Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

14 hours ago, Barkley#34 said:

Ima toga, delom zato što glad za trofejima dugo traje, delom zato što se radi o nadgornjavanju sa komšijama, što je nekom iznad svega, a delom i zato što su ljudi željni da se lepe priče lepo i završe. 

 

Razumem sve, ali valjda sam ja s godinama dostigao taj stadijum da mi stvarno ne predstavlja sve na svetu to da li ćemo osvojiti trofej na kraju. Jeste super da se time zaokruži jedna lepa priča ali (meni lično) neće biti smak sveta i ako se ne desi. Svakako će biti rezultatski neuspeh ali ljudi zaboravljaju da preko puta sebe imamo isto tako najskuplju verziju komšija u istoriji sa dobrim trenerom. Ekipu koja jeste u krizi, ali je dobijala i Makabi i Oli i nas u gostima...znači nije ništa čudno da igramo opet 5 utakmica i da jedna, dve lopte odluče, pa gde pretegne. Teško da ćemo imati walk in a park kakav god rezultat pre toga napravili u EL i u kakvoj god formi bili i mi i oni. Svojevremeno smo '98, u sezoni kada smo išli na F4, izgubili od FMP-a u polufnalu lige, a sad imamo mnogo jačeg protivnika nego tada.

 

15 hours ago, Barkley#34 said:

Problem je u tome što nije sve počelo ove sezone. BIlo je euforije i prošle pa je sve neslavno propalo. A to je usledilo nakon što nam je prethodna euforija prekinuta koronom. Previše propasti nadomak cilja  i to nakon duuugog perioda apsolutnog posta. Dodaj tu da dobar deo gledalaca prati i fudbal, a ne treba da te podsećam koliko je tu raznih nesreća bilo kada se činilo da se sve kockice slažu. Dakle, cenim da je veliki element u kritici strah od neuspeha. Ofkors, ne valja kada sve ode u krajnost, ali delom razumem otkud ta mešavina straha, nepoverenja, opreza i čega sve ne. Ja verujem da ljudi uživaju u svemu ovom, da ne uživaju ne bi ni bilo takvog loženja. Čak mi se i sviđa što uglavnom nema prevelike euforije, bez obzira na veliku šansu za plej-of i veliku šansu da ne budemo podređeni u duelu za ABA. Drago mi je što se sa nestrpljenjem čeka ta sledeća utakmica i što svaka deluje kao centar sveta. Do sledeće.

 

Lično, imam problem sa brutalnim uplitanjem esenesa i verovatno sam zbog toga nadrkaniji i kritičniji prema svemu, iako sam prihvatio tim onog trenutka kada sam prepoznao emociju i želju kod njih, a ne samo brojanje statistike i novca na računu. Od kako se pojavio smisao u igri, požrtvovanje i izgaranje to je Partizan koji mogu da nazovem svojim i da prećutim neke stvari.

 

b1, b2: Razumem ali opet se vraćam na prethodni odgovor. Ljudi su s pravom očekivali nešto više ali čini mi se da je dobar deo zbog tih nagomilanih frustracija otišao u drugu krajnost i pridružio se pljuvanju Željka umesto da pokaže određenu dozu strpljenja za izgradnju tima i sistema odbrane i napada. Verujem da je i Željko želeo da odmah uzme sve ali jednostavno nismo bili zreli, nije to bila naša sezona i to je to. Da ne spominjem da nisu svi igrači bili njegov prvi izbor i da verovatno nije mogao da implementira sve što je želeo za tako kratak rok, a želeo je mnogo. I opet ponavljam, preko puta si imao odličan tim sa odličnim trenerom koji je imao priliku da sa većinom tih igrača igra godinama EL i usadi im u glavu neke svoje ideje tako da se kretnje sprovode automatski. Nije ništa neobično što nismo odmah u prvoj godini uspeli da ih skinemo iako jesmo u plejof seriji, posebno u poslednje tri utakmice, igrali našu najbolju košarku.

