Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Mada bih voleo vise p'n'r continuitya, narocito protiv defanzive kakva je Zvezdina, nije rokit sajens da je kljuc kako cemo izgledati na nasoj polovini. Pristup ne bi smeo da bude upitan zaista jer ovde visi gotovo cela EL sezona. Poraz bi znacio kraj svakih aspiracija. Dakle ne, nemaju luksuz da ne dobiju, ne mogu biti zadovoljan nikakvim tesnim porazom u kome su 'se momci borili'. Vreme je da se pocnu dobijati utakmice koje nesto eksuli i znace.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, pendulum said:

Mislim da je tim sklepan za prvu sezonu u EL tako da se ne brukamo i da potajno pretimo sa ulaskom u plejof ali daleko od toga da je ovo tim koji bi po difoltu trebalo da igra top8 i to treba da prihvatimo.

 

Prvo izvinjavam se unapred na malo duzem upisu, ako imas vremena danas da procitas i odgovoris ako ne moze i kad nadjes vremena posto nije vezan za derbi.

 

U principu se slazem sa manje vise svim sto si napisao u poduzem upisu samo bih izdvojio ovaj deo u kom se ne slazem. Ukratko sustinski, ne mislim da Partizan po difoltu trebalo da igra top8 (mada objasnicu i zasto bi delimicno trebao) niti da bi bilo brukanje da ne igra kao i da bi bilo ok zavrsiti 9. 10. ili 11. ali sa druge strane cu objasniti zasto bi bilo i delimicno ocekivano da Partizan igra plej of kao recimo 7. ili 8. na tabeli pa i sasvim ok i da Partizan zavrsi i 5. ili 6. na tabeli. (iz perspektive pre nego sto je pocela sezone, ne iz ove). Ispod cu detaljnije da objasnim.

 

https://m.basketnews.com/news-178599-euroleague-power-rankings-clear-top-4-and-no-place-for-zeljko-in-the-playoffs.html

 

Ovde su vas stavili na 10. mesto. 

 

Ovaj Eurohoops-ov je smesan. Pazi ocenjuju hemiju ekipe a sezona nije ni pocela, prvo to. Drugo za kvalitet rostera dali su istu ocenu Zvezdi i Partizanu. Zvezdi tada sa coach Vladom i bez Vildoze (i bez Kampaca) sa el debitantima pojacanjima u vidu Adamsa, Holanda, Ilica, Bentila i Martina koji nisu bili ni u 30 najkorisnijih igraca na svojoj poziciji, Petrusevim sa minimalnom iskustvom u el, beskorisnim Raduljicom i jednom top el igracem Nedovicem. Od postojeceg kadra tu su veterani Markovic i Kuzmic i Lazic koji zasigurno ne bi igrali el da nije Zvezde, verovatno proslo leto nijedan tim ne bi uzeo ni Lazarevica, i solidni role igraci u vidu Ivanovica, Dobrica i Mitrovica za koje je opet upitno ko bi ih birao u El al recimo da bi imali mesta na klupi 6-7-8 najslabijih timova.

 

