Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

2 minutes ago, longbowman said:

Možemo da pričamo šta nam je volja, ali sezona bez barem jednog trofeja sa našim trenutnim rosterom je neuspeh, kako za mene, tako i za ubedljivu većinu navijača KKP.

 

Nismo doveli Željka da bi poprimili Atletiko Madrid mentalitet, nadam se da to neće biti slučaj.

 

 

 

a taj jedan trofej, kada bi bio kup koji vise nije u opticaju ili kls gde beziite, bi bio dovoljan za uspeh? naravno dy jok, jedan trofej je eufemizam za aba ligu a drugi trofej je plasman u euroleague u odnosu na zvezdu.

 

u tom smislu, svi znamo da se racuna kako trenutno vodite 0.5 vs 0.

 

( :

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Jedino sa čim se ne slažem je Jokićeva izjava, već sam više puta (doduše na drugim temama), pisala kako je smatram utočištem za timove i individue bez rezultata.


On govori da navijači treba da uživaju, a ne igrači.
Mi kao navijači i ne treba (ne možemo) da ostvarimo nikakav rezultat, niti imamo uticaj na njega. Osim što ćemo se prodrati uaa.

Edited by uvrnuto
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uvrnuto said:


On govori da navijači treba da uživaju, a ne igrači.
Mi kao navijači i ne treba (ne možemo) da ostvarimo nikakav rezultat, niti imamo uticaj na njega. Osim što ćemo se prodrati uaa.

 

A ja kažem kako i navijač da uživa u igri tima koja je *piiip da ne kažem šta* i koja se završava porazom? Lakše reći nego učiniti 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

U načelu je tačno i sve ovo što si ti napisao. Jedino sa čim se ne slažem je Jokićeva izjava, već sam više puta (doduše na drugim temama), pisala kako je smatram utočištem za timove i individue bez rezultata. Odnosno da se ona previše često i u pogrešne svrhe upotrebljava.

 

Isto tako, sa moje strane Željko zaslužuje sve pohvale za tim koji je selektovao i za to kako on trenutno izgleda. U početku nije delovalo, ali realno je većina njegovih timova bila takva i bilo je potrebno vreme da se vide rezultati. Ne znam za Francisa (ne čitam mu misli), ja sam samo htela da se nadovežem na to da treba malo usporiti sa euforijom jer (opipljivi) rezultati još uvek nisu tu. Mislim na trofej, neko impresivno finale, F4, neam pojma. U smislu prikočiti sad sa tom euforijom da ne bi posle bilo jačeg kritikovanja nego što treba. Razumem da je teško, jer svi već pomenuti faktori: povratak Žoca, pune hale, povratak na košarkašku mapu Evrope itd. Mislim jebote, ja sam uzbuđena što je Željko ponovo trener neke naše ekipe i iz fazona sam aj da idete na F4 čisto da vidim kako bi spremio ovu ekipu za bitku na jednu utakmicu, a nemam veze s PAR. 

 

Prosto ne mislim da treba izvlačiti Jokinu izjavu sad ako neko od navijača podseća da ništa još uvek nije gotovo, da se nije došlo do krajnjeg cilja. Ja verujem da i Želimir deli to mišljenje. Treba na to gledati i sa praktične strane (što je kapiram za mene dosta jednostavnije) - u ovaj tim je uložen ozbiljan kapital (da ne ulazimo koliki, ali složićemo se za ovo podneblje ozbiljan). Taj tim onda mora da ima neke KPIs koje treba da ispuni, a za to nije dovoljno da su pune hale, da se svi lože na atmosferu i sl. Mislim nažalost nije. Evo na životnom primeru, moj poslodavac u mene ulaže neki novac - platu, edukacije, putovanja - i očekuje da ja na poslu ispunim neke KPIs. Ako ih ne ispunjavam pitanje je da li sam ja dobra (pametna) investicija. Da li sam ja srećna i zadovoljna na svom poslu? To je pitanje za mene lično i naravno da mi je bitno (msm povezano je i sa produktivnošću ali hajde da ne komplikujemo) ali sa strane ulaganja i KPIeva realno nije presudna stvar.

