Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

Zašto bi neigranje privatne lige, van okvira KSS-a predstavljalo uvredu državi?

 

Svaka čast Partizanu na doslednosti, za razliku od prošlog leta, sad ne može da se plače retorikom o domaćinstvu niti "metlanju" 3:2 sa lošijom koš razlikom. KLS je privatna prćija, pod vođstvom jedne osobe koja je ove godina probila sve granice sportskog duha, poštenja i kulture. 
 

Nadam se da je ovo wake up call za KSS, a da će domaće prvenstvo ponovo biti - domaće prvenstvo. 

Edited by kendrick
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, kendrick said:

Zašto bi neigranje privatne lige, van okvira KSS-a predstavljalo uvredu državi?

Zato sto je taj isti KSS, koij je drzavni, dao mandat udruzenju klubova da organizuje KLS. Nije KLS neko odmetnicko i privatno takmicenje nego Ugovorom iz 2011. dodeljeno udruzenju klubova. Nemoj da izvrces cinjenice.

 

To sto ti pricas bi mozda bilo validno za odnos FIBA i Evrolige. 

 

 

 

49 minutes ago, kendrick said:

Svaka čast Partizanu na doslednosti

BTW ako ste dosledni, sto ste uopste i slali spisak? 

Edited by Kooineeperk
slovo
  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Sto ne kazu lepo da nece ni dinar od te iste drzave cije prvenstvo nece da igraju. Zvalo se kls, kss, perino ili mikino prvenstvo, nebitno je. To je prvenstvo drzave. 

Licemeri par ekselans.

Da im AV zapreti da ce ostati bez kinte, odmah bi dotrcali.

Edited by berti
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što ni ove godine neće igrati jer verujem da bi gledali odlične mečeve ali Bože moj. Ovakvi postupci štete ne samo ugledu srpske košarke nego i samog kluba. Jer ako ne osvoje ABA ligu opet će klupske vitrine KKP i ove godine ostati prazne. Ali onaj koji odlučuje o tome verovatno zna zašto je to dobro za njih. Ali opet kažem, šteta. Ovakve odluke nikome ne idu u korist.

Link to comment
Share on other sites

Pravo je pitanje komšije, što se vi toliko potresate našim neigranjem KLSa!? 

 

Trofej više za vas, milina 

 

1 hour ago, Čočo said:

Jer ako ne osvoje ABA ligu opet će klupske vitrine KKP i ove godine ostati prazne. 

 

Im not so sure about that 🙃

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kendrick said:

Zašto bi neigranje privatne lige, van okvira KSS-a predstavljalo uvredu državi?

 

Svaka čast Partizanu na doslednosti, za razliku od prošlog leta, sad ne može da se plače retorikom o domaćinstvu niti "metlanju" 3:2 sa lošijom koš razlikom. KLS je privatna prćija, pod vođstvom jedne osobe koja je ove godina probila sve granice sportskog duha, poštenja i kulture. 
 

Nadam se da je ovo wake up call za KSS, a da će domaće prvenstvo ponovo biti - domaće prvenstvo. 

Pričaš o doslednosti, a pritom Partizan KLS nije igrao (ni prošle, ni ove godine) zbog nereda navijača u ABA... S druge strane to isto takmičenje (ABA) je uredno igrao... Toliko o doslednosti...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo je samo jos jedan korak u rusenju domaceg sampionata.

Nije da je i ovakav kakav je preterano bitan i legitiman, stavise, ali ovo je korak u pogresbom smeru.

KK Partizan svakako ne mora da igra tu ligu, nije obavezna, ali cinjenica da neko nije zainteresovan da bude sampion svoje zemlje, da ga ne interesuje prestiz, govori da je situacija dosta losa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Pričaš o doslednosti, a pritom Partizan KLS nije igrao (ni prošle, ni ove godine) zbog nereda navijača u ABA... S druge strane to isto takmičenje (ABA) je uredno igrao... Toliko o doslednosti...


Partizan je odustao od KLS-a prošle godine ponajviše zbog sranja koje se događalo u ABA, a koje bi se dešavalo i u KLS, koja je pod protektoratom još većih podguznih muva nego ABA. I to podguznih muva jedne specifične osobe. Sranje koje Partizanu nije trebalo tokom glasanja za WC EL (koje se završilo 6:5 inače). 
 

Uglavnom, jasno je bilo da je odluka donešena iz te vrste "koristi" - a kritikovanje KLS, pretnje neigranjem i šta ti ja znam datiraju daleko pre Željka, kada je EL bila misaona imenica. Te kritike i beef sa KLS-om su bili i ostali opravdano nezadovoljstvo, a doslednost se ogleda u tome da i kada imaš domaći parket, kada nemaš "3:2 metlu" doneseš odluku da ne učestvuješ u blatu. 
 

