Jump to content

Eurocup 2021/22


propolis

Recommended Posts

On 2/10/2022 at 12:58 AM, goldberg said:

 

Mislim da je Dzikic zreo za otkaz, potpuno nebitno sto je skoro sve manje meceve u ABA dobio.

 

Potpuno je nebitno kakva je trenutna situacija na tabeli ako ce ovako svaki prosecan EC tim da mu se seta u PG, kao da je muceni Zadar igrao umesto Buducnosti. Takodje je nebitno sto ima tih 8-5 jer mu glavni igraci ne lice ni na sta, a suter iz Bayerna ima 1-15 za 3 u poslednja cetiri meca.

 

On 2/10/2022 at 3:57 AM, Гио94 said:

Џило зрео за отказ??? Е свашта. Можда си ироничан, не знам...

 

On 2/10/2022 at 10:41 AM, realno *w said:

Uglavnom, po meni rezultati su im još uvek sasvim ok. Da budu recimo 4. u ovoj grupi, odličan rezultat.

 

Da iskoristim priliku da se citiram - Dzikic od pocetka godine ne zna gde udara, ekipa mu lici na sve osim na kosarkaski kolektiv, bukvalno niko ne zna sta treba da radi ni u odbrani ni u napadu, otvorenih suteva i lakih poena ima na prste jedne ruke.

 

Gran Canaria im je od onih 0:9 napravila 84:55, pa to je za oduzimanje dozvole za rad, a ne za otkaz. Ono sto je Atic radio u jednoj kontri je komedija, koliko je izgubljen bio, koliko ne ume da pronadje put do kosa, da ni 3 na 1 kontra ne moze lako da se zavrsi.

 

Nema sta, vidi se da ta ekipa vise ni ne trenira kako treba, od 14-3 u ABA ligi do 14-6, od 8-4 u EC do 9-7, a zavrsice sa 9-9.

 

Sto se tice ostalih meceva, imponuje koliko je Golemac povezao svoj tim u napadu, kako lopta kruzi, sposobni su svakome da daju 100+ poena. Definitivno bi mogli da iznenade u EC i nadam se da ce nastaviti ovako, mozda i mogu da se probiju do polufinala.

 

Bursa takodje igra dobro u napadu - sa prakticno jednom petorkom i samo dve opcije na klupi (cetvorka Turen i krilo Holland) dobise i Valenciu koja je ovim porazom svoje sanse za pol poziciju dovela na sam minimum.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

Džile zreo za otkaz. Da su pametni da povijaju Zvezdana Mitrovića

 

Ko zna da li je Dzile ili nesto drugo( finasije) u pitanju.

Deluje da posle "neograničenih" budžeta Zvezde i Partizana ostali u regionu nemaju šta da traže.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, propolis said:

 

Ko zna da li je Dzile ili nesto drugo( finasije) u pitanju.

Deluje da posle "neograničenih" budžeta Zvezde i Partizana ostali u regionu nemaju šta da traže.

 

Ne bih se kladio da Budućnost i Cedevita imaju mnogo niže budžete od KKP i KKCZ. Baciš pogled na roster KKB, pa samo Micov jede bar 400k

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle to da ostali nemaju sta da traze?

 

Buducnost i Cedevita imaju sasvim dobre finansije, Cedevita je dobila Partizan u gostima, a Buducnost je imala otvoren put do 2., pa cak i do 1. mesta.

 

Pritom, kakvo je to opravdanje - klub ulozi dosta sredstava u ekipu, ocekuju se neke velike stvari i ti onda kazes - imaju klubovi sa vecim budzetom, sta nas briga, za nas je 1/2 finale ABA lige i 1/4 finale puna kapa?

 

Sta onda treba Radonjic da kaze, dve trecine EL ima mnogo jaca imena u svojim sastavima, pa ga niko nije nadigrao i blizu je 50% skora sa 12 pobeda? Zapravo, ovo i nema nikakve veze sa Buducnoscu nego sa ogranicenim trenerima i neradnicima (plus penzionerima) tipa Repese, Sakote, Alimpijevica, Dzikica, Milojevica, eno i Scepanovica u Partizanu.

 

Sa druge strane, imas Trinchierija, pa Vujosevica, Radonjica koji su postizali odlicne rezultate kada su radili u domacim klubovima. Cak i Mijovic je znao redovno da dobija Crvenu zvezdu i Partizan, ovi mucenici tipa Dzikica ili Repese ce biti upamceni samo po blamiranju u duelima sa najboljim klubovima i po totalnom raspadu na terenu.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Instinkt said:

 

Ne bih se kladio da Budućnost i Cedevita imaju mnogo niže budžete od KKP i KKCZ. Baciš pogled na roster KKB, pa samo Micov jede bar 400k

 

Ma kakva Budućnost nije dobacila ni do pola naših ekipa.

 

Micov ako pojede 250k sve posle toga će da ispovraća 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Micov jedino ima smisla sa nekom vecom platom inace sam priznajes da dovodis bivseg igraca i bacas na njega tih 250k.