 

b1: Ima i toga, ali to bi imalo smisla da mi sa ovim timom tavorimo na dnu i da se zadovoljavamo nekim flashy asistencijama i kucanjima a igrače zabole da se cimaju preterano da dobiju tekmu, pa potežu za tim argumentom. Mislim da je ovaj tim i te kako gladan za pobedama i trofejima i teško može da im se zameri nešto u tom smislu.

 

b2: Mi smo navijači i imamo pravo na euforiju i uživanje u trenutku. O tome i pričam. Prikoči ovde, prikoči onde..čekaš kraj sezone da bi se radovao. Zašto? Imamo čemu da se radujemo i sada u kontekstu prikazanog na terenu dosad. Da li ćemo se radovati i na kraju, videćemo. Igrači i Željko svakako ne treba da se ponašaju nadmeno i kao da su nešto već osvojili ali nama je to dozvoljeno i treba da uživamo u putu do kraja.

 

b3: Stoji oko ulaganja i rezultata, ali to se sve odnosi na Ostoju, Savića, Željka i tim. Mi pričamo ovde o navijačima, kao što je Uvrnuto gore primetio.

 

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Necu reci da se ne slazem i da nije Zelimir u centru price, medjutim... Hajde da budemo toliko posteni i konstatujemo da je prvo neko sa nekim negde seo, rekao odvrnuce se slavina, dao 'garancije' i stisnuo taster. Da toga nije bilo ne bi bio vidjen ni Zeljkov veliki povratak niti bismo ikada pricali o renesansi. Kao da ljudi nisu do kraja svesni razmera 'ulaganja' u KKP ove 2 sezone. U tom smislu su i pritisak i breme ocekivanja sasvim logicni, jer nije dosao da glumi alhemicara vec je dobio uglavnom vrhunsku gradju da napravi sampionsku leguru.

 

Jasno. To smo više puta ponovili i mislio sam da se podrazumeva, ali se baš zbog toga nepravedno stavlja u drugi plan Željkov "touch" ovde. Da, neko je seo, odvrnuo slavinu i dao zeleno svetlo. Onda je Željko odlučio da dođe za ozbiljnu kintu ali opet verovatno manju nego što je mogao da dobije negde preko i odlučio da rizikuje svoju kompletnu reputaciju što nije mala stvar. Nije dobio drvnu građu ali nije dobio ni F4 tim da se prošeta do istog. Valjda su nam dovoljan dokaz neke ranije sezone sa nekim ultra-mega-fensi timovima kako sam budžet nije garancija za bilo šta. Setimo se koliko se godina Efes mučio da uradi bar nešto u EL a sipali su i sipali para. Armani isto. Makabi u dosta sezona. Himki...Evo nekih primera od relativno skoro:

 

Sezona 2017/2018 - Poslednji na tabeli Efes sa skorom 7:23, pretposlednji Armani sa 10:20.

Sezona 2016/2017 - Armani poslednji sa skorom 8:22, Uniks pretposlednji sa 8:22, Makabi tik iznad sa 10:20.

Sezona 2015/2016 - Armani poslednji u svojoj grupi sa 3:7, Makabi 5. sa 4:6

...

 

Ne sporim ja uopšte odvrtanje slavine ali give credit where credit's due.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pendulum said:

b3: Stoji oko ulaganja i rezultata, ali to se sve odnosi na Ostoju, Savića, Željka i tim. Mi pričamo ovde o navijačima, kao što je Uvrnuto gore primetio.

