Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

3 minutes ago, McLeod said:

 

Tesko da je ovo nekakav presedan kod njih. Zbog ovoga su oni ljudi godinama zakljucani u hotelu.

 

Nisu zbog ovoga...Đokovića su izbacili zbog mogućeg uticaja na javno mnjenje, a slučaj su praktično bazirali na novinskim člancima (BBC, konkretno). Ponavljam, Đoković nije nimalo čist u celoj priči, ali ova odluka vlade Australije je vrlo opasna i prevazilazi teniske okvire.

 

Pre nego što mi se nakače trolovi, da još jednom ponovim da sam bio protiv Novakovog odlaska u Australiju još pre cele priče sa izuzecima. Takođe, mislio sam da je pametnije da se odmah, po prvom poništavanju vize, vratio u Srbiju ili MC.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

- prokleta politicko-populisticka odluka...

- odgovor nase drzave bedan, za lokalnu upotrebu...

- izludjuju me interpretacija pojedinaca 'atak na Srbiju', 'to rade Federeristi' i slicne notorne gluposti...

- kulturan Novakov komentar, odmenereno, ma koliko mu bilo tesko...

- ajd sad da me demantuje i da nauci sto god, recimo da cuti i angazuje PR, za pocetak... I da pokida na terenu!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako mu dozvole ulazak u FRA i GB,on treba da mazne jedan od ta dva predstojeca GS i svira kraj. Jer je ocito da mora prvi da stigne do brojke od 21 GS da bi svima zacepio usta o tome ko je najbolji,najuspesniji igrac svih vremena. Kad su ga glibave OI sprecile u tome prosle jeseni u Njujorku gradu..

Njegovim saopstenjem sam vrlo razocaran. Jedino mu dajem za pravo da je umoran,izmrcvaren od svega pa mu treba vremena da se sabere..inace je trebao biti mnogo ostriji. Brate,reci sta mislis,uljudno i argumentovano,jebala te korektnost. Ionako te niko na zapadnoj hemisferi ne voli,nemas sta da im se dodvoravas.

Kao racionalno bice,moram da postavim jedno pitanje..kako je moguce,da u drzavi od 20-ak miliona stanovnika,gde je 93% odraslih vakcinisano,a imaju 130 hiljada zarazenih dnevno,da konstatuju da jedino vakcinisan covek nije pretnja po zdravlje? Prosto,matematika im ne ide u prilog..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, wwww said:

Novaku ce sada biti problem da dobije bilo koju vizu (npr za UK i USA), jer ce morati da upise u kucicu da je vec bio negde odbijen za vizu, pa jos da navede razlog.

Ne zanm da li bi pomoglo da dobije diplomatski pasos s diplomatskim imunitetom (ako je to moguce).

 

Navodno ima vec i nije pomoglo. 

 

https://novakdjokovic.com/tag/diplomatski-pasos/

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

33 minutes ago, McLeod said:

Mnogi su se oglasili (relevantni) izuzev Ane, Jelene i Troickog, sto je meni najinteresantnije, ili nisam video da se on oglasio. Nije ni Zimonjic.

Troicki je imao neku izjavu, stavila sam pre neki dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drug Crni said:

Ako mu dozvole ulazak u FRA i GB,on treba da mazne jedan od ta dva predstojeca GS i svira kraj. Jer je ocito da mora prvi da stigne do brojke od 21 GS da bi svima zacepio usta o tome ko je najbolji,najuspesniji igrac svih vremena. Kad su ga glibave OI sprecile u tome prosle jeseni u Njujorku gradu..

Njegovim saopstenjem sam vrlo razocaran. Jedino mu dajem za pravo da je umoran,izmrcvaren od svega pa mu treba vremena da se sabere..inace je trebao biti mnogo ostriji. Brate,reci sta mislis,uljudno i argumentovano,jebala te korektnost. Ionako te niko na zapadnoj hemisferi ne voli,nemas sta da im se dodvoravas.

Kao racionalno bice,moram da postavim jedno pitanje..kako je moguce,da u drzavi od 20-ak miliona stanovnika,gde je 93% odraslih vakcinisano,a imaju 130 hiljada zarazenih dnevno,da konstatuju da jedino vakcinisan covek nije pretnja po zdravlje? Prosto,matematika im ne ide u prilog..

