Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

2 hours ago, goldberg said:

 

Zar nije ovaj Radnicki 1950 filijala SPD Radnickog?

 

Znam da su nakon gasenja Lions/Radnickog dva tima uskocila kao naslednici brenda - Radnicki 1950 (ex Mladost (SP)) koji je startovao u trecoj ligi i KKK Radnicki koji je startovao u 4. ligi. Verovatno sledi gasenje nekog Radnickog i osnivanje nove filijale u 4. ligi. 

@Del Piero je iz KG pa je najpozvaniji da razjasni situaciju...

 

2 hours ago, goldberg said:

 

Link to comment
Share on other sites

Nisu filijala, nemaju nikakvu saradnju. Radnicki 1950 je ekipa za koju igraju klinci, mislim da veci deo ekipe ima ispod 20 godina i veliko je iznenadjenje sto su oni usli u visi rang. KKK Radnicki je Loncarov klub koji je osnovan 2015. i kao ima neke ambicije, ali opet ispada iz KLS, drugi put u 4 sezone.

 

Klubovi nemaju nikakvu saradnju, zapravo sam cuo da je situacija mnogo losa po tom pitanju jer ima dosta sujetnih ljudi u tim vodama u gradu, ali nisam nesto dublje upucen. 

 

Nece niko da se gasi, 1950 ce nastaviti da igra sa klincima pa za sta bude dovoljno, a KKK ce verovatno pokusati da juri KLS, ali nemam pojma koje su tu ambicije i ko ce igrati.

Link to comment
Share on other sites

@Del Piero hvala sto si se javio, o filijali sam citao sa vise izvora, sam Loncar kaze:

 

Quote

Generalno sam za to da se vrati dobra košarka u grad. Ova sezona je dosta lošija nego prethodna i mislim da nije tako trebalo da bude. Treba nam više znanja, rada, predanosti a ne samo da se gleda kako prolazi godina za godinom i da jedini cilj bude da se ne ispadne iz KLS-a. Imamo i drugu ekipu Radnički 1950, razvojni tim, pratim ih u srpskoj i juniorskoj ligi, pomažem im, prenosim neka moja znanja i iskustva mladim igračima koji su željni uspeha.”

 

Uglavnom, koja je prica i zasto oba kluba imaju u nazivu rec "Radnicki"? Da li oni sebe smatraju naslednikom brenda i ako ne, zasto ne promene ime u KK Kragujevac ili nesto slicno?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Nisu filijala, nemaju nikakvu saradnju. Radnicki 1950 je ekipa za koju igraju klinci, mislim da veci deo ekipe ima ispod 20 godina i veliko je iznenadjenje sto su oni usli u visi rang. KKK Radnicki je Loncarov klub koji je osnovan 2015. i kao ima neke ambicije, ali opet ispada iz KLS, drugi put u 4 sezone.

 

Klubovi nemaju nikakvu saradnju, zapravo sam cuo da je situacija mnogo losa po tom pitanju jer ima dosta sujetnih ljudi u tim vodama u gradu, ali nisam nesto dublje upucen. 

 

Nece niko da se gasi, 1950 ce nastaviti da igra sa klincima pa za sta bude dovoljno, a KKK ce verovatno pokusati da juri KLS, ali nemam pojma koje su tu ambicije i ko ce igrati.

Jel ima nekih tamnoputih igrača u KKK-u?

 

Samo pitam.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

@Del Piero hvala sto si se javio, o filijali sam citao sa vise izvora, sam Loncar kaze:

 

 

Uglavnom, koja je prica i zasto oba kluba imaju u nazivu rec "Radnicki"? Da li oni sebe smatraju naslednikom brenda i ako ne, zasto ne promene ime u KK Kragujevac ili nesto slicno?

Mozda ti klubovi i jesu povezani, ali koliko ja znam to nista ne funkcionise. 

 

Sto se imena tice nit znam nit me zanima.

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2022 at 9:17 AM, Del Piero said:

Mozda ti klubovi i jesu povezani, ali koliko ja znam to nista ne funkcionise. 

 

Sto se imena tice nit znam nit me zanima.

Kad god sam gledao KKK ove sezone, čelnici 1950 su bili u hali... E sad, da li to nešto znači ili ne, stvarno ne znam... Činjenica je da je 1950 kupio mesto onomad od Plane/Palanke... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
23 hours ago, СтелаРоса said:

Ova odluka nema veze sa propozicijama takmicenja ili neredima na tribinama. Siguran sam da ni Obradovic ni njegovi skupi stranci jednostavno vise nemaju motivaciju da igraju kosarku ove sezone nakon svih poraza.

