Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, medobrundo said:

Ukoliko pretpostavimo da će većina donatora biti oni koji imaju sezonske karte (takvih je 11k) i da će većina njih uplatiti tih traženih 3.000+ RSD; a da ce zauzvrat dobiti popust naredne sezone na sezonske karte od 10% (što je nekih, pretpostavljam, u proseku 2000-2.500), majicu koja će im biti dostavljena, kao i neku knjižicu u boji - ispada da je klub u minusu sa svakom uplatom sezonca u iznosu od oko 3000 ili malo više.

Najavljeno je da će se sezonske za narednu sezonu moći kupiti samo ako se kupi članska karta (koja se dobija uz ovu uplatu, a inače košta, pazi sad, 3000 dinara za nivo standard), uz šta bi postojeći sezonci imali popust od 10% na cenu sezonske za narednu godinu:

https://kkpartizan.rs/sr/vest/3334/od-1-decembra-postani-clan-kk-partizan-mozzart-bet

 

Dakle, osnovna ideja je bila da sezonci daju 3k dinara za članarinu i time dobiju popust za sledeću sezonsku. Ko hoće prvi put sezonsku morao bi da plati 3k + cenu sezonske. To bi verovatno stvorilo buru kod novih sezonaca a i postojeći bi bili zbunjeni duplim plaćanjem.

 

Cenim da je retko ko do sad kupio člansku kartu pa je nađen zgodan način da se one podele, na osnovu čega će postojeći sezonci dobiti popust (što je uglavnom standard kod obnove sezonske u mnogim klubovima), a novi sezonci neće imati osećaj duple uplate (članarina+sezonska). Dodatno, dobija se majica (koje mogu da se urade za tipa 300 dinara ako ne i manje na tu količinu) i ta monografija koja se verovatno štampa za male pare.

 

Elem, klub će tako od svake uplate od 3k čisto prihodovati bar 2300 ili 2500, na šta je i računao ali po drugom osnovu (direktnom kupovinom članske karte, a ovako ko uplati donaciju dobija člansku kartu+majicu). Čak će privući više članova nego da nema ove akcije (a time i više para, jelte), jer bi svi potencijalni sezonci za 2023/24, njih 12k, ionako morali da budu članovi, a uplatiće donaciju i neko koga inače ne dotiče ta članska karta.

 

Navijači će dobiti člansku kartu (koja inače obezbeđuje neke popuste kod partnera) i majicu, a možda i monografiju, a neki i dodatno vezivanje za klub, što je sve plus u odnosu na to da su samo uplatili članarinu (zato što to žele ili su primorani zbog sezonske).

 

Suma sumarum, samo je marketiški redizajnirana postojeća akcija, kada su obični navijači u pitanju. U rekete i slilno ne ulazim. Niti je klub u minusu niti će oni koji uplate novac biti retardi kakvim ih predstavljate već par dana.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

 

 

Suma sumarum, što se tiče sezonaca, a koji su gro ove kampanje (pretpostavljam), rezultati su isti kao da je pred narednu sezonu rečeno da neće biti popusta na sezonske karte u cilju finansijske podrške klubu. Samo je sada avansno naplaćeno.

 

Što se tiče preostalih 80% para koje će biti prikupljene, svakako mislim da je to najzanimljiviji deo, ali što kažeš da ne ulazimo u to dalje od već napisanog, mislim da je i očigledno 😄 na kraju krajeva, šta je jednom Čakajcu 100k EUR, višestruko potrosi na neki čarter sa političarima koji je slao u Katar na prvenstvo ili bilo koju drugu aktivnost.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Magia said:

Ne znam sto moderacija dozvoljava ova naklapanja oko reketa, bukvalno se osecam kao da citam Tatu, rekla kazala price itd.

 

To što ti nešto ne prija da pročitaš, ne znači da je rekla kazala ili tata. Evo, ja ne znam kako se drugačije zove situacija u kojoj predsednik i "vladar" države izađe i kaže očekujem da mi moj potčinjeni Ostoja plati 500k eur do sutra, a onda biznismeni povezani sa njim, lično doniraju u istom danu po 100k EUR. Ne moramo da nazivamo to reket ili iznuda, eto može donacija situiranih prijatelja kluba, ako ti više prija.

Edited by medobrundo
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

 

To što ti nešto ne prija da pročitaš, ne znači da je rekla kazala ili tata. Evo, ja ne znam kako se drugačije zove situacija u kojoj predsednik i "vladar" države izađe i kaže očekujem da mi moj potčinjeni Ostoja plati 500k eur do sutra, a onda biznismeni povezani sa njim, lično doniraju u istom danu po 100k EUR. Ne moramo da nazivamo to reket, eto može donacija situiranih prijatelja kluba, ako ti više prija.

