Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ali nisu kompletni, Shields nije igrao, Pangos povređen i opet su dobili (Fener je odigrao apsolutno ispod svakog nivoa).

 

Ali like I give a fuck, mi dobijemo šta treba da dobijemo i rešeno je sve

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2023 at 5:46 PM, Cooper said:

Koliko vas bi prihvatilo skor 16:13 na početku sezone pred ovaj završni niz?

 

Ne znam za skor 16:13, ali je jasno da su price o "timu koji je za nekih 11-12 pobeda" u trenutku kad je KKP imao 4-9 promasena prica.

 

Evo, da uzmemo tih 9 poraza - 3 poraza na tri najteza gostovanja u EL, od ostalih 6, pet su bili porazi na jednu loptu (Armani sa onom sjajnom serijom od 18:2, pa Asvel, pa Baskonia i onakva trojka i promaseno bacanje, pa Crvena zvezda i onakva trojka u poslednjoj sekundi, pa Valencia i onakav poraz). Od tada 16 kola, 12 pobeda i samo 4 poraza. Jednostavno, ne vidim nekakvu razliku u kvalitetu izmedju vecine EL ekipa (osim Efesa, Reala, Barce i Armanija) i ovakvog KKP. Recimo, ni Monaco ni Maccabi nemaju vise od 10-11 igraca koji mogu da odgovore EL izazovima, sa tim sto je Maccabi u hendikepu jer igraju bez prvog centra.

 

Ovo sam pisao i na temi KKCZ - ne mozes da u EL imas skor za prvo mesto u jednoj trecini sezone i da pricas kako se ocekivao ucinak Bayerna ili (u najbolju ruku) Virtusa. Ne mozes da na skoro svakom mecu budes konkurentan i da i dalje budes autsajder u trci za TOP8. Opet, slicno vazi i za KKCZ - ako se pogleda na kojim mecevima je taj tim izgubio sanse za plasman u PO, to su bili mecevi protiv Albe, Bayerna i Panathinaikosa u kojima nije kvalitet presudio nego to sto je tim bio na nekih 40-50% svog realnog kvaliteta. A inace, da je taj tim bio na okupu od pocetka sezone - lagano u TOP8 i borba za F4.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, goldberg said:

 

Ne znam za skor 16:13, ali je jasno da su price o "timu koji je za nekih 11-12 pobeda" u trenutku kad je KKP imao 4-9 promasena prica.

 

Evo, da uzmemo tih 9 poraza - 3 poraza na tri najteza gostovanja u EL, od ostalih 6, pet su bili porazi na jednu loptu (Armani sa onom sjajnom serijom od 18:2, pa Asvel, pa Baskonia i onakva trojka i promaseno bacanje, pa Crvena zvezda i onakva trojka u poslednjoj sekundi, pa Valencia i onakav poraz). Od tada 16 kola, 12 pobeda i samo 4 poraza. Jednostavno, ne vidim nekakvu razliku u kvalitetu izmedju vecine EL ekipa (osim Efesa, Reala, Barce i Armanija) i ovakvog KKP. Recimo, ni Monaco ni Maccabi nemaju vise od 10-11 igraca koji mogu da odgovore EL izazovima, sa tim sto je Maccabi u hendikepu jer igraju bez prvog centra.

 

Ovo sam pisao i na temi KKCZ - ne mozes da u EL imas skor za prvo mesto u jednoj trecini sezone i da pricas kako se ocekivao ucinak Bayerna ili (u najbolju ruku) Virtusa. Ne mozes da na skoro svakom mecu budes konkurentan i da i dalje budes autsajder u trci za TOP8. Opet, slicno vazi i za KKCZ - ako se pogleda na kojim mecevima je taj tim izgubio sanse za plasman u PO, to su bili mecevi protiv Albe, Bayerna i Panathinaikosa u kojima nije kvalitet presudio nego to sto je tim bio na nekih 40-50% svog realnog kvaliteta. A inace, da je taj tim bio na okupu od pocetka sezone - lagano u TOP8 i borba za F4.

 

 

Lagano i Armani F4 pre sezone...

Jel realno da je i PAO rasprodat vec

Edited by Bole Tyson
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Ne znam za skor 16:13, ali je jasno da su price o "timu koji je za nekih 11-12 pobeda" u trenutku kad je KKP imao 4-9 promasena prica.

 

Iako je Cooper rekao na pocetku sezone, a ne nakon dva i po meseca, na tih 4:9 vrlo nije vladao optimizam da ce se stici do nekog 50/50 skora. Mnogi ljudi su kritikovali trogodisnji projekat, izlapelog Zeljka, promasenu koncepciju... lako je iz ove perspektive tvrditi da smo imali teskih gostovanja, dosta ispustenih pobeda, u sportu uopste ne znaci da ako gubis neizvesne tekme eventually ces se podici & okrenuti - naprotiv, to urade samo ekipe koje bas zapnu, imaju kvalitet i karakter. Te nezvesne tekme nisu bile samo manjak srece ili koncentracije, dosta je skripalo prvih par meseci na vise frontova. 

Sto se tice pocetka sezone, kladze su nas stavljale od 8. do 14. mesta u nekim momentima, zavisilo je od rostera drugih ekipa i trenutka kada se projektuje. Nesto slicno se dogadjalo i na ovom forumu, neki su tvrdili da ovaj tim moze da se pegla za TOP8, dobar deo je prizeljkivao neki dobar effort i da se napadne TOP8 koliko moze... u svakom slucaju, bas si promasio sa ovim upisom. Mislim da cak ni tvoj stav o realnom TOP8 kvalitetu obe ekipe nije bio bas takav kako si ga nastimao prethodnih meseci, kada su obe ekipe iz Beograda u nekim momentima pokazale visok potencijal.

 

Uostalom, ne znam sta pre-season projekcije uopste znace u ovom trenutku. Niko nije video Zalgiris, Baskoniju i Valensiju u bas ozbiljnoj TOP8 prici, kao ni Armani u ovako velikom kanalu do pre 5/6 kola. Efes je lagano bio 1. na svim power rankings i projekcijama i pored svoje tendencije da olako uzima regular season. Partizan je na Eurohoops-ovom power rankingsu pred sam start sezone bio na 12. mestu. Ono sto je Cooper pitao, a sto je nama kao simpatizerima i navijacima najbitnije, jeste kako smo se osecali na samom pocetku sezone i cemu smo se nadali. Ja sam iskreno prizeljkivao sto duzu borbu za TOP8, sta god to znacilo nakon 34. kola. Neko je imao veca ocekivanja, neka manja, ali realno, ova sezona Partizana je iznad neke zamisljene medijane ocekivanja.

Edited by kendrick
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mrzi me sad da tražim, ali ja sam, na početku sezone, i to na 0:4 čini mi se, upisao da očekujem 3 pobede na gostovanjima i 13 kod kuće, i skor 16:18 što bi bilo dovoljno za 10-14 mesto. 

 

Jasno je da sam gostovanja promašio, i to debelo, ali ako je moja matematika tačna, čini mi se da još ima šansi da pogodim uspeh na domaćem terenu...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam o čemu pišete, kad smo svi vjerovali u ovaj tim. I na početku kad stvari nisu išle najbolje svi su bili ubjedjeni da će ekipa rasti i svi su vjerovali u Zeljka. Najbolje se to može vidjeti na primjerima Lesora i Exuma, nešto kasnije i Nanule, sporadično Madara.

😋

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja prvi nisam verovao u nekom trenutku i nemam nikakav problem da to priznam.

 

Nije problem loše otvaranje sezone, problem je tanka igra koja je trajala od početka prošle godine, do januara ove. To je suviše dug period da bi se opisao samo kao loš momentum. 

 

Takođe kritike na račun igrača. Mi i dalje imamo solidan broj igrača koji igraju jako tanko, ali je to zamaskirano timskim uspesima i ceđenjem ovih koji igraju dobro.

A malo reći da nisam ljubitelj situacija u kojima neki igrač veže 5-6 loših partija, a onda jednu solidnu, pa bude "ej, gde ste pljuvači".

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Jos uvek nismo uradili nista

#dobrojeznati

Ja bih rekao da jesmo. Hit smo u Evropi, dobro igramo, pobeđujemo, puna arena, dobra atmosfera.. jednom rečju, uživamo u sezoni u potpunosti. U ovom trenutku, šta više jedan navijač Partizana može da poželi?

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pričam za dosadašnji deo sezone, u kojem smo stvarno mogli da uživamo. Bilo je svega, i trenutno smo na happy endu.

 

E sad, šta će biti na dalje, i šta treba da se desi da bi na kraju mogli da budemo na happy endu, to je druga priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to super, puna Arena, navijači po Italiji prave atmosferu kao da ste kod kuće, Mr Grey ovaj, Glickman prati vaše utakmice, ja sam aktivna na ovoj temi... Ali tim je pravljen za rezultate. Ako izostane osvajanje ABA i(li) Top 8 EL, to zaista neće biti dobro. Jeste da je za stvaranje tima potrebno i vreme, no neki KPIs moraju da postoje. 

Link to comment
Share on other sites

Ne zeleci da baksuziram, a i uzimajuci u obzir da sam vam do sada samo u jednom slucaju doneo losu srecu, mislim da vi imate bas ogromne sanse u ovom momentu da igrate plej of, i to cak ne toliko usled vasih pobeda, vec ne vidim ko bi vas u trenutnoj formi i sa skorom na tabeli mogao prestici. Prate vas Efes od kog imate dve pobede vise i bolji medjusobni, Zalgiris koji je realno slabiji tim i mislim da nema snagu da udje u plejof i Valencia koja je takodje mediocre tim. Safe to say, jedna pobeda jos i tamo ste.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Ne zeleci da baksuziram, a i uzimajuci u obzir da sam vam do sada samo u jednom slucaju doneo losu srecu, mislim da vi imate bas ogromne sanse u ovom momentu da igrate plej of, i to cak ne toliko usled vasih pobeda, vec ne vidim ko bi vas u trenutnoj formi i sa skorom na tabeli mogao prestici. Prate vas Efes od kog imate dve pobede vise i bolji medjusobni, Zalgiris koji je realno slabiji tim i mislim da nema snagu da udje u plejof i Valencia koja je takodje mediocre tim. Safe to say, jedna pobeda jos i tamo ste.

 

A taman smo te lepo ugostili, kafa, rakija, ratluk, miraz ako ozenis najstariju kcerku... cemu ovo sada, moj Teri?

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

A taman smo te lepo ugostili, kafa, rakija, ratluk, miraz ako ozenis najstariju kcerku... cemu ovo sada, moj Teri?

 

Gostoprimstvo je veoma cenjeno. Ovo je i bio vrlo optimistican upis, mislim da ste se vec prakticno plasirali u plej of. Ko da vas izbaci? Zalgiris, Valensija ili Efes koji fakticki ima 3 pobede manje od vas 5 kola pre kraja. Bas tesko. Da uzmemo jos i cinjenicu da je taj isti Efes skolovan prvo od nas pa od vas, ne vidim kako sad mogu da vaskrsnu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Jos uvek nismo uradili nista

#dobrojeznati

 

10 minutes ago, DameTime said:

Ma sve je to super, puna Arena, navijači po Italiji prave atmosferu kao da ste kod kuće, Mr Grey ovaj, Glickman prati vaše utakmice, ja sam aktivna na ovoj temi... Ali tim je pravljen za rezultate. Ako izostane osvajanje ABA i(li) Top 8 EL, to zaista neće biti dobro. Jeste da je za stvaranje tima potrebno i vreme, no neki KPIs moraju da postoje. 

 

Nismo još ništa uradili u pogledu trofeja. Tačno. Ali vraćamo se na onu Jokićevu, već izlizanu, izjavu koju bih opet primenio. Tamo od onog prvog Efesa ja uživam u našoj košarci (sa par izuzetaka), uživam u punoj Areni, uživam u nekim potezima igrača i taj osećaj niko ne može da mi oduzme i izbriše, makar na kraju ništa ne osvojili. Toliko je sažeto pozitivnih senzacija u kratkom periodu, da ne može da se uporedi ni sa jednom starijom sezonom gde si morao po više meseci da iščekuješ neku vrhunsku utakmicu i potencijalno veliki skalp. Ovaj nivo loženja kod Grobara će teško biti ponovljen. Mi imamo rasprodatu Arenu na sve 4 utakmice do kraja. Prosek gledalaca u EL iznad 17.000, u ABA će ići iznad 7.000. To su impresivne brojke, čak i za fudbal (ne računajući Nemce, Engleze i Špance). Najgore posete su Efes i Valensija, posle one krize rezultata, gde je bilo oko 14.000 ljudi. Virtus oko 15k, Žalgiris i Armani oko 16k, sve ostalo >17k. Za ovaj poslednji niz od Zvezde pa nadalje mislim da bismo mogli i preko 35K da prodamo koliko je interesovanje. Kada spomenuh Jokićevu izjavu mislio sam na to da mnogi ne dozovljavaju sebi uopšte uživanje već se odmah nakon pobede  piše nešto tipa "sledeća je najvažnija" i sl. Imam osećaj da bi gomila ljudi pristala odmah na TOP8 i trofej u ABA da im neko ponudi, a da recimo ne mogu da odgledaju nijednu utakmicu do kraja sezone, ali u čemu je onda poenta? Samo se baca fokus na taj kraj sezone i krajnji cilj bez uživanja u putu do istog.

Da se razumemo, za mene sezona neće biti uspešna ukoliko se ne osvoji ABA trofej, ali hajde da o tome pričamo kad se sve završi i analiziramo kad dođe vreme. Hajde da ne oduzimamo ljudima pravo da se raduju i uživaju u ovome što gledaju. Ne mora samo neka negativa, sumnjičavost i čekanje kraja sezone da bi se konačno promenio stav o Željku i ovom timu koji mnogi imaju poslednjih godinu dana i više - rekao bih i s pravom, da mnogi nisu otišli u neku krajnost pa smo viđali i gluposti kako Željko čašćava prisustvom, došao da se opija i juri klinke i sl. Pisao sam ranije da ovaj tim ima mnogo tešku polaznu tačku jer nije full underdog već verovatno najskuplji tim u istoriji KKP, plus medijski pritisak, plus gomila stranaca, plus Željko, plus uloga vlasti u celoj priči...ljudi su bili spremni da krenu sa bacanjem kamenja i pljuvanjem od samog početka te je to kamenje i pljuvačke mogla da vrati samo borba za plejof što se sada dešava. Videćemo kako će se situacija razvijati do kraja.

 

Meni Željko sad baš uliva samopouzdanje. Znate onaj iracionalni osećaj kad gledaš KKP - KKCZ ili KKP u Areni protiv neke EL aždaje pa kao tripuješ u glavi da je tvoj tim predodređen da pobedi, da ako mnogo veruješ da će to i da se ostvari, da neka karma deluje, viša sila i sl. a u stvari su to sve gluposti i odlučuju detalji na terenu. E pa sad konačno možda taj osećaj ima donekle osnova jer je tu Željko. On je taj "cheat code" za druge ekipe i trenere. On je razlog zašto možemo da sanjamo ove godine da možemo i u EL do samog kraja. Ako se nekako dovučemo do plejofa, a imamo dobre šanse, verujem da će Željku to biti ozbiljna poslastica i da će spremiti seriju do poslednjeg detalja.

 

Ono što možemo zasigurno da kažemo je da nas je Željko vratio potpunu na mapu evropske elitne košarke. Mi smo uvek bili doživljavani kao neki relikt prošlosti, kao neki veliki klub koji se nikad neće ponovo izdići, sa problematičnim navijačima i sl. Ova sezona je bukvalno preokrenula sve u korist Partizana. Pune hale, odličan tim, neverovatne pobede, atraktivni potezi, utakmice bez incidenata ili sa minornim brojem nekih ubacivanja predmeta...masa koja prati klub i na gostovanjima a nema veze sa organizovanim grupama navijača...prosto Evroligi i klubovima koji su vlasnici iste je jasno da im treba ovakav klub za dalju popularizaciju takmičenja i najveći udeo u tome ima Željko Obradović.

BTW na poslednjih 6 gostovanja 5 pobeda. Ukupno 7 pobeda na gostovanjima ove sezone na 9 utakmica van Srbije, od ukupno odigranih 29 kola. Po tom parametru samo su Oli (10), Real (9) i Barsa (8) ispred nas. Mi delimo 4. mesto sa Monakom i Fenerom (koji imaju dve manje odigrane u gostima). Za tim za koji se pričalo da ne može nikoga da pobedi van BG-a prilično impresivan podatak. Radi poređenja (pošto je to ovde omiljeni sport) KKCZ u celoj istoriji igranja EL u novom formatu je imala najviše pobeda u gostima u onoj sezoni kad su završili 9. i to 6 (šest) na 30 odigranih utakmica. Ove imaju 5. U svim ostalim sezonama nikad nisu imali više od 4. Ne bih da ulazim sad u neku patkometriju, budžete, Ruse i sl. ali je zanimljiv podatak i nadam se da će se prestati više sa tim glupostima.

U petak Olimpijakos. Klub sa najkonstantnijom formom. Klub koji nam je dužan s početka sezone zbog onog demoliranja našeg kljakavog tima u tom trenutku. It's payback time! I njima i Realu i Barsu. Osećam baš neku dobru energiju i očekujem pobedu u petak, iako će biti vraški teško slomiti tako jakog protivnika. Zasad su nas jedino Valensija i Armani ispratili sa 2:0. Sa ostalima 1:1 ili 2:0. Neka Valensija i Armani ostanu jedini u toj grupi.

  • Like 21
  • Love 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pendulum said:

 

 

Nismo još ništa uradili u pogledu trofeja. Tačno. Ali vraćamo se na onu Jokićevu, već izlizanu, izjavu koju bih opet primenio. Tamo od onog prvog Efesa ja uživam u našoj košarci (sa par izuzetaka), uživam u punoj Areni, uživam u nekim potezima igrača i taj osećaj niko ne može da mi oduzme i izbriše, makar na kraju ništa ne osvojili. Toliko je sažeto pozitivnih senzacija u kratkom periodu, da ne može da se uporedi ni sa jednom starijom sezonom gde si morao po više meseci da iščekuješ neku vrhunsku utakmicu i potencijalno veliki skalp. Ovaj nivo loženja kod Grobara će teško biti ponovljen. Mi imamo rasprodatu Arenu na sve 4 utakmice do kraja. Prosek gledalaca u EL iznad 17.000, u ABA će ići iznad 7.000. To su impresivne brojke, čak i za fudbal (ne računajući Nemce, Engleze i Špance). Najgore posete su Efes i Valensija, posle one krize rezultata, gde je bilo oko 14.000 ljudi. Virtus oko 15k, Žalgiris i Armani oko 16k, sve ostalo >17k. Za ovaj poslednji niz od Zvezde pa nadalje mislim da bismo mogli i preko 35K da prodamo koliko je interesovanje. Kada spomenuh Jokićevu izjavu mislio sam na to da mnogi ne dozovljavaju sebi uopšte uživanje već se odmah nakon pobede  piše nešto tipa "sledeća je najvažnija" i sl. Imam osećaj da bi gomila ljudi pristala odmah na TOP8 i trofej u ABA da im neko ponudi, a da recimo ne mogu da odgledaju nijednu utakmicu do kraja sezone, ali u čemu je onda poenta? Samo se baca fokus na taj kraj sezone i krajnji cilj bez uživanja u putu do istog.

Da se razumemo, za mene sezona neće biti uspešna ukoliko se ne osvoji ABA trofej, ali hajde da o tome pričamo kad se sve završi i analiziramo kad dođe vreme. Hajde da ne oduzimamo ljudima pravo da se raduju i uživaju u ovome što gledaju. Ne mora samo neka negativa, sumnjičavost i čekanje kraja sezone da bi se konačno promenio stav o Željku i ovom timu koji mnogi imaju poslednjih godinu dana i više - rekao bih i s pravom, da mnogi nisu otišli u neku krajnost pa smo viđali i gluposti kako Željko čašćava prisustvom, došao da se opija i juri klinke i sl. Pisao sam ranije da ovaj tim ima mnogo tešku polaznu tačku jer nije full underdog već verovatno najskuplji tim u istoriji KKP, plus medijski pritisak, plus gomila stranaca, plus Željko, plus uloga vlasti u celoj priči...ljudi su bili spremni da krenu sa bacanjem kamenja i pljuvanjem od samog početka te je to kamenje i pljuvačke mogla da vrati samo borba za plejof što se sada dešava. Videćemo kako će se situacija razvijati do kraja.

 

Meni Željko sad baš uliva samopouzdanje. Znate onaj iracionalni osećaj kad gledaš KKP - KKCZ ili KKP u Areni protiv neke EL aždaje pa kao tripuješ u glavi da je tvoj tim predodređen da pobedi, da ako mnogo veruješ da će to i da se ostvari, da neka karma deluje, viša sila i sl. a u stvari su to sve gluposti i odlučuju detalji na terenu. E pa sad konačno možda taj osećaj ima donekle osnova jer je tu Željko. On je taj "cheat code" za druge ekipe i trenere. On je razlog zašto možemo da sanjamo ove godine da možemo i u EL do samog kraja. Ako se nekako dovučemo do plejofa, a imamo dobre šanse, verujem da će Željku to biti ozbiljna poslastica i da će spremiti seriju do poslednjeg detalja.

 

Ono što možemo zasigurno da kažemo je da nas je Željko vratio potpunu na mapu evropske elitne košarke. Mi smo uvek bili doživljavani kao neki relikt prošlosti, kao neki veliki klub koji se nikad neće ponovo izdići, sa problematičnim navijačima i sl. Ova sezona je bukvalno preokrenula sve u korist Partizana. Pune hale, odličan tim, neverovatne pobede, atraktivni potezi, utakmice bez incidenata ili sa minornim brojem nekih ubacivanja predmeta...masa koja prati klub i na gostovanjima a nema veze sa organizovanim grupama navijača...prosto Evroligi i klubovima koji su vlasnici iste je jasno da im treba ovakav klub za dalju popularizaciju takmičenja i najveći udeo u tome ima Željko Obradović.

BTW na poslednjih 6 gostovanja 5 pobeda. Ukupno 7 pobeda na gostovanjima ove sezone na 9 utakmica van Srbije, od ukupno odigranih 29 kola. Po tom parametru samo su Oli (10), Real (9) i Barsa (8) ispred nas. Mi delimo 4. mesto sa Monakom i Fenerom (koji imaju dve manje odigrane u gostima). Za tim za koji se pričalo da ne može nikoga da pobedi van BG-a prilično impresivan podatak. Radi poređenja (pošto je to ovde omiljeni sport) KKCZ u celoj istoriji igranja EL u novom formatu je imala najviše pobeda u gostima u onoj sezoni kad su završili 9. i to 6 (šest) na 30 odigranih utakmica. Ove imaju 5. U svim ostalim sezonama nikad nisu imali više od 4. Ne bih da ulazim sad u neku patkometriju, budžete, Ruse i sl. ali je zanimljiv podatak i nadam se da će se prestati više sa tim glupostima.

U petak Olimpijakos. Klub sa najkonstantnijom formom. Klub koji nam je dužan s početka sezone zbog onog demoliranja našeg kljakavog tima u tom trenutku. It's payback time! I njima i Realu i Barsu. Osećam baš neku dobru energiju i očekujem pobedu u petak, iako će biti vraški teško slomiti tako jakog protivnika. Zasad su nas jedino Valensija i Armani ispratili sa 2:0. Sa ostalima 1:1 ili 2:0. Neka Valensija i Armani ostanu jedini u toj grupi.

 

U načelu je tačno i sve ovo što si ti napisao. Jedino sa čim se ne slažem je Jokićeva izjava, već sam više puta (doduše na drugim temama), pisala kako je smatram utočištem za timove i individue bez rezultata. Odnosno da se ona previše često i u pogrešne svrhe upotrebljava.

 

Isto tako, sa moje strane Željko zaslužuje sve pohvale za tim koji je selektovao i za to kako on trenutno izgleda. U početku nije delovalo, ali realno je većina njegovih timova bila takva i bilo je potrebno vreme da se vide rezultati. Ne znam za Francisa (ne čitam mu misli), ja sam samo htela da se nadovežem na to da treba malo usporiti sa euforijom jer (opipljivi) rezultati još uvek nisu tu. Mislim na trofej, neko impresivno finale, F4, neam pojma. U smislu prikočiti sad sa tom euforijom da ne bi posle bilo jačeg kritikovanja nego što treba. Razumem da je teško, jer svi već pomenuti faktori: povratak Žoca, pune hale, povratak na košarkašku mapu Evrope itd. Mislim jebote, ja sam uzbuđena što je Željko ponovo trener neke naše ekipe i iz fazona sam aj da idete na F4 čisto da vidim kako bi spremio ovu ekipu za bitku na jednu utakmicu, a nemam veze s PAR. 

 

Prosto ne mislim da treba izvlačiti Jokinu izjavu sad ako neko od navijača podseća da ništa još uvek nije gotovo, da se nije došlo do krajnjeg cilja. Ja verujem da i Želimir deli to mišljenje. Treba na to gledati i sa praktične strane (što je kapiram za mene dosta jednostavnije) - u ovaj tim je uložen ozbiljan kapital (da ne ulazimo koliki, ali složićemo se za ovo podneblje ozbiljan). Taj tim onda mora da ima neke KPIs koje treba da ispuni, a za to nije dovoljno da su pune hale, da se svi lože na atmosferu i sl. Mislim nažalost nije. Evo na životnom primeru, moj poslodavac u mene ulaže neki novac - platu, edukacije, putovanja - i očekuje da ja na poslu ispunim neke KPIs. Ako ih ne ispunjavam pitanje je da li sam ja dobra (pametna) investicija. Da li sam ja srećna i zadovoljna na svom poslu? To je pitanje za mene lično i naravno da mi je bitno (msm povezano je i sa produktivnošću ali hajde da ne komplikujemo) ali sa strane ulaganja i KPIeva realno nije presudna stvar.

Link to comment
Share on other sites

Necu reci da se ne slazem i da nije Zelimir u centru price, medjutim... Hajde da budemo toliko posteni i konstatujemo da je prvo neko sa nekim negde seo, rekao odvrnuce se slavina, dao 'garancije' i stisnuo taster. Da toga nije bilo ne bi bio vidjen ni Zeljkov veliki povratak niti bismo ikada pricali o renesansi. Kao da ljudi nisu do kraja svesni razmera 'ulaganja' u KKP ove 2 sezone. U tom smislu su i pritisak i breme ocekivanja sasvim logicni, jer nije dosao da glumi alhemicara vec je dobio uglavnom vrhunsku gradju da napravi sampionsku leguru.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ali i ta vrhunska građa (za koju se ipak ne bih slozio da je većinska, od 12 igraca - za 5 mozemo reci da jesu, plus elevatovani Lesor, ostatak tima mozda talentovan ali izuzetno tanak) je opet tek negde 9. ili 10. po snazi u EL.

 

Moze se reci da bi neulazak u plejof SADA bio relativni neuspeh, nakon poslednja 2 meseca nasih dobrih igara... ali najvise zato jer se 2 izrazita favorita za fajnal four samoubijaju cele ove sezone, uz obilatu pomoc povreda.

 

Sve u svemu, Zeljko i igraci trebaju izbeci euforiju, za nas je svejedno. Ja sam srecan zbog pozicije u kojoj je tim trenutno, ali mislim da su nam sanse za prolaz i dalje 50-50 i to u najboljem scenariju.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Istina je da postoji određena margina u kojoj možeš premašiti objektivna očekivanja.

 

Partizan je bio procenjen čini mi se na deveto ili deseto mesto. Zvezda na četrnaesto.

 

Tako da su sve šanse da ćete ipak postići uspeh, a da smo mi postigli očekivano.

 

Veliki novac nije garancija rezultata ali da bi bio favorit za F8 treba ti bruto budžet od oko 15 miliona.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zbog čega se navodi projekcija nekog sajta koji vode 3 klinca kao okvir zacrtanih ciljeva.

To što su na basketnews mislili u septembru nema nikakve veze sa rezultatima ekipa i ostavrenim ciljevima.

A mnoge ekipe su dodale 1, 2 ili čak 3 igrača u toku sezone.

Postoje ciljevi koji su zacrtani u klubu, kod trenera i igrača i svakog navijača posebno.

Razumem i jedne i druge i pedesete, lepota je oku posmatrača.

A posmatrača je puna hala.

Vidim da se karta na crnom tržištu kreće i po 5 puta većoj ceni.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Možemo da pričamo šta nam je volja, ali sezona bez barem jednog trofeja sa našim trenutnim rosterom je neuspeh, kako za mene, tako i za ubedljivu većinu navijača KKP.

 

Nismo doveli Željka da bi poprimili Atletiko Madrid mentalitet, nadam se da to neće biti slučaj.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...