 

Ja sam doživeo celu onu Duletovu epohu uživo kao vlasnik sezonske svih tih godina i mislim da su se navijači KKP-a iz tog perioda prilično razmazili. Dobar deo njih koji je stasavao u tom periodu je bio naviknut da mi osvajamo sve titule i da se to podrazumeva. Da podsetim da je to počelo od 2001/2002 kad je prekinuta ona dominacija Budućnosti i trajalo do 2013/2014 kad je osvojena poslednja domaća titula. Od tada samo tri kupa su još došla. I možda nije loše što eto skoro 9 godina nismo imali niejdan ozbiljan trofej jer su se malo i naši navijači "očeličili" u tom pogledu.

 

b3: To je sve o čemu pričam. Uživanje u svakoj pobedi i svakom dobrom potezu. Iščekivanje svake sledeće utakmice kao najbitnijeg događaja u nedelji.

b4: Mislim da smo svi imali problem sa tim ali smo pristali da ignorišemo tu činjenicu dokle god vidimo da to nešto liči na onaj naš Partizan i da neki ljudi sa kredibilitetom vode celu sportsku priču i jer jbg volimo Partizan pa ne možemo da ga isključimo iz života dok se ovo zlo ne skine.

 

15 hours ago, Barkley#34 said:

Kao što i sam primećuješ, loženje se poklopilo sa pobedama. To ide jedno s drugim, ali ne na onaj površan način iz Jokarine izjave nego ljudi vole da vide da im je stalo (igračima), da se takmiče za nešto i da su konkurentni. Da se ložimo samo na pobede onda bismo sad blazirano vrteli glavom na to što smo tek malo iznad osmog mesta. Ej, osmog! Tako je bilo i u Duletovo vreme - mnogo je bilo dobrih i borbenih utakmica i atmosfera, ali tek kad je tim postao iole konkurentan usledila su nezaboravna loženja. Dakle, ne pobeda kao pobeda, nego da vidiš tim koji nešto hoće da uradi, da dostigne neke visine, da dostigne limite koje nije ni znao da ima. Pa šta bude neka bude, ne pitamo se za sve, ali da damo naše sve.

 

Naravno ali mislim da nam ipak kao narodu malo nedostaje ta neka kultura odlaska na utakmicu nevezano za rezultate tima. Ovo da je bitno da se tim bori a rezultat kakav god da bude lepo zvuči u teoriji, ali znaš i sam da je u praksi mnogo drugačije i da ljudi odmah vezuju poraze za nedovoljnu borbu, neangažovanje, nekvalitet i sl. Jednu, dve će progutati ali ako tim krene da ti gubi u serijama odmah se osipa publika i traži se krivac. KKP je jedan od retkih sportskih kolektiva u zemlji koji je uspeo da izgradi taj neki core 3, 4 ,5.000 ljudi koji će biti tu u svim prilikama. Ostatak publike dosta zavisi od rezultata i ja bih voleo da se i to promeni. Da postoji tradicija odlaska na utakmicu makar bili poslednji u EL i da računaš da ćeš imati uvek 10.000 ljudi tu. Naravno pod uslovom da te sam klub kao sezonca tretira na pravi način, da te ne pravi budalom, da vidiš da se ozbiljno planira svaki korak u klubu, da se vodi računa o sklapanju tima i za naredne sezone i sl. (a ne kao FK).

 

15 hours ago, Barkley#34 said:

Ključ je u boldu - mnogo toga se poslednjih par meseci promenilo u odnosu na početak sezone i onu prošlu, bukvalno do pozitivne neprepoznatljivosti. To su svi shvatili i podržali.

 

Jeste, ali ovo je sad neka gornja granica mogućnosti i kao što nije bila katastrofa kad smo imali samo pobede protiv PAO-a i Fenera u prvih 10 gostovanja koje su neki proglasili za slučajnost (i kad sam pozivao na strpljenje i da će ih doći još na gostovanjima jer smo neke poput Baskonije i Asvela gubili na jednu loptu) tako i sad treba spustiti loptu i ne smatrati ovih 5:1 na gostovanjima normalnošću ispod koje ne smemo da idemo, iako jeste lep osećaj.

