Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts



Kako ja kapiram, livada je više pojam koji se koristi kada centar napravi blok u reketu tako da omogući svom igraču ulaz i polaganje. Screen assist je u suštini blok koji omogućava igraču sa loptom dovoljno prostora da šutne.
 
Ovaj statistički podatak me je iskreno iznenadio, ne bih mogao da kažem da Lesor pravi toliko bolje blokove nego recimo Tavares, verovatno je i do stila igre koji se forsira, tj. da igrači Partizana uzimaju više šuteva (i više ih pogađaju) direktno nakon bloka.
 
edit: uvrnuto već napisao isto.


Ta "livada" je u zvaničnoj terminologiji poznata kao Gortat screen zbog samog Gortata koji je godinama bio i lider u screen assists dok je bio u WAS. U suštini ako imas dobre bekove (Wall i Beal tada), centar koji umije da napravi dobar blok koji ce voditi do lakseg šuta za te bekove bice jedan od lidera u toj kategoriji. Ako nemas bekove da valja koji ne znaju da "navigiraju" i koriste to, zalud ti je posao nažalost.

Eo i primjera radi poredjenja vs drop coverage, najčešćeg kojeg gledamo odje u Evropi.

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Upravo to, zato sam i napisao da su za taj podatak dobrim delom zaslužni dobri bekovi.

 

Druga stvar je postavka igre. Tu se vraćamo na onu staru priču o malo asistencija. Nešto što na prvi pogled deluje kao klasični 1 na 1, u pozadini ima kretnje i timski rad koji olakšavaju to.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Znači, ipak [mention=9]Arsenije Pesic[/mention] i ja nismo baš bili u pravu. Gortat, tj. screen assist je livada.

Onda mi ova Lesorova brojka jako ludo zvuči jer se ne sećam da sam puno puta primetio.
Screen assist po definiciji je blok nakon kojeg uslijedi FGM. Sto više šuteva se pogodi nakon tih blokova, bolji screen assist statsi. Ne moraju nužno da to budu brzi i atletski moćni igrači vec i elitni midrange suteri. Tipa centri Buducnosti su bili jedni od lidera u tome dok je Cobbs bio tu, jer je ovaj znao da nakon bloka ode u sidestep pullup midrange i to se računalo isto. Cobbs je isto tako i u izolacijama napadao tako da nije nuzno blok trebao njemu. Pokusavam da se sjetim još nekog i pade mi na pamet Rochestie u Zvezdi ona sezona bas sa Lesorom, on je imao isto odlične midrange %'s.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

 

Odgovoricu na ovaj post samo zato  sto si me spomenuo u svom dugackom odgovoru na temu poreza. Naime, stalno se provlaci teza "pa sta nas briga, ionako se krade, pa moze da se da i za nase potrebe da se osetimo bitnijim, mocnijim ili uspesnijim" kroz klubove koji su u istoriji bili sinonim za uspeh jednog sada davno propalog sistema. Kao i svaka populisticka parola, i u njoj moze da se vidi jako mnogo smisla kada se posmatra povrsno i kada se prvi put procita bez neke dublje analize.

 

Pomenuta su shady poslovanja - znas li sta sve spada u ta shady poslovanja? Ne samo lopovluk na vrhu i deljenje milijardi nego i postojanje svih onih bespotrebnih i izmisljenih radnih mesta kroz koje se obezbedjuje lojalnost na stotine hiljada biraca svake godine. Ti isti ljudi koje je SNS zaposlio ne lete na Bahame i ne dele milijarde, oni prosto mogu da sebi priuste da plate hranu i racune i mozda nesto vise ako su blize vrhu stranke. I znas sta je jos zanimljivo? Sto svi oni, pocev od sirotana koji poklanja svoj glas za malo brasna, ulja i hleba, preko jadnika kojima je jedini posao da lepe plakate sa likom velikog vodje (ili one druge "oni vas lazu/kradu"), pa dalje preko botova koji rade za odredjenu platu i na kraju do lokalnih SNS nasilnika, svi oni pricaju istu pricu - "bas cu ja da budem budala i da rmbacim kao konj dok vrh drzave deli milijarde".

 

Kad smo se vec dotakli poreza, pa prica sa porezom je narocito zgodna metafora - bila je jednom jedna domaca serija u kojoj je neki fudbaler kidnapovan i vlasnik jedne kafane koji je dugovao za porez je oznacen kao neko ko je platio otkup (koji nije ni postojao, taj vlasnik kafane je i kidnapovao i oslobodio tog fudbalera). E onda je vlasnik kafane zavrsio u zatvoru jer nije platio porez, a ima da placa pola miliona maraka za "otkup" fudbalera.

 

E tako i ovde, drzava nema ni za sta, skoro nista ne funkcionise, cene rastu, plate u drzavnoj upravi su bedne i onda neko grune milione i stavi ih u dzepove najboljim kosarkasima i trenerima u Evropi - pa naravno da to nije normalno i da bi u zemlji ljudi sa kicmom ista vest dovela do strajkova, zahteva, pobuna i demonstracija. No, ovde ionako zivi jedan umiruci i star narod koji i dalje voli da misli da je Vucic Tito, a da su Crvena zvezda i Partizan predstavnici jedne mnogo vece i bogatije zemlje, pa sto ne bi bili smatrani "clanom evropske elite" i sto svi mi ne bi placali da gledamo KKP i KKCZ kako umisljaju da su Real i Barca.

