Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Zaninljivo da je Novak jedini teniser cije medicinske podatke ima ceo svet na uvid, dok nijedan drugi nevakcinisani teniser nije morao nikom nista da objasnjava. Novak je svestan da je imperariv da igra na AO iz mnogo razloga.

 

Cak i da ga sprece, on mora naci nacin da im nanese jos vecu stetu, jer se sve ovo moze reflektovati i na naredne turnire. Uvesti obaveznost vakcinacije je skroz u redu, ali nije realno. Da ne bi bilo diskriminacije ta obaveznost bi morala da se odnosi i na svaki drugi posao, ne samo na sport. A retko koja zemlja to moze da sprovede. Ne ocekujem probleme za Nivaka na buducim slemovima, ali za svaki slucaj mora kengurima da napravi sto vise pravnih i politickih problema.

 

Inace ja ipak ne mislim da hoce da ga deportuju. Kasno je za to i ne donosi im nista politicki. Moze samo da im odmogne. Vise mislim da im je cilj da mu zagorcavaju zivot i da bude pod stalnom tenzijom.

 

PS Da li je Novak neodgovoran, da li je ispao korektan u celoj prici, da li je folirao ili ne, to su sve legitimne teme, ali ne mogu biti opravdanje za ovo sto rade vlasti u AUS. On apsolutno ima pravo da igra tamo i sve sto mu rade je apsolutni skandal! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Profesor said:

Zaninljivo da je Novak jedini teniser cije medicinske podatke ima ceo svet na uvid, dok nijedan drugi nevakcinisani teniser nije morao nikom nista da objasnjava. Novak je svestan da je imperariv da igra na AO iz mnogo razloga.

 

To je tačno, ali, ispravite me ako grešim, za to je sam kriv. On je prvi objavio na instagramu da je dobio medicinsko izuzeće i da ide na AO. Da je ćutao, i to na tragu svog razmišljanja koje je ranije izneo da je privatna stvar da li je neko vakcinisan ili ne, nikome ništa ne bi morao da objašnjava jer niko i ne bi smeo javno da objavi da on igra na AO sa medicinskim izuzećem. Javljali bi se verovatno rotenbergovi da iznose neke sumnje i slično, ali realno ko ih jebe - oni bi ispali nevaspitani što zaviruju u tuđ zdravstveni karton, a ako bi preterali verovatno bi bilo osnova i za tužbu. Ovako pošto je sam odlučio da napravi sve ovo javnim, onda ovi mogu i da ga razvlače.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Losmi17 said:

Mislim da ce stvarno sutra doneti odluku, jer bi bio epski skandal da ga izbace kad krene turnir.

Skandal je i ovo do sada što su uradili. Evo i žreb je odrađen, oni kao još uvek ne mogu da donesu odluku. Treba im oduzeti slem.

 

Ja isto ne verujem da su toliki idioti da ga deportuju posle ovoliko vremena. To bi bio skandal epskih razmera.

Edited by djole
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djole said:

Skandal je i ovo do sada što su uradili. Evo i žreb je odrađen, oni kao još uvek ne mogu da donesu odluku. Treba im oduzeti slem.

 

Ja isto ne verujem da su toliki idioti da ga deportuju posle ovoliko vremena. To bi bio skandal epskih razmera.

 

Kakve veze imaju AO i australijska vlada? Zašto bi na odluke Vlade neke (ozbiljne) države uticalo to da li je odrađen žreb ili se igra drugo kolo nekog turnira?

 

 I ko tačno treba da im oduzme Slem? Vidim da se to često pominje u raznim komentarima, doduše samo u Srbiji. Na stranim sajtovima nisam video nijedan sličan poziv. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Treba da prodje odredjene procedure i sutra ga deportuju, a Djokovici oce da uloze zalbu da bi se to opet prebacilo u ponedeljak da li ce im biti usvojena zlaba. Bas prave cirkus od svega. Najjace kao uradio je sve sto je do njega 😁 

 

Mr Hawke is likely to announce his decision on Friday, after Tennis Australia delayed for an hour a press conference on Thursday to announce the tournament’s draw in the expectation he would cancel the Serbian tennis star’s visa.

