašanje, osobina, nije ni bitno. Forum i služi za razmenu mišljenja, a ako neko to vidno teže toleriše, ne može se upirati prstom u sve ostale. 

 

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fillam said:

Bold 2: Onda je loša formulacija pitanja: „zašto se osećate ugroženim?”, jer podrazumeva da je to tako. Al' ok, razjasnila si.

 

Formulisala sam onako kako sam želela. 😄 Koji je drugi razlog da se konstantno jedne iste osobe komentarišu ovde? Šta tačno smeta? Vređa li nekog, psuje li, preti... Ako to negde postoji, ja nisam videla. Opet moderacija će ga sankcionisati kad prekrši neko pravilo i tjt.

 

1 minute ago, fillam said:

 

Bold 3: Pomalo mi je smešno što kažeš kako nije u redu komentarisati drugu osobu, prevaspitavati ljude, a sve to dok komentarišeš ljude, govoriš da se ne ponašaju ok, osećaju se ugroženim, šta god. Sama si sebi kontraargument, i čini se da je u pitanju samo pojačano poistovećivanje sa žrtvom, manjinom, nevezano od konteksta. Tvojom logikom, dovoljno je još dve osobe da se nadovežu i napišu da se ne ponašam okej, i ti si već deo novog čopora.

 

 

Ovo je čista banalizacija onoga što ja pišem ovde. Ne, ja tebe ne prevaspitavam i ne govorim ti šta da radiš; iznosim svoje mišljenje i to nije jedina istina koja postoji na ovom svetu, ali jeste ono u šta ja verujem. I ja ću ti ovo reći sada i više ti se nikada neću obratiti povodom ove teme. U tome je razlika između ovog ponašanja i toga da se konstantno komentariše pisanje jednog istog forumaša, javno, kao da smo na pijaci. Govoriti mu šta da radi i kako on treba da se ponaša. Da se razumemo, ja sam njemu jednom poslala PM sa sugestijom upravo kako bih izbegla da čoveka javno komentarišem; isto tako ja sam od jednog forumaša dva puta primila slične poruke i zahvalila mu se na sugestiji. I to je ostalo u privatnim porukama. Ovo javno gde se svi nadovezuju jer im eto nije simpa kako neko diskutuje mi je ružno i bespotrebno. I samo ukazujem da je to meni ružno. Mi ne možemo uticati na druge već samo na ono što mi sami činimo i to nema veze sa "poistovećivanjem sa žrtvom" jer niko od nas ovde nije žrtva pošto svesno kliknemo "reply". I zato smatram bespotrebnim ovakve pokušaje prevaspitavanja odrasle osobe. A da li je on drama king ili ne je druga tema.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Instinkt said:

Druže, čovek je napisao post iza 12h, ne znam jel ti misliš da ovde postoji dežurstvo i noćna smena. Možda je neko u horizontali u to doba, ujutru posao, obaveze i tako to, šta misliš?

Nije sustina u poslednjem jer kao sto vidis si kvoutovao deo "kao i svaki put od ranije." Znaci sustina je u od ranije, jer se previse to puta desavalo ranije a mojim povratkom instant se nastavlja. Bilo je i par prozivki dok sam pauzirao sa pisanjem al to sam naravno iskulirao.

 

Sto se tice riporta to me podseca kao tuzakanje kod razrednog staresine, nismo deca a i nisam tako vaspitavan. Jednom sam samo u nekom esktremu i to ako se dobro secam nije bio ka meni licno upis. Samo sam zamolio da obrate paznju na deljenje etiketa jer su drugi bili sankcionisani za to i to je sve.

 

Ima ona izreka "Prodji moje puteve, nosi moje cipele pa onda sudi...", tako da sto se tice da sam uvredjena mlada kada ti budu napisali da si ovde na misiji, da si sa ciljem da bi ugusio tudja misljenja, da si bot i gomilu slicnih stvari x puta i da se prave imuni na to (ili se ne prave pa kao sto kazes mozda stvarno ne vide) a sa druge strane se dele banovi za neuporedivo blaze stvari, ja upozorovan i brisani mi upisi za ne mogu ti objasniti koliko blaze stvari.