Odgovoriću na ovaj post kako u celini, tako i u delovima, bez obzira što nisam spomenut (predsedavajući mi dao pravo na repliku) i bez obzira što se nisam pronašao ni u jednoj ličnosti opisanoj u tvom post-u . Lično smatram da je ovaj topic "sportski" i da na njemu nema mesta za politiku (bar što se mene tiče, drugi kako žele). Niti se osećam "moćnijim" niti "boljim", niti mislim da je moj ili "komšijski" klub (bio/još uvek je) sinonim nekih bivših ili sadašnjeg ili budućih  sistema, makar ne više od jednog "Reala"(Kraljevskog kluba), Makabija (Ponosa Izraela) ili nekog sportskog kluba/društva sličnih njima. Ako bih tako "razmišljao", sigurno bih i druge vidove zabave, duhovnog uzdizanja ili razonode, a koji su na bilo koji način u vezi sa državom i sistemom (nalaze se na budžetu), mogao svrstati u neprijatelje mislećeg naroda i ljudi sa kičmom, te bi njih po ubrzanom postupku trebalo ukinuti, jer ima "prečih" stvari. Slažem se sa tobom da je stanje u državi kako je opisano, ali dozvoljavam sebi da uplatim "moj" novac za klub, sms za bolesno dete ili za bilo šta drugo sa čime imam "emotivni spoj", bez da se osećam iskorišćeno, glupo ili da tim činom činim uslugu shady tipovima i poslovima - znajući da bi ovakvo nešto u "normalnim" državama bilo nepotreban čin, ali da je u ovoj "našoj" (nažalost) to često jedini način i put.    

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Kronostime said:

FuEczmpX0AAB31N?format=jpg&name=large

 

Videcemo ko je vera, a i ko su Cooper, DameTime, Kendrick, Uvrnuto, John Terry, Uini....... :classic_biggrin:

 

Ne može čovek više da odvoji šta je meme i srpdnja, a šta je odličan Osnstojin marketing. Stvarno se nadam da je ovo sprdnja. Ukoliko nije, stvarno bih voleo da prelistam ovu knjigu, vredi imati imenik ljudi koji su bili spremni da ne poziv Ostoje Mijalilovica uplate po 25+ eur kako bi učestvovali u predstavi plaćanja poreza propisanog od strane AV i proslavljenog od strane NČ. Ovo vam ni Čović ne bi priredio 😄 jel ce biti album sa sličicama?

 

P.S. postoji li neka tema na kojoj može da se piše o ovome? De facto, cela ova sns kampanjica jeste vezana za KKP, ali je možda i više za vox populi, ima ovde o čemu da se piše i nevezano za ovaj odličan marketinški uradak.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, medobrundo said:

 

Ne može čovek više da odvoji šta je meme i srpdnja, a šta je odličan Osnstojin marketing. Stvarno se nadam da je ovo sprdnja. Ukoliko nije, stvarno bih voleo da prelistam ovu knjigu, vredi imati imenik ljudi koji su bili spremni da ne poziv Ostoje Mijalilovica uplate po 25+ eur kako bi učestvovali u predstavi plaćanja poreza propisanog od strane AV i proslavljenog od strane NČ. Ovo vam ni Čović ne bi priredio 😄 jel ce biti album sa sličicama?

 

P.S. postoji li neka tema na kojoj može da se piše o ovome? De facto, cela ova sns kampanjica jeste vezana za KKP, ali je možda i više za vox populi, ima ovde o čemu da se piše i nevezano za ovaj odličan marketinški uradak.

 

 

Evo brt, da ne ocekujes brojeve telefona i podatke o Kupiju i Keniju unutra.

Link to comment
Share on other sites

Album sa slicicama je neizvodljiv, tesko da u njega stane 3,4k slicica. Jedino neka visetomna varijanta. 

 

Mozda probati i sa akcionim figurama za ove koji uplate recimo preko 5k rsd. Ili makar bobble head...

 

EDIT:

Stvarno mislim da ima potencijal, narocito za mlade oceve recimo - zamisli doneses kuci akcionu figuru sa svojim likom, plast, oprema i sve i das klincu/klinki/klincima. I pitaju te 'Tata, tata, pa ti si postao super-heroj! A sta si to uradio?!' A ti kazes 'Spasao sam Partizan' i lagano odsetas na terasu da pripalis pljugu...

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, medobrundo said:

stvarno bih voleo da prelistam ovu knjigu, vredi imati imenik ljudi koji su bili spremni da ne poziv Ostoje Mijalilovica uplate po 25+ eur kako bi učestvovali u predstavi plaćanja poreza propisanog od strane AV i proslavljenog od strane NČ. Ovo vam ni Čović ne bi priredio 😄 jel ce biti album sa sličicama?

 

Hvala Ostoji na preciznoj evidenciji ali vodicu ja ipak duple knjige da ne promakne necije ime pa posle kazu uplatili umesto mene, kao Vuciceviceva zena on nije znao bio covek u zatvoru i ona ga na prevaru izvela.  

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...