 

Mislim da bukvalno niko nema motivaciju. To ne znaci da treba ovako da urade.

 

Kad je izricanje kazne?

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2022&mm=06&dd=17&nav_id=2172367

 

Disciplinski sudija Košarkaške lige Srbije (KLS) Dragutin Ilić odluku o kazni za Partizan zbog odustajanja od Superlige doneće u ponedeljak.

 

Kako prenosi "Sport Klub", prema pravilniku odluka o kazni mora da bude doneta u roku od osam dana, a pošto se rok "poklapa" sa vikendom, izvesno je da će sankcije biti poznate prvog dana naredne nedelje.

Prema pravilniku Partizanu preti selidba u treću ligu, ali spekiliše se i sa finansijskom kaznom.

 

Crno-beli su odustali od takmičenja posle poraza u finalu ABA lige od Crvene zvezde, nezadovoljni ukupnom aatmosferom i huliganskim ispadima, kao i činjenicom da bi zbog boljeg plasmana u ABA ligi crveno-beli i u KLS imali prednost domaćeg terena.

Na odluku Partizan će, koji je u međuvremenu dobio "vajld kard" za Evroligu, imati pravo žalbe.

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2022&mm=06&dd=20&nav_id=2173557

 

-KK PARTIZAN izriče se novčana kazna u iznosu od 600.000 dinara iz razloga što je odbio da odigra utakmicu u skladu sa članom 52 tačka E 2 Disciplinskog pravilnika 2020 .

-Treneru KK PARTIZAN Željku Obradoviću izriče se disciplinska mera zabrane vršenja dužnosti trenera na četri naredne utakmice takmičenja KLS

-Službenom predstavniku KK PARTIZAN Karavesović Duletu izriče se disciplinska mera zabrane vršenja dužnosti službenog prestavnika na četri naredne utakmice takmičenja KLS.

-KK PARTIZAN izriče se novčana kazna u iznosu od 1.200.000 dinara zbog narušavanja ugleda KLS ( član 16 i 55 Disciplinskog pravilnika 2020).

-Odgovornom licu u KK PARTIZAN Kijanović Dejanu izriče se disciplinska mera zabrane vršenja dužnosti u trajanju od 6 meseci u okviru takmičenja KLS ( član 55 Disciplinskog pravilnika 2020).

-KK PARTIZAN izriče se novčana kazna u iznosu od 12.000 dinara zbog nedostavljanja dokumentacije kancelariji lige ( čl. 52 tačka A 1.2 Disciplinskog pravilnika 2020).

-Predsedniku udruženja i Direktoru takmičenja ukazujem na Statut UKKLS, a posebno član 18 koji definiše uslove i načine za prestanak ili sticanje članstva u UKKLS obzirom na saopšenje i stav KK PARTIZAN NIS te predlažem da se Predsedništvo UKKLS kao nadležan organ udruženja izjasni o statusu KK PARTIZAN u što kraćem roku a sve u skladu sa važećim aktima UKKLS, KSS I FIBA . O eventulanim odlukama obavestiti Upravni odbor KSS u vezi Pravilnika o takmičenju KSS posebno član 36 i druge akte KSS koji se odnose na konkretan slučaj.

 

Kosarka u Srbiji vise ne postoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ta super liga je nakaradno takmičenje, to nigde u svetu ne postoji ... mi bi hteli na tri stolice da sedimo, e pa neće da može.

I šta će sad, ako ih izbace u niži nivo takmičenja onda je i igranje ABA pod znakom pitanja ... vrzino kolo. :smiley13:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Ta super liga je nakaradno takmičenje, to nigde u svetu ne postoji ... mi bi hteli na tri stolice da sedimo, e pa neće da može.

I šta će sad, ako ih izbace u niži nivo takmičenja onda je i igranje ABA pod znakom pitanja ... vrzino kolo. :smiley13:

 

Ne.

 

Zvezda, Partizan, Mega i FMP ne ispadaju iza ABA lige. Stalni su clanovi od pre neku godinu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Edward Louis Severson III said:

 

Ne.

 

Zvezda, Partizan, Mega i FMP ne ispadaju iza ABA lige. Stalni su clanovi od pre neku godinu.

OK, to nisam znao ... :thumbsup: al onda treba ukinuti super ligu, šampion KLS je Zlatibor i to je to.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...