 

Niko ni ne zamera Dzikicu na rezultatima, nego na tome da njegovi igraci ne igraju nista, da nema nikakvih akcija, da kontru ne znaju da zavrse kako treba. Svaki njihov posed je mucenje, kao da gledam Zadar sa Mavrom i Carterom u EC, a ne Buducnost.

 

Eno mu Cedevite i lekcija kako se pobedjuje Zadar, kako se ostvaruje 6 pobeda u EC u nizu, kako biti egal sa Partizanom i Crvenom zvezdom u 2 od 3 meca.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, propolis said:

 

Ko zna da li je Dzile ili nesto drugo( finasije) u pitanju.

Deluje da posle "neograničenih" budžeta Zvezde i Partizana ostali u regionu nemaju šta da traže.

 

16 hours ago, Instinkt said:

 

Ne bih se kladio da Budućnost i Cedevita imaju mnogo niže budžete od KKP i KKCZ. Baciš pogled na roster KKB, pa samo Micov jede bar 400k

Kuridža ima 180k evra tako da Micov ima makar duplo više od njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

 

Kuridža ima 180k evra tako da Micov ima makar duplo više od njega.

 

Pokušao sam da napravim šalu apropo loših igara Micova,a ne da se mačujem koliki je stvarni ugovor.

I ako ima tih 400k pola bi morao da vrati kako loše igra.

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2022 at 5:16 PM, Nemam_ti_kad said:

Micov posle Suada ima najmanju platu ako bas ocete info. Inace do dolaska perija imali smo budzet kao tri igraca kkp zajedno. Sad je za nijansu veci ali mnogo mnogo manje od blizanaca

 

Mogli ste da sacekate da napuni 50 pa da odigra za vas besplatno. Takodje, verujem i da bi Gavrilo Pajovic mogao opet da uzme loptu u ruke za nekih 500 evra mesecno.

 

Mislim, ima li ista besmislenije od pokusaja da se neki tim (pogotovo onaj za koji neko navija) predstavi kao da nema prebijene pare ili da su plate mnogo manje nego sto se prica? Buducnost i Cedevita Olimpija su jedina dva kluba osim dva najbogatija kluba iz Srbije koji imaju kako - tako pristojan budzet za neke EC standarde i timove koji su pravljeni da mogu da se bore za osvajanje ABA lige. Izbaci njih iz price (a ovo da je ceo budzet kao tri igraca KKP zajedno) ili ih svedi na malo bogatiju Igokeu i to je neka malo bolja verzija KLS.

 

Hocu da kazem, para itekako ima, finansira se jos jedan klub u ABA ligi (mislim na Buducnost) i ovi pokusaji da se Dzikic na svaki moguci nacin opravda mi se cine krajnje neumesnim. Prosto, on osim sto je prosecan trener koji moze da vodi ekipu samo na jedan nacin (daj pleju skoreru loptu, ostali maknite se da ne smetate), nema ljudskog kvaliteta poput Tomica koji je sam otisao kada je video kuda mu brod plovi (odnosno, tone).

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Mogli ste da sacekate da napuni 50 pa da odigra za vas besplatno. Takodje, verujem i da bi Gavrilo Pajovic mogao opet da uzme loptu u ruke za nekih 500 evra mesecno.

 

Mislim, ima li ista besmislenije od pokusaja da se neki tim (pogotovo onaj za koji neko navija) predstavi kao da nema prebijene pare ili da su plate mnogo manje nego sto se prica? Buducnost i Cedevita Olimpija su jedina dva kluba osim dva najbogatija kluba iz Srbije koji imaju kako - tako pristojan budzet za neke EC standarde i timove koji su pravljeni da mogu da se bore za osvajanje ABA lige. Izbaci njih iz price (a ovo da je ceo budzet kao tri igraca KKP zajedno) ili ih svedi na malo bogatiju Igokeu i to je neka malo bolja verzija KLS.

 

Hocu da kazem, para itekako ima, finansira se jos jedan klub u ABA ligi (mislim na Buducnost) i ovi pokusaji da se Dzikic na svaki moguci nacin opravda mi se cine krajnje neumesnim. Prosto, on osim sto je prosecan trener koji moze da vodi ekipu samo na jedan nacin (daj pleju skoreru loptu, ostali maknite se da ne smetate), nema ljudskog kvaliteta poput Tomica koji je sam otisao kada je video kuda mu brod plovi (odnosno, tone).

Jedna stvar je plata Micova ,kojom se odje spekulisalo i dao sam tacan info o njoj, tj da je ne racunajuci barovica i drobnjaka, druga najmanja, posto su se lupale cifre.

 

Druga stvar je da li je to opravdano sa igracke strane, da li treba Gavrilo tako...u to nisam ulazio.