89VZfpM.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

To što ti nešto ne prija da pročitaš, ne znači da je rekla kazala ili tata. Evo, ja ne znam kako se drugačije zove situacija u kojoj predsednik i "vladar" države izađe i kaže očekujem da mi moj potčinjeni Ostoja plati 500k eur do sutra, a onda biznismeni povezani sa njim, lično doniraju u istom danu po 100k EUR. Ne moramo da nazivamo to reket, eto može donacija situiranih prijatelja kluba, ako ti više prija.

Ako de ne varam, Ostoja je uplatio pre "saobraćanja". Što ne znači da nije znao da će biti predmet istog.

 

21 minutes ago, medobrundo said:

 

Suma sumarum, što se tiče sezonaca, a koji su gro ove kampanje (pretpostavljam), rezultati su isti kao da je pred narednu sezonu rečeno da neće biti popusta na sezonske karte u cilju finansijske podrške klubu. Samo je sada avansno naplaćeno.

 

Što se tiče preostalih 80% para koje će biti prikupljene, svakako mislim da je to najzanimljiviji deo, ali što kažeš da ne ulazimo u to dalje od već napisanog, mislim da je i očigledno 😄 na kraju krajeva, šta je jednom Čakajcu 100k EUR, višestruko potrosi na neki čarter sa političarima koji je slao u Katar na prvenstvo ili bilo koju drugu aktivnost.

To je možda najzanimljiviji deo, ali je ovde gro pljuvanja bio upućen kao običnoj raji, kretenima koji su izgubili poslovnu sposobnost, a kojima treba oduzeti pravo glasa a neki su se plašili za još nešto, ne sećam se sad.

Link to comment
Share on other sites

nemam ništa protiv da moderacija otvori ili predlozi neku temu koja je adekvatna za ovaj fenomen, ukoliko nije pogodna za kk partizan (na prošlom forumu je bilo sport i društvo ili tako nešto); samo je bezveze da se pravimo da najimućniji ljudi ne sipaju stotine hiljada eur u kk partizan na poziv/upozorenje predsednika

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cooper said:

Evo može Medo da postavi obe vesti, jedna gde AV poziva da se uplati 500k, i druga, gde Ostoja kaže da je skupljeno 500k.

A mi ćemo mu posle pokazati, ako se ne vidi, šta se prvo desilo, a šta drugo.

 

Nije loša prilika da se Vučić i Ostoja upoznaju ovom prilikom, pošto nisu imali ranije prilike da komuniciraju. Kao i drugi članovi UO, verovatno bi im bilo bitno za biznis da upoznaju tako bitnu osobu u ovoj državi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

nemam ništa protiv da moderacija otvori ili predlozi neku temu koja je adekvatna za ovaj fenomen, ukoliko nije pogodna za kk partizan (na prošlom forumu je bilo sport i društvo ili tako nešto); samo je bezveze da se pravimo da najimućniji ljudi ne sipaju stotine hiljada eur u kk partizan na poziv/upozorenje predsednika


Da, baš su članovi upravnog odbora kluba koji daju 100k klubu tokom akcije skupljanja love fenomen. 

Budući da je problem kada uprava daje lovu za porez, da je problem kada navijači daju lovu za porez, da je problem kada se ne vraća porez... ja bih rekao da negde drugde čuči problem. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, medobrundo said:

 

To što ti nešto ne prija da pročitaš, ne znači da je rekla kazala ili tata. Evo, ja ne znam kako se drugačije zove situacija u kojoj predsednik i "vladar" države izađe i kaže očekujem da mi moj potčinjeni Ostoja plati 500k eur do sutra, a onda biznismeni povezani sa njim, lično doniraju u istom danu po 100k EUR. Ne moramo da nazivamo to reket ili iznuda, eto može donacija situiranih prijatelja kluba, ako ti više prija.

 

Znaci ti nesto pretpostavljas?

 

Posto, koliko ja znam za pretpostavljanje finansijskih situacija oko oba kluba, tema je tata s obzirom da se nista ne zna pouzdano.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ako navijacima nije problem da otplate porez nema tu sta ko da prigovara. Samo, ovo sa Ostojom mi deluje kao preslikano sa Terzicem pre 4-5 godina kada je isti na krilima rezultata jos pricao kako se dug smanjuje, nikad manje nismo dugovali itd, a mi mu tepali Terzo madjijo. Posle se videlo da je sve to prodavanje magle. Tako je i sad Ostoja veliki mag, ima odredjene rezultate u Evropi i ocekivano je da ima ok reputaciju medju navijacima. Samo kad se ispostavi za koju godinu kad ode Obradovic da dug idalje postoji, da je mozda jos veci necete moci ocima da ga vidite. Tako da ako vam se placa porez umesto onog ko bi trebalo da ga plati, slobodno. U tom slucaju predsednik vam i ne treba. 😀

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, medobrundo said:

nemam ništa protiv da moderacija otvori ili predlozi neku temu koja je adekvatna za ovaj fenomen, ukoliko nije pogodna za kk partizan (na prošlom forumu je bilo sport i društvo ili tako nešto); samo je bezveze da se pravimo da najimućniji ljudi ne sipaju stotine hiljada eur u kk partizan na poziv/upozorenje predsednika

Teško je prihvatiti realnost ponekad jbg.

KK Partizan velika institucija. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, medobrundo said:

nemam ništa protiv da moderacija otvori ili predlozi neku temu koja je adekvatna za ovaj fenomen, ukoliko nije pogodna za kk partizan (na prošlom forumu je bilo sport i društvo ili tako nešto); samo je bezveze da se pravimo da najimućniji ljudi ne sipaju stotine hiljada eur u kk partizan na poziv/upozorenje predsednika

 

Tema je postojala i mjesto joj je na ovom forumu ali je moderacija zaključala zbog niđe veze.

Edited by Sector
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Barkley#34 said:

Elem, klub će tako od svake uplate od 3k čisto prihodovati bar 2300 ili 2500, na šta je i računao ali po drugom osnovu (direktnom kupovinom članske karte, a ovako ko uplati donaciju dobija člansku kartu+majicu). Čak će privući više članova nego da nema ove akcije (a time i više para, jelte), jer bi svi potencijalni sezonci za 2023/24, njih 12k, ionako morali da budu članovi, a uplatiće donaciju i neko koga inače ne dotiče ta članska karta.

 

Ocito nisi nikada pravio biznis kejs za nesto, sto je ok, nema svako takav posao. 

 

Ako uzmemo da sama izrada majice kosta nekih 600din minimalno (a mozda i vise), i da ce svih 12.000 sezonaca morati da uzmu clansku kartu i neka 100% njih hoce da obnovi sezonsku (bez obzira na ovu akciju, jer ne vidim zasto ne bi opet uzeli), to znaci da na njima imas cist gubitak od 12.000*600din=7.2mil dinara.

 

Koliko ti treba novih clanova/sezonaca koji ce biti motivisani majicom (i ostatkom price) da bi pokrio ovaj gubitak?

 

Pa treba ti 7.2mil/2400din (jer toliko zaradis od clanske sa majicom) = 3.000 novih sezonaca. I to sam attribution ceo pripisao samo akciji i majici, a naravno da ce biti i onih koji bi svakako sledece sezone uzeli sezonsku i platili clanarinu. Tako da ti zapravo treba vise od 3.000 ljudi. Dakle tek ako budes imao preko 15.000 onih koji su uplatili 3.000din neces biti na gubitku.

 

Oni koji uplacuju vise od 3.000din bi svakako podrzali ovu akciju (njima da racunamo samo doprinos do 3.000din), oni koji uplacuju manje ili je neka zajebancija ili ljudi prosto nemaju vise (i to nema neki negativan efekat ali ni neki veliki pozitivan, pa i to izostavljam iz analize). 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ocito nisi nikada pravio biznis kejs za nesto, sto je ok, nema svako takav posao. 

 

Ako uzmemo da sama izrada majice kosta nekih 600din minimalno (a mozda i vise), i da ce svih 12.000 sezonaca morati da uzmu clansku kartu i neka 100% njih hoce da obnovi sezonsku (bez obzira na ovu akciju, jer ne vidim zasto ne bi opet uzeli), to znaci da na njima imas cist gubitak od 12.000*600din=7.2mil dinara.

 

Koliko ti treba novih clanova/sezonaca koji ce biti motivisani majicom (i ostatkom price) da bi pokrio ovaj gubitak?

 

Pa treba ti 7.2mil/2400din (jer toliko zaradis od clanske sa majicom) = 3.000 novih sezonaca. I to sam attribution ceo pripisao samo akciji i majici, a naravno da ce biti i onih koji bi svakako sledece sezone uzeli sezonsku i platili clanarinu. Tako da ti zapravo treba vise od 3.000 ljudi. Dakle tek ako budes imao preko 15.000 onih koji su uplatili 3.000din neces biti na gubitku.

 

Oni koji uplacuju vise od 3.000din bi svakako podrzali ovu akciju (njima da racunamo samo doprinos do 3.000din), oni koji uplacuju manje ili je neka zajebancija ili ljudi prosto nemaju vise (i to nema neki negativan efekat ali ni neki veliki pozitivan, pa i to izostavljam iz analize). 

Mi hocemo da platimo porez i skupljamo za to - nismo freelanceri.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...