 

Yes, ali iz nekog mog ugla, audience should (also) hold them accountable. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pendulum said:

 

 

Nismo još ništa uradili u pogledu trofeja. Tačno. Ali vraćamo se na onu Jokićevu, već izlizanu, izjavu koju bih opet primenio. Tamo od onog prvog Efesa ja uživam u našoj košarci (sa par izuzetaka), uživam u punoj Areni, uživam u nekim potezima igrača i taj osećaj niko ne može da mi oduzme i izbriše, makar na kraju ništa ne osvojili. Toliko je sažeto pozitivnih senzacija u kratkom periodu, da ne može da se uporedi ni sa jednom starijom sezonom gde si morao po više meseci da iščekuješ neku vrhunsku utakmicu i potencijalno veliki skalp. Ovaj nivo loženja kod Grobara će teško biti ponovljen. Mi imamo rasprodatu Arenu na sve 4 utakmice do kraja. Prosek gledalaca u EL iznad 17.000, u ABA će ići iznad 7.000. To su impresivne brojke, čak i za fudbal (ne računajući Nemce, Engleze i Špance). Najgore posete su Efes i Valensija, posle one krize rezultata, gde je bilo oko 14.000 ljudi. Virtus oko 15k, Žalgiris i Armani oko 16k, sve ostalo >17k. Za ovaj poslednji niz od Zvezde pa nadalje mislim da bismo mogli i preko 35K da prodamo koliko je interesovanje. Kada spomenuh Jokićevu izjavu mislio sam na to da mnogi ne dozovljavaju sebi uopšte uživanje već se odmah nakon pobede  piše nešto tipa "sledeća je najvažnija" i sl. Imam osećaj da bi gomila ljudi pristala odmah na TOP8 i trofej u ABA da im neko ponudi, a da recimo ne mogu da odgledaju nijednu utakmicu do kraja sezone, ali u čemu je onda poenta? Samo se baca fokus na taj kraj sezone i krajnji cilj bez uživanja u putu do istog.

Da se razumemo, za mene sezona neće biti uspešna ukoliko se ne osvoji ABA trofej, ali hajde da o tome pričamo kad se sve završi i analiziramo kad dođe vreme. Hajde da ne oduzimamo ljudima pravo da se raduju i uživaju u ovome što gledaju. Ne mora samo neka negativa, sumnjičavost i čekanje kraja sezone da bi se konačno promenio stav o Željku i ovom timu koji mnogi imaju poslednjih godinu dana i više - rekao bih i s pravom, da mnogi nisu otišli u neku krajnost pa smo viđali i gluposti kako Željko čašćava prisustvom, došao da se opija i juri klinke i sl. Pisao sam ranije da ovaj tim ima mnogo tešku polaznu tačku jer nije full underdog već verovatno najskuplji tim u istoriji KKP, plus medijski pritisak, plus gomila stranaca, plus Željko, plus uloga vlasti u celoj priči...ljudi su bili spremni da krenu sa bacanjem kamenja i pljuvanjem od samog početka te je to kamenje i pljuvačke mogla da vrati samo borba za plejof što se sada dešava. Videćemo kako će se situacija razvijati do kraja.

 

Meni Željko sad baš uliva samopouzdanje. Znate onaj iracionalni osećaj kad gledaš KKP - KKCZ ili KKP u Areni protiv neke EL aždaje pa kao tripuješ u glavi da je tvoj tim predodređen da pobedi, da ako mnogo veruješ da će to i da se ostvari, da neka karma deluje, viša sila i sl. a u stvari su to sve gluposti i odlučuju detalji na terenu. E pa sad konačno možda taj osećaj ima donekle osnova jer je tu Željko. On je taj "cheat code" za druge ekipe i trenere. On je razlog zašto možemo da sanjamo ove godine da možemo i u EL do samog kraja. Ako se nekako dovučemo do plejofa, a imamo dobre šanse, verujem da će Željku to biti ozbiljna poslastica i da će spremiti seriju do poslednjeg detalja.

