Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ma ne, kriv je Partizan što se uopšte plasirao u plejof EL, da toga nije bilo, sve ovo bi se izbeglo. 

Šta god radio ne idi na ABA topic, tamo će te zbog ovakvih stavova namazati katranom i perjem, proglasiti izdajnikom srpskih interesa, trolom, licemjerom, i generalno homo malusom.

Ne preporučujem to iskustvo, one of five stars bukv.
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 
Znači krivićemo isključivo ABA ligu što nije zakazala termine i time sprečila Čovića da napravi sranje. Pošto se ovo drugo podrazumeva i to je normalno. Ok.
Ovaj put Čović nije pravio sranje.
Svrati na temu ABA liga imaš sve objašnjeno.
Imaš i saopštenje direktora lige (ajde da budemo objektivni i kažemo da nije simpatizer ni KKCZ ni Čovića)
Aba liga nije mogla da zakaže termine jer im KKP nije dostavio kada bi igrao. 3 ili 4 prethodno zakazana termina od strane Aba lige je KKP pomerio.
KLS je iskoristila pauzu nastalu odlaganjem utakmica od strane KKP da odigra završnicu lige baš kao što je to uradila i Slovenačka liga.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ne sam Safete said:

Volio bih dočekati taj jedan put kad Čović neće biti u pravu.

 

Nikom ne pada na pamet da mu bude advokat ali nekako se uvjek potrefi da je eto taj put slučajno u pravu.

 

 

 

čović realno nikada nije na ispravnoj strani (što je još važnije od toga da li je u pravu), međutim, to ne čini ostoja-savić kombo ispravnim, niti ih pretvara u neki entitet koji je u pravu.

mogli su realno da preskoče ovo ali eto, nevoljno se bave istim stvarima kao i čovke. 

 

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ja kod Čovića uopšte i ne gledam da li je u pravu ili nije. Sam njegov nastup mi je odvratan i u najmanju ruku diskutabilan. Taj svadjalačko-potcenjivački ton ne cenim nikad i ni malo.

 

Ali mislim da ovo sad uopste nije poteklo od njega. Ne tvrdim. Takav mi je dojam. Vrlo lako može biti da ovo rade oba kluba u dosluhu da bi sahranili ABA ligu, po nalogu države,, a takođe može biti i skretanje pažnje sa bitnijih trenutnih tema u Srbiji a koje se tiču nasilja u školi i uopšte.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ne sam Safete said:

Volio bih dočekati taj jedan put kad Čović neće biti u pravu.

 

Nikom ne pada na pamet da mu bude advokat ali nekako se uvjek potrefi da je eto taj put slučajno u pravu.

 

 

 

Covic mnogo puta nije bio u pravu, zasto ga aboliras prethodnih greha? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ma da prvo je sahranio domaće takmičenje, sad se eto bori za njega... Jako mu je stalo.

 

Ne znam ko je to tvrdio, ali Čović niti je sahranio domaće takmičenje niti se sad bori za njega. I naravno da mu nije stalo, on je karijerista, političar. Nego dobro... možda je neko to tvrdio a da ja toga nisam sad svestan.

 

Što se mene tiče, dovoljno je o tom čoveku n ovoj temi, neću vas dalje opterećivati. Ponoviću još jednom, u ovakvoj situaciji osvajač ABA lige ove sezone nema legitimitet.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Ma ne, kriv je Partizan što se uopšte plasirao u plejof EL, da toga nije bilo, sve ovo bi se izbeglo. 

 

Veći je problem tempo kojim su odigrane serije KKP sa Derbijem i Cedevitom, nego samo odlaganje serije sa Derbijem, IMO.

 

Umjesto da bude suprotno, kad se već izašlo u susret KKP, onda je trebao da se zbije taj plej of. A i da se ne lažemo, razlika u kvalitetu između KKP i pomenutih timova je astronomska.

 

Suština je da bi liga trebala da bude iole ozbiljna, da se znaju termini plej ofa i da se to poštuje, ne da klubovi određuju kako im volja.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije zauzeta Arena,laž
Grbović lično rekao da može i 23 da se igra ako je potrebno
Neće da bude...


"Nakon određivanja termina eventualne četvrte i pete utakmice, Partizan Mozzart Bet se obraća ABA ligi da datum odigravanja eventualne „majstorice“ pomeri sa 23. na 22. jun.

