Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

4 hours ago, realno *w said:

Takođe, mislim da smo premalo koristili Lesora u drugom poluvremenu. On može da tako jednostavno igra protiv njih, uopšte nema potrebe za traženjem ne znam kakvih mismečeva, nego klasična centarska 1 na 1 low post igra.  I uveren sam da bi i u drugom poluvremenu rešio bar 70% takvih situacija.

Često je bio upravo u mismeču, ali nisu mogli da mu dodaju, delom zato što je komšiluk to ciljano branio. Osim toga što je viši igrač sprečavao dodavanje i ostali su skupljali i pomagali čuvaru koji se trudio da sa svoje strane osujeti Lesora.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Često je bio upravo u mismeču, ali nisu mogli da mu dodaju, delom zato što je komšiluk to ciljano branio. Osim toga što je viši igrač sprečavao dodavanje i ostali su skupljali i pomagali čuvaru koji se trudio da sa svoje strane osujeti Lesora.

 

 

Na to i mislim, kada je u mismeču, cela odbrana je prilagodjena tome da prvo ne primi pas, a ako ga primi, da ga nateraju da brzo šalje loptu nazad.

Kada igra protiv direktnog čuvara, ipak ne ide ta doza pomoći.

 

Tu mi se svidelo šta radi Ledej, u par situacija. Nije izašao napolje, jer bi 4 igrača na trojci bilo previše, naročito jer bi skoro svi morali da budu na istoj polovini terena i to često tri odbrambena mogu da ispreuzimaju. Nego se on spusti ispod koša sa druge strane i njegov igrač nikako ne može da pomogne tako lako, jer ostavlja igrača na ziceru.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Panter mrsava poenterska partija od 7 poena, ali nije ni previse sutirao, divljao. Prosle sezone je to bilo negledljivo kadga nece sut ili ga brane kao sinoc. Sta vise, ne bih se ljutio da je i probao neku na silu sa kapice

 

Vise mu zameram sto nije slao pravovremene pasove kada ga dvojica isteraju skoro do pola terena.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

@Instinktne bih znao odgovor, možda realni ili neko drugi može da prokljuvi. Opet, Nedović trpa redom ekipe po EL, teško da neko nije razmišljao kako bi ga trebalo čuvati, ali se on očigledno "ne slaže".

 

Ne znam jesi li primetio, i kad napada pik u levu stranu, odradi zmijicu i završi desnim ulazom. 

Jasno da je pravi skorer, al ja bih mu nekad išao ispod bloka

 

Ps. Javite Žocu šta sam smislio 

Link to comment
Share on other sites

Ahhh

Sve ste vec rekli

Bravo za pobedu

Mislio sam da ce ljudi mnogo vise pizdeti zbog one trojke na kraju ali u sitaciji smo daj sta das kod njih u gostima, sto se kaze pobedi se u zubi ne gleda

 

Odbrana nas je drzala, sto neko rece nije ni ovo neki vrh ali u poredjenju sa onim sta smo znali da igramo tj da ne igramo znaci ovo je tonbe novobeogradski licno

Samo da nastavimo ovim uzlaznom putanjom

Teraj dalje 

Sutra tj vec danas mornar

Ako stepenista ne budu puna nista nismo uradili 

Link to comment
Share on other sites

Po sećanju, varljivom, mislim da smo mu puštali šut u Areni. 

Sad nismo jer je krenuo da pogađa trojke posle derbija.

Nedović je bek sa najboljim prvim korakom u EL a Vildoza bek u najboljoj formi u EL. Čovek pri ulazu baca floater uvek od tablu, tu vidiš koliko je kvalitetan.

Mi smo odradili ono sto je u ovom trenutku realnije, sacuvali Petruševa i ograničili im napad na Nedovića i Vildozu.

P.S. Minutaža Trifunovića na uštrb Nanelija mi je šamar zdravom razumu. I nemojte s onim, igra odbranu truć, truć…dečko je jedva ABA nivo.
Link to comment
Share on other sites

Nisam od Trife preksinoc ocekivao da donese bas svoju standardnu ABA igru iz ove sezone, ali brale, da mu se onako skrati ruka na onom sutu u 4/4... nije cak ni pitanje rezona samog suta, ako mislis biti profi basketbalija, to moras da ubodes.

 

A za Nanelija me boli dusa. Meni je on najgotivniji igrac KKP uz Lesora (malo sam subjektivan jer sam sa Nunom popricao bas lepo jednom prilikom i odusevio se koliko je down to earth i prijatan).

 

Vise od svih zelim da proradi, ali kada vise?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se što upadam sa raspravom o ovoj temi koja je već iza nas, ali nisam video ranije. Mažić je objasnio pravilo kada se pušta vreme pravilno, ali je to bukvalno ono što se i desilo. Kaže da se vreme za napad pustilo odmah dok je bilo borba za posed nakon podbacivanja, dok se na snimku jasno vidi da vreme na satu za napad iznad koša stoji na 20 sekundi sve dok Partizan ne ostvari jasan posed.
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Shikamaru said:

Kakav jebeni mega car 🖤🤍

 

 

Kaže drugar, trebalo ugovor za sledeću sezonu da mu stavi 😂

Fnks1tmXEAERJ3H.jpeg

 

17 hours ago, Instinkt said:

A kakva je ovo glava 😄

 

 

Sad i vi imate kumaru :classic_biggrin:

 

Čestitke za pobedu u derbiju! Potpuno sazluženo! 🙂

  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...