A federal source confirmed Mr Hawke was still going through documents submitted by Djokovic’s lawyers on Wednesday, which had delayed the process by days.

If the case does go to court, the 20-time grand slam winner’s legal team hope the matter could be heard in court over the weekend and finalised by Sunday, allowing him to play a match early next week if he beats the government for a second time.

One Liberal Party source, also speaking on the condition of anonymity, said the government was strongly leaning towards cancelling the visa. If the announcement was made later on Friday, it would minimise the amount of time Djokovic had to injunct the decision.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

Na jeziku interesa, i dođeš mi dođem ti. Odlično oboje govore taj jezik. Vidi možda grešim, ali mi izgleda tako. Iz UZZPRO gromoglasno čutanje na svim nivoima.

Muvanje neko, naravno. Samo sto je ona mutava i tupava, pa ne verujem da ce moci da se sporazume sa nekim cak i oko toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jurgen said:

 

Kakve veze imaju AO i australijska vlada? Zašto bi na odluke Vlade neke (ozbiljne) države uticalo to da li je odrađen žreb ili se igra drugo kolo nekog turnira?

 

 I ko tačno treba da im oduzme Slem? Vidim da se to često pominje u raznim komentarima, doduše samo u Srbiji. Na stranim sajtovima nisam video nijedan sličan poziv. 

Pa eto, sam si odgovorio. Da je ovo Nemačka, već bi odluka bila donesena. Ovako...baš su ozbiljni. 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

A source close to the Australian Open defending champion, speaking anonymously to detail private planning, said his legal team would immediately take an adverse decision by Immigration Minister Alex Hawke to court. Lawyers believe the hearing could be fast-tracked by minimising the length of written submissions and verbal evidence.

a ovi čekaju sa odlukom zbog

Quote

One Liberal Party source, also speaking on the condition of anonymity, said the government was strongly leaning towards cancelling the visa. If the announcement was made later on Friday, it would minimise the amount of time Djokovic had to injunct the decision

https://www.theage.com.au/sport/tennis/djokovic-plans-court-appeal-if-minister-decides-to-cancel-visa-20220113-p59o3n.html

 

Na kraju, pošto ne bi imao vremena da nastupi u prvom kolu, jer ne bi stigli advokati da odrade svoje, Netflix režira sledeću situaciju:
Kecmanović predaje meč, Noksa opet dobija na sudu i spreman je za drugo kolo : D 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pa to je plan, da ga sprece da se zali, tacnije da ga onemoguce da zaigra, samim tim i ta zalba bi imala manje smisla...No, treba opet da ih obori, pa makar i po cenu da ne igra...i kad izadje, treba ih pljuvati na sva usta, od tretmana, ovog odugovlacenja i mrcvarenja, pa do statusa onih imigranata u onom "hotelu"....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da...samo sto je Novakov fake, pokusava da prevari pravnu drzavu. Evo ja ne znam ko je to uspeo da ide protiv drzave i pobedi, posebno kad je jasno sta su uradili.

 

Da je bilo koji drugi teniser to uradio, ovde bi ga napusili ako bi neko i napisao nesto o tome.

 

Australijanci ce ici njihovom taktikom last minute i cao. 

 

Ovo je bas teska mrlja,pa Ameri su Lensu oduzeli sve, zvoni im jaje sto je bio prvak u biciklizmu, a ovima u tenisu. Dokazi su vise nego jasni, ne znam kako branite nekog ko je zaobisao zakone bar dve-tri drzave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ček ček, ako sam dobro razumeo, desetine hiljada ljudi je ušlo u Australiju na osnovu medicinskog izuzeća a Novak je trn u oku zato što se javno hvalio.

Ovo je najobičniji pritisak da se Novak sam povuče a ako to ne uradi, nema šanse da ga deportuju, pošto nema nikakvog osnova za to.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...