Klub je danas dobio službeni dopis Štark arene da je ona 23. juna zauzeta zbog ranije zakazanog koncerta."

https://kkpartizan.rs/sr/vest/3489/odlukom-aba-lige-finalna-serija-plej-ofa-pocinje-13-juna
Link to comment
Share on other sites

Grba je lepo objasnio, da će se posle utkamice 23 juna odmah pristupiti radovima na pripremi konceta.
Tako da nije istina to što pišeš. 
Ne pišem ja, to je Arena poslala dopis na adresu KKP da je 23.6. hala zauzeta.

Sad je i zvanično pomerena na 22.6.

883c622b97bee7b7e0206c9e7f35b6e1.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je bilo čisto inaćenje i glup potez kluba iz želje da se sa onim preko puta takmiče u patkometriji, kao da ne znaju da je to njegovo prirodno stanište i da tu ne mogu da pobede.

 

Trebalo je u startu prihvatiti taj 13.6. i završiti sa pričom. Naravno da Zvezdi ništa ne znači to pomeranje od jednog dana - to je bilo čisto eto da se kaže "niko nije dobio ono što je hteo a mi smo ostali dosledni u tome da nećemo igrati u tim terminima i da ćemo igrati posle završetka KLS-a". E onda je Savić bio u fazonu "sad ćemo da igramo tu vašu igru pa nećemo ni mi iako nam ništa ne remeti" da ih ne bi pljuvali navijači kako su pristali na ucenu iako su znali u startu da Milija ima ovlašćenja da odredi termine sam i da će svakako igrati na kraju. Smučili su mi opet ovu domaću košarku, kao i za prošlogodišnje finale..bukvalno mi se povraća od svega što možemo da očekujemo u ovoj seriji umesto da uživamo u duelima dve najjače ekipe u regionu.

 

Dve su "anomalije" ove sezone koje su uticale na celu situaciju:

 

1. Partizanov prolaz u plejof koji očigledno niko nije uzimao u obzir pre sezone. Šta bi se desilo da je KKP otišao i na F4?

2. 11.500 Partizanovih prodatih sezonskih karata što faktički onemogućava igranje bilo koje atraktivnije utakmice u nekoj drugoj dvorani imajući u vidu da je KKP mogao uvek da računa na 10K+ gledalaca

 

Kombinacija faktora 1 i 2 su dovele do odlaganja. Ako oko faktora 1 može i da bude diskusije  - da li klubu treba da se dozvoli odlaganje utakmica u plejofu ABA ili treba da se igraju paralelno (da je Zvezda otišla takođe u TOP8 siguran sam da bi imala sličan raspored; da KKP nije prošao, ne bi bilo odlaganja)., oko tačke 2 se slažem da ne treba da bude diskusije i da KKP ne treba da igra u terminima u kojima Arena nije slobodna jer em što treba nekako da odrediš kojih 3-3.500 sezonaca neće ući na utakmicu serije koja je pored EL bila jedna od razloga za kupovinu te iste sezonske, em što dodatno izbijaš prihod iz džepa od još jedno 7-8.000 prodatih karata. Naravno ostaje pitanje svakako ko je odgovoran za to što Arena u junu ima termine u kojima nije slobodna, a KKP treba da igra završnicu ABA u istoj.

 

34 minutes ago, Sector said:

Suština je da bi liga trebala da bude iole ozbiljna, da se znaju termini plej ofa i da se to poštuje, ne da klubovi određuju kako im volja.

 

Naravno. Cela poenta. Moraju pre početka lige da se odrede termini cele završnice sa mogućnošću pomeranja dna-dva gore-dole i to je to. Uzeti u obzir sve moguće varijanta i odlaska u plejof EL i na F4 i Evrokup i shodno tome izneti sve opcije.

 

Ispada da je ABA bila ozbiljnija kad su je vodila fizička lica Lorbek, Lisac i Milićević koji su tad imali i štap i šargarepu u vidu prolaska/neprolaska u EL zbog svojih veza nego sad kad su je preuzeli klubovi. Možda je rešenje da se da nekom profesionalnom menadžmentu cela liga na upravljanje na neki period od tipa 5 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Cooper said:

Neće da bude...

Bogami hoće da bude

"Sve je spremno, odmah posle utakmice će se skidati parket i postavljati bina za koncert, nikavih problema neće biti i sve će biti spremno na vreme. Čak i da se peta utakmica igra 23. opet bismo sve spremili na vreme - rekao je Goran Grbović za Mocart Sport"

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bogami hoće da bude

"Sve je spremno, odmah posle utakmice će se skidati parket i postavljati bina za koncert, nikavih problema neće biti i sve će biti spremno na vreme. Čak i da se peta utakmica igra 23. opet bismo sve spremili na vreme - rekao je Goran Grbović za Mocart Sport"
Daj link i datum.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...