Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

7 minutes ago, implant said:

Ta Goat trka je ovim završena, može da osvoji još 10 slemova, neće mu vredeti.

On u tzv.GOAT trci nikada nije ni imao sansu..medjutim u trci za najuspesnijeg igraca je na pol-poziciji..tu mu treba jos ta jedna GS titula..ja mislim da ne gresim kada pisem da Novak tako rezonuje. Sto se mene tice - moze i sada da svira kraj.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alcesta said:

Pa do svega ovoga je i došlo zato što je pričao šta mu padne na pamet. Ako će ga ovo makar naučiti da sačeka i da se presabere pre nego što ispali neku potencijalno rizičnu izjavu, pozdravljam.

 

Sad je potpuno svejedno sta ce,kada i gde da kaze. Vise ne treba da se suzdrzava,iako mislim da Novak nije neki "Srdjan koji cuti,ali isto misli".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LjubavPremaMolu said:

Bar da je gotovo... nego sad kreće natezanje da li će mu zabraniti ulazak u Australiju na 3 godine

 

Nažalost, ne kreće nikakvo natezanje, već je to gotova stvar: automatski 3 godine nema vize. Znači, može je dobiti 15.1.2025. i zaigrati na AO25, pod uslovom da turnir te godine ne počne pre toga.

 

Izuzetak je moguć jedino ako umilostivi ministra koji i u tom pogledu ima diskreciono pravo. Direktno sa sajta ministra:

 

Quote

Following an adverse decision under section 133C(3), the affected person would not be able to be granted a visa (while offshore) for a period of three years, except in certain circumstances. Certain circumstances include, compelling circumstances that affect the interests of Australia or compassionate or compelling circumstances affecting the interests of an Australian citizen, permanent resident or eligible New Zealand citizen.

https://minister.homeaffairs.gov.au/AlexHawke/Pages/statement-regarding-mr-novak-djokovic.aspx

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Da , u pravu si, sud je resavao samo da li je odluka ministra racionalna i razumna ...pa se tako razumnim i racionalnim pokazalo da  jedan teniser ugrozava svete australijske granice,  bezbednost i zdravlje nacije,... zbog svoje izjave...

 

 

 

Stav koji proizlazi iz te izjave, nije nelegalan cak ni tamo..ni u Kini..a ako ostavljamo pravo izbora onda nikako ne mozemo zbog svog izbora da budemo diskriminisani i stavljeni u red s teroristima...fakt da se coveku sudilo zbog  sopstvenog stava je zastrasujuc, i nisu tu krivi politicari, oni su zajahali talas, ljigavi kakvi jesu...Njemu se sudilo na osnovu javnog mnenja stvorenog u sredstvima masovne kretenizacije milijardi glupih ko kurac, ...to se zove linc....dobro dosli u Salem...

 

Ranije si imao u Hyde parku speakers corner gde je svaka budala mogla da govori sta hoce, danas svako ko hoce ima direktan pristup do mozgova milijardi ljudi koji ne umeju da saberu dva razlomka, ali imaju pravo glasa... Meinstrim mediji to uredno prenose..

Trenutak kad je informativno novinarsto postalo profitabilno dovelo nas je do momenta da je zarada bitnija od tacnosti informacije...a za  novinara pustanje netacne vesti, poluistine  zbog zarade je isto sto i za hirurga da ne operise bez novca.....

 

Eto, uspeli smo kao civilizacija da se otkotrljamo nazad..vazno da je granica ponovo bezbedna...

 

.

 

To je ono čega se plašim. Šta sada sprečava Katar da kaže da zabranjuje ulazak fudbalerima hrišćanske veroispovesti, jer mogu da utiču negativno na javno mnjenje u toj zemlji svojim rasklašnim ponašanjem koje može da se dokumentuje snimcima sa TVa? Banalizujem, naravno, Katar to neće uraditi, ali presedan je tu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, erwin said:

 

Nažalost, ne kreće nikakvo natezanje, već je to gotova stvar: automatski 3 godine nema vize. Znači, može je dobiti 15.1.2025. i zaigrati na AO25, pod uslovom da turnir te godine ne počne pre toga.

 

Izuzetak je moguć jedino ako umilostivi ministra koji i u tom pogledu ima diskreciono pravo. Direktno sa sajta ministra:

 

https://minister.homeaffairs.gov.au/AlexHawke/Pages/statement-regarding-mr-novak-djokovic.aspx

Ja bih rekao, na srecu. Da mu slucajno ne padne na pamet da ponovo putuje tamo. Razuman covek zna kad negde nije dobrodosao, Novak bas i nije razuman u tom smislu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drug Crni said:

Sad je potpuno svejedno sta ce,kada i gde da kaze.

Ja se nadam da još nije dotle došlo, bar za ostatak sveta koji nije Australija. Ali možda grešim :classic_sad:

 

U svakom slučaju vreme je da prelomi hoće li završiti karijeru zbog vakcinisanja, neće valjda pred svaki turnir do zadnjeg dana čekati hoće li mu izdati neke posebne dozvole i komplikovati sebi život ovoliko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stray_cat said:

Odakle sad pa to da će vakcine svuda beskonačno da budu obavezne?

 

Pa nisu obavezne i verovatno neće ni biti, ne postoji mehanizam kojim bi se to (u današnjem svetu) moglo izvesti. Nisu obavezne čak ni u Australiji.

 

Edit: ili misliš da budu obavezne za učešće na turnirima?

