Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

10 hours ago, Knipex said:

Koji drugi? Ti drugi su statistička greška :classic_smile::classic_unsure:

 

Statisticka greska su, pre svega, ljudi koji bi davali svoj novac, zakidali od svoje plate i dali bilo kom KK u Srbiji.

 

Bese ona akcija "Doniraj i dominiraj". Koliko se tu za jednu sezonu skupilo? 100 hiljada evra?

 

Mislim, naravno da SNS mozak funkcionise tako - "narod od nas trazi", "svaki pravi Srbin", "svako normalan" i slicno, ali valjda je nama razumnima ovde jasno sta nam je takva demagogija napravila od zemlje i zivota. Prosto, daj ljudima osecaj moci, daj ljudima predmet na kojem ce da izivljavaju frustracije (tajkun Djilas, onaj drugi klub, Hrvati, gejevi, eno i zene koje ne radjaju se nasle na meti) i sta ti vise treba, vladaces od 42. godine zivota pa do smrti.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Statisticka greska su, pre svega, ljudi koji bi davali svoj novac, zakidali od svoje plate i dali bilo kom KK u Srbiji.

 

Bese ona akcija "Doniraj i dominiraj". Koliko se tu za jednu sezonu skupilo? 100 hiljada evra?

 

Mislim, naravno da SNS mozak funkcionise tako - "narod od nas trazi", "svaki pravi Srbin", "svako normalan" i slicno, ali valjda je nama razumnima ovde jasno sta nam je takva demagogija napravila od zemlje i zivota. Prosto, daj ljudima osecaj moci, daj ljudima predmet na kojem ce da izivljavaju frustracije (tajkun Djilas, onaj drugi klub, Hrvati, gejevi, eno i zene koje ne radjaju se nasle na meti) i sta ti vise treba, vladaces od 42. godine zivota pa do smrti.

 

Brate Golberze, hvala na detaljnim smernicama, ako sad krenem taman imam sedam godina da ostvarim plan 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Statisticka greska su, pre svega, ljudi koji bi davali svoj novac, zakidali od svoje plate i dali bilo kom KK u Srbiji.

 

Bese ona akcija "Doniraj i dominiraj". Koliko se tu za jednu sezonu skupilo? 100 hiljada evra?

 

Mislim, naravno da SNS mozak funkcionise tako - "narod od nas trazi", "svaki pravi Srbin", "svako normalan" i slicno, ali valjda je nama razumnima ovde jasno sta nam je takva demagogija napravila od zemlje i zivota. Prosto, daj ljudima osecaj moci, daj ljudima predmet na kojem ce da izivljavaju frustracije (tajkun Djilas, onaj drugi klub, Hrvati, gejevi, eno i zene koje ne radjaju se nasle na meti) i sta ti vise treba, vladaces od 42. godine zivota pa do smrti.

Zašto me citiraš i zašto mi se obraćaš uopšte? Dogovor je bio da ćemo ignorisati jedan drugog, čemu sad ovo? I odjebi od mene sa tim učitavanjima i SNS mozgom.

Link to comment
Share on other sites

Znači nastavlja se prozivanje moderacije od strane grupacija ljudi koje su različite taman koliko i dve strane jednog novčića, no ofens. Očekujete od ljudi koji imaju svoje poslove, privatne živote, nedaće koje nemaju nikakve veze sa Zvezdom i Partizanom, da ovde vise non-stop, brišu i banuju samo zato jer vi niste u stanju ni da svoje fekalije istovarite tamo gde je to predviđeno, kad mesto za to već postoji. Opet umesto da sami sebi budete Superego i pazite šta pišete, očekujete da umesto vas to budu moderatori.

 

Možda se @Ne sam Safetenije najljubaznije izrazio prema nekim forumašima ovde, ali pitanje je da li su to uopšte zaslužili, jer bi im se neko drugi mnogo grđe nagovorio - uključujem sebe u takav tip osoba. I mada nisam dugo ovde, jasno mi je da iza svakog bana ili opomene stoji cela moderacija, iako je iznese jedan moderator. Te se meni iz ovog ugla čini da je baš on targetiran na osnovu nekih svojih stavova - da ne kažem navijačkog opredeljenja.