 

Ono što možemo zasigurno da kažemo je da nas je Željko vratio potpunu na mapu evropske elitne košarke. Mi smo uvek bili doživljavani kao neki relikt prošlosti, kao neki veliki klub koji se nikad neće ponovo izdići, sa problematičnim navijačima i sl. Ova sezona je bukvalno preokrenula sve u korist Partizana. Pune hale, odličan tim, neverovatne pobede, atraktivni potezi, utakmice bez incidenata ili sa minornim brojem nekih ubacivanja predmeta...masa koja prati klub i na gostovanjima a nema veze sa organizovanim grupama navijača...prosto Evroligi i klubovima koji su vlasnici iste je jasno da im treba ovakav klub za dalju popularizaciju takmičenja i najveći udeo u tome ima Željko Obradović.

BTW na poslednjih 6 gostovanja 5 pobeda. Ukupno 7 pobeda na gostovanjima ove sezone na 9 utakmica van Srbije, od ukupno odigranih 29 kola. Po tom parametru samo su Oli (10), Real (9) i Barsa (8) ispred nas. Mi delimo 4. mesto sa Monakom i Fenerom (koji imaju dve manje odigrane u gostima). Za tim za koji se pričalo da ne može nikoga da pobedi van BG-a prilično impresivan podatak. Radi poređenja (pošto je to ovde omiljeni sport) KKCZ u celoj istoriji igranja EL u novom formatu je imala najviše pobeda u gostima u onoj sezoni kad su završili 9. i to 6 (šest) na 30 odigranih utakmica. Ove imaju 5. U svim ostalim sezonama nikad nisu imali više od 4. Ne bih da ulazim sad u neku patkometriju, budžete, Ruse i sl. ali je zanimljiv podatak i nadam se da će se prestati više sa tim glupostima.

U petak Olimpijakos. Klub sa najkonstantnijom formom. Klub koji nam je dužan s početka sezone zbog onog demoliranja našeg kljakavog tima u tom trenutku. It's payback time! I njima i Realu i Barsu. Osećam baš neku dobru energiju i očekujem pobedu u petak, iako će biti vraški teško slomiti tako jakog protivnika. Zasad su nas jedino Valensija i Armani ispratili sa 2:0. Sa ostalima 1:1 ili 2:0. Neka Valensija i Armani ostanu jedini u toj grupi.

kad bi bio partizanov topik 'vise od posta' ovo bi mi stajalo pinovano, hvala pendulume

Edited by Ne sam Safete
  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 
Nismo još ništa uradili u pogledu trofeja. Tačno. Ali vraćamo se na onu Jokićevu, već izlizanu, izjavu koju bih opet primenio. Tamo od onog prvog Efesa ja uživam u našoj košarci (sa par izuzetaka), uživam u punoj Areni, uživam u nekim potezima igrača i taj osećaj niko ne može da mi oduzme i izbriše, makar na kraju ništa ne osvojili. Toliko je sažeto pozitivnih senzacija u kratkom periodu, da ne može da se uporedi ni sa jednom starijom sezonom gde si morao po više meseci da iščekuješ neku vrhunsku utakmicu i potencijalno veliki skalp. Ovaj nivo loženja kod Grobara će teško biti ponovljen. Mi imamo rasprodatu Arenu na sve 4 utakmice do kraja. Prosek gledalaca u EL iznad 17.000, u ABA će ići iznad 7.000. To su impresivne brojke, čak i za fudbal (ne računajući Nemce, Engleze i Špance). Najgore posete su Efes i Valensija, posle one krize rezultata, gde je bilo oko 14.000 ljudi. Virtus oko 15k, Žalgiris i Armani oko 16k, sve ostalo >17k. Za ovaj poslednji niz od Zvezde pa nadalje mislim da bismo mogli i preko 35K da prodamo koliko je interesovanje. Kada spomenuh Jokićevu izjavu mislio sam na to da mnogi ne dozovljavaju sebi uopšte uživanje već se odmah nakon pobede  piše nešto tipa "sledeća je najvažnija" i sl. Imam osećaj da bi gomila ljudi pristala odmah na TOP8 i trofej u ABA da im neko ponudi, a da recimo ne mogu da odgledaju nijednu utakmicu do kraja sezone, ali u čemu je onda poenta? Samo se baca fokus na taj kraj sezone i krajnji cilj bez uživanja u putu do istog.