 

Ta Goat trka je ovim završena, može da osvoji još 10 slemova, neće mu vredeti.

 

Saopštenje je, po meni, na mestu. U sportskom duhu je poželeo sreću svim učesnicima, skrenuo pažnju sa sebe na turnir, pozdravio koga je trebalo da pozdravi i to je to. Svakako bolje nego da, po tradicionalnom srpskom običaju, krene odmah sa jebanjem majke i ostatka familije. Ima vremena i za to, ako reši da krene tim putem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Borko said:

Bolje je ovako. Da mu je nekim slucajem dozvoljeno da učestvuje, zaista nisam siguran da bi bio fizički bezbedan na terenu i van njega najon ovolikog propagiranja mržnje prema njemu. 

Slažem se, mada mi je krivo što je izgubio na sudu, pretpostavljam da i dalje ima mogućnost da ih tuži, pa se nadam da će to i uraditi. Ali svakako nema šanse da bi nešto uradio na turniru u ovakvim uslovima, a i pitanje je koliko bi bio bezbedan. Za njega je ovako najbolje, bar je pošteđen daljih trauma.

 

5 hours ago, Milica said:

Sad samo da ne dolazi u Beograd, da Srdjan ne daje izjave i da se ne prave protesti ispred ambasade Australije. 

:classic_sad:

4 hours ago, Predragdjape said:

Srki kao zaliven cuti nakon salva uvreda. Zasto nije i dalje sazivao konferencije nego je prestao nakon sto je istu prekinuo pitanjem o datumima vezano za period kada je Novak imao koronu? 

E jezik pregrizao... :frusty: biće ovoga još dosta, ne brini :classic_ninja:

 

4 hours ago, Dracarys said:

Što se tiče zabrane ulaska na 3 godine, mislim da i tu priča nije konačna, jer su rekli da Novak i ako dobije zabranu na 3 godine, opet može doći, ako australska vlada smatra da će Australija od toga imati neku korist.

Stvarno ne znam koliko ima smisla da se preganja oko toga, mislim da je i za njega bolje da dobije tu zabranu i da ne kroči tamo nikad više, jer on kakav je, kad ne bi bilo prepreka, opet bi otišao iduće godine kao da ništa nije bilo. :classic_sad:

 

4 hours ago, NikadProtivKaline said:

srkija svakako ne moze da se odrekne, ali moze da ga ucutka

Stvarno ne vidim kako, bojim se da će se ovo nastaviti još ko zna koliko 

 

45 minutes ago, McLeod said:

Tesko da je ovo nekakav presedan kod njih. Zbog ovoga su oni ljudi godinama zakljucani u hotelu.

I ovo im sigurno ne pomaže, sad zapravo imaju još manje šanse, ali makar neka se digne neka frka da dobiju bolje uslove tamo, ne znam... njih mi je u svemu tome najžalije.

 

 

39 minutes ago, vanjabarsa said:

kako idu stvari, nece ni novak u kucu slavnih .:classic_biggrin:

Pa i ne treba mu, to najviše znači onima kojima treba i zvanična potvrda koliko su uspešnu karijeru imali. Njegovu niko ne može da ospori pa da je crni đavo.

 

17 minutes ago, Drug Crni said:

Njegovim saopstenjem sam vrlo razocaran. Jedino mu dajem za pravo da je umoran,izmrcvaren od svega pa mu treba vremena da se sabere..inace je trebao biti mnogo ostriji. Brate,reci sta mislis,uljudno i argumentovano,jebala te korektnost. Ionako te niko na zapadnoj hemisferi ne voli,nemas sta da im se dodvoravas.

Pa do svega ovoga je i došlo zato što je pričao šta mu padne na pamet. Ako će ga ovo makar naučiti da sačeka i da se presabere pre nego što ispali neku potencijalno rizičnu izjavu, pozdravljam.

 

14 minutes ago, Baby said:

Navodno ima vec i nije pomoglo. 

 

https://novakdjokovic.com/tag/diplomatski-pasos/

Ima pasoš ali nema imunitet, to je velika razlika. Ne znam doduše ni kako se to dobija.

Edited by alcesta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

Ta Goat trka je ovim završena, može da osvoji još 10 slemova, neće mu vredeti.