 

Nije mi cilj niti da ih pozurujem kako si predstavio za tako nesto niti da ih smaram, samo mislim da ako jednom-dva puta jasno stave do znanja da se to ne radi da nece imati duzi period posla oko toga. Znaci eto moj predlog sad se napise novo pravilo (ako ne postoji slicno od ranije) unapred bez da se neko banuje  20-30 dana(za prvi put) drugi put 6 meseci ako se uvredi drugi forumas ili nesto kraci ban ako mu se prisije etiketa uvredljive sadrzine tipa "ti si bot"-ovo su i Sarcu pisali vise puta meni samo jednom(bez ozbiljnih argumenata) i po meni resen problem, onda nema tu 1945 da se ljuti ikad vise na tu temu niti drugi da pomisle da drugima to pisu a to je i manje posla za administraciju a sto je najvaznije poboljsace se kvalitet upisa jer ce svaki vid neslaganja morati da se zavrsava objektivnoscu i argumentima ili jednostavno dva razlicita stava oko neke teme a ne svedenja na licni nivo, sto se mahom zavrsavalo na licnom nivou kad su zustrije diskusije.

 

Svaka cast ljudima koje nista ne tangira, realno niti smo ovde pravog identiteta pa s te strane i razumem savete tipa boli te uvo sta ti ko pise, iskuliraj itd. ali neke stvari prelaze granicu ili ako se dozvole nek se dozvole svima.

 

14 hours ago, fillam said:

Ali suludo je da očekuješ bilo kakvu normalnu diskusiju, kad prvi nisi u stanju da je održavaš.

 

Nisam u stanju da odrzavam normalnu diskusiju? Posle sam ja drama king ili uvredjena mlada ili sta vec. Citas li ti sta pises? Zamisli ja tebi sad napisem (iako ne mislim to) da prvi nisi u stanju da da odrzavas normalnu diskusiju iliti u stanju si da odrzavas nenormalnu diskusiju dobro ajde ne bas to, ali ne umem da proformulisem sredinu u ovom slucaju.

 

Vodim normalnu diskusiju ili se bar trudim cak i sa Kuperom i Kendrikom koje maltene svi sa nase strane nipodavstavaju gde mi se sa nase strane brda uvek neko javi da mi napise "s kim ti ulazis u diskusiju" "sram te bilo sto odgovaras ovim trolovima" i slicno mnogo puta. Pokazujem minimum postovanja prema svakom, kao i u realnom zivotu sto se trudim da sa svima pricam na isti nacin bez obzira jel taj neko nesto vazno u nekoj sferi ili nije. To sto njih dvojica ne umeju to da prepoznaju i sto ne uzvracaju, zao mi je zbog toga, ja cu i ako mislim da je maltene sve neistinito sto napisu vezano za kkcz ili nerealno (po mom misljenju ili po objektivnom ako postoje ozbiljne nepobitne cinjenice ili kontra argumenti) uvek da im odgovorim na normalan nacin ili mozda malo deluje zustrije nekad ali bez ikakvih licnih uvreda i slicno i po meni tu nema nista nenormalno, posto jelte nisam u stanju i to prvi nisam u stanju da odrzavam normalnu diskusiju kako si napisao.

 

Bukvalno od 1000 i nesto upisa ti mogu naci 900 i nesto upisa gde vodim najnormalniju diskusiju i sad da ti dokazem za laznu optuzbu. Jos jedan predlog administraciji za banove: lazne optuzbe. Eto jos jedne etikete. Ja mislim da ti nisi to napisao namerno kao neki sto mi pisu, ali da si napisao po mom misljenju mislim da nisi u stanju da odrzavas normalnu diskusiju onda bi to bilo legitimno (mada i uz to mora neki argument) ovako nastupas sa objektivnog a izneo si svoje licno misljenje i subjektivan stav. Zato me i nisi razumeo kao i mnogi drugi ovo iznad sto si kvoutovao gde naglasavam "po meni" ili "po mom misljenju".

 

13 hours ago, DameTime said:

Dakle ne slažete se oko klubova ali slažete se kad treba da se skupite i komentarišete nekog forumaša?

 

Uh, odlicno pitanje, mislim da daje dosta odgovora ali na ovom forumu to vecina nece ni razumeti.

 

13 hours ago, DameTime said:

zašto se osećate ugroženim od strane forumaša 1945?

 

13 hours ago, DameTime said:

Ali ne, postoji ta potreba da se on prokomentariše, otera, izoluje... 

 

Jos jedno dobro pitanje koje po meni daje odgovor samo po sebi, ali opet pogresno mesto za to gde velika vecina forumasa nece razumeti sta si htela sa pitanjem i naci izgovor da ti odgovori ako iko uopste se udostoji da odgovori na ovo jednostavno pitanje, jer u zivotu u bukvalno 99% situacija kad covek hoce da nadje izgovor za nesto on ce ga i naci.