Naravno, sve ovo pod pretpostavkom da se zaista nije dogodio birokratski previd, kako je neko pominjao. 

Link to comment
Share on other sites

Braniti na bilo koji nacin neigranje drzavnog prvenstva je besmislica.

Čuj, takmicenje je privatna prćija... Pa ultra mega giga privatna prćija je ova drzava, pa KKP tu nema nikakvih dilema da li od diktatora ranga africkih "demokrata" treba uzeti kamaru para i sta sve jos ne.

ABA liga takodje ima tu prćijastu karakteristiku jer i tu igraju i Zvezda i tako problematični FMP.

EL je valjda jedno jako demokratsko uredjenje. To se tako lepo videlo po kaznjavanju Zvezde i narociti sada KKP posle madridskog incidenta. Samo sto bi celnike EL zaboleo cvetko da KKP kaze da nece da igra takvu EL i expresno bi im pozeleo srecan put u Fibinu LŠ, kao sto su to vec jednom iste lepe zelje i uputili.

Svi ti izgovori i opravdanja za neigranje domaceg prvenstva mogu stati u dve reči, a to su "Pa šta".

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam KLS se igra od septembra.

 

Koji klubovi je igraju od početka?

 

Koliko su već Partizan, Zvezda, FMP, Borac i Mega propustili KLS utakmica?

 

A i ova Super liga kao nastavak KLS se igra već nekoliko nedelja.

 

Zašto je ne igraju Zvezda i Partizan?

 

Koji to ritam igra Zvezda prethodnih nedelja pa ne igra Super ligu? 

 

Ovde se tupi o 4 poslednje utakmice Super lige kao da je u pitanju cela sezona.

 

Uostalom ne znam zbog čega bi navijače drugih klubova trigerovalo neučešće XY kluba. Ako npr. sledeće godine Valensija ne bude želela da igra EL, ili Krka ABA, ili Borac KLS zašto bi to nekome ko nije navijač tih klubova smetalo...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Isto tako nikome ne bi smetalo da KKP ne zeli da igra EL ili ABA. Ali, neigranje Barse ili Reala u domacem prvenstvu bi izazvalo reakcije.

Meriti znacaj Borca i KKP je kao meriti uticaj u domacem fudbalu Zvezde i Javora.

Link to comment
Share on other sites

Onda će rukovodstvo KLS imati argument da dozvoli KKPu da igra završnicu super lige, šta je par dana kašnjenja u odnosu na značaj i interes domaće košarke.

Realno imaju zicer. A ne bi bio prvi put da modifikuju pravila i naprave izuzetak.

Link to comment
Share on other sites

Ko će šta da igra nije naša stvar ali je bezveze da oni koji ne igraju se čude zašto smo mi drugi protiv toga. Neke razloge sam već naveo i ta priča kako može i nekoliko utakmica bez derbija ne pije vodu. Narod voli da gleda dobru košarku a ova godina je stvorena za to. Da li će biti neprijatnih scena na tribinama, to je već šbbkbb. Drugo, opšte poznata je tema o propadanju srpske košarke, reprezentacije, sve manje kvalitetnih mladih igrača i srpskih timova. Pa šta je glavni razlog mladog igrača u Srbiji, koji kreće da se bavi košarkom i da istu igra? Da bude u budućnosti igrač Zvezde ili Partizana. Šta je velika čast i zadovljstvo malih ( po budzetu i iskustvu ) timova u Srbiji? Da igraju protiv velikih kao što su Zvezda i Partizan. A jedini način za to je kroz KLS. A to što se KLS igra od septembra a Zvezda i Partizan samo završnicu nisam za to. Raspored koji nije moguće urediti zbog rasporeda EL i ABA lige, treba urediti da se može takmičiti ravnopravno od septembra. I onda dodje KKP i kaže nas ne zanima srpsko takmičenje i mi ga nećemo igrati. Uskraćuju se čari derbija, dobre košarke, stvaranju novih misli i idola kod mladih i želje za bavljenje košarkom. Dolazim iz malog mesta i znam kakav je osećaj i uzbudjenje kad mali dečak, iz malog mesta zna da njegov lokalni voljeni klub igra protiv velikih kao što su Zvezda i Partizan. Ta mala mesta žive za tih nekoliko dana. A klinci gledaju i maštaju kako će jednog dana igrati u jednom od dva najveća kluba. 

I onda dodju komšije i kažu pa što da igramo?

Ja se iskreno nadam da će KLS izaći u susret, ako je želja KKP da igra KLS stvarna a ovaj propust samo administrativna greška, i da će joj omogućiti igranje iste.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...