Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
1 hour ago, vlaDixXx said:

Neverovatno je da Beslac 1998 2005 igra kls,ima 21p uz 60 za 2,40 za 3

i da MIhailo Petrovic 2003 ,jedan od najtalentovanijih nasih klinaca u najgoroj ekipu u Abi u Borcu,sedi na klupi

 

Beslać - 1998 godište, 205cm. Da ne bude zabune. 

 

Petrović nije igrao prošlu, ali pre toga je imao minutažu. Tek je došao u novi klub i pretpostavljam da će tek dobijati jače minute

 

Borac je i igrao protiv MZT-a za poslednje mesto, pa verovatno ima malo i do toga što nije igrao prošlu.

 

A sad, pitanje je da li je bolje cepati KLS ili igrati ABA u lošijoj ekipi... 

Link to comment
Share on other sites

Pa nije neverovatno, posto taj Beslac godinama ima prejake brojke u KLS, a niko ga ne uzima. Sigurno malo vise znaju u FMP-u, Borcu ili Megi, posto nema sanse da im je ispod radara, a opet ga ne kupe.

 

Doduse, ja ga gledao davno, nedefinisan mi bio, ni 4, ni 5. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Potpisao je 4godisnji ugovor, i ne pustaju ga i traze veliki novac

Partizan je hteo da ga dovede, imao je ponude sa strane, racunaju da ce nekako uci u Aba ligu, gde i realno treba da igraju 

 

Mihajlo Petrovic 2003 ima veliki kvalitet, imao je skoro 20p u proseku, i ode u Borac, ali dzabe kad vec drugu utakmicu ne igra, u katastrofalnoj ekipi

A sta tek reci, Radovanovic 2003 ne igra u Mladosti Zemun, neverovatno 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

Kosarkaski sabor u Gradisci....

 

Ozbiljni talenti plejevi Milijasevic 2004 i MIljenovic 2001

uz najboljeg igraca Kls Boskovic 2002 i Medarevica 2002

 

iz Srpske vredi pomenuti Makitana 2005,da nije povredjen tu bi bio i Radosic 2006

 

Bice tu dosta reprezentativaca buducih,ako budemo "pametni"

Link to comment
Share on other sites

Povratak Struje

 

Quote

Istovremeno, kako je moglo da se čuje u košarkaškim kuloarima, Subotičani su već na korak od dogovora saradnje sa iskusnim Željkom Lukajićem. Nekadašnji strateg, između ostalih, Partizana, Hemofarma, Vojvodine, Igokee...na taj način će se vratiti u srpsku košarku posle mnogo godina.

:smiley58:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Milijasevic je generacijski talenat.

Dončić je generacijski talenat. Takođe i Wembanyama, koji je isto godište ko i Milijašević btw. Ako naravno imamo istu definiciju generacijskog talenta, što je otprilike par njih u desetak godina. Milijašević ne može da se poredi. Gledao sam ga i ja u ispod 18, imao je problema stvoriti prednost driblingom jedan na jedan među svojim vršnjacima, tako da mi nije jasna opsesija tim likom.

17 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Na sta mislis, Darko?

Ona rečenica se inače odnosila na Miljenovića, koji je 2001-o godište i igra u KLS.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ja imam drugaciji pogled na tu tematiku i jasno mi je da ne moze svaki igrac biti Doncic.

Ali svakako hvala na odgovoru, druze. Pozdrav.

Ok, samo mi nije jasno šta onda tebi znači generacijski talenat? Pozdrav i tebi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Pod generacijski talenat smatram najboljeg igraca jedne kosarkaske skole (u ovom slucaju nase) u jednoj godini a u nekim slucajevima i iz 2-3 godista.

Pozdrav.

Ok, sada razumem, definicija "generacijski talenat" nam je totalno različita. Meni (a mislim i drugima), generacijski talenat znači neko koji se pojavljuje jednom ili par puta u generacijskom periodu (oko 20 godina), ne jedan od najtalentovanijih u svom godištu.

 

Ali čak i sa tom definicijom - ne vidim kako Ilija tu spada. Meni su na primer, Bogoljub Marković i Ognjen Stanković iz 2005-e veći talenti od Ilije čiji je plafon neki poor man's Vujanić, bar od onoga što sam ja video. Šta vidiš u njemu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Milijasevicu vidim pre svega skorerski instinkt i potencijal da resava situacije jedan na jedan na perimetru i ulazima.
Gurao se bespotrebno i u Dinamiku i u reprezentaciji na play-a, to nije ali je naravno dobro da on to igra. Videcemo da li ce barem jos malo porasti, meni je on vise dvojka. Od Bogdanovica po meni nismo imali igraca takvih karakteristika, bice to kako treba. Odgledao sam dva puta treninge Dinamika, uzivo mi izgleda jako pokretan i mnogo brzi nego preko prenosa.


Meni je u celoj toj generaciji (kako god to sada definisemo) Medarevic igrac sa najvecim plafonom, neka upgrade verzija Kalinica. I bas igrac za vrhunske domete.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

U Milijasevicu vidim pre svega skorerski instinkt i potencijal da resava situacije jedan na jedan na perimetru i ulazima.
Gurao se bespotrebno i u Dinamiku i u reprezentaciji na play-a, to nije ali je naravno dobro da on to igra. Videcemo da li ce barem jos malo porasti, meni je on vise dvojka. Od Bogdanovica po meni nismo imali igraca takvih karakteristika, bice to kako treba. Odgledao sam dva puta treninge Dinamika, uzivo mi izgleda jako pokretan i mnogo brzi nego preko prenosa.


Meni je u celoj toj generaciji (kako god to sada definisemo) Medarevic igrac sa najvecim plafonom, neka upgrade verzija Kalinica. I bas igrac za vrhunske domete.

Hvala na objašnjenju. Od onoga što sam video od njega, fali mu visine ali i brzine, što je trenutna boljka naše košarke uopšte, nije samo Ilija problematičan tu. Zato nam tu Italijani i Španci daju probleme, nemamo igrače da se jurimo sa njima i zaustavimo njihove brze bekove.

 

A to da izgleda brže uživo, to isto čujem i za Nikolu Jokića. Zato ja nisam toliko optimističan oko Ilije, mada ako još fizički sazri možda i bude nešto. Ali najveći talenat godišta 2002-04 ... ne bih rekao. Čak ni za 2004-u, Ðurišić mi je veći talenat od Ilije ali kod njega izgleda da je glava problem. I naravno Nikola Jović.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako Sport Klub saznaje, utakmica 18. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije, Tamiš - Sloga, koja je zakazana za večeras u 18.30 časova u Pančevu, neće biti odigrana, a razlog je, zaista, nesvakidašnji... Kraljevački tim nije krenuo na ovo gostovanje zato što je ceo igrački kadar stupio u štrajk zbog neisplaćenih zarada.

 

Dok se mi navijači Zvezde i Partizana, koji ove godine raspolažu sa više od 30 milona evra, igrači klubova u Srbiji štrajkuju. Inače, ako neko ne prati, Sloga je učesnik i u ABA 2 ligi.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drug Crni said:

@Clash
Na celu KK Vojvodina se trenutno nalazi Zeljko Rebraca..ako se ne varam (ima neku rukovodecu poziciju)..navodno ide prica da ce on sa saradnicima pokusati da "podigne" klub..

Znam, dabogda da bude nesto od toga. Voleo bih ali mutna je ovo barustina previse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2023 at 2:11 PM, Drug Crni said:

@Clash
Na celu KK Vojvodina se trenutno nalazi Zeljko Rebraca..ako se ne varam (ima neku rukovodecu poziciju)..navodno ide prica da ce on sa saradnicima pokusati da "podigne" klub..

 

Igrali su oni vec ABA2 ligu, da bi klub bio "podignut" na visi nivo, sto znaci barem nivo Mornara, za to treba mnogo vise novca - koji niko u kosarci u Srbiji nema. Tako da verujem da nista od tog projekta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Igrali su oni vec ABA2 ligu, da bi klub bio "podignut" na visi nivo, sto znaci barem nivo Mornara, za to treba mnogo vise novca - koji niko u kosarci u Srbiji nema. Tako da verujem da nista od tog projekta.

 

Pa za njih je povratak u ABA2 taj visi nivo. Ne nivo Mornara. Korak po korak. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam uspeo da ispratim, Rebraca je dosao na celo Vojvodine na pocetku ove sezone, a oni su vec prosle igrali ABA2 ligu i bili u vrhu KLS.

 

Doduse, sad sam video i da je plan "da se u narednih 4-5 godina klub plasira u ABA ligu". Ovo je neozbiljno, ako mogu da obezbede novac, to ide kao u slucaju Primorska ili Studentski centar, ako ne mogu ne znam sta traze tu. Pitanje je da li ce ABA liga postojati za 4-5 godina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...