 

Košarka je mnogo lep sport, a u njemu su najmanje lepi Partizan i Zvezda. Živela NBA tema na Košarci, majke mi.

  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Princeton said:

Ne bi bilo loše uvesti nekim forumašima opciju, prije postovanja, da im iskoči prozorčić sa pitanjem "da li si siguran da hočeš odgovoriti?". Vremenom da se to nadogradi na, ako si siguran upiši šifru koja ti je poslana u email itd.

Postoji mogucnost odobravanja postova od strane moderacije, ali smo trenutno stava da ce to samo napraviti veliki workload moderaciji. 

 

Ovako, dozvolis im sve, da se vidi ko je ko, pa sankcionises. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DameTIme said:

ali pitanje je da li su to uopšte zaslužili

 

Da li je neko zasluzio ili ne da mu se ljubazno obratis ima svoju tezinu samo ako se kao obican forumas obracas obicnom forumasu. U situaciji kada se kao moderator obracas, tebi je OBAVEZA da se uljudno i argumentovano obracas forumasima "ispod" sebe.

 

Niko nikoga ne bije po usima da bude moderator, bar sam ja to tako razumeo, ljudi su prihvatili. Ako nemaju vremena ili zivaca, sto mogu da razumem, neka se ne hvataju tog posla.

 

E sad, mozes se i kao obican forumas obracati drugome forumasu iako si moderator, ali onda ne smes pretiti banom, jer time stavljas onoga sa kime komuniciras u nezavidan, potlacen polozaj gde se on ne oseca ravnopravno da ti odgovori. Najbolje sto moderator moze da uradi je da se ne raspravlja sa forumasima, vec da se sa svojim kolegama konsultuje o eventualnim kaznama ali onda da iste argumentovano obrazlozi.

 

Razumem ja stav moderatora da proba da "sacuva" od pregorevanja nekog moda, ali ponovicu, to nije posao koji se placa, niko nikoga ne sili da bude mod.

 

 

Edited by Hugo Punch
boldovano
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Proglasavam rat protiv čistunaca sa NBA teme(na kojoj sam, moram da priznam, i sam visio do konačnog sunovrata Rokitsa i svetog Brade). Vreme je da svi mi prljavci euro i jadranskog basketa stanemo na kraj tlačenju i ponižavanju od strane izdajnika i stranih plaćenika koji nas svako malo pljuckaju sa visine i bezbedne udaljenosti kao Lilly from the logo dok se mi blazeni i nesvesni davimo u fekalijama drugorazredne kosarke i navijackih strasti. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Da li je neko zasluzio ili ne da mu se ljubazno obratis ima svoju tezinu samo ako se kao obican forumas obracas obicnom forumasu. U situaciji kada se kao moderator obracas, tebi je OBAVEZA da se uljudno i argumentovano obracas forumasima "ispod" sebe.

 

Niko nikoga ne bije po usima da bude moderator, bar sam ja to tako razumeo, ljudi su prihvatili. Ako nemaju vremena ili zivaca, sto mogu da razumem, neka se ne hvataju tog posla.

 

E sad, mozes se i kao obican forumas obracati drugome forumasu iako si moderator, ali onda ne smes pretiti banom, jer time stavljas onoga sa kime komuniciras u nezavidan, potlacen polozaj gde se on ne oseca ravnopravno da ti odgovori. Najbolje sto moderator moze da uradi je da se ne raspravlja sa forumasima, vec da se sa svojim kolegama konsultuje o eventualnim kaznama ali onda da iste argumentovano obrazlozi.

 

Razumem ja stav moderatora da proba da "sacuva" od pregorevanja nekog moda, ali ponovicu, to nije posao koji se placa, niko nikoga ne sili da bude mod.

 

 

 

Grešiš, u obe situacije ima istu težinu i treba težiti ljubaznoj komunikaciji. Vaš problem je u stavu da kad smo forumaši možemo da se trsimo, a kad je odnos forumaš-moderator onda ste u fazonu mhmmm ja mogu da prozivam, trsim, a on meni treba ljubazno i argumentovano da odgovara. Neće moći.