Da se razumemo, za mene sezona neće biti uspešna ukoliko se ne osvoji ABA trofej, ali hajde da o tome pričamo kad se sve završi i analiziramo kad dođe vreme. Hajde da ne oduzimamo ljudima pravo da se raduju i uživaju u ovome što gledaju. Ne mora samo neka negativa, sumnjičavost i čekanje kraja sezone da bi se konačno promenio stav o Željku i ovom timu koji mnogi imaju poslednjih godinu dana i više - rekao bih i s pravom, da mnogi nisu otišli u neku krajnost pa smo viđali i gluposti kako Željko čašćava prisustvom, došao da se opija i juri klinke i sl. Pisao sam ranije da ovaj tim ima mnogo tešku polaznu tačku jer nije full underdog već verovatno najskuplji tim u istoriji KKP, plus medijski pritisak, plus gomila stranaca, plus Željko, plus uloga vlasti u celoj priči...ljudi su bili spremni da krenu sa bacanjem kamenja i pljuvanjem od samog početka te je to kamenje i pljuvačke mogla da vrati samo borba za plejof što se sada dešava. Videćemo kako će se situacija razvijati do kraja.
 
Meni Željko sad baš uliva samopouzdanje. Znate onaj iracionalni osećaj kad gledaš KKP - KKCZ ili KKP u Areni protiv neke EL aždaje pa kao tripuješ u glavi da je tvoj tim predodređen da pobedi, da ako mnogo veruješ da će to i da se ostvari, da neka karma deluje, viša sila i sl. a u stvari su to sve gluposti i odlučuju detalji na terenu. E pa sad konačno možda taj osećaj ima donekle osnova jer je tu Željko. On je taj "cheat code" za druge ekipe i trenere. On je razlog zašto možemo da sanjamo ove godine da možemo i u EL do samog kraja. Ako se nekako dovučemo do plejofa, a imamo dobre šanse, verujem da će Željku to biti ozbiljna poslastica i da će spremiti seriju do poslednjeg detalja.
 
Ono što možemo zasigurno da kažemo je da nas je Željko vratio potpunu na mapu evropske elitne košarke. Mi smo uvek bili doživljavani kao neki relikt prošlosti, kao neki veliki klub koji se nikad neće ponovo izdići, sa problematičnim navijačima i sl. Ova sezona je bukvalno preokrenula sve u korist Partizana. Pune hale, odličan tim, neverovatne pobede, atraktivni potezi, utakmice bez incidenata ili sa minornim brojem nekih ubacivanja predmeta...masa koja prati klub i na gostovanjima a nema veze sa organizovanim grupama navijača...prosto Evroligi i klubovima koji su vlasnici iste je jasno da im treba ovakav klub za dalju popularizaciju takmičenja i najveći udeo u tome ima Željko Obradović.

BTW na poslednjih 6 gostovanja 5 pobeda. Ukupno 7 pobeda na gostovanjima ove sezone na 9 utakmica van Srbije, od ukupno odigranih 29 kola. Po tom parametru samo su Oli (10), Real (9) i Barsa (8) ispred nas. Mi delimo 4. mesto sa Monakom i Fenerom (koji imaju dve manje odigrane u gostima). Za tim za koji se pričalo da ne može nikoga da pobedi van BG-a prilično impresivan podatak. Radi poređenja (pošto je to ovde omiljeni sport) KKCZ u celoj istoriji igranja EL u novom formatu je imala najviše pobeda u gostima u onoj sezoni kad su završili 9. i to 6 (šest) na 30 odigranih utakmica. Ove imaju 5. U svim ostalim sezonama nikad nisu imali više od 4. Ne bih da ulazim sad u neku patkometriju, budžete, Ruse i sl. ali je zanimljiv podatak i nadam se da će se prestati više sa tim glupostima.