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vanjabarsa said:

 

ma sve ok, a ja ti zelim da ti deca /te ako ih imas ili koja ces da dobijes budu tako "neuspesna"  kao ona (cimegod se bavila) ,do 25/te ili ranije, koju god ti granicu odredio :heart:

Moram da se ispravim, nismo se razumeli, jer se nisam dobro izrazio. Daleko od toga da je Ana neuspešna. Ciljao sam na to da nije iskoristila pun potencijal, jer se čini da joj je fokus polako prelazio na neke druge stvari kada je trebalo da nadogradi i zapne najviše. To je lični utisak, ja sam kao i ti, Anin navijač, pratio sam njenu karijeru isto koliko i Novakovu, i da mi deca budu upola uspešna u poslu koji odaberu kao što je ona, bio bih najsrećniji roditelj na svetu. 

Ipak, mislim da nije za kuću slavnih, što uopšte ne umanjuje njene uspehe. 

Što se tiče Šarapove, i nju volim, ali ne kao Ivanović. 

I da se ogradim, nisam video da je na tvom avataru Ana (nisam obratio pažnju dok mi nisi nacrtala 😐), da ne ispadnem baš glup, ili bistar kao što si već primetila 😂

Edited by Instinkt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, implant said:

 

To je ono čega se plašim. Šta sada sprečava Katar da kaže da zabranjuje ulazak fudbalerima hrišćanske veroispovesti, jer mogu da utiču negativno na javno mnjenje u toj zemlji svojim rasklašnim ponašanjem koje može da se dokumentuje snimcima sa TVa? Banalizujem, naravno, Katar to neće uraditi, ali presedan je tu.

 

Sprečava ih to što je organizator SP u fudbalu FIFA, a Katar je "samo" domaćin. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, vanjabarsa said:

 

ma sve ok, a ja ti zelim da ti deca /te ako ih imas ili koja ces da dobijes budu tako "neuspesna"  kao ona (cimegod se bavila) ,do 25/te ili ranije, koju god ti granicu odredio :heart:

 

:classic_tongue:

 

 

Morao sam , svrbeli me prsti:classic_tongue:

 

Spoiler

Salimo se malo, nemoj da zameris :classic_tongue:

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, erwin said:

 

Nažalost, ne kreće nikakvo natezanje, već je to gotova stvar: automatski 3 godine nema vize. Znači, može je dobiti 15.1.2025. i zaigrati na AO25, pod uslovom da turnir te godine ne počne pre toga.

 

Izuzetak je moguć jedino ako umilostivi ministra koji i u tom pogledu ima diskreciono pravo. Direktno sa sajta ministra:

 

https://minister.homeaffairs.gov.au/AlexHawke/Pages/statement-regarding-mr-novak-djokovic.aspx

 

Ako je tako onda su ovi definitivno nadjebali Kinu. Ispada da je bolje ne dobiti vizu uopšte, jer ako je dobiješ onda si upasnosti da ti je oni isti što su ti je dali tu istu oduzmu i zabrane ulazak 3 godine.

I jedno pitanje, jel onda i onoj mučenoj Čehinji nema Australije 3 godine?

Edited by LjubavPremaMolu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zvezdinho said:

Ma to za 3 godine moze da se ponisti.

Može, ako se ministar smiluje i kaže eto, prenaglio sam malo :classic_biggrin: i naravno da se vakciniše, pošto ne verujem da će ovo proći za godinu dana.

Ne znam može li to za tri godine da obori na sudu, ali stvarno bi najbolje bilo da ne ode tamo više ni turistički, nije ionako usput. Na šta bi to iduće godine ličilo kad bi otišao?

S jedne strane što reče neko na prethodnoj strani, treba imati dostojanstva da se ne guraš tamo gde te ne žele. S druge strane, on je tamo išao da radi svoj posao a ne da se sunča na plaži. A da Australija nije imala korist od njegovog posla, ne bi ni dobio vizu, kao i ostali što dobijaju razna izuzeća ako je njihov ulazak od koristi državi. Tako da razumem i ako se zainati, ali mislim da nije i dalje svestan kako bi ga dočekali u Melburnu da je uspeo da izađe na teren. To je sasvim druga dimenzija od onoga na šta je već navikao.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Ako je tako onda su ovi definitivno nadjebali Kinu. Ispada da je bolje ne dobiti vizu uopšte, jer ako je dobiješ onda si upasnosti da ti je oni isti što su ti je dali tu istu oduzmu i zabrane ulazak 3 godine.
I jedno pitanje, jel onda i onoj mučenoj Čehinji nema Australije 3 godine?
Ne, njoj viza nije poništena odlukom ministra na osnovu tog člana.
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Jurgen said:

 

Sprečava ih to što je organizator SP u fudbalu FIFA, a Katar je "samo" domaćin. 

 

Pa i nad AO imaš ITF kao krovnu organizaciju, čak i ATP koji na, neki način, "pozajmljuje" igrače koji igraju na događajima pod ingerencijom ITFa. Da još jednom podvučem, ovde se više ne radi o Đokoviću, već sam rekao da on uopšte nije trebalo da ide tamo, sa izuzećem ili bez.

 

Ali, uzmimo da si u pravu, evo još jednog scenarija: šta će sprečiti RG da zabrani crncima i muslimanima ulazak u Francusku i na turnir, ako Le Penova dođe na vlast? Hipotetički, to može da se desi; dođe na vlast, pusti probrane snimke sa BLM protesta i terorističkih napada i kaže stop, vi podrivate evropske vrednosti i civilizaciju. Jel treba da gledamo u pasulj kada će koji populista i kreten doći na vlast u nekoj demokratskoj zemlji?

Edited by implant
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...