Jump to content

Eurocup 2021/22


propolis

Recommended Posts

Sad vidim da je Pariz odvalio od zivota Veneciju. I dalje mi je neshvatljivo da su navijaci KKP bili masovno zadovoljni sto su izbegli taj cirkus od kluba i otisli na Bursu. Finu je ekipu Alimp skockao, zajebani su k'o kratko cebe, posebno kad ih uporedim sa drugim turskim kaubojstinama slicnog budzeta. Nije prvi put da se vracaju iz minusa, rastereceni su a mnogo zilavi, bas ono sto ne zelis u ovakvom sistemu takmicenja. Nidam je uvek bio zahvalan igrac, posebno kad ga sut pristojno sluzi. Pametan je i racionalan, cak i solidna napast u odbrani s obzirom na visinu. Holand i Endruz legitimni EL igraci, Hejs i Dudzinski odlicni ubodi, Bitim vrlo zanimljiv... Nece ni Cedeviti biti prijatno s njima, vec su ih jednom klepili ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

Format jeste sranje, mislim da bi bilo dobro kada bi stavili makar na 2 dobijene da se igraju utakmice u 1/8 i 1/4 finalu, a za kraj neka ostave F4 na terenu koji se odredjuje vec na pocetku sezone, po uzoru na EL. Medjutim, format je daleko od krivca za Partizanov poraz. Nije u pitanju los dan, prosla je bolja ekipa. Dakle, ne bolji igraci, nego bolji tim. Partizan je ekipa bez hemije, bez plejmejkera, bez pameti, sa nekoliko igraca koji vise razmisljaju kako ce da proslave kos nego kako ce da odbrane sledeci napad, pa se tako desi da Avramovic krene na zakucavanje ne bi li ga proslavio jakim busanjem u grudi umesto da samo polozi i donese pobedu. Cele sezone nisu uspeli da dovedu igru u odbrani na pristojan nivo, Bursa ih je sinoc blago receno razvalila igrom u napadu, mnogo otvorenih suteva i zicera ispod kosa, a pricamo o Bursi, sta bi bilo da je neki Evroligas na drugoj strani.

 

Kazem, nista cudno da Partizan izgubi ovaj mec, jer izgubio je manje vise sve teze i znacajnije meceve tokom sezone. U Aba ligi ima losiji skor od dva glavna konkurenta za trofej, u Evrokupu sva teska gostovanja su izgubljena, izgubili su finale kupa. Ispostavilo se i u EK da ih je izbacila prva ozbiljnija ekipa cija igra ima neki smisao. Cak je Bursa bila na dobrom putu da i u regularnom delu zavrsi posao, ali je Panter nestvarnim trojkama u 3/4 drzao Partizan u igri kada drugi nisu mogli nista da pogode. 

 

Ako hoces da budes ozbiljan tim onda cutis, treniras i pricas na terenu, ne dozvoljavas da "porastes" jer nizes pobede protiv mnogo slabijih timova i mislis da ce ti se protivnici skloniti jer puno novca kostas, imas najboljeg trenera na svetu i najbolje navijace na svetu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Čestitke Alimpiju prvenstveno na čuvanju Holanda za drugo poluvreme kada je porobio i podigao već umornu ali žilavu ekipu koja je sve vreme igrala svoju igru. Panter bio i ostao genuine savage igrač...il utrpa il ga spakuju u džep. U zadnjoj četvrtini domaćin bez tri smislene akcije...bez asista...gistro iso basket. Aleksa je najskuplji ABA igrač ikad...i nije on kriv što je takav bagovit opet igrao tesnu završnicu. "Nakon godinu dana života i trošenja narodskih para'... red je da se idolopoklono Žocovo titulašenje "najbolji evropski trener" zameni adekvatnijim: "najtrofejniji evropski trener" jer to mu verovatno niko neće oduzeti ali i treneri imaju uspone i padove forme...upadaju u kanale.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2022 at 8:00 AM, zorex said:

Deluješ mi i pišeš kao neko ko je mladji, ali morao bih da te podsetim da su tamo 2000-ih za Budućnost igrali Igor Rakočćević, Saša Obradović, Dejan Tomašević, Dejan Milojević, Haris Brkić, Milenko Topić, Dejan Radonjić, Vlada Kuzmanović, Dušan Vukčević, legenda Džerom Džejms, svi u istom timu. : ) 

Zauzet bio juce ceo dan pa da ti odgovorim na tvoj simpaticno nostalgicni komentar vidim da si pobrao dosta lajkova pa i od mene si dobio lajk, ali nisam siguran da ni ti ni ostali medj lajkovima znate budzet tadasnje Buducnosti.

 

Ja ne umem krace od ovoga da odgovorim a i na neki nacin sam prozvan pa cu se potruditi sa sto vise argumenata da odgovorim. Mislim da za ovu pricu nije vazno koliko imam godina jer da ti i napisem to tebi nista nece da znaci, takodje ti nece znaciti sto cu ti napisati da imam informaciju iz Podgorice da je ovo najskuplji tim Buducnosti. 

 

Pokusacu da ti odgovorim sa onim sto je dostupno sa interneta. Valjda si znao bar neku platu nekog igrac iz tadasnjeg vremena iako tada nije internet postojao, svi koji su se interesovali za kosarku tada pretpostavljam da su imali nekog prijatelja od kog su mogli cuti bar neciju platu ili bar prijatelja od prijatelja. Nesto se i iznosilo u dnevnom listu 'Sport'.

 

Tim je zaista bio jak, uzevsi 3 titule za redom 99 do 01, pocevsi od naseg Deje i asistenta  mu Boskovica(nije bio neki igrac nego ga pominjem mozda neko nije znao odakle datira njihovo prijateljstvo) 98/99 pa se tim nadogradio naredne godine 99/00 sa vecinom igraca koje si napisao i u sezoni 00/01 o kojoj pricas pojacase ih Rakocevic, Obradovic i Dzeron Dzejms.

 

Valjda je jasno da su danas igraci znacajno placeniji da se enormno vise novca ulaze u sport i da su danasnji Evrokup stranci placeniji i to znacajno placeniji nego ondasnji igraci sa ovih prostora koji su igrali Evroligu,

 

Primera radi: 

https://hoopshype.com/salaries/2000-2001/ prosecan budzet Nba tima 2000. godine je iznosio oko 50 000 dolara.

https://hoopshype.com/salaries/ prosecan budzet Nba tima 2021. godine iznosio oko 136 000 dolara.

https://books.google.rs/books?id=BM44DwAAQBAJ&pg=PA26&lpg=PA26&dq=euroleague+salary+2000s&source=bl&ots=7FBnoLixRx&sig=ACfU3U2XqBTyhw5ZJxnfnUnokx05QhgL9A&hl=sr&sa=X&ved=2ahUKEwiF0Zj6tqX3AhXMwKQKHSPBBqgQ6AF6BAgtEAM#v=onepage&q=euroleague salary 2000s&f=false Ovde na 29. stranici imas finansijskih prikaz u turskoj kako su sponzori od 2000. do 2010. ulozili skoro puta 60 nego 10 godina ranije a 2015. puta 85.

Granice se jednostavno pomeraju danas 2021. najplaceniji igraci su Mirotic sa 4,5 miliona;Larkin sa 3,7 a recimo 2012/13 su bili Lorbek, Rudi Fernandez i Krstic sa po 3 miliona. E sad se vrati u 2001. pa je to jos znacajnije manje bilo.

 

Kako plate tako i budzeti logicno pa imas Zvezdu danas koja izdvaja 5.2 mil za prvi tim pre 7 godina je bilo duplo manje, Partizan je recimo 2009. izdvajao oko 3 miliona na plate a igra i fajnal for dogodine a danas kao prosecan Evrokup tim izdvaja 2ipo puta vise i to minimum jer tu preciznih podataka nema osim Ostojinih reci koji nije bas covek za poveravati mu. Takodje mozed dosta toga pronaci na internetu za budzete evroligaskih timova i rast tokom godina da ne trazim bas sve sad mislim da sam sustinski pojasnio.

 

E sad postavlja se pitanje koliko je taj tim bio ''skup'' ekvivalentu tog vremena, pretpostavljam da si to mislio?

Jer kad napisem da je ovo najskuplji tako i jeste. Druga je tema sto je iz tog vremena na primer hrana poskupela za duplo neke namirnice i 3-4 puta sto je i logicno. Uostalom sve je poskupelo nesto manje nesto vise. Svakako postavicu sad stvari skupoci tima ekvivalentu iz tog vremena ali je ipak glavna cinjenica koliko su tada sportisti znacajno bili manje placeni imas i razne neke intervjue sportista koji su otkrivali koliko su onda zaradjivali jos u markama a da se ne vracam u neke 80te gde su igrali za stan, automobil i neke smesne pare i to jedni od boljih igraca iz tog vremena.

 

Nadam se da je jasno da recimo u fudbalskom klubu Crvena Zvezda najplaceniji igraci 2021 zaradjuju vise nego igraci 1991 godine koji su bili prvaci sveta. Sad ti sto si mi napisao tako nostalgicno da neko cita sa strane i kaze sta prica ova budala koja je skuplja Zvezda sad igraju neki Katai, Ivanic, Ben, Borjan prosecni liga evrope igraci a tada imali jedne od najboljih igraca na svetu i krenes redom Savicevic, Prosinecki, Pancev itd. Ovo ti ne pricam sa aspekta da je sada sve skuplje pa su i vece plate vec ti pricam i o ekvivalentu vremena. Danasnji igrac fkcz moze da kupi stan na Vracaru od 100 kvadrata od godisnje plate, sampioni evrope to tada nisu mogli vec im je trebalo nekoliko godisnjih plata. Sada se vracamo na nas slucaj isto tako jedan DJ Sili od svoje godisnje sada plate moze da kupi maltene vilu u Podgorici dok tadasnji igraci Buducnosti 2000 nisu mogli to od godisnje plate, na ovo mozes da mi verujes na rec ali ne moras. Bilo koji Partizan iz sezone recimo 2008 2009 2010 koji je imao skroman tim je placeniji nego 1992 kad su osvojili Evroligu sa sve jednim od najboljih tada evroligaskih igraca sa sve Djordjevicem, Danilovicem, Rebracom itd. Znaci pricamo o periodu 20 godina i to sve sa ekvilvalentom vremena jer je najveci razlog enormna veca ulaganja u sport koji postaje moderan biznis jedan od glavnih u svetu.

 

Jos jedna stvar koju si nostaligcno romanticno predstavio je da su ti igraci neki ted tad postajali ozbiljni igraci ili kasnije.

 

Primera radi:

-Dzerom Dzejms je stigao u Buducnost iz Sakramenta u kojem nije ni igrao, imao je 25 godina tada. On tek nakon Buducnosti pocinje da igra u Nba i biva placen kasnije

https://hoopshype.com/player/jerome-james/salary/

 

-Rakocevic je vec u Zvezdi nagovestio svoj ogromni talenat ali stize u Buducnost sa 22 godine, veoma je upitno koliko je on tada bio placen iako je tada pruzao ozbiljne partije.

 

-Dejan Milojevic takodje za godine niti je dosao da bi imao neku ogromnu ulogu prve sezone.

 

-Milenko Topic kog drzim na profilu inace jedna od omiljenijih licnosti naseg kk i bio je te sezone u Buducnosti u par glavnih igraca ali se tek nakon Buducnosti naplatio. Da li zaista verujes da je on zaradjivao novac tada znaci ne kao sada naravno vec kao ekvivalentu tog vremena da je mogao kupiti sa godisnjom platom tada ono sto mogu sada Sili, Micov, Kobs, Rid. Al iskreno? Jednostavno mnogo su vise igraci placeniji u dasadnjem vremenu nego pre 20 godina i to je tako.

 

-Nas Dejo takodje Buducnost mu bila najveci klub u zivotu.

 

Buducnost u tih par godina u El dalje od top16 videli nisu. Igraci su im dolazili iz regionalnih timova kao pojacanja, nisu doveli nekog poput Silija koji je igrao 20 minuta u top8 evroligaskom timu i imao najbolje procente za 3 u ligi. Ne mislim da je Sili ne znam kakav igrac vec je on mnogo placeniji nego i najbolji igraci tada poput Topica, Harisa Brkica, Sase Obradovica ili Dejana Tomasevica. Kobs, Micov, Rid takodje. Cak i Kuridza ima vecu platu nego Dzerom Dzejms ciju sam ti platu okacio koji je dosao iz Nba, doduse nije ni igrao tada. Jedno obestecenje koje su platili sada za Edina Atica je vece nego 70% godisnjih plata tadasnje Buducnosti ili 5 plata Perija kog su doveli na polusezoni. To je jednostavno tako.

 

Sustina price nije da je sada Buducnost neki prebogat tim ni za Evrokup uslove tu su nugde u prvih 5-6 u tom takmicenju i to kao 6. a onda su imali igracki ozbiljno dobar tim za nasu ligu ali se to ogledava i kroz El tih par godina su bili medju poslednjim po budzetu bas kao i mi sada i nisu dobacili preko top16 bas kao i mi. Jednostavno mnogo vise novca se ulaze danas u kosarku mnogo je vise evropskih timova sa vecim budzetima gde ce se rasporediti jedni od najboljih igraca sa ovih prostora plus i znacajni rast igraca u Nba sa ovih prostora tokom prethodne decenije nego one iza nje.

 

Dakle, danas Buducnost je najskuplja u istoriji a ona iz 00/01 sezone je daleko bolja igracki bila ali danasnji igraci vise novca primaju u danasnje vreme nego sto su ondasnji igraci onda.

 

Ziv bio.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 1945 said:

Zauzet bio juce ceo dan pa da ti odgovorim na tvoj simpaticno nostalgicni komentar vidim da si pobrao dosta lajkova pa i od mene si dobio lajk, ali nisam siguran da ni ti ni ostali medj lajkovima znate budzet tadasnje Buducnosti.

 

Ja ne umem krace od ovoga da odgovorim a i na neki nacin sam prozvan pa cu se potruditi sa sto vise argumenata da odgovorim. Mislim da za ovu pricu nije vazno koliko imam godina jer da ti i napisem to tebi nista nece da znaci, takodje ti nece znaciti sto cu ti napisati da imam informaciju iz Podgorice da je ovo najskuplji tim Buducnosti. 

 

Pokusacu da ti odgovorim sa onim sto je dostupno sa interneta. Valjda si znao bar neku platu nekog igrac iz tadasnjeg vremena iako tada nije internet postojao, svi koji su se interesovali za kosarku tada pretpostavljam da su imali nekog prijatelja od kog su mogli cuti bar neciju platu ili bar prijatelja od prijatelja. Nesto se i iznosilo u dnevnom listu 'Sport'.

 

Tim je zaista bio jak, uzevsi 3 titule za redom 99 do 01, pocevsi od naseg Deje i asistenta  mu Boskovica(nije bio neki igrac nego ga pominjem mozda neko nije znao odakle datira njihovo prijateljstvo) 98/99 pa se tim nadogradio naredne godine 99/00 sa vecinom igraca koje si napisao i u sezoni 00/01 o kojoj pricas pojacase ih Rakocevic, Obradovic i Dzeron Dzejms.

 

Valjda je jasno da su danas igraci znacajno placeniji da se enormno vise novca ulaze u sport i da su danasnji Evrokup stranci placeniji i to znacajno placeniji nego ondasnji igraci sa ovih prostora koji su igrali Evroligu,

 

Primera radi: 

https://hoopshype.com/salaries/2000-2001/ prosecan budzet Nba tima 2000. godine je iznosio oko 50 000 dolara.

https://hoopshype.com/salaries/ prosecan budzet Nba tima 2021. godine iznosio oko 136 000 dolara.

https://books.google.rs/books?id=BM44DwAAQBAJ&pg=PA26&lpg=PA26&dq=euroleague+salary+2000s&source=bl&ots=7FBnoLixRx&sig=ACfU3U2XqBTyhw5ZJxnfnUnokx05QhgL9A&hl=sr&sa=X&ved=2ahUKEwiF0Zj6tqX3AhXMwKQKHSPBBqgQ6AF6BAgtEAM#v=onepage&q=euroleague salary 2000s&f=false Ovde na 29. stranici imas finansijskih prikaz u turskoj kako su sponzori od 2000. do 2010. ulozili skoro puta 60 nego 10 godina ranije a 2015. puta 85.

Granice se jednostavno pomeraju danas 2021. najplaceniji igraci su Mirotic sa 4,5 miliona;Larkin sa 3,7 a recimo 2012/13 su bili Lorbek, Rudi Fernandez i Krstic sa po 3 miliona. E sad se vrati u 2001. pa je to jos znacajnije manje bilo.

 

Kako plate tako i budzeti logicno pa imas Zvezdu danas koja izdvaja 5.2 mil za prvi tim pre 7 godina je bilo duplo manje, Partizan je recimo 2009. izdvajao oko 3 miliona na plate a igra i fajnal for dogodine a danas kao prosecan Evrokup tim izdvaja 2ipo puta vise i to minimum jer tu preciznih podataka nema osim Ostojinih reci koji nije bas covek za poveravati mu. Takodje mozed dosta toga pronaci na internetu za budzete evroligaskih timova i rast tokom godina da ne trazim bas sve sad mislim da sam sustinski pojasnio.

 

E sad postavlja se pitanje koliko je taj tim bio ''skup'' ekvivalentu tog vremena, pretpostavljam da si to mislio?

Jer kad napisem da je ovo najskuplji tako i jeste. Druga je tema sto je iz tog vremena na primer hrana poskupela za duplo neke namirnice i 3-4 puta sto je i logicno. Uostalom sve je poskupelo nesto manje nesto vise. Svakako postavicu sad stvari skupoci tima ekvivalentu iz tog vremena ali je ipak glavna cinjenica koliko su tada sportisti znacajno bili manje placeni imas i razne neke intervjue sportista koji su otkrivali koliko su onda zaradjivali jos u markama a da se ne vracam u neke 80te gde su igrali za stan, automobil i neke smesne pare i to jedni od boljih igraca iz tog vremena.

 

Nadam se da je jasno da recimo u fudbalskom klubu Crvena Zvezda najplaceniji igraci 2021 zaradjuju vise nego igraci 1991 godine koji su bili prvaci sveta. Sad ti sto si mi napisao tako nostalgicno da neko cita sa strane i kaze sta prica ova budala koja je skuplja Zvezda sad igraju neki Katai, Ivanic, Ben, Borjan prosecni liga evrope igraci a tada imali jedne od najboljih igraca na svetu i krenes redom Savicevic, Prosinecki, Pancev itd. Ovo ti ne pricam sa aspekta da je sada sve skuplje pa su i vece plate vec ti pricam i o ekvivalentu vremena. Danasnji igrac fkcz moze da kupi stan na Vracaru od 100 kvadrata od godisnje plate, sampioni evrope to tada nisu mogli vec im je trebalo nekoliko godisnjih plata. Sada se vracamo na nas slucaj isto tako jedan DJ Sili od svoje godisnje sada plate moze da kupi maltene vilu u Podgorici dok tadasnji igraci Buducnosti 2000 nisu mogli to od godisnje plate, na ovo mozes da mi verujes na rec ali ne moras. Bilo koji Partizan iz sezone recimo 2008 2009 2010 koji je imao skroman tim je placeniji nego 1992 kad su osvojili Evroligu sa sve jednim od najboljih tada evroligaskih igraca sa sve Djordjevicem, Danilovicem, Rebracom itd. Znaci pricamo o periodu 20 godina i to sve sa ekvilvalentom vremena jer je najveci razlog enormna veca ulaganja u sport koji postaje moderan biznis jedan od glavnih u svetu.

 

Jos jedna stvar koju si nostaligcno romanticno predstavio je da su ti igraci neki ted tad postajali ozbiljni igraci ili kasnije.

 

Primera radi:

-Dzerom Dzejms je stigao u Buducnost iz Sakramenta u kojem nije ni igrao, imao je 25 godina tada. On tek nakon Buducnosti pocinje da igra u Nba i biva placen kasnije

https://hoopshype.com/player/jerome-james/salary/

 

-Rakocevic je vec u Zvezdi nagovestio svoj ogromni talenat ali stize u Buducnost sa 22 godine, veoma je upitno koliko je on tada bio placen iako je tada pruzao ozbiljne partije.

 

-Dejan Milojevic takodje za godine niti je dosao da bi imao neku ogromnu ulogu prve sezone.

 

-Milenko Topic kog drzim na profilu inace jedna od omiljenijih licnosti naseg kk i bio je te sezone u Buducnosti u par glavnih igraca ali se tek nakon Buducnosti naplatio. Da li zaista verujes da je on zaradjivao novac tada znaci ne kao sada naravno vec kao ekvivalentu tog vremena da je mogao kupiti sa godisnjom platom tada ono sto mogu sada Sili, Micov, Kobs, Rid. Al iskreno? Jednostavno mnogo su vise igraci placeniji u dasadnjem vremenu nego pre 20 godina i to je tako.

 

-Nas Dejo takodje Buducnost mu bila najveci klub u zivotu.

 

Buducnost u tih par godina u El dalje od top16 videli nisu. Igraci su im dolazili iz regionalnih timova kao pojacanja, nisu doveli nekog poput Silija koji je igrao 20 minuta u top8 evroligaskom timu i imao najbolje procente za 3 u ligi. Ne mislim da je Sili ne znam kakav igrac vec je on mnogo placeniji nego i najbolji igraci tada poput Topica, Harisa Brkica, Sase Obradovica ili Dejana Tomasevica. Kobs, Micov, Rid takodje. Cak i Kuridza ima vecu platu nego Dzerom Dzejms ciju sam ti platu okacio koji je dosao iz Nba, doduse nije ni igrao tada. Jedno obestecenje koje su platili sada za Edina Atica je vece nego 70% godisnjih plata tadasnje Buducnosti ili 5 plata Perija kog su doveli na polusezoni. To je jednostavno tako.

 

Sustina price nije da je sada Buducnost neki prebogat tim ni za Evrokup uslove tu su nugde u prvih 5-6 u tom takmicenju i to kao 6. a onda su imali igracki ozbiljno dobar tim za nasu ligu ali se to ogledava i kroz El tih par godina su bili medju poslednjim po budzetu bas kao i mi sada i nisu dobacili preko top16 bas kao i mi. Jednostavno mnogo vise novca se ulaze danas u kosarku mnogo je vise evropskih timova sa vecim budzetima gde ce se rasporediti jedni od najboljih igraca sa ovih prostora plus i znacajni rast igraca u Nba sa ovih prostora tokom prethodne decenije nego one iza nje.

 

Dakle, danas Buducnost je najskuplja u istoriji a ona iz 00/01 sezone je daleko bolja igracki bila ali danasnji igraci vise novca primaju u danasnje vreme nego sto su ondasnji igraci onda.

 

Ziv bio.

Prvo, odnos marka i danasnji evro je sam po sebi neuporediv, drugo raspitaj se za koliko je Divac igrao u Zvezdi i trece, da li mislis da bi Kuzmanovic, Topic, Rakocevic pre izabrali provinciju u odnosu na Czv, odnosno Brkic, Miloje...u odnosu na Partizan?

Milo ih je platio suvim zlatom, to je bio najveci projekat od raspada SFRJ.

Da si ziveo u tom vremenu, bio bi svestan te moci. Ovako ti ostaje da guglas. 

Link to comment
Share on other sites

Isto ovo sto se desilo Zelimiru,desilo se i Deju sa Cibonom. Mada Deju nije izgledala ovako ekipa, jos manje je imao budzet od 15m i bio navodni goat trenerskog posla u Evropi. EC je besmislen ovako na jednu pobedu i to pazi sad od 1/8 finala. Kad bih ciljaoiznenadjenje to bi bio Levoloa koji mislim igra protiv Valensije i tamo moze biti svasta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni said:

Prvo, odnos marka i danasnji evro je sam po sebi neuporediv, drugo raspitaj se za koliko je Divac igrao u Zvezdi i trece, da li mislis da bi Kuzmanovic, Topic, Rakocevic pre izabrali provinciju u odnosu na Czv, odnosno Brkic, Miloje...u odnosu na Partizan?

Milo ih je platio suvim zlatom, to je bio najveci projekat od raspada SFRJ.

Da si ziveo u tom vremenu, bio bi svestan te moci. Ovako ti ostaje da guglas. 

Nisi shvatio sustinu a sustina je da u danasnjem vremenu vise novca zaradjuju kosarkaski na visokom nivou nego ondasnji onda. Procitaj jos jednom, mozda nisi sve ni procitao.

 

Evo odma kontru za poslednji pasus da si ti bio ziv u tom periodu tad nekad tih godina je i vrsena tranzicija u evro tih godina a marke odlaze bez da izguglam. Uopste nije vazno da li je to 2001 ili 2003 svakako marke nisu bila zvanicna valuta niti kao sto kazes je neuporedivo al pricamo o Buducnosti tih godina. Ne znam odakle ti to ko je rodjen u kojem vremenu evo ja mogu da napisem da pises kao neko od 20 godina i sta sad, jel to znaci da imas toliko godina? Aj polako sa tim licnim stvarima.

 

Divac, pa na koliko utakmica smo ga platili? Verovatno bi i danas imali novca da platimo neku Nba Zvezdu da odigra par utakmica ako bi to bilo izvodljivo. Nerelevantan primer.

 

Pod tri, naravno da je jasno da je Buducnost imala tada najveci budzet i da su igraci bili preplacivani, pa to sam i sam napisao nesto slicno.

 

Pa evo i Partizan je poceo ovu sezonu kao najskuplji projekat na ovim prostorima i oni su preplacivali igrace. I? Sad neko treba da dodje i kaze ma kakav ovaj Partizan ne mogu da prodju Bursu to mlad tim sve ovo ono u rosteru a 2010 igrali Mekejleb, Roberts, Veseli, Kecman tada sve dobri igraci i to u El a ono imali oko 3-4 miliona budzeta, duplo manje nego sada. A nije da je bas sve cene duplo skocilo u Srbiji od tada, Panter i Lidej kao najplaceniji od sadasnjih godisnjih plata mogu da kupe kucu na Dedinju dok ovi najplaceniji pre 12 godina su mogli veci stan na Dorcolu otprilike. Danasnje obestecenje za Madara je vece nego 80% plata u Partizanu koji je igrao fajnal for ti ako to porices onda ne znam sta bih ti rekao. Slicno je i za Buducnost jer je raspon jos veci, 20 godina.

 

Najplaceniji evroligaski igraci onda su primali kao danasnji Evrokup igraci iz gornjeg doma a onda najplaceniji igraci su igrali u Realu, Kinder Bolonji, Tau Keramici, Barsi itd. Buducnost nije iz tih timova dovodila igrace vec najbolje iz regiona Partizana, Zvezde, Beobanke i Fmp-a znaci kao danas da Zvezda dovede igrace iz Partizana, Zvezde, Buducnosti ili Olimpije ali ne strance vec domace gde su samo par igraca placeni recimo da imas sada Kalinica, Nedovic(malo skuplji od Holinsa) i Guduric(takodje) a i to je maltene vrhunac evropske kosarke od domacih igraca a iz one Buducnosti samo je Tomasevic i Sada Obradovic bili reprezentativni kadar i Rakocevic koji je nadolazio.

 

Kobs i Rid i Micov sada su placeniji nego pola reprezentacije Srbije u Kini tada, Jovic-Simonovic-Bircevic-Micic prvi ugovor u Efesu to ti je maltene pola reprezentacije. Kamoli Sili koji je jos placeniji od njih dvojice. A pricamo o periodu samo par godina unazad. Znaci od onih igraca samo Tomasevic, Obradovic i Dzejms ciju platu sam okacio mogu biti nesto znacajnije placeni u ono vreme a to je opet dosta manje nego ovi danas.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

@1945

dejan tomasevic je imao u partizanu 500k maraka godisnje. u buducnost odlazi za znatno vece pare.

topic je imao u zvezdi 300k maraka. odlazi u buducnost za mnogo vece pare.

za dzeroma dzejmsa se pricalo da ima milion po sezoni.

o platama u evropskoj kosarci: lovu koju su 1990. imali u masadjeru dino radja i rik mahorn danas, 30 godina kasnije, mozda ima 3 ili 4 igraca u evropi.

isti je slucaj sa lovom koju su u benetonu pocetkom devedesetih imali toni kukoc i teri tigl.

lovu koju je 95/96 dobijao dominik vilkins u panatinaikosu danas nema ni jedan igrac u evropi. 

malo igraca u evropi danas zaradjuje koliko je roj tarpli u olimpijakosu imao 94.

da ne pricamo koliko su se parama razbacivali ruski klubovi pocetkom dvehiljaditih. nadaleko cuveni Triumph je bacao milione evra. danas toga nema.

 

Edited by pavijan2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, 1945 said:

Nisi shvatio sustinu a sustina je da u danasnjem vremenu vise novca zaradjuju kosarkaski na visokom nivou nego ondasnji onda. Procitaj jos jednom, mozda nisi sve ni procitao.

 

Evo odma kontru za poslednji pasus da si ti bio ziv u tom periodu tad nekad tih godina je i vrsena tranzicija u evro tih godina a marke odlaze bez da izguglam. Uopste nije vazno da li je to 2001 ili 2003 svakako marke nisu bila zvanicna valuta niti kao sto kazes je neuporedivo al pricamo o Buducnosti tih godina. 

Radi zaštite ekonomskih interesa Crne Gore, Vlada Crne Gore je krajem XX vijeka donijela odluku da napusti dinar i da Crna Gora preuzme sva ovlašćenja u domenu monetarne politike. Stoga je 2. novembra 1999. godine donijeta odluka o uvođenju dvovalutnog sistema u kojem su funkcionisali njemačka marka i dinar. Kada je procijenjeno da je u opticaju dovoljna količina njemačkih maraka, donijeta je odluka da, od 1. januara 2001. godine, jedino sredstvo plaćanja bude ova valuta. 

 

Od marta 2002. godine euro je jedino sredstvo plaćanja.

Link to comment
Share on other sites

Kako uvijek cim se neko novi registruje krene bacanje excel tabela u lice, poredjenja budzeta i ekonomske moci odnosno nemoci i insajd informacija od izvora ciji je kredibilitet neosporan a samo oni imaju pristup tome. 

 

Bacite koji komentar na ove duele koje su se igrali sinoc, dajte neko vase vidjenje ili prognoze, generalno bilo sta kosarkasko napisite u vezi teme ili bar procitajte od onih od kojih se moze nesto novo i nauciti i steci drugacija perspektiva. Imate i temu za tu pricu iz prve recenice. 

 

Izvinjavam se zbog OT i sto glumim moderatora al bilo bi lijepo vratiti se i na temu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrTwister said:

Kako uvijek cim se neko novi registruje krene bacanje excel tabela u lice, poredjenja budzeta i ekonomske moci odnosno nemoci i insajd informacija od izvora ciji je kredibilitet neosporan a samo oni imaju pristup tome. 

 

Bacite koji komentar na ove duele koje su se igrali sinoc, dajte neko vase vidjenje ili prognoze, generalno bilo sta kosarkasko napisite u vezi teme ili bar procitajte od onih od kojih se moze nesto novo i nauciti i steci drugacija perspektiva. Imate i temu za tu pricu iz prve recenice. 

 

Izvinjavam se zbog OT i sto glumim moderatora al bilo bi lijepo vratiti se i na temu.

Koliko znam ti si Crnogorac, pa se sigurno secas kako se evro usrao narodu Crne Gore, kad je zamenio marku. Meni je to poenta bila da docaram mladjim narastajima.

Link to comment
Share on other sites

@pavijan2

Pa brate evro je bio duplo jaci u odnosu na marku, znaci tih 500k maraka mu dodje 250k evra. E sad tesko uporedivo jer je u ono vreme 250k evra vise nego danas. Ja sam pisao i o poredjenju vremena a kamoli o tome da kad bi se onaj novac iz onog vremena preneo u danasnji tek bi ste onda shvatili koliko je ovaj tim skuplji sveukupno. Narocito jer danas 9ti 10ti i 11ti u rosteru Buducnosti primaju 150-250k a jako je upitanje dal su i duplo manje u ono vreme.

 

@Crni

To sam mogao i ja da uradim ja ti i napisah bez da izgluglam i napisah otprile jer ne mogu da se setim u godinu a pogresio sam za jednu,  2001. godine sam bio klinac i nemam sta da krijem, ali znam otprilike kad je bilo i kao sto si video jednu godinu sam pogresio. Pa i 2030 cu da zaboravljam ne bas toliko bitne stvari iz 2010 a verujem i ti, kakve to veze ima sa godinama i cela ova prica a potenciras vec drugi put i kao da me znas privatno pa si siguran u necije godine. Necu ulaziti u dalju raspravu izneo sam sve argumente koje sam imao.

 

@MrTwister

Ako je tvoj upis upucen meni da si procitao moj upis kacio sam linkove i stvari koje su dostupne na internetu poput plata u Nba ili budzeta evroligaskih timova te stvari su proverljive i tu nema nikakvih eksel tabela.

 

Slazem se da bi bilo lepse preci na kosarku al nije lose ni ovakav tip diskusija nego da se ne pise nista a i ko da se pise nesto mnogo pametno pa mi sad skrnavljujemo temu, ali se u principu slazem pa necu ulaziti u dalju diskusiju na ovoj temi.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Devil In My Pants said:

Isto ovo sto se desilo Zelimiru,desilo se i Deju sa Cibonom. Mada Deju nije izgledala ovako ekipa, jos manje je imao budzet od 15m i bio navodni goat trenerskog posla u Evropi. EC je besmislen ovako na jednu pobedu i to pazi sad od 1/8 finala. Kad bih ciljaoiznenadjenje to bi bio Levoloa koji mislim igra protiv Valensije i tamo moze biti svasta

Apsolutno nije isto, nama tad nisu ulazile trojke a Partizan sad nema nikakvu igri ni napred a ni nazad. Mi smo tad bili fino poslozeni ali bez srece u toj utakmici,  oni su sada uzasno poslozeni  i prolazi su na srecu vecinu tezih utakmica

 

Edited by Redstar0356
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Redstar0356 said:

Apsolutno nije isto, nama tad nisu ulazile trojke a Partizan sad nema nikakvu igri ni napred a ni nazad. Mi smo tad bili fino poslozeni ali bez srece u toj utakmici,  oni su sada uzasno poslozeni  i prolazi su na srecu vecinu tezih utakmica

 

Hocu u principu reci da je besmisleno posle 20 meceva po grupama gde svi prolaze da se igra na jedan mec, tu ondamoze da se desi Cibona/Bursa i dva cirkus trenera ispadnu ozbiljni..

 

Zeljkov tim svakko izgleda kao da su se sakupili pre 10 dan,

 

Znaci nijedan igrac nije napredovao!!

 

Znaci tim nije napredovao!!!!

 

Znaci bilo je unutrasnjih losih odnosa!!!

 

Znaci uloge neprimerene igracima, jedino ovaj Panter ima ulogu da siluje kad hoce sa sve Avramovicem..ostali bez mnogo lopte, sanse i pozicije da se istaknu!!!

 

Znaci gura tatine sinove, gde neki u Megi nisu mogli da igraju o Koprivici da ne pisem.

 

Znaci Zoc da nije Zoc terali bi ga...

 

Znaci da je sve ovo istina!!

Link to comment
Share on other sites

ec prejadan ove godine.

obicno tu bude  minimum valensija i jos dve ruske azdaje(unix i kuban), pa jos ako neko iskoci sve pet..

sada tu je preostala jedino valensija kao neki stabilan sistem(doduse imaju problem sa povredama), al cak i u onim sezonama kad su osvajali ec, dodatno pojacani za el, bili bi izmedju 12-18 mesta..

ocu kaem, razlika izmedju el i ec, su nebo i zemlja..

te u tom smislu, ne bi me cudilo da ukoliko valensija ili virtus ne osvoje, da pobednik ec-a nece ni uci u el.. 😄

missim ceda ili gran canaria da igraju el, teska prica, ne bi bili ni blizu ucinka paoa, koji je bio kriminalan ove godine..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Steta sto barem jednu utakmicu ne igraju kod kuce, bila bi prava ludnica i atmosfera kao sto je uostalom i u utakmicama domaceg prvenstva. Po meni je to takodje jedna od najvecih mana ovakvog sistema. Teoretski je moguce da tim osvoji titulu, a da u knockout fazi ne odigra ni jednu tekmu na svom terenu. Velika nebuloza. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odvratan je ovaj Virtus... Da nema Tea, svim srcem bih navijao da opet izvise. Jedino sto mi se kod njih svidja su pik Teo-Zaite i energija Kordiniera i Pajole. Doprinos, a narocito stav Hekete, Toka, Belinelija, Samsona mi je bas... Nja.

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...