U petak Olimpijakos. Klub sa najkonstantnijom formom. Klub koji nam je dužan s početka sezone zbog onog demoliranja našeg kljakavog tima u tom trenutku. It's payback time! I njima i Realu i Barsu. Osećam baš neku dobru energiju i očekujem pobedu u petak, iako će biti vraški teško slomiti tako jakog protivnika. Zasad su nas jedino Valensija i Armani ispratili sa 2:0. Sa ostalima 1:1 ili 2:0. Neka Valensija i Armani ostanu jedini u toj grupi.

Auh brate, malo je jedan plusić za ovo. Ne treba nam nikakva poezija za petak, ovo je dovoljno.

Ajmo mi!

giphy.gif
  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@kendrick

 

Mislim da se mesaju kvalitet i jacina ekipa i momenat u kojeme se nalaze u odredjenom trenutku sezone.

 

Nije to nikakva tajna da sam i sam pisao pre drugog susreta sa Crvenom zvezdom u EL da je sezona najverovatnije gotova i sto je najgore - ona bi to i bila da je KKP taj mec izgubio (ali zato bi KKCZ sada bio u slicnoj situaciji, sa jako dobrim sansama da se kvalifikuje za TOP8). To ne znaci da sam u tom trenutku smatrao da je ekipa KKP manje kvalitetna od 10 ili 12 protivnika u evroligi.

 

Recimo, tih 4:9 je bas podbacaj rezultatski i posledica je ogromnog pada samopouzdanja, a onda je naisao pijani gost zvani Efes i podigao Partizan (koji je u toj pobedi valjda sutirao za 3 bednih 20% - samo sto je Efes odigrao jos kriminalnije). Nakon toga ostvareno je cak 12 pobeda i samo 4 poraza, opet napominjem da je to ucinak za prvo mesto u takmicenju.

 

Mislim da je kljuc ove sezone u raspadu Armanija i Efesa koji su bili vidjeni na F4 i ako njih racunamo dobije se taj raspon od 9. do 13. mesta koje pominjes. Medjutim, znamo da je Efes zavrsio sa pricom oko TOP8 jer nije uspeo da se poveze tokom sezone, znamo sta je zadesilo Armani (zamislimo da je KKP igrao vecim delom sezone bez Puntera i Exuma), tu se stvorila rupa koju su popunili drugi timovi. I onda dolazimo do sustine, ako izbacimo Efes i Armani iz price, i KKP i KKCZ postaju favoriti za plasman u TOP8 jer kao konkurenti ostaju Baskonia, Valencia, Zalgiris i Maccabi - pricamo o 4 konkurenta za preostala tri mesta u PO takmicenja.

Link to comment
Share on other sites

  

9 hours ago, pendulum said:

Ali vraćamo se na onu Jokićevu, već izlizanu, izjavu koju bih opet primenio.

Tvoji postovi, rezon i argumenti su daleko iznad Jokićeve izjave, koja je površna, samo delom tačna a drugim, većim delom em netačna em čak i uvredljiva.

 

9 hours ago, pendulum said:

Imam osećaj da bi gomila ljudi pristala odmah na TOP8 i trofej u ABA da im neko ponudi, a da recimo ne mogu da odgledaju nijednu utakmicu do kraja sezone, ali u čemu je onda poenta? Samo se baca fokus na taj kraj sezone i krajnji cilj bez uživanja u putu do istog.