 

Saopštenje je, po meni, na mestu. U sportskom duhu je poželeo sreću svim učesnicima, skrenuo pažnju sa sebe na turnir, pozdravio koga je trebalo da pozdravi i to je to. Svakako bolje nego da, po tradicionalnom srpskom običaju, krene odmah sa jebanjem majke i ostatka familije. Ima vremena i za to, ako reši da krene tim putem.

 

Ček, polako: jel' sad vakcina uslov i za učešće u GOAT trci?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Drug Crni said:

Ako mu dozvole ulazak u FRA i GB,on treba da mazne jedan od ta dva predstojeca GS i svira kraj. Jer je ocito da mora prvi da stigne do brojke od 21 GS da bi svima zacepio usta o tome ko je najbolji,najuspesniji igrac svih vremena. Kad su ga glibave OI sprecile u tome prosle jeseni u Njujorku gradu..

Njegovim saopstenjem sam vrlo razocaran. Jedino mu dajem za pravo da je umoran,izmrcvaren od svega pa mu treba vremena da se sabere..inace je trebao biti mnogo ostriji. Brate,reci sta mislis,uljudno i argumentovano,jebala te korektnost. Ionako te niko na zapadnoj hemisferi ne voli,nemas sta da im se dodvoravas.

Kao racionalno bice,moram da postavim jedno pitanje..kako je moguce,da u drzavi od 20-ak miliona stanovnika,gde je 93% odraslih vakcinisano,a imaju 130 hiljada zarazenih dnevno,da konstatuju da jedino vakcinisan covek nije pretnja po zdravlje? Prosto,matematika im ne ide u prilog..

Po meni njemu ni ne treba dozvola za ulazak u FRA jer on zivi tj zvanicno je rezident Monaka a Monako je na neki nacin deo Francuske. 

 

Nego, jel se oglasio Craig Tailey ? On je ovde imao vrlo znacajnu ulogu time sto je prevrtao bukvalno nebo i zemlju da bi omogucio Novako do dodje nevakcinisan i ubedjujuci Novaka da dodje . Njemu se navodno klimala fotelja do prvog sudjenja Novakovog, od onda ne vidim da ga pominju ni da se on oglasava

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dude said:

Viza nije garancija za ulazak ni u jednu drzavu. U Novakovom slucaju nije prekrsen nijedan zakon, niti je jedan covek ignorisao sudske presude. Kako je prekrsen zakon ako clan zakona glasi da ministar ima zadnju rec? Pre ce biti da vi niste znali sta je bio predmet spora sudjenja, niti u cemu je to Novak "pobedio". 

 

Ali ovo jeste izdrkavanje, cirkus reziran od strane austalijske vlade. Populizam 1/1. Sto i ne cudi, politicari su manje vise svi ista govna kad je rec o izborima i glasovima. 

 

.

 

Da , u pravu si, sud je resavao samo da li je odluka ministra racionalna i razumna ...pa se tako razumnim i racionalnim pokazalo da  jedan teniser ugrozava svete australijske granice,  bezbednost i zdravlje nacije,... zbog svoje izjave...

 

 

 

Stav koji proizlazi iz te izjave, nije nelegalan cak ni tamo..ni u Kini..a ako ostavljamo pravo izbora onda nikako ne mozemo zbog svog izbora da budemo diskriminisani i stavljeni u red s teroristima...fakt da se coveku sudilo zbog  sopstvenog stava je zastrasujuc, i nisu tu krivi politicari, oni su zajahali talas, ljigavi kakvi jesu...Njemu se sudilo na osnovu javnog mnenja stvorenog u sredstvima masovne kretenizacije milijardi glupih ko kurac, ...to se zove linc....dobro dosli u Salem...

 

Ranije si imao u Hyde parku speakers corner gde je svaka budala mogla da govori sta hoce, danas svako ko hoce ima direktan pristup do mozgova milijardi ljudi koji ne umeju da saberu dva razlomka, ali imaju pravo glasa... Meinstrim mediji to uredno prenose..

Trenutak kad je informativno novinarsto postalo profitabilno dovelo nas je do momenta da je zarada bitnija od tacnosti informacije...a za  novinara pustanje netacne vesti, poluistine  zbog zarade je isto sto i za hirurga da ne operise bez novca.....

 

Eto, uspeli smo kao civilizacija da se otkotrljamo nazad..vazno da je granica ponovo bezbedna...

 

.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...