Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

Da ostane ovde zapisano par cinjenica o "privatnoj ligi"... 

 

 

 

Quote

С Т А Т У Т

УДРУЖЕЊА КЛУБОВА КОШАРКАШКЕ ЛИГЕ СРБИЈЕ

(пречишћен текст)

 

ОСНОВНА НАЧЕЛА

Члан 1.

Удружење клубова Кошаркашке лиге Србије (у даљем тексту УККЛС ) је невладино, неполитичко, непрофитабилно удружење, којe обавља спортске активности и делатности у области кошаркашког спорта.

 

Чланови УККЛС су клубови учесници Kошаркашке лиге Србије, као и српски клубови чланови АБА лиге .

 

УККЛС води и уређује такмичење својих чланова, усклађује и остварује своје интересе у спровођењу такмичења и ван њега и уређује међусобне односе клубова, својих чланова, као и односе са другим асоцијацијама.

 

На рад УККЛС примењиваће се: одредбе Закона о спорту, Спортска правила КСС,одредбе овог Статута и осталих општих правних аката УККЛС и сви споразуми усвојени од стране органа УККЛС.

 

УККЛС је члан Кошаркашког савеза Србије ( у даљем тексту: КСС) и своје односе са КСС, као и са струковним организацијама (организацијама судија, тренера и играча) уређује општим актима КСС и УК КЛС као и посебним уговорима.

 

Quote

Члан 10.

УККЛС организује Првенство мушких сениорских тимова свих нивоа Кошаркашке лиге Србије и у оквиру такмичења у складу са уговором са КСС самостално уређује следећа питања:

- систем такмичења,

- критеријуме и стандарде такмичења,

- пропозиције такмичења,

- руковођење такмичењем,

- финансијско пословање

- друга питања везана за такмичење Сходно уговору са КСС, УК КЛС ће календар такмичења усаглашавати са потребама националних репрезентативних кошаркашких селекција.

 

Dakle KLS itekako zavisi od KSS. 

 

 

Quote

Члан 14.

Чланови УККЛС су клубови ( регистровани као удружења грађања или привредна друштва) са територије Републике Србије, који учествују у највишем рангу такмичења – Кошаркашкој лиги Србије као и српски клубови који учествују у АБА лиги.

 

 

Bira se 9 clanova koji cine Predsednistvo UKKLS (koje je rukovodeci i izvrsni organ) tako sto je 5 mesta obezbedjeno za ABA klubove i jos 4 za KLS klubove prema plasmanu od prosle godine.  

 

Bira se i Predsednik UK KLS koji je neko iz klubova koji nisu iz ABA (dakle ne moze ni KKCZ ni FMP ni Partizan da daju predsednika). Bira ga Skupstina. 

 

Bira se i Direktor takmicenja, kojeg bira Predsednistvo. Odredjuje se i Komesar sudjenja, kojeg takodje bira predsednistvo. 

 

Odluke se donose 2/3 vecinom na skupstini.

 

Itd, itd... 

 

 

 

Kad kazete "privatna liga" sta tacno mislite? Razumem ja sta mislite ali onda je sledece pitanje - ko je i kako privatizovao ligu sa toliko razlicitih clanova i obezbedio 2/3 glasova?! Kako mislite da je to moguce?

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Love 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Ma kakva privatna liga i gluposti koje se pišu. Pa ligu u ovom formatu su igrali 10god pa im nije smetalo. Nego to je ono klasično SNS - 'može mi se' i 'pa šta?'
Ona pudlica napiše neku nebulozu a oni kao papagaji ponavljaju to bez da razmisle.
Meni ne smeta što ne igraju, prošle (a i ove godine) je bio/će biti praznik košarke a ne primitivizma. Kako i treba da bude KLS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Da ostane ovde zapisano par cinjenica o "privatnoj ligi"... 

 

Izlomi se ti da nam boldujes i izdvojis argumente zasto KLS nije bas privatna liga, da se pita i KSS... kad u samom citatu:

 

Quote

самостално уређује следећа питања:

- систем такмичења,

- критеријуме и стандарде такмичења,

- пропозиције такмичења,

- руковођење такмичењем,

- финансијско пословање

- друга питања везана за такмичење Сходно уговору са КСС, УК КЛС ће календар такмичења усаглашавати са потребама националних репрезентативних кошаркашких селекција.

 

54 minutes ago, ivan9 said:

Ma kakva privatna liga i gluposti koje se pišu. Pa ligu u ovom formatu su igrali 10god pa im nije smetalo. Nego to je ono klasično SNS - 'može mi se' i 'pa šta?'
Ona pudlica napiše neku nebulozu a oni kao papagaji ponavljaju to bez da razmisle.
Meni ne smeta što ne igraju, prošle (a i ove godine) je bio/će biti praznik košarke a ne primitivizma. Kako i treba da bude KLS.

 

Pomozi nam, ko je pudlica i ko to ponavlja kao papagaj bez da razmisli?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kendrick said:

Izlomi se ti da nam boldujes i izdvojis argumente zasto KLS nije bas privatna liga, da se pita i KSS... kad u samom citatu.

 

Prema Ugovoru koji je potpisan sa KSS, uz postovanje KSS propisa... 

 

Da li je to toliko tesko razumeti? 

 

A zanemarujes cinjenicu da u tom UKKLS sedi i Partizan? Zasto ne istupite onda ljudski, kazite da necete nista pod okriljem UKKLS da igrate, a ne ovako da se sprdate sa kosarkom u Srbiji? Ili ste zaista zaobravili na rok za slanje?

 

Sta ti mislis da je u pitanju? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Prema Ugovoru koji je potpisan sa KSS, uz postovanje KSS propisa... 

 

Da li je to toliko tesko razumeti? 


Ugovor je potpisan tako da KLS, kako pise, samostalno uredjuje takmicenje. KSS ga je samo "ovlastio". 
 

No to nije ni bitno - uzeo si da proucavas statute kako bi obarao claim o "privatnoj ligi". To je ionako kolokvijalan naziv, a ne naziv koji garantuje da je vlasnik lige privatnik. Pisali smo i proslog leta, a nista se nije promenilo - ko su i "ciji su" KLS zvanicnici. 
 

Uostalom, evo deo saopstenja KKP kada je prosle godine rekao da odustaje od takmicenja:

 

Quote

Zbog toga što nada ipak postoji, KK Partizan NIS će u narednom periodu učinite sve što je u njegovoj moći da se godinama nagomilavani problemi u Košarkaškoj ligi Srbije konačno reše i da se liga iz pozicije u kojoj pojedinci imaju monopol na donošenje svih bitnih odluka vrati pod okrilje nacionalnog Saveza koji bi bio garant jednakih uslova za sve. Jer samo jednaki uslovi za sve su dobra osnova da se tenzije smire i da se okrenemo isključivo košarci.

 

Buduci da se apsolutno nista nije promenilo, KKP je ostao dosledan svojoj odluci da bojkotuje ligu. 
 

8 minutes ago, Kooineeperk said:

Sta ti mislis da je u pitanju? 


Vec sam pisao sta mislim i koji su motivi KKP da nastavi putem koji je odabrao prosle godine. Pitanja poput "zasto ne uradite ovo" nisu pitanja za mene, ne zanima me da proucavam potencijalne konsekvence istupanja iz kakve unije klubova, pa da vagam, nagadjam... Legitimno je da se zapljunete na ovoj temi kako je odluka ovakva ili onakva. Ipak, cini se da to nije dovoljno, da valjda svakoga dana ovde mora da se kenja na svim nivoima, pa i da se brani KLS kao liga koja nije privatna. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kendrick said:


Ugovor je potpisan tako da KLS, kako pise, samostalno uredjuje takmicenje. KSS ga je samo "ovlastio". 
 

No to nije ni bitno - uzeo si da proucavas statute kako bi obarao claim o "privatnoj ligi". To je ionako kolokvijalan naziv, a ne naziv koji garantuje da je vlasnik lige privatnik. Pisali smo i proslog leta, a nista se nije promenilo - ko su i "ciji su" KLS zvanicnici. 
 