 

Takodje , time niko nije opravdavao Dzila i ne znam kako si povezao sve to zajedno. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Jedna stvar je plata Micova ,kojom se odje spekulisalo i dao sam tacan info o njoj, tj da je ne racunajuci barovica i drobnjaka, druga najmanja, posto su se lupale cifre.

 

Druga stvar je da li je to opravdano sa igracke strane, da li treba Gavrilo tako...u to nisam ulazio.

 

To da Micov ima platu kao Rebic u KKCZ u poslednjoj godini ugovora je epska budalastina - to ili nije tacno ili upravu Buducnosti treba proterati iz kluba (ili barem onog ko je doveo Micova i dao mu toliku platu).

 

To bi bilo kao kada bi KKCZ sada dovela/vratila Igora Rakocevica, dala mu 100k evra godisnje i poziciju prvog beka. Tip je 1978. godiste, inace.

 

Takodje, napises da Suad Sehovic ima najmanju platu - izvini, ali u to mi je stvarno tesko da poverujem. To su sve profesionalni kosarkasi, nakon svojih karijera nece imati sigurnu zaradu. Zasto bi Sehovic pristajao da dobija skoro nista, zbog neke ljubavi prema klubu? Sta je uopste poenta njegovog bitisanja u rosteru, sta je njegov cilj? Ne igra, ne prima skoro nista (kako sam kazes), nema pametnijeg posla nego da sa klupe gleda meceve?

 

10 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Takodje , time niko nije opravdavao Dzila i ne znam kako si povezao sve to zajedno.

 

Kako nije? Evo ovog posta:

 

On 3/24/2022 at 10:50 AM, propolis said:

Očigledno je da opet duvaju neki bočni vetrovi u Pg jer je nerealno da Džile gura odlično bez pola ekipe i sada kad su svi na okupu oni ne mogu da se sastave.

Nešto je tu trulo,da li banane,da li nešto drugo ko zna 🤔

 

Drugim recima, nije Dzikic kriv nego u klubu vise ne isplacuju igrace.

 

Ima toga jos na ovoj ili prethodnoj strani. Sustina je da je Buducnost igrala "odlicno" tako sto Cobbs pogodi sve bitne suteve koje sada promasuje. Valenciu su pobedili na taj nacin, Virtus posle preokreta nakon sjajne saradnje Cobbsa i Reeda (koji itekako kostaju), Bourg nakon sjajnih partija u napadu Cobbsa i Seelija, da ne nabrajam sve meceve.

Link to comment
Share on other sites

Izvini brate ako pisem ono sto znam, ti ako znas bolje od mene kako stvari stoje ovamo, onda je u redu.

 

Sehovic je tu samo zbog "lojalnosti" i "iskustva". Nije planirano da dobije minute, igrom slucaja dobio je nesto minuta,  njegovo tijelo vec dvije godine nije za profesionalnog igraca, ako me pitas da li bih ga ja drzao u rosteru, naravno, moj odgovor je ne. 

Link to comment
Share on other sites

Nema to veze ko odakle pise, na internetu smo, svako se moze predstavljati kako god hoce, a i sve informacije su dostupne. Zato ja pisem ono sto mi se cini logicno i izbegavam da prihvatam informacije jer se uklapaju u neciji narativ.

 

Kako god, klub u cijoj prvoj petorci igraju igraci tipa Cobbs, DJ Seeley, MJK/D.Nikolic i Reed sigurno nece da angazuje igraca da im igra krilo 25 minuta prosecno koji kosta manje od 10 hiljada mesecno. Evo, objasni ti meni sta se dobija sa tim - dolazi ti igrac koji ima ime, igrao je bitnu ulogu u F4 ekipi prosle sezone i pristaje da igra za neku sicu, takoreci besplatno. Zar se ne bi zapitao - cekaj, ovaj ocigledno nema nameru da se vise bavi kosarkom, hajde da ga ne potpisujemo? Koja je logika uopste u njegovom angazovanju - mozda se mislilo da on toliko voli klub pa ce da rilja besplatno ili rezultati uopste nisu ni bitni nego je klub jedno poluamaterska sigurna kuca za bivse igrace da se malo igraju kosarke pod stare dane?

 

Igor Rakocevic kad je dosao u KKCZ je imao ogroman ugovor (pisalo se o tome i bilo je vrlo logicno), a dosao je 2012., sa 34 godine. Zasto je bilo logicno - zato sto je klub imao para (kao sto i Buducnost ima ove sezone), imao ambicija (dobro, sa Dzikicem se ne mogu imati neke ambicije) i doveo je igraca i platio ga da doprinese ostvarivanju tih ambicija.

 

Sto se tice Sehovica - radi se o igracu koji je sutirao 3/3 za tri poena protiv Partizana (u onoj pobedi) i dao 7 trojki protiv istog tog Partizana pre dve godine. Bice da je malo do trenera, jer je on kod Mijovica imao ulogu, dok kod strucnjakatm apsolutno niko ne zna sta mu je uloga osim plejmejkera koji treba da zavrsavaju svaki napad (bilo da je rec o Hