Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

A možda je problem da se s vremenom navikneš da možeš da dobiješ šta hoćeš kad hoćeš, pa se osiliš i prestaneš da misliš o sitnicama. Pa ti onda ne padne na pamet da bi trebalo da se skloniš iz javnosti u periodu kad si "pozitivan".

Edited by Wookie
Link to comment
Share on other sites

Momak je vrhunski sportista ali jbg, izgleda da je i debil.

I nije tacno da nije antivaxer, jer kao sto rekoh, mogao je bez problema da zavrsi potvrdu da je vakcinisan. Ali ne, on je želio da svijet zna da on neće da se vakciniše.

 

I stvarno se neko pita je li test lažan ili nije? Mislite da je čovjek čekao kraj decembra i čitavo vrijeme se nadao da će zakačiti covid da bi onda nakon toga igrao na AO.  Ostavio da zavisi od sudbine sestre? Da, da.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Nije Noksica kriv što je dobio 2 hektara pored Kalemegdana, već naša (demokratski izabrana) vlast. Da nije on, dobio bi neko drugi, tj hepiend (šetališta za BGjane i slično) se svejedno ne bi desio.

 

Nije Noksica kriv za kovid19 situaciju u Australiji, već njihova vlast (isto demokratski izabrana). Da l' će Noksica digra ili ne, neće uticati na to koliko će se kovid19, obučen po najnovijoj omikron (i pomalo zastareloj delta) modi, raširiti među Ozijima.

 

Kao što je otkucano u onom članku što ga je @Darko postavio pre neki dan (i ne važi samo za Ozije, već za sve), Noksica (velika, nevakcinisana) budalica je naše ogledalo, najbitnije je šta mi vidimo.

Link to comment
Share on other sites

Glavno pitanje je ovo - šta se više isplati vladi Australije? Reputacija Australian Open-a i Australije generalno ili populizam za izbore? Da brinu više o ovom prvom, mislim da bi prihvatili poraz i ostavili pritisak na Novaka. 

 

Pošto je Scott Morrison težak populista, mislim da ima više šansi da ga izbace. Ne zovu ga za džabe Scotty from Marketing. Ali takođe - Novak u Australiji je sjajna distrakcija, tako ne znam šta će biti. U svakom slučaju, ako ga do žreba ne izbace, ne verujem da će ga uopšte. 

Edited by Darko
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

 

za 2. - pa zar ga ne optuzuju svi da se svima dodvorava? znaci potpuno u skladu s karakterom, ma koliko pogresno bilo.

Meni ovo više zvuči kao primadona koja hoće da se slika nego kao neka usluga i dodvoravanje novinaru. Realno je intervju mogao dati i online, ali slikanje zaboga...

 

1 hour ago, L' Imperatore said:

 Što se tiče Novaka i L'Equipa, jebo ga intervju. To je apsolutno treba da odloži. Ili barem da kaže da je pozitivan (nisam siguran dal je potvrđeno da nije rekao?). Oni bi ionako rekli, ma jebi se i ti i PCR, mi taj intervju trebamo, tako da radimo. Barem im nebi dao priliku za ove licemerske akrobacije, gde če sad da ga optužuju kako ih je doveo u opasnost... A bili bi spremni da se radi taj intervju tako ili ovako.

Nije im rekao. Jedino što im nije dozvolio da skinu maske kad su pitali mogu li, ajde bar nešto, ali ni blizu dovoljno.

 

1 hour ago, wwww said:

valjda je Srdjana ova pretnja zatvorom konacno tresnula u glavu, pa da ce prestati da se pojavljuje u javnosti i blebece svasta

Glavu dajem da će nastaviti po starom.

 

1 hour ago, Losmi17 said:

Ma to je obicna tehnikalija.

Pa coveku je Spa maltene prva kuca sada.

Kako to utice na bilo sta?

I onaj bivsi prvi covek za imigraciju je izjavio danas da on to ne bi razmatrao kao neki prekrsaj.

Ta tehnikalija je kažnjiva po zakonu i to upravo pored tog pitanja i piše. Da su na aerodromu bolje gledali mogli su ga spakovati već tada, nego očigledno amaterski i traljavo su sve odradili s obe strane.

 

58 minutes ago, vanjabarsa said:

btw jel se vajda oglasavao ?

Podrzao ga je tamo u početku dok su ga držali u hotelu, posle nisam pratila.

 

43 minutes ago, Wookie said:

@MilicaPa valjda se demokratska društva zasnivaju na volji naroda. To što u Srbiji nikad nismo imali demokratiju, pa nam je normalno da "elita" ide po principu "pišaj po sirotinji" i radi šta im se prohte bez da obraća imalo pažnje na volju naroda, to je naš problem, ne njihov.

A fokus grupe? :classic_tongue:

Mada mi ovo zapravo izgleda kao da i oni ispituju svoje fokus grupe pa na osnovu toga odlučuju o deportaciji.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Borko said:

Dule Matic mi je rekao koliko ste pisali i oborili svaki rekord. Ponosan sam na vas. 

 

Sto se Novaka tice, mislim da je u srcu zaista dobra osoba i naravno najbolji igrac svih vremena, ali da je sto se tice socijalne inteligencije blizu retardacije, kao i da je psihicki izuzetno nestabilan, da ne kazem blago smanjeno uracunljiv. Nadam se da ce izvući neke pouke iz svega ovoga (mada sumnjam). 

 

Veliki pozdrav svima! 

 

Hahahhahaha, dobro je, živ si!

 

Oborili smo rekord to je točno ali zna se koja je GOAT forumska tema bila i ostat će. :heart: 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Koja je procedura ako donesu odluku o deportaciji, da li automatski leti ili ide na sud opet? ako ide na sud da li ceka sudjenje na slobodi i dali bi u tom slucaju mogao da igra do sudjenja? 
Ako mu ukinu vizu...border officials dolaze po njega u hotel i vode ga u svoje prostorije gde ostaje do narednog leta ali i sve vreme tokom procesa ulaganja i razrešenja žalbe, u slučaju da se odluči za tu opciju.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wookie said:

 

Vidite, u Srbiji je normalno da Novak Đoković dobija hektare državnog zemljišta na nameštenim tenderima, a u demokratskim zemljama gde postoji vladavina prava, nije. Možemo svi da mu se divimo kao vrhunskom sportisti, ali da je na mnogim drugim poljima u najmanju ruku mutan, to je isto tako tačno.

ti ozbiljno mislis da se u demokratskim zemljama ne namestaju poslovi?

evo jedan vrlo svez i aktuelan primer:

sad vec bivsi predsednik Vlade nemacke pokrajine Severne Rajne Vestfalije je negde u martu 2020 namestio "tender" (iliti dao posao iako je bilo boljih ponuda) jednoj firmi da sije maske (pokrajina placa), a za tu firmu predsednikov sin radi promociju na instagramu itd. Pa se ovi koje Vlada nije uvazila bunili i to izaslo u javnost, pa je predsednik morao da se pravda raznoraznim izgovorima itd. itd.

To je  samo jedan slucaj koji sam zbog pandemije zapamtila (bilo na glavnim vestima).

I jos jedna krupan: Sreder (dok je jos bio Kancelar) je "ugovorio" s Rusima onaj gasovod kroz Baltik, pa kad je prestao da bude KAncelar postao je konsultant u tom konzorcijumu ili sta vec (honorar: prava sitnica).

 

ovo uopste nije opravdavanje slicnih i gorih stvari u Srbiji, samo kazem da toga ima i u demokratskim drzavama. Pitanje je samo sta se posle radi s tim, da li to zavrsi na sudu i da li nezavisno sudstvo uspe da osudi pocinioce.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Just now, shonke said:

Boxy, stvarno...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Ben stajl, hvata se svake moguce gluposti.

To je i problem trenutno, novinari su odradili veliki posao s tim. Hajka nezapamcenih razmera.

Ako sumiramo sve, postoje 2 problema:

-obrazac gde nije naveo da je bio u spaniji par dana. Ovo je nekako potpuno neutralno po meni, i ne vidim na sta utice. I taj baja koji je glavni bio za emigraciju je rekao da bi to ignorisao.

-fotosesn sa Lekipom dok je bio pozitivan. Ovde je prekrsio zakone RS, ne Aus. Ali mogu uzeti u obzir to ponasanje i navesti da tako moze ugroziti bezbednost ljudi itd.

 

Sad verovatno prave cost benefit analizu razni skotovi. Te ankete same po sebi nisu neki preveliki triger za skotinu, mislim da oba resenja donose nevolje. Samo koja ce nevolja biti gora.

Ja sad ne verujem u dobar ishod po Novaka i mislim da ce ga deportovati ali nece dobiti 3 year ban.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

ti ozbiljno mislis da se u demokratskim zemljama ne namestaju poslovi?

evo jedan vrlo svez i aktuelan primer:

sad vec bivsi predsednik Vlade nemacke pokrajine Severne Rajne Vestfalije je negde u martu namestio "tender" (iliti dao posao iako je bilo boljih ponuda) jednoj firmi da sije maske (pokrajina placa), a za tu firmu predsednikov sin radi promociju na instagramu itd. Pa se ovi koje Vlada nije uvazila bunili i to izaslo u javnost, pa je predsednik morao da se pravda raznoraznim izgovorima itd. itd.

To je  samo jedan slucaj koji sam zbog pandemije zapamtila (bilo na glavnim vestima).

I jos jedna krupan: Sreder (dok je jos bio Kancelar) je "ugovorio" s Rusima onaj gasovod kroz Baltik, pa kad je prestao da bude KAncelar postao je konsultant u tom konzorcijumu ili sta vec (honorar: prava sitnica).

 

ovo uopste nije opravdavanje slicnih i gorih stvari u Srbiji, samo kazem da toga ima i u demokratskim drzavama. Pitanje je samo sta se posle radi s tim, da li to zavrsi na sudu i da li nezavisno sudstvo uspe da osudi pocinioce.

 

Nemoj da se uvredis, ali poredis Nemacku i Srbiju :lol_2::lol_2:

Link to comment
Share on other sites

 

5 minutes ago, wwww said:

ti ozbiljno mislis da se u demokratskim zemljama ne namestaju poslovi?

evo jedan vrlo svez i aktuelan primer:

sad vec bivsi predsednik Vlade nemacke pokrajine Severne Rajne Vestfalije je negde u martu namestio "tender" (iliti dao posao iako je bilo boljih ponuda) jednoj firmi da sije maske (pokrajina placa), a za tu firmu predsednikov sin radi promociju na instagramu itd. Pa se ovi koje Vlada nije uvazila bunili i to izaslo u javnost, pa je predsednik morao da se pravda raznoraznim izgovorima itd. itd.

To je  samo jedan slucaj koji sam zbog pandemije zapamtila (bilo na glavnim vestima).

I jos jedna krupan: Sreder (dok je jos bio Kancelar) je "ugovorio" s Rusima onaj gasovod kroz Baltik, pa kad je prestao da bude KAncelar postao je konsultant u tom konzorcijumu ili sta vec (honorar: prava sitnica).

 

ovo uopste nije opravdavanje slicnih i gorih stvari u Srbiji, samo kazem da toga ima i u demokratskim drzavama. Pitanje je samo sta se posle radi s tim, da li to zavrsi na sudu i da li nezavisno sudstvo uspe da osudi pocinioce.

Eto i sama vidiš razliku. U normalnoj zemlji to završi na sudu, neki ljudi zbog toga okončaju karijere, firme izgube te poslove i plate kazne. Za to vreme u Srbiji, ostrašćeni navijači opravdavaju svog idola. Čak i zamenik gradonačelnika, kome inače većina ljudi na forumu želi dugogodišnju robiju, nije toliko loš kad namesti tender za vašeg teniskog idola.

Edited by Wookie
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Jbg, nadam se da ga nece deportovati, ali ako ga deportuju sam je kriv. Previse je gresaka napravio, pocevsi od one objave gde je morao svima da napise da je dobio izuzece, koja je bila prst u oko ocigledno, sranje sa L ekipom, stikliranje pogresnog polja u ovako delikatnoj situaciji (ovo se ni meni ne desava).

Definitivno mora da promeni pristup i promeni ljude oko sebe, da bi spasio ovo sto mu je ostalo do kraja karijere.

Ja upravo mislim da Novak njima ovim izjavama samo doliva ulje na depotraciju i da on želi da ga deportuju. Da su hteli (mogli bez na svoju štetu) da ga deportuju oni bi to već uradili. Upali su u septičku jamu koju su sami iskopali i sada bi tiho, lagano da iz nje izadju ali ih Novak poliva govnima  i ne da im da izadju čisti nego da ga onako govnjavi deportuju.

Link to comment
Share on other sites

Svi koji misle da je test lažan, treba da razmotre dve stvari:

 

1. On jeste imao barem jedan exposure 14. decembra na utakmici u Pioniru, kada se slikao s igračem za koga se ispostavilo da je zaražen. I to je najmanje jedan exposure, a izvesno je da je u hali bilo desetine, ako ne stotine zaraženih. S obzirom na zaraznost Omikron soja, velike su šanse da se jeste zarazio tu. A i period inkubacije od samo dva dana ima smisla u slučaju Omikron soja.

 

 2. On je pored pozitivnog testa navodno priložio i test o antitelima kad je aplicirao za izuzeće. Taj test bi mogao i da se ponovi u slučaju sudskog procesa ako postoji sumnja u njegovu validnost. 
 

*Prva tačka je doduše i otežavajuća okolnost po njega, zato što je posle takvog izlaganja na utakmici svakako trebalo da se izoluje i minimizira kontakte na par dana, bez obzira na test, tako da izgovor o naknadnom dobijanju testa nije neko opravdanje. 

Edited by Tunji Awojobi
Slova
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Novak je prava mera nas i našeg društva, pravi Srbin.

Nabolji u onome sto radi kao i Srbija i Srbi sto su dobri u dosta oblasti.

Najbolji uprkos okruženju i zbog vlastitog kvaliteta a ne zbog pomoći društva.

 

I onda nas dočeka iza ugla ona naša viljuška i narod najstariji.

 

Kao i što mi hoćemo u EU ali po našim pravilima, kao što smo uvek mi žrtve svih svetskih zavera, kao što uvek hoćemo leba preko pogače tako se i Nole tu uklapa kao budali šamar.

Kao što mislimo da sve znamo najbolje i da možemo sve da radimo najbolje, koji kurac će nama ti PR i druge belosvetske mutivode.

Ima moj komsijin mali, dobar je na kompjuteru, on ce ti napraviti taj sajt i te fejsbukove, šta mu teško.

 

Naravno da si u Srbiji sa 35 godina  još uvek dete, tata i mama te brane koje god sranje da napraviš, zaigralo se dete, svima se desi bože moj. Uvek su drugi krivi, ne bi moje dete ni slučajno.

Da se vi školovani šta pitate, davno bi Srbija otišla u kurac, sreća pa imamo sad internete pa možemo sami da vidimo šta je pisao veliki Deretić, veliki guru ovaj novi, ne znam kako se zove, nije Pepe, možemo u piramide da se regenerišemo i joniziramo.

 

I kad nam kažu ovo je naše igralište i pravila su da su svi u belim majicama, jebiga tako je, iskukamo da se mi pojavimo u plavoj.

Ajde, puste nas i u plavoj, ali mi dodjemo bez majice pa kukamo kako nas namerno ne puštaju.

Ovde mislim na Vučića i EU.

Ili na Novaka i AO.

Isto sranje.

 

Super je  kada i protivnik tumara kao magarac u magli pa ne zna gde udara, to nam automatski govori da smo u pravu.

I kao što smo i do sada radili, svaku pobedu ćemo da proglasimo svemirski značajnom, a takodje ćemo svaki poraz da proglasimo pobedom. Šta nam teško.

 

Kakvi smo mi, nije nam mogao bolji biti ni Novak.  

  

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ben stajl, hvata se svake moguce gluposti.
To je i problem trenutno, novinari su odradili veliki posao s tim. Hajka nezapamcenih razmera.
Ako sumiramo sve, postoje 2 problema:
-obrazac gde nije naveo da je bio u spaniji par dana. Ovo je nekako potpuno neutralno po meni, i ne vidim na sta utice. I taj baja koji je glavni bio za emigraciju je rekao da bi to ignorisao.
-fotosesn sa Lekipom dok je bio pozitivan. Ovde je prekrsio zakone RS, ne Aus. Ali mogu uzeti u obzir to ponasanje i navesti da tako moze ugroziti bezbednost ljudi itd.
 
Sad verovatno prave cost benefit analizu razni skotovi. Te ankete same po sebi nisu neki preveliki triger za skotinu, mislim da oba resenja donose nevolje. Samo koja ce nevolja biti gora.
Ja sad ne verujem u dobar ishod po Novaka i mislim da ce ga deportovati ali nece dobiti 3 year ban.
Pogrešno popunjen formular je sasvim dovoljna osnova za vraćanje. To čak piše kao upozorenje pri popunjavanju.
Što se tiče drugih osnova, piše u propisima da mogu da ga otkače i zbog mogućih problema u održavanju reda i mira te jos gomila drugih izgovora vezanih za bezbednost države i društva.
Dakle, pravni osnov negde imaju.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Premijeru sa rekordno niskim rejtingom pred majske izbore baš svira paja za Australian open i balkansku imigraciju koja će šatro demonstrativno napustiti zemlju ako deportuju Novaka. Trebalo im je ovih par dana da dobiju rezultate anketiranja nekog reprezentativnog uzorka i to je odradjeno na 35k...rezultat je brutalan po Novaka sve i da ostane...80% ozija ga ne želi na turniru.

Sada su sigurno i organizatori AO preneli svoju zabrinutost vlastima kako će održavati red na tribinama i kojim to alatima (tizerima, suzavcem ili šok bombama) sudija može da primiri razularenu publiku na obe strane u pauzama izmedju servisa. Bukvalno će aplaudirati i divljati u slučaju da tokom poena padne...i na svaku grešku uslediće ovacije. Ključni problem je što Novakovi fanovi nisu u zasebnom sektoru na tribinama a odreagovaće srcem i ludom glavom. Znači raspad u najavi. Takav GS ni organizatorima ne treba.

Ok, pogrešio je, to će ga koštati i to preskupo, video je kada zagusti na čiju podršku može računati...ali nema njemu ovde ni titule ni realne šanse da se za istu bori...kakav crni inat. Prepostavljam da bi to izgledalo kao kada bi pokušao da održiš zoom miting prezentaciju dok ti neko motorkom reže drva u dnevnoj sobi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da mozes da budes na tom nivou na kom je Novak a da se sluzis takvim stvarima kao sto je laziranje PCR testa. Ja licno ne verujem da je to uradio. Ovo ostalo mi je debilno koliko i drugima - jednostavno he should know better... On je covek skontao da je dovoljno da kaze ljudima drzite distancu a ne da im kaze da je pozitivan. 

Inace se slazem sa ovim sto je Clash napisao: nekako se ponavlja kroz istoriju to da mi mislimo da smo pametniji od ostatka sveta i ajd da im idemo uz dlaku and hope for the best. Lepo je sve to njegove licne slobode i ostalo, voleo bih da sam i ja imao izbora da promisljam da li cu se vakcinisati ili da li mogu da zaglim piramidu i sve ce biti ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Wookie said:

Jok i nije fejk test. Svako normalan zna kako se u Srbiji sređuju te stvari. Ako čoveku nameste tender za zemljište kad god mu treba da proširi svoj sportski kompleks, naravno da će da lažira i PCR test koji kod nas možeš da kupiš po kafanama za 150 evra, verovatno i manje.

hajde onda objasni ovo:

nosis masku tokom posete ekipe iz L'Equipa, ne pojavljujes se u javnosti od 17.12. popodne do 25.12., a ne ubacis lazni test u sistem sve do 26.12.

zasto?

 

mogao je da pomeri datum na laznom testu za 18.12., taman da ne postoji ni opasnost od Francuza da ga prozivaju. Pomeranje odlaska za Australiju za 2 dana mu ne bi cinilo nista. I onako ne bi igrao nista pred AO (vec otkazao ATP Cup).

 

A da probamo ovako:

 

dobije pozitivni test (procita vest 17.12.), vidi da bi to bila prilika da ipak igra AO. Ali nece da otkaze intervju :twak: jer je ipak dobio prestiznu nagradu. Kontaktira Talija, ovaj kaze koji su uslovi i sta mu sve treba da dobije izuzece. Onda se svaka 2 dana (mozda od 5. dana od pozitivnog testa) testira dok ne dobije negativan test (22.12.) - za to su valjda izjavili da je to prvi negativan test koji je dobio, takva nekakva formulacija je bila. Pakuje dokumentaciju, onda je iz nekog razloga bilo potrebno da se ponovo napravi taj pdf fajl (pa je taj indikator za datum tako sacuvan). Nemam pojma oko ovog identifikacionog broja, ne poznajem procedure itd., to mora neko iz Torlaka da objasni (treba mi koautor za scenario :classic_biggrin: ) .

 

Tu sad ide komunikacija s AO oko toga da li je dovoljna dokumentacija i sta ja znam sta jos ne. AO salje te anonimizovane podatke komisijama (prvoj, pa drugoj). U medjuvremenu on zakljuci da bi trebalo i da ozbiljnije trenira, i to na terenima koji su slicni onima na AO, kao i sa lopticama s AO (a terene nema u Beogradu, vec u Marbelji). Seda u privatni avion i odlazi za Spaniju bez ikakvog objavljivanja na drustvenim mrezama da ne bi nikoga alarmirao jer jos uvek ne zna ima li izuzece. No, ne moze on da se krece medju narodom inkognito (pa ni u Spaniji), te se pojavljuju prvi snimci kako trckara, pa onda i kako trenira (sve s mislim Vajdom koji drzi te loptice). Svo ovo vreme nema nikakvih objava na SM, cak ne cestita nikome NG (glupo, trebalo je to da uradi da ne bi onda u onoj narednoj objavi pricao kako je proveo praznike s porodicom itd.).

U medjuvremenu stizu papiti iz Austalije, oni kupuju karte i krecu za Melburn. On onda to objavljuje na SM. Ne mislim da ne bi zapao u isti problem i da nije postavio tu sliku i propratni tekst, ali kad je vec bio pobegao s SM od 17.12. trebalo je da bude dosledan i cuti do kraja (kao Rafa, koji je posle objave o + testu 20.12. naredni poslao iz Australije s RL arene 31.12.). Verovatno bi bez problema usao u zemlju, ali bi sigurno posle toga nastala frka.

 

Da li ti deluje ova prica logicno? Mogu li da postanem pisac scenarija? :classic_biggrin:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alcesta said:

Dooooobro. Zakasnio je bar jedan dan, ali bolje nego ništa.

Znači nije falsifikator nego samo neodgovorna budala, doduše manja nego da je znajući išao na taj događaj s decom.

Treba sad još svariti da nije nikog od kontakata obavestio i da je slagao francuske novinare da ne bi slučajno propustio slikanje :ajme:

Trebaće mi neko vreme.

 

Makar se turnir sada udostojio da konstatuje njegovo prisustvo.


Još ne verujem da nije falsifikovan test, prvo zašto im je trebalo 3-4 dana da smisle/iznesu ovo objašnjenje koje je sad objavljeno. Nema šanse da bi propustili to da učine na KZS i onako je sramno završili. 
Drugo, iz profesionalnog ugla idalje me interesuje objašnjenje za ID sa potvrde, (možda) @urosg3 zna ponešto kako im radi sistem
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...