Partizan sa Zeljkom najtrofejnijim ikada, 5 top igraca (plus je Lesor postao instant top El igrac al aj da ga ne racunamo) u vidu Pantera-Exuma-Nanelija-Papapetrua-Ledeja svi dosli direkt iz plej of timova (izuzev Papapetrua al on ima podosta plej od iskustva od ranije) sa velikom ulogom. Andjusic takodje dosao iz plej of tima sa solidnom ulogom i procentima top5 beka sutera u El. Lesor iza Motlija bio najbolji centar Evrokupa, ima jednu sezonu iskustva u El a i u Makabiju sto je odigrao 5 utakmica prosle sezone pruzio par odlicnih partija sto je jasno nagovestilo da je El igrac, al se slazem sa tobom da niko nije mogao da predvidi ovoliki razvitak. Avramovic bez evroligaskog iskustva al dobra Evrokup sezona iza njega, stigao se reputacijom 2. najboljeg skorera ACB lige. Evroligaskoj Zvezdi (koja igra dobru odbranu) utrpao 33 poena na jednom mecu regularnog dela Aba lige zatim u plej ofu na 5 meceva 81 poen. Sezonu pre dolaska u Partizan na 6 meceva protiv evroligaskih ekipa (Real, Barselona, Baskonija) je utrpao 86 poena. Dakle nemali uzorak protiv El ekipa. Iako nema iskustvo Dobrica ima reputaciju kog je delio 0.1 poen prosecno da bude najbolji skorer najjace evropske lige ACB (ako ne racunamo El), jer u odnosu na Dobrica moze da utrpa vise poena-igra daleko bolju odbranu-ima bolje razigravacke sposobnosti ako ih obojicu stavimo na poziciju 2 recimo iako je Dobric 3/2 a Aleksa 1/2 mada u Spaniji je igrao vise 2. Mozemo zakljuciti i da na trzistu u najmanju ruku vredi kao Dobric a pouzdano znam da mu je Zvezda nudila 100k vise nego sto je Dobric imao ugovor sto govori dodatno o vrednosti igraca. Razvukog ga malo o Avramovicu al neka bude da je to igrac ranga Dobrica ili Nikole Ivanovica. Smajli iz Nba, Tristan iz Reala, Madar, 3 top prospekta kojima se predvidja Nba karijera ili da budu top evroligaski igraci, neiskusni pa mogu se kvalitetom oceniti ispod Dobrica-Mitrovica-Ivanovica ok sve stoji. Koprivica i Trifunovic ranga Lazarevica i Ilica i to je to.

 

Budi objektivan i posten pa reci dal je realno da su ocenili Zvezdu i Partizan istom ocenom kvalitetom rostera. Da su u Zvezdi bili tad coach Ivanovic, Kampaco i Vildoza pa da pricamo. Plus sta reci za nebulozu sto ocenjuju timsku hemiju. Mada da ne razvlacimo ovaj eurohoops-ov power rankings i ne analiziramo detaljno, samo sustinski dal su ti realne ocene kvaliteta rostera tada Zvezdi i Partizana i ovo sto ocenjuju timski hemiju dok sezona nije ni pocela a dobar deo igraca manje ili vise u svakon timu promenjen, izuzev Albe.

 

Izvinjavam se sa poredjenju sa Zvezdom tako mi bilo najzgodnije, al da ne pravimo tatu nije poenta u Zvezdi vec u Partizanu i ispod nastavljam sa temom.

 

Al u principu se slazem po svim tim analizama koje sam upravo pretrazio(5 komada) da su svrstali Partizan izmedju 9. i 12. mesta i kako si napisao granicni plej of. Shodno tome i ovaj ranking eurohoops-a je manje vise okej ali su im objasnjenja i kategorije po cemu svrstvaju nebulozna.

 

E sad deo gde se ne slazem sa tobom je "Mislim da je tim sklopljen za prvu sezonu u El tako da se ne brukamo..."

 

Prvo, imas Zeljka Obradovica, najtrofejnijeg ikada u tom takmicenju kog po svemu sudeci niko nikada nece prestici ni stici blizu. Kako sa trenerom takve reputacije, pa imao i najlosiji tim u takmicenju razmisljanje moze biti  "da se izgura prva sezona da se ne brukamo i da iz prikrajka napadamo plej of". Svi znamo sta znaci trener u kosarci i koliko trener moze da utice na tok meca i neuporedivo sa fudbalom ili drugim sportovima. Mislim okej, jasno je na pocetku bilo da se ne mogu imati ambicije kao Real ili Barselona ili Efes al neki Monako i Makabi i Virtus imaju trenere daleko manje reputacije u El plus poprilicno slicnog kvaliteta rostere sa Partizanom a i vrednosti rostera plus cak ni nemaju isti broj igraca sa plej of iskustvom kao sto ima Partizam o cemu cu ispod i svi su u najboljim godinama (izuzev Nanelija, koji je inace zavrsio par meseci unazad sezonu kad su ocenjivali kvalitet rostera, kao najkorisnija trojka u El sa velikom minutazom i bez povreda). Sta tek reci sto su stavili ispred Bajern koji ima duplo slabiji roster (mada i ja bi ih tu negde stavio na pocetku sezone al konkretno jer je Trinkijeri top trener a ne sigurno zbog njihovih razloga ocena kvaliteta rostera i hemije gomile novih igraca za koje ne znas kako ce da se uklope plus trojica prvi put u Evropi) i vise su menjali igraca nego Partizan al samo potvrdjuje ove gluposti da su ovo ocenjivali zbog "kvaliteta rostera" i "timske hemije".