 

Lako je reći da je ovo posao koji se ne plaća i nije obaveza - što de facto jeste tačno - i da je onda njima ”lako” da budu ljubazni i objektivni te da je to isključivo stvar njihove volje. Ali sa te strane ”žice” stvari izgledaju malo drugačije, i mislim da su to uvideli tek kad su se prihvatili moderatorske pozicije. A očigledno su puškom naterani jer koliko se sećam niko nije želeo ovim da se bavi. Sada je očigledno i zašto.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTIme said:

a kad je odnos forumaš-moderator onda ste u fazonu mhmmm ja mogu da prozivam, trsim, a on meni treba ljubazno i argumentovano da odgovara. Neće moći.

 

Ne nego ja mu ljubazno odgovaram a on ako krene da proziva i vredja, sledi ban.

 

3 minutes ago, DameTIme said:

A očigledno su puškom naterani jer koliko se sećam niko nije želeo ovim da se bavi.

 

Ja sam hteo, verujem da nisam jedini. Bilo je ljudi koji su hteli, ali je napravljen izbor po nekom opstem misljenju. Sto meni ne smeta, naravno, ali sigurno niko nije teran, svako moze da odbije.

 

Kao mod samo treba da praktikujes mantru da nista nije licno, da ne padas emotivno i da su ti odluke argumentovane, sto je retko problem. I to je to, no big deal. Moderisanje je time consuming, ne bi trebalo da je stresno osim ako to neko tako ne vidi a u tom slucaju ne treba to ni da radi.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DameTIme said:

Znači nastavlja se prozivanje moderacije od strane grupacija ljudi koje su različite taman koliko i dve strane jednog novčića, no ofens. Očekujete od ljudi koji imaju svoje poslove, privatne živote, nedaće koje nemaju nikakve veze sa Zvezdom i Partizanom, da ovde vise non-stop, brišu i banuju samo zato jer vi niste u stanju ni da svoje fekalije istovarite tamo gde je to predviđeno, kad mesto za to već postoji. Opet umesto da sami sebi budete Superego i pazite šta pišete, očekujete da umesto vas to budu moderatori.

 

Možda se @Ne sam Safetenije najljubaznije izrazio prema nekim forumašima ovde, ali pitanje je da li su to uopšte zaslužili, jer bi im se neko drugi mnogo grđe nagovorio - uključujem sebe u takav tip osoba. I mada nisam dugo ovde, jasno mi je da iza svakog bana ili opomene stoji cela moderacija, iako je iznese jedan moderator. Te se meni iz ovog ugla čini da je baš on targetiran na osnovu nekih svojih stavova - da ne kažem navijačkog opredeljenja.

 

Košarka je mnogo lep sport, a u njemu su najmanje lepi Partizan i Zvezda. Živela NBA tema na Košarci, majke mi.

 

Post sa vise promasenih poenti nije napisan u historiji ovog foruma. Naspram ovog Siljino infantilno pitanje o Misku robovlasniku iz 17 veka deluje sasvim legit post.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Post sa vise promasenih poenti nije napisan u historiji ovog foruma. Naspram ovog Siljino infantilno pitanje o Misku robovlasniku iz 17 veka deluje sasvim legit post.  

 

Zamisli, neko ima svoje mišljenje na ovu temu, kao i ti, iznese ga na za to predviđenom mestu, kao i ti... Zamisli, mišljenje te osobe se razlikuje od tvog... I sada na sve to zamisli da ti iskuliraš tu osobu umesto što podbadaš kvazi-duhovitom opaskom.

 

20 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Ne nego ja mu ljubazno odgovaram a on ako krene da proziva i vredja, sledi ban.

 

 

Ja sam hteo, verujem da nisam jedini. Bilo je ljudi koji su hteli, ali je napravljen izbor po nekom opstem misljenju. Sto meni ne smeta, naravno, ali sigurno niko nije teran, svako moze da odbije.

