Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

49 minutes ago, MrTwister said:

Ovo dosad što je valjalo su bili ti gosti i valjalo je uprkos Dzilou. No jbg nijesmo svi jednaki da volimo onaj njegov humor od 5 centi i "spuštanja" Srkija tokom istog u fazonu "dobro je to mali, odrasli pričaju".

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

 

Ne samo to, nego meni malo mučno slušati Džiloa, sve neke nepovezane rečenice bez početka i kraja, a nije ni da sam nešto impresioniran njegovim poznavanjem prilika, posebno u NBA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice tegija, auditorijum u skladu s emisijom.

Gomila nedijagnoziranih.

54 minutes ago, MrTwister said:

Ovo dosad što je valjalo su bili ti gosti i valjalo je uprkos Dzilou. No jbg nijesmo svi jednaki da volimo onaj njegov humor od 5 centi i "spuštanja" Srkija tokom istog u fazonu "dobro je to mali, odrasli pričaju".

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

Hm, ja gledao samo jedan podcast.

Nisam stekao takav utisak, mada bih morao sve da pogledam.

Svakako Dzile ima taj nadmen nastup, al Srki isto cesto zna da se stavi u trenerske cipele. I onda se desi ono-ciji je veci, da prostite 😂

Edited by Vamos Laki
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTwister said:

Ovo dosad što je valjalo su bili ti gosti i valjalo je uprkos Dzilou. No jbg nijesmo svi jednaki da volimo onaj njegov humor od 5 centi i "spuštanja" Srkija tokom istog u fazonu "dobro je to mali, odrasli pričaju".

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

 

Slazem se i sa tobom i sa Chaosovim postom posle, ali je za mene analiza utakmica najbitniji deo tog podcasta, a to ne ide bez Dzileta.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NMX said:

Je l bio ovaj biser? :classic_unsure:

 

 

To je čuveni Aleksandar iz Pazove 😎 voli malo da karikira i preteruje u opisima ali, što bi rekli, zna košarke. Čak je i gostovao kod kvazi novinara u emisiji na zahtev "brojne" publike.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

mislim da takvo akcentovanje nije bas po srpskom pravopisu

s druge strane, postoji i misljenje da je prezime onakvo kako ga nosilac izgovara

 

pa da.

inace, po srpskom pravopisu se izgovara kao na rtsu> teleVIZIJA BEOgrad, iako narod izgovara (makar u bgdu) TELEviyija beoGRAD

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTwister said:

Ovo dosad što je valjalo su bili ti gosti i valjalo je uprkos Dzilou. No jbg nijesmo svi jednaki da volimo onaj njegov humor od 5 centi i "spuštanja" Srkija tokom istog u fazonu "dobro je to mali, odrasli pričaju".

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

 

Pa jeste to bilo malo degutantno, ali možda Džilou ima neki doprinos da se takva imena uopšte pojave na podkastu?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Whitnail said:

 

Pa jeste to bilo malo degutantno, ali možda Džilou ima neki doprinos da se takva imena uopšte pojave na podkastu?

Sve i da ih on licno za ruku dovodi, krajnje je klosarsko onako ponasanje u podcastu, ljudi uglavnom pricaju preko Zooma/Skypea nije da im je to preveliko cimanje sad izdvojis pola sata-sat vremena da sa nekim pricas o kosarci ako se vec znaju. A istovremeno nije jedini podcast dje se mogu ti ljudi cuti i vidjeti sto pricaju pa nije da donose neki ekskluzivan sadrzaj zbog cega se mora to trpjeti. Sto se mene tice nikakva steta sto ga nece biti u podcastu a i za analizu Srdjan umije prepoznati hammer, spanski PnR, MSU rogove, floppy, flex, curls, stack, UCLA cut i druge setove i plays koje najcesce gledamo po Evropi.

Link to comment
Share on other sites

Nije baš da smo navikli da imamo priliku gledati pbp analizu utakmica koje radi neki aktuelni trener, bilo je tu dobrog sadržaja. Na momente jeste delovalo da Džikić maltretira Srđana, da li je to neki njihov interni humor, neam pojma. Evo Mairosu zna Džikića, može da se izjasni da li bi radio u sličnim okolnostima sa njim. 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2020 at 3:21 PM, Mairosu said:


Tako je.

Igralo se po danu, nešto da kažem oko 14h, sigurno ne kasnije. Evo konačno i snimka

Iz dva puta sam odgledao Stragija. Nije on nešto elokventan ali mi deluje dobar kao lebac.

 

Bila je gužva na tom meču ali ništa u odnosu na kasnije Partizanove mečeve s kraja prve decenije ovog veka. 