Uostalom, evo deo saopstenja KKP kada je prosle godine rekao da odustaje od takmicenja:

 

 

Buduci da se apsolutno nista nije promenilo, KKP je ostao dosledan svojoj odluci da bojkotuje ligu. 
 


Vec sam pisao sta mislim i koji su motivi KKP da nastavi putem koji je odabrao prosle godine. Pitanja poput "zasto ne uradite ovo" nisu pitanja za mene, ne zanima me da proucavam potencijalne konsekvence istupanja iz kakve unije klubova, pa da vagam, nagadjam... Legitimno je da se zapljunete na ovoj temi kako je odluka ovakva ili onakva. Ipak, cini se da to nije dovoljno, da valjda svakoga dana ovde mora da se kenja na svim nivoima, pa i da se brani KLS kao liga koja nije privatna. 

Nemoj da postavljaš samo deo, onaj koji ti izabereš i koji se vama sviđa. Postavi ono zbog čega ste stvarno pobegli prošle godine.

,,Iz Partizana su nezadovoljni činjenicom da će se domaćinstva i parovi polufinala KLS plej-ofa određivati na osnovu plasmana u regularnom toku ABA lige.

„U domaćoj ligi se ne poštuju Statut i zakonska akta koja su doneta. Protiv Statuta KLS je da se igraju samo polufinale i finale. Imamo situaciju gde FMP i Crvena zvezda zahtevaju da se promeni format takmičenja. Sa druge strane je i ta odluka da boljeplasirani u regularnom delu ABA lige ima prednost domaćeg terena u tom formatu takmičenja. U ovom trenutku mogu da kažem da mi definitivno nećemo igrati KLS ukoliko budemo došli u situaciju da nas neko primorava da igramo finale gde će prednost domaćeg terena imati neko ko je jedan deo takmičenja ABA lige završio kao bolje plasirani. Možemo da igramo šta god: fajnal for, da imamo žreb. Sve što je fer-plej, možemo da prihvatimo. Ali da neko sebi pravi prednost tako što je privatizovao ligu, Partizan u tome neće učestvovati“, izjavio je nedavno Ostoja Mijailović."

Sad mi je i jasno što ne igrate ove godine. Bilo bi previše licemerno da ove kad imate prednost domaćeg terena igrate. Skidam kapu za doslednost. Svaka čast komšije i hvala na još jednom trofeju ove godine. ❤

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kendrick said:

Ugovor je potpisan tako da KLS, kako pise, samostalno uredjuje takmicenje. KSS ga je samo "ovlastio". 
 

No to nije ni bitno - uzeo si da proucavas statute kako bi obarao claim o "privatnoj ligi". To je ionako kolokvijalan naziv, a ne naziv koji garantuje da je vlasnik lige privatnik. Pisali smo i proslog leta, a nista se nije promenilo - ko su i "ciji su" KLS zvanicnici. 

 

Samostalno u skladu sa Ugovorom i Propisima KSS.

JBT. Ne znam sto je to tako tesko shvatiti. I tako je od koje ono godine 2011.? Ili sam omasio godinu. 

 

Hajde objasni nam onda kako je neko kolokvijalno privatizovao ligu u kojoj postoje propisi i procedure i uredjenje koje je opisano? Ko su zvanicnici? Ciji su? Ako ste pisali i proslog leta, i ti to sve znas, i KKP sve to zna, dajte imena, dajte sta im se stavlja na teret... a ne ovako u fazonu "zna se". 

 

 

 

40 minutes ago, kendrick said:

Buduci da se apsolutno nista nije promenilo, KKP je ostao dosledan svojoj odluci da bojkotuje ligu. 
 

Kako ste to ostali dosledni ako ste slali registraciju igraca? Pojasni mi to molim te. 😄 

 

 

 

40 minutes ago, kendrick said:

 

Vec sam pisao sta mislim i koji su motivi KKP da nastavi putem koji je odabrao prosle godine. Pitanja poput "zasto ne uradite ovo" nisu pitanja za mene, ne zanima me da proucavam potencijalne konsekvence istupanja iz kakve unije klubova, pa da vagam, nagadjam... Legitimno je da se zapljunete na ovoj temi kako je odluka ovakva ili onakva. Ipak, cini se da to nije dovoljno, da valjda svakoga dana ovde mora da se kenja na svim nivoima, pa i da se brani KLS kao liga koja nije privatna. 

 

Hoces da kazes da smo se neki od nas ovde samo "zapljunuli na temi" i da "kenjamo" o tome? Ma bravo. 👍

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2023 at 8:12 AM, Čočo said:

Ko će šta da igra nije naša stvar ali je bezveze da oni koji ne igraju se čude zašto smo mi drugi protiv toga. Neke razloge sam već naveo i ta priča kako može i nekoliko utakmica bez derbija ne pije vodu. Narod voli da gleda dobru košarku a ova godina je stvorena za to. Da li će biti neprijatnih scena na tribinama, to je već šbbkbb. Drugo, opšte poznata je tema o propadanju srpske košarke, reprezentacije, sve manje kvalitetnih mladih igrača i srpskih timova. Pa šta je glavni razlog mladog igrača u Srbiji, koji kreće da se bavi košarkom i da istu igra? Da bude u budućnosti igrač Zvezde ili Partizana. Šta je velika čast i zadovljstvo malih ( po budzetu i iskustvu ) timova u Srbiji? Da igraju protiv velikih kao što su Zvezda i Partizan. A jedini način za to je kroz KLS. A to što se KLS igra od septembra a Zvezda i Partizan samo završnicu nisam za to. Raspored koji nije moguće urediti zbog rasporeda EL i ABA lige, treba urediti da se može takmičiti ravnopravno od septembra. I onda dodje KKP i kaže nas ne zanima srpsko takmičenje i mi ga nećemo igrati. Uskraćuju se čari derbija, dobre košarke, stvaranju novih misli i idola kod mladih i želje za bavljenje košarkom. Dolazim iz malog mesta i znam kakav je osećaj i uzbudjenje kad mali dečak, iz malog mesta zna da njegov lokalni voljeni klub igra protiv velikih kao što su Zvezda i Partizan. Ta mala mesta žive za tih nekoliko dana. A klinci gledaju i maštaju kako će jednog dana igrati u jednom od dva najveća kluba. 

I onda dodju komšije i kažu pa što da igramo?

Ja se iskreno nadam da će KLS izaći u susret, ako je želja KKP da igra KLS stvarna a ovaj propust samo administrativna greška, i da će joj omogućiti igranje iste.

KLS ne sme da ih pita da ucestvuju

Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2023 at 12:29 AM, vlaDixXx said:

Velika pobeda Spartaka nad favorizovanim Fmp-om

Mogli smo i da izgubimo na kraju, poslednji minut nismo mogli da prevedemo loptu, sreca pa je i FMP promasivao.

 

Jel se zna kako ce izgledati polufinale KLS-a? Ako Partizan ne bude igrao.

Link to comment
Share on other sites

Lepo je čovek rekao da ga trenutno interesuje samo završnica ABA i Cedolimpija i da će imati vremena da pričaju o KLS kad se ABA završi.

Ali očigledno kontroverzni naslovni sponzor i novi lider žute sportske štampe ima neki drugi cilj...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Cooper said:

Lepo je čovek rekao da ga trenutno interesuje samo završnica ABA i Cedolimpija i da će imati vremena da pričaju o KLS kad se ABA završi.

Ali očigledno kontroverzni naslovni sponzor i novi lider žute sportske štampe ima neki drugi cilj...
 

 

Da je lepo rekao - nije. Odgovorio je bas dzukacki i to Radi, novinarki Sport Kluba. 

 

Nema potrebe da tako reaguje na normalno i kulturno postavljeno pitanje, i veoma ocekivano pitanje. 

Posle se malo smirio... 

 

Nije tako reagovao na pamflet "novinara" Partizan.net. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kendrick said:

:classic_laugh:

 

Lepo sam rekao jos proslog leta da tolerisanje antipartizanskog sentimenta dovodi do nemogucnosti razumevanja, tumacenja i percepcije izjava, kosarke, slika, vesti...

 

Sreca da pro-PRTZN.net sentiment nema apsolutno nikakvog uticaja na GTRetardaciju lakoumne patlidzanske publike.

Uf, dobro je.  

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...