Ima toga, delom zato što glad za trofejima dugo traje, delom zato što se radi o nadgornjavanju sa komšijama, što je nekom iznad svega, a delom i zato što su ljudi željni da se lepe priče lepo i završe. 

 

9 hours ago, pendulum said:

Hajde da ne oduzimamo ljudima pravo da se raduju i uživaju u ovome što gledaju. Ne mora samo neka negativa, sumnjičavost i čekanje kraja sezone da bi se konačno promenio stav o Željku i ovom timu koji mnogi imaju poslednjih godinu dana i više - rekao bih i s pravom, da mnogi nisu otišli u neku krajnost pa smo viđali i gluposti kako Željko čašćava prisustvom, došao da se opija i juri klinke i sl. Pisao sam ranije da ovaj tim ima mnogo tešku polaznu tačku jer nije full underdog već verovatno najskuplji tim u istoriji KKP, plus medijski pritisak, plus gomila stranaca, plus Željko, plus uloga vlasti u celoj priči...ljudi su bili spremni da krenu sa bacanjem kamenja i pljuvanjem od samog početka te je to kamenje i pljuvačke mogla da vrati samo borba za plejof što se sada dešava. Videćemo kako će se situacija razvijati do kraja.

Problem je u tome što nije sve počelo ove sezone. BIlo je euforije i prošle pa je sve neslavno propalo. A to je usledilo nakon što nam je prethodna euforija prekinuta koronom. Previše propasti nadomak cilja  i to nakon duuugog perioda apsolutnog posta. Dodaj tu da dobar deo gledalaca prati i fudbal, a ne treba da te podsećam koliko je tu raznih nesreća bilo kada se činilo da se sve kockice slažu. Dakle, cenim da je veliki element u kritici strah od neuspeha. Ofkors, ne valja kada sve ode u krajnost, ali delom razumem otkud ta mešavina straha, nepoverenja, opreza i čega sve ne. Ja verujem da ljudi uživaju u svemu ovom, da ne uživaju ne bi ni bilo takvog loženja. Čak mi se i sviđa što uglavnom nema prevelike euforije, bez obzira na veliku šansu za plej-of i veliku šansu da ne budemo podređeni u duelu za ABA. Drago mi je što se sa nestrpljenjem čeka ta sledeća utakmica i što svaka deluje kao centar sveta. Do sledeće.

 

Lično, imam problem sa brutalnim uplitanjem esenesa i verovatno sam zbog toga nadrkaniji i kritičniji prema svemu, iako sam prihvatio tim onog trenutka kada sam prepoznao emociju i želju kod njih, a ne samo brojanje statistike i novca na računu. Od kako se pojavio smisao u igri, požrtvovanje i izgaranje to je Partizan koji mogu da nazovem svojim i da prećutim neke stvari.

9 hours ago, pendulum said:

Ovaj nivo loženja kod Grobara će teško biti ponovljen. Mi imamo rasprodatu Arenu na sve 4 utakmice do kraja. Prosek gledalaca u EL iznad 17.000, u ABA će ići iznad 7.000. To su impresivne brojke, čak i za fudbal (ne računajući Nemce, Engleze i Špance). Najgore posete su Efes i Valensija, posle one krize rezultata, gde je bilo oko 14.000 ljudi. Virtus oko 15k, Žalgiris i Armani oko 16k, sve ostalo >17k.

Kao što i sam primećuješ, loženje se poklopilo sa pobedama. To ide jedno s drugim, ali ne na onaj površan način iz Jokarine izjave nego ljudi vole da vide da im je stalo (igračima), da se takmiče za nešto i da su konkurentni. Da se ložimo samo na pobede onda bismo sad blazirano vrteli glavom na to što smo tek malo iznad osmog mesta. Ej, osmog! Tako je bilo i u Duletovo vreme - mnogo je bilo dobrih i borbenih utakmica i atmosfera, ali tek kad je tim postao iole konkurentan usledila su nezaboravna loženja. Dakle, ne pobeda kao pobeda, nego da vidiš tim koji nešto hoće da uradi, da dostigne neke visine, da dostigne limite koje nije ni znao da ima. Pa šta bude neka bude, ne pitamo se za sve, ali da damo naše sve.