 

U vezi utakmice sa Knorom u BeGeu, karta je bila jezivo skupa (posebno za 1992. godinu). Po sećanju mislim da je bila 1.000 tadašnjih dinara (važila je i za sledeću utakmicu u domaćoj ligi), a da je časopis Koš koštao 49 dinara. Dvadeset puta skuplja od jednog časopisa (!), za koji nije bilo lako skupiti pare ako si klinac u to odvratno doba. U vezi tog dvoboja, meni je ipak upečatljiviji dvomeč u Italiji, neverovatan uspeh. Stragi je beše tamo slomio tablu, ne sećam se najbolje.

 

U leto '93. sam se zadesio na Rudniku, pa se u jednom trenutku na lokalnom bazenu pojavio i Stragi jer mu je to praktično u komšiluku. Mislim da sam samo dva puta ostao baš impresioniran koliko je neko ogroman (drugi put u Kotoru neke 2003-04, kad sam video Vraneša). Planina od čoveka. U jednom trenutku se zaleteo i skočio u bazen. Bukvalno je izgledalo kao u crtaćima kad neko izbaci svu vodu iz bazena. Samo smo se zgledali.

 

@MairosuAjd' dovedi Ivu Nakića u podkast, ako ga na'vataš. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znam da sam hteo na još nešto da se nadovežem u vezi ove epizode - ono kad ste pričali o promocijama sponzora na utakmicama.

 

Elem, mislim da nije postojala jača promocija od one kad nam je sponzor bio italijanski Ardo (bela tehnika). Na jednoj utakmici (u hali je obično bilo manje od 500 gledalaca) su izabrali tri bračna para da siđu na teren i odigraju neku igricu, a nagrade su bile: veš mašina, frižider i još nešto u tom fazonu, valjda mašina za pranje sudova ili šporet, nebitno. Brateu...

 

Nagovoriš ženu da odete na utakmicu i ladno se vratiš se sa veš mašinom ( i ženom, naravno). Tačno bi te terala da ideš na svaku sledeću. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2020 at 9:42 AM, Barkley#34 said:

Iz dva puta sam odgledao Stragija. Nije on nešto elokventan ali mi deluje dobar kao lebac.

 

Bila je gužva na tom meču ali ništa u odnosu na kasnije Partizanove mečeve s kraja prve decenije ovog veka. 

 

U vezi utakmice sa Knorom u BeGeu, karta je bila jezivo skupa (posebno za 1992. godinu). Po sećanju mislim da je bila 1.000 tadašnjih dinara (važila je i za sledeću utakmicu u domaćoj ligi), a da je časopis Koš koštao 49 dinara. Dvadeset puta skuplja od jednog časopisa (!), za koji nije bilo lako skupiti pare ako si klinac u to odvratno doba. U vezi tog dvoboja, meni je ipak upečatljiviji dvomeč u Italiji, neverovatan uspeh. Stragi je beše tamo slomio tablu, ne sećam se najbolje.

 

U leto '93. sam se zadesio na Rudniku, pa se u jednom trenutku na lokalnom bazenu pojavio i Stragi jer mu je to praktično u komšiluku. Mislim da sam samo dva puta ostao baš impresioniran koliko je neko ogroman (drugi put u Kotoru neke 2003-04, kad sam video Vraneša). Planina od čoveka. U jednom trenutku se zaleteo i skočio u bazen. Bukvalno je izgledalo kao u crtaćima kad neko izbaci svu vodu iz bazena. Samo smo se zgledali.

 

@MairosuAjd' dovedi Ivu Nakića u podkast, ako ga na'vataš. 


Ja mislim da sam ja i čitao kasnije da je karta bila jezivo skupa, pa sam se setio.

Stragi je dobar k'o pekara, ne k'o lebac. Lepo smo se ispričali. I da, slomio je tablu u Bolonji.

Ivo Nakić...dobra ideja. Notiramo.

Realno, više je vreme da mi se oda priznanje što sam Rebraču vratio u mainstream. Pa i do Ivanovića doterao, eeee...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam se setio još nečeg, u vezi one vaše priče o reakciji profe Nikolića nakon pobede u Istambulu (mislim da sam već čuo tu priču ali se svaki put nasmejem). Pričale su tvoje starije kolege da je profa zaista bio takav ludi posvećenik da će ti opušteno zakazati sastanak u 6-7 ujutru i onda te razbiti pričom o nekim detaljima taktike. :classic_biggrin: Kakva blagodat za Žoca da ga je imao u prvoj svojoj sezoni, kao i dar sa neba za sve te igrače. Pola tog uspeha može mirne duše njemu da se pripiše.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...