 

Kao mod samo treba da praktikujes mantru da nista nije licno, da ne padas emotivno i da su ti odluke argumentovane, sto je retko problem. I to je to, no big deal. Moderisanje je time consuming, ne bi trebalo da je stresno osim ako to neko tako ne vidi a u tom slucaju ne treba to ni da radi.

 

Ok, hteo si? Moje pitanje za moderaciju je zašto čoveku niste dali da bude mod, kad je već želeo i smatra da zna šta moderacija treba da radi, i na koji način? Uštedeli biste sebi trud čitanja žalbi svaki drugi dan.

 

Opet ću ti reći, i ne bih da ovo više ponavljam, vrlo je jednostavno opisati posao moderacije kad nisi moderator.

Link to comment
Share on other sites

Jedan savjet samo radi razrjeđivanja zle krvi, kada očitujete nečiji ban, moderator koji to čini nek bude sa iste strane brda kao i banovani, makar će se izbjeći ovo klubaško cmizdrenje a koje čini over 99% postova u ovoj temi.

 

Mene je banovao Enemix, fin čova, fino smo se i ispričali u prajvatu, ali ipak je to trebao da bude Safet jer je po reakciji bilo očigledno da je moj post zasmetao komšijskoj populaciji dok se moja strana brda nije oglašavala pa sam mogao pomisliti da je to što sam napisao fine by them. Srećom nisam.

 

Da me je banovao Safet znao bih u cugu da post nije fine at all.

 

Tako i za druge banove, vjerujem da većina banovanih misli da, pošto se njihov dio moderacije ne oglašava - prećutno stoji iza njih.

 

Postoji i jedna druga opcija, a to je da uvedete ban bot nalog pa nek se češu ko ih je banovao.

 

Sportski pozdrav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MetalHead said:

Postoji mogucnost odobravanja postova od strane moderacije, ali smo trenutno stava da ce to samo napraviti veliki workload moderaciji. 

 

Ovako, dozvolis im sve, da se vidi ko je ko, pa sankcionises. 

 

Ma salio sam se malo, mada imam osjecaj da se mass produkcija postova bez materije nagomilava od jednih te istih forumasa. Kontam, ne mozes ih zaustaviti, ali ih mozes makar usporiti 😄

 

Imam ideju i za banovane clanove. Kad neko bude banovan, dobije zabranu pisanja na ovim normalnim topicima, ali im omoguciti neku deponiju, gdje samo banovani mogu da pisu. Neki teski underground, koji je samo vidljiv kad si banovan, a nije vidljiv ostalim clanovima. Tamo nema moderisanja i neka rade sta im je volja. Zato ovdje da bude sve striktno po pravilima, i da kazne budu bas rigorozne, nista 3 dana, i izvinjenje sto sam te banov'o, nego lupis minimalnu kaznu od 2 sedmice, i poslije treceg bana ide trajni... ali pravi trajni, a ne da se gleda kroz prste na kloniranje (znate kako Mujo klonira Fatu?).

 

Eh da, i ovaj topik bih zakljucao. Moderatorima bih zadao malo vise posla, da pojasne svaki ban, prilicno detaljno. Mislim da bi svrha ovih pojasnjenja bila vise edukacione prirode, i neka norma ponasanja. Zalbe i dodatna rasprava iskljucivo privatnim porukama (ako se da moderatoru da raspravlja), a ne da se stvara neko coporativno napadanje.

Edited by Princeton
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, DameTIme said:

vrlo je jednostavno opisati posao moderacije kad nisi moderator.

 

:classic_cool:

 

31 minutes ago, Hugo Punch said:

Ja sam hteo, verujem da nisam jedini. Bilo je ljudi koji su hteli, ali je napravljen izbor po nekom opstem misljenju.

 

Ko je još hteo da bude mod, nisam bio na času...? 

 

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

Jedan savjet samo radi razrjeđivanja zle krvi, kada očitujete nečiji ban, moderator koji to čini nek bude sa iste strane brda kao i banovani, makar će se izbjeći ovo klubaško cmizdrenje a koje čini over 99% postova u ovoj temi.