 

Sad sustina sto se ne slazem sa tobom.

Dakle Zeljko top1 trener. Panter i Ledej direktno sa f4, plus jednu sezonu rada sa Zeljkom. Prvi stigao kao top5 igraca sa pozicije 2 u El (bolji skoreri od njega su bili samo Larkin, Nedovic i Lojd) i Ledej kao 11. najkorisniji igrac na poziciji 4. Exum sa f4 takodje, solidna uloga u Barsi, 7/8 igrac Barse po minutazu bio dakle nije neki Tristan 14. igrac Reala, brdo Nba iskustva i 5. pik sa drafta. Naneli (dve sezone rada sa Zeljkom) iz top8 tima kog je pobeda delila od f4 tima, iskusan el igrac koji ima jos plej of iskustva, da ne kazem osvojio i stigao kao 2. najbolji skorer sa pozicije 3 u El sa top procentima i kao top1 najkorisniji igrac sa pozicije 3 u El u sezoni za nama. Andjusic stigao iz top8 tima kog je pobeda delila od f4 tima, top bek suter po procentima, davao najvise poena prosecno od bekova Monaka posle Majk Dzejmsa, dakle i on velika uloga u plej of timu. Papapetru 10. najkorisniji igrac na pozicji 3 u sezoni za nama (indeks korisnosti kao Kalinicev), preiskusni evroligaski igrac koji iza sebe ima 2 f4 i 3 top8 fazi gde je svuda imao veliku ulogu.

 

Dakle imas najtrofejnijeg trenera takmicenja koji je x puta bio u plej ofu, Nanelija koji je osvojio takmicenje i jos par puta igrao plej of, Pantera-Ledeja-Exuma-Papapetrua sa iskustvom fajnal fora a ne plej ofa samo, Andjusica sa iskustvom plej ofa. Dakle trener i 6 igraca koji cine osovinu timu sa iskustvom plej ofa i tebi/vama pred pocetak sezone nije ocekivanje plej of za ovu sezonu vec samo da se ne brukate? (Plus Lesor, Avramovic i mladi top prospekti za koje je pitanje vremena kad ce da "buknu" sto se kaze)

 

Mislim razumeo bi ovo razmisljanje da je neki rendom navijac Partizana koji se ne razume u kosarku i ne prati Evroligu...

 

Pogledaj samo iskustva plej ofa (pa cak i igracki iskustva igranja El) drugih trenera i igraca nekoliko timova koji su tada bili rangirani par mesta oko Partizana (a i sada su na tabeli). Plus su menjali dosta vise roster nego Partizan neki manje neki vise.

 

Bas me zanima sta si tacno mislio pod tim "tim sastavljen da se ne brukamo prve sezone u El". Ne mislim ni ja naravno da je neka velika bruka da se Partizan ne plasira u plej of i sam sam predvidjao 8-12 mesto na ovoj temi, ali za mene timovi koji su sastavljeni da se ne brukaju u El su Alba, Asvel, Valensija i Zalgiris. Treneri pocetnici u El, duplo slabiji timovi na papiru koji nemaju ni po 2 top el imena u rosteru i jedva da imaju po nekog za sva 4 tima ukupno iskusne plej of igrace. Po meni to mozemo delimicno svrstati u "bruku" odnosno fejl Partizana (pored ubedljivo najlosije odbrane) je sto ima dve pobede manje od takve Valensije i tri od takvog Zalgirisa, na papiru iliti po ovim predvidjanjima pre sezone. Skor sam po sebi slazem se ne da nije bruka nego je cak sasvim ok 9/11 gotovo svaka druga dobijena u ligi gde nema slabih timova kao sto je bilo nekad i kad vec konstatujem losu odbranu da konststujem i vrhunski napad odnosno efikasan, mozda ne toliko lep, bar meni. Al to je i odrzalo ovu poziciju i ukoliko bar malo poboljsaju odbranu pobedili ili izgubili veceras imace i dalje ozbiljne sanse Partizan za plej of jer ce biti jos cak 13 kola do kraja a Partizan ce biti na 1 ili 2 pobede od 8. u najgorem slucaju 3, sto opet nije nedostizno na toliko kola.