 

13 hours ago, fillam said:

1945 je taj koji se žali, na drugog Zvezdaša, opet)

 

Ja ne dozivljavam Goldeberga kao Zvezdasa vec nekog ko izmedju Zvezde i Partizana simpatise Zvezdu, razlika je ogromna po meni, ali opet mozda pogresno mesto da bi me neko razumeo. Jos nisam video da ijedan navijac Partizana ili Zvezde (za koje je smatram a i realno vidi se iz aviona ko iskreno voli klub, mada se i ne mora iskreno voleti klub naravno sve je to ok i legitimno i pisati svako svuda o svemu-takva je koncepcija foruma i to mi se dopada cak) pise stvari koje je Goldeberg napisao x puta ali ne u sali vec ozbiljan tipa "titovi blizanci" "naprednjacke skarabudzevine" i slicno. Kunem ti se da na forumima koji su iskljucivo vezani za Zvezdu ili Partizan (a ranije sam pratio sve zivo) nisam video nijednog navijaca oba kluba da je napisao to na takav nacin za oba kluba podjednako a kamoli jos ponavljao to x puta. Ponovaljam-ja ne dozivljavam, to je samo moj licni dozviljaj i stav, on ako se oseca da je Zvezdas naravno da je Zvezdas jer ne postoje napisana pravila ko jeste a ko nije. U svega par upisa samo sam napisao nesto ovako slicno i to mi se zameralo mesecima, znaci zameraju mi moje misljenje (koje sam uvek potkrepio nekim argumentima kakvim takvim). Prelistao sam jedan jedini put i druge topike van sporta kada sam krocio na ovaj forum i video da dosta ljudi pisu u pravcu u vrednostima slobode misljenja, jednakosti, ljudskim pravima, demokratiji i slicno a bukvalno jedna velika 0 u praksi sto se tice kosarkaskog dela, mada nikada vise nisam i ulazio na druge teme da budem posten.

 

12 hours ago, DameTime said:

ne možete nikog prevaspitati ovde... 

 

Uporno se trude a kad im odgovoris njihovim tonom (bez uvreda) odma se ljute. Ako nikada niste culi za izreku ja cu vam je reci ili ponoviti ako ste je culi: ponasajte se prema drugima kako bi voleli da se drugi ponasaju prema vama. Narocito kada predjemo na licni nivo, a ne da pricamo o nekoj temi pa se oko toga raspravljamo. Ako ne zelite da postujete ovo onda nema ljutnje ako i ja krenem kao i vi prema meni, a nikada prvi prema nekome krenuo ista.

 

11 hours ago, DameTime said:

 Koji je drugi razlog da se konstantno jedne iste osobe komentarišu ovde? Šta tačno smeta? Vređa li nekog, psuje li, preti... Ako to negde postoji, ja nisam videla.

 

Nisam ni ja.

 

11 hours ago, DameTime said:

. U tome je razlika između ovog ponašanja i toga da se konstantno komentariše pisanje jednog istog forumaša, javno, kao da smo na pijaci. Govoriti mu šta da radi i kako on treba da se ponaša.

 

To je ono: svako iznosi sta ima u sebi. Indirektno te guse sta da pises a napisu mi oko jedne diskusije ranije "necete nas ucutkati" "to ovde nece proci" ili kao ova situacija sad da sam tu da bi ugusio tudja misljenja. Nikad nikom napisao da ucuti, da smara ili sta vec pa cak ni da pokusaju da me ucutkaju iako je mozda bilo elemenata da to napisem. Po meni, u toj situaciji ili banujes mene ako sam zaista pokusao nekog da ucutkam i objasnis mi to u delu za banove ili banujes tog koji mi je to napisao i objasnis mu da nema argumenata za tako nesto i da ne bi smeo to da napise jer ako se za "Sanju Marinkovic" deli ban od 3 dana ovo mi je ekvivalent banu od 30 dana, ili ja tu ne vidim nesto kako treba, to je samo jos jedan od mojih predloga.

 

Ja se zapravo i ne bi ljutio, ne bi pisao ovolike kilometarske upise sada da meni licno nisu brisali neke upise ranije, upozoravali za neke stvari, dva puta banovali a za po meni 10x gore stvari ka meni koje su se ponavljale x puta mozda dva puta su bila upozorenja i to preporuka da me jedan forumas iskulira i jednom oko duzina upisa, na cemu sam se zahvalio vise puta i privatno jednom od admina i javno.