 

15 hours ago, Barkley#34 said:

Otkud ti ovo? Pa stalno su naše utakmice bile hit u prošlosti, ćak i kad su se dešavali neki incidenti.

 

Možda je preterivanje. Uostalom i sam sam bio deo svega toga, ali mislio sam na učestalo ubacivanje stvari na teren koje je bilo mnogo gore u to vreme. Verujem da zbog toga nismo bili baš omiljeni EL menadžmentu. Sad je to prilično kulitivisanije. AKo bi trebalo da poredim, rekao bih da je ono što nažalost i dalje viđamo danas na ABA utakmicama protiv CZ bila neka normala i za EL onomad ili bar približno tome. Još je bilo u Pioniru gde je taj pritisak mnogo izraženiji.

 

15 hours ago, Barkley#34 said:

Nije im običan dan u kancu, to sam siguran. Znaju gde i kod koga dolaze.

 

Ja očekujem baš, baš ozbiljnu borbu i tvrdu utakmicu. Razočarao bih se kad bi bilo drugačije. Mnogo bih voleo da im se revanširamo za ono u Pireju i pokažemo zube.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Dzep said:

Što se kontinuiteta donošenja dobrih odkuka, ja sam mislio da je to zdravorazumska pretpostavka i da ljudi inače tako funkcionišu... boy I was so wrong!!

 

Boy, you are soooo wrong. Čovek je duboko iracionalno biće. Od ostalih vesti, prilično kul MVP kandidati.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo za nekih šest mjeseci došli od -20 protiv Albe do +15 protiv Efesa i do tog da smo favoriti na kladionicama protiv prvoplasirane ekipe Evrolige.

Kakvo putešestvije…

Jeste li uživali grobosi?

Ja baš i nisam. Čitam juče onaj Pendulin post i jedino što mi je zaparalo oči je taj dio sa uživanjem, nebitno koliko vodimo ja sam u grču do zadnje sekunde. Paradoksalno, opušten sam jedino kad gubimo 10+ razlike.

Mene treba izučavati.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

nebitno koliko vodimo ja sam u grču do zadnje sekunde. Paradoksalno, opušten sam jedino kad gubimo 10+ razlike.

Mene treba izučavati.

 

Znaci samo da ti je mnogo stalo. Ja verujem da je odnos pendulum pov - tvoj pov oko 50-50 kada su navijaci KKP u pitanju. Ja sam vise u tvom nego njegovom taboru, iako bih silno voleo da je obrnuto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:

Mi smo za nekih šest mjeseci došli od -20 protiv Albe do +15 protiv Efesa i do tog da smo favoriti na kladionicama protiv prvoplasirane ekipe Evrolige.

Kakvo putešestvije…

Jeste li uživali grobosi?

Ja baš i nisam. Čitam juče onaj Pendulin post i jedino što mi je zaparalo oči je taj dio sa uživanjem, nebitno koliko vodimo ja sam u grču do zadnje sekunde. Paradoksalno, opušten sam jedino kad gubimo 10+ razlike.

Mene treba izučavati.

kae lik protiv Zalgirisa- sad samo da zadrzimo ovu prednost do 6 sekundi prije kraja, da se mogu malo opustiti

 

 

Sad ozbiljno, ja sam uzivao u voznji. Doduse,  finis je pred nama ne bi valjalo da nam sad pukne guma. Valjda je Zeljko sacuvao momke od ove vasarske atmosfere.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Mi smo za nekih šest mjeseci došli od -20 protiv Albe do +15 protiv Efesa i do tog da smo favoriti na kladionicama protiv prvoplasirane ekipe Evrolige.

Kakvo putešestvije…

Jeste li uživali grobosi?

Ja baš i nisam. Čitam juče onaj Pendulin post i jedino što mi je zaparalo oči je taj dio sa uživanjem, nebitno koliko vodimo ja sam u grču do zadnje sekunde. Paradoksalno, opušten sam jedino kad gubimo 10+ razlike.

Mene treba izučavati.

 

Koje uživanje kad igra Partizan 😂

Skratili su me za 20 godina života mi ni mum 😄

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...