 

U svakom slucaju da ponovim da se slazem sa 90% onoga sto si napisao i gledamo manje vise isto na stvari, izuzev ovog dela kom sam posvetio gro ovog upisa.

 

Sportski pozdrav i nek pobedi bolji veceras.

Spoiler

Uz nadu da to necete biti vi. 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam malo Veneciju i razmišljam kako nismo pojurili ovog dasu Vilisa, baš je ostavio jak utisak prošle sezone u Beogradu, Brodzija nisam ni primetio tad. 
Ima Venecija taj neki draw kod Amera, pogotovo ako još vode i ljepše polovine sa sobom. Ljepše im je tamo za život nego u Tursku npr. Fino oni i plaćaju i godinama su respektabilna ekipa u Italiji su dolazili par puta do završnice i korektno to izgleda u EC. Ako su pare približne i neki si fringe EL/ EC igrač nesto bolji prije će se izabrati Venecija nego sto znam neka Rusija ili bas Podgorica :)

Danas je derbi, pa da vam poželim sreću noćas i da bude dobre košarke prije svega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ne sam Safete said:

Rodjendan mi je sutra, samo jedan poklon bi me obradovao 😊

Jel ima nesto drugo ljubi brat,evo ti zena,sestra,auto,7dana u Vrnjackoj banji sto sam dobio od firme,ako nisi zenjen imam rodjaku znas kaka devojka nije radjala.Samo nemoj…..😂Salim se buraz srecan rodjendan i da si ziv i zdrav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Srećan rođendan @Ne sam Safete

 

Živ bio, da ti se ispune sve želje, počev od večerašnje 😃

 

Elem, lično ne očekujem bitnije drugačiju utakmicu od bilo koje naše dosadašnje u gostima, posledično ne dajem nam baš previše šansi. Da bismo pobedili potrebno je da se mnogo kockica posloži:

 

1. Da kontrolišemo skok, a da pri tome Lesor ne bude rano izbačen iz igre faulovima;

 

2. Da Panter i Naneli budu super efficient, i što je još važnije, da osete ritam utakmice i u skladu s njim biraju odgovarajuća rešenja;

 

3. Da se neko seti da malo igra odbranu, tj da nas Neda i Luka V ne probijaju 1 na 1 kako im se ćefne;

 

4. Da prateća domaća ekipa iskoči iz mode-a 'samo da ne budemo štetočine ' već i da značajno doprinese;

 

5. Da nam glavni igrači ne crknu u četvrtoj;

 

6. I najvažnije, da ne otvorimo utakmicu kao što smo otvorili vs Makabi ili vs Valensija.

 

Imajući sve ovo u vidu, smatram da kladionice malo časte sa kvotama na domaćina, ali što se kaže - dok se igra šansa postoji. 

 

Nadam se da će me makar jednom ove sezone demantovati i naterati na samokvot pokajanja.

 

E da, special mention i zahvalnica što su konačno odlučili da ćute na sve što dolazi od preko puta

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Usao sam da pozelim Safetu srecan rodjendan i fer utakmicu veceras, pa sta bude. Medjutim videh i link u upisu Korneta. Moram da kazem da sam se slatko nasmejao. Ovo je verovatno najgluplja analiza koju sam ikada procitao. Promasili su za skoro sve i to je vec posle polusezone vidljivo. Olaksavajuca okolnost je sto je tekst ipak previse smeo, s obzirom da je pisan pred start sezone. Ali... svejedno je smesno. 

 

Elem, @Ne sam Safete srecan rodjendan.

 

EDIT: Ne znam sta je ovo srdjan rodjendan, citao sam danas o onoj budali od Novakovog oca... evo sad je ispravno.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...