 

Ne bih da duzimo puno dalje na ovu temu(kao sto rekoh u proslom upisu sada sam jos sigurniji da sam vas jos vise smorio sa svim ovim jer bi se ja mozda jos vise od vas smorio da sam na vasem mestu da moram da citam sve ovo ali ovaj put sam morao da napisem sve do kraja da ne bi morao opet iznova i iznova), nadam se da je procitao ko je trebao da procita i da necu imati razloga da pisem vise na ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

@1945

 

Nisam odgovorio na sve ovo sto je napisano (a napisano je i previse toga sto apsolutno malo ljudi ima volju da cita). Prvo, nisam ja, nego ti napisao da ne zeli da pise na KKCZ temi jer je tamo "previse pesimizma". Dakle, kada ti nije uspeo pokusaj da svojim dugackim postovima (na sta su ti mnogi skretali paznju da nisu u redu prema drugim clanovima, ali tebe je za to bilo bas briga - kao i sada), onda si se povukao jer toliko nisi mogao da istrpis drugacije misljenje iako svako na toj temi ima pravo da bude kritican prema treneru, predsedniku ili igracima.

 

Dalje, to o cemu si pisao da nekoga ne dozivljavas kao navijaca nekog kluba - e vidis, takav mentalitet je i najveci problem (ili jedan od najvecih) ovog drustva. To je apsolutno jedan sektaski mentalitet gde ima da budes na liniji odbrane kluba, gazde, predsednika, nacije i cega sve ne, a ako nisi, onda si izdajnik i zasluzujes udaljenje iz kolektiva. Drugim recima, nema sta ti da imas svoje misljenje, vodja/kolektiv/vrhuska/RSB moderacija ce da misli i za tebe. Tvoje je samo da kao papagaj ponavljas vec naucene stavove i to je to. 

 

Jedan trener FKP kaze na pres konferenciji nesto sto je mnogima na usnama, ali na forumu ima da se izrazavamo uniformno, eto to je neki RSB forum pogled na svet, pritom pricamo o forumu koji se ugasio jer je neko tamo ipak izjavio nesto sto se nije svidelo nekim ljudima, dakle forum se ugasio zbog slobode misljenja (kakva ironija!).

 

I da, naravno da cu da kritikujem ovo SNS bahacenje i ludilo jer to niti je normalno za drzavu Srbiju niti doprinosi bilo kakvoj ravnopravnoj utakmici u regionalnoj ligi. Ispada da su samo gradjani Srbije toliko zavisni od droge zvane sport (odnosno, od klubova koji stalno pobedjuju, naime FKCZ, FKP, KKP i KKCZ) da im kao nekim narkomanima mora stalno biti doturana droga, dok im zemlja urasta u jednopartijsku diktaturu, nepotizam, kriminal i bedu. I paradoksa li, cak i taj novac se ne kontrolise niti se sa njim upravlja kako treba, nego ga trose razne Mrkele na hiljadu promasenih pojacanja ili Covica kojeg interesuje samo sprecavanje da se iko drugo blamira u EL, a uz put se nadje i koja stotina hiljada evra za sinovljevu novu/staru igracku.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

ma bezveze su ga banovali za ovo.

em je dobra zezancija, nije kao da je napravio nalog da se dopisuje sam sa sobom, em bilo pa proslo.

 

i jos 10 dana, bas ono motivacija da se ne vraca. treba nekada imati i osecaj za igru a ne kruto sprovoditi pravila, posto bi kaos mogao onda sam sebe da banuje na tri dana, koliko ste rebnuli delgada za wbrooka, @uvrnuto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

meni licno je ova aktuelna moderacija, plus safet, koga dozivljavam i dalje kao deo ekipe, iako nije - najbolja od 2010e, kada sam se upisao i dobio clansku kartu. a moderacija na basketu je vazda bila dobra.

 

svi grese a ova moderacija usput i nema problem da gresku i prizna i koriguje [sto ne znaci da ce to danas uraditi ali je to fakat]

 

ne slazem se ni sa porodicom stalno, pa to ne znaci da su oni losi, niti da sam ja dobar.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

meni licno je ova aktuelna moderacija, plus safet, koga dozivljavam i dalje kao deo ekipe, iako nije - najbolja od 2010e, kada sam se upisao i dobio clansku kartu. a moderacija na basketu je vazda bila dobra.

 

svi grese a ova moderacija usput i nema problem da gresku i prizna i koriguje [sto ne znaci da ce to danas uraditi ali je to fakat]

 

ne slazem se ni sa porodicom stalno, pa to ne znaci da su oni losi, niti da sam ja dobar.

 

Ma apsolutno, ne kažem ja da su oni loši, znaš i sam da sam uvek na strani moderacije ovde i mislim da generalno svi rade dobar posao na ovom PDF-u. 🧚🏻‍♀️

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...