 

Ima to smisla iz percepcije forumaša, ali čim si ušao u moderaciju više nema klubašenja. 

 

7 minutes ago, Princeton said:

Imam ideju i za banovane clanove. Kad neko bude banovan, dobije zabranu pisanja na ovim normalnim topicima, ali im omoguciti neku deponiju, gdje samo banovani mogu da pisu. Neki teski underground, koji je samo vidljiv kad si banovan, a nije vidljiv ostalim clanovima.

 

Možda ne doslovno u takvoj izvedbi ali je jako dobar polaz, kao niskom kroz protivnika u preferansu. 

Link to comment
Share on other sites

...i da uz istorijat pseudonima stoji i koji mu je bio nickname sa starog foruma. Ali ozbiljno, neka sticky tema sa bivsim imenima. Meni se malo izgubio identitet forumasa.. ako je novi forumas, pa da mu dam malo vremena da se aklimatizuje, ili ako je stari, da ne trosim vrijeme 🙂

 

Edited by Princeton
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Princeton said:

 

😄Imam ideju i za banovane clanove. Kad neko bude banovan, dobije zabranu pisanja na ovim normalnim topicima, ali im omoguciti neku deponiju, gdje samo banovani mogu da pisu. Neki teski underground, koji je samo vidljiv kad si banovan, a nije vidljiv ostalim clanovima. Tamo nema moderisanja i neka rade sta im je volja. Zato ovdje da bude sve striktno po pravilima, i da kazne budu bas rigorozne, nista 3 dana, i izvinjenje sto sam te banov'o, nego lupis minimalnu kaznu od 2 sedmice, i poslije treceg bana ide trajni... ali pravi trajni, a ne da se gleda kroz prste na kloniranje (znate kako Mujo klonira Fatu?).

 

Eh da, i ovaj topik bih zakljucao. Moderatorima bih zadao malo vise posla, da pojasne svaki ban, prilicno detaljno. Mislim da bi svrha ovih pojasnjenja bila vise edukacione prirode, i neka norma ponasanja. Zalbe i dodatna rasprava iskljucivo privatnim porukama (ako se da moderatoru da raspravlja), a ne da se stvara neko coporativno napadanje.

Odlicna ideja, treba odvojiti sve forumase cije se pisanje većini ne sviđa i po mogućstvu ga ograditi žicom i kroz nju pustiti struju. Topik treba nazvati "dolina gubavaca" i od ostalih forumasa tu bi dolazio samo Tima jednom nedeljno da postavi Du hast i baci im jedan bajat hleb i gajbu zajecarca. 

Edited by Satan
  • Like 2
  • Ha-ha 12
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

na jednom drugom forumu bio je podforum sport za decu. tu su bili smesteni svi oni koji su forum koristili samo za patkomerisanje. na ostalim sportskim podforumima im je pisanje bilo zabranjeno. tu su se oni medjusobno dopisivali do sledeceg bana. uostalom, pitajte @n4l1m on je bio mvp podforuma.

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Ne banuje te vecina jer im se ne svidja tvoje pisanje, nego moderatorski tim jer pises protiv pravila foruma, ili kodeksa ponasanja.

 

Po mogucnosti da zica bude bodljikava, i veoma visoka. Uz Timu, da dodje i Kronos da vadi neki *.gif iz naftalina po 10x.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Knipex said:

Zašto me citiraš i zašto mi se obraćaš uopšte? Dogovor je bio da ćemo ignorisati jedan drugog, čemu sad ovo? I odjebi od mene sa tim učitavanjima i SNS mozgom.

 

To je njegov standardan modus operandi... kad' ostane bez argumenta, počinje da vredja i ponizava ( nazivajući sve svoje sagovornike  SnSovcima itd), a kada mu uzvratis istom merom kao poslednja peezda preti i raport-uje...  naravno, za svo svoje vredjanje, trolovanje i flood-ovanje, nikada nije bio banovan niti javno opoment. 

 

I takvi su moderatori na ovom 4umu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...