 

9 hours ago, pendulum said:

BTW na poslednjih 6 gostovanja 5 pobeda. Ukupno 7 pobeda na gostovanjima ove sezone na 9 utakmica van Srbije, od ukupno odigranih 29 kola. Po tom parametru samo su Oli (10), Real (9) i Barsa (8) ispred nas. Mi delimo 4. mesto sa Monakom i Fenerom (koji imaju dve manje odigrane u gostima). Za tim za koji se pričalo da ne može nikoga da pobedi van BG-a prilično impresivan podatak.

Ključ je u boldu - mnogo toga se poslednjih par meseci promenilo u odnosu na početak sezone i onu prošlu, bukvalno do pozitivne neprepoznatljivosti. To su svi shvatili i podržali.

 

9 hours ago, pendulum said:

sa problematičnim navijačima i sl.

Otkud ti ovo? Pa stalno su naše utakmice bile hit u prošlosti, ćak i kad su se dešavali neki incidenti.

9 hours ago, pendulum said:

U petak Olimpijakos. Klub sa najkonstantnijom formom.

Nije im običan dan u kancu, to sam siguran. Znaju gde i kod koga dolaze.

 

8 hours ago, uini said:

drugi trofej je plasman u euroleague u odnosu na zvezdu.

Ima onih koji tako misle, ne poričem. Ima ih dosta. Međutim, ne verujem da su većina a i kod onih koji jednim delom tako misle ne verujem da im je osnovno merilo za ''trofej'' poređenje sa Zvezdom na tabeli. Snivamo mi i neke snove u kojima nema vas.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Nije direktno vezano za KKP ali mislim da će se mnogi pronaći u trenutnom vremenu i situaciji.

 

Bez-naslova.jpg

 

Lepo rečeno. Zato u psihologiji postoji i posebna vežba, kada neko ima napad anksioznosti i ređa najkatastrofičnije i fatalističke scenarije, terapeut će ga pitati: ok, a šta je zapravo najgore što može da se desi? I onda shvatiš da ništa što zamisliš nije toliko strašno i fatalno.

 

Ovaj tvoj signature me podstakao da skoknem na vašu prošlogodišnju temu i sad vidim da se pisalo kako je Trinkijeri bolji trener od Željka. I to za klasu. Ja imam (trenerski) crush na Trinkija, ali... Damn. 

Link to comment
Share on other sites

Na tu temu, pre nekog vremena sam čitao članak o pokeru u kome je akcenat upravo bio na tome da se donose dobre, pametne odluke. To povremeno neće donositi rezultat zbog ostalih faktora koji utiču na isti ali će na duži rok imati pozitivan efekat. Ista logika kao ovo iznad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

1. Vezenkov

2. Mike James

3. Kevin Punter

4. Dzanan Musa

5. Wade Baldwin

 

Quote

Kevin Punter’s performance alone in Partizan’s road victory over desperate-to-win Anadolu Efes could’ve been enough for him to retain his spot on this list. He scored 17 of his team-high 19 points over the last 13:32 of the game and erupted in a fiery crescendo in the fourth quarter with 11 points over 3 minutes to secure the dub against the back-to-back reigning champions.

Partizan is getting closer and closer to locking up a spot in the playoffs after this result with Punter as the go-to guy on offense. Since the previous edition of the MVP Ladder, and his first entry into the top 5, he averaged 18.5 points in a 4-2 run for Partizan with an even increasing reliability of a near-ridiculous 72.3% True Shooting. Reminder: This is the number of a guard who makes it rain regardless of the opponents’ pressure, from all corners, and with jumpers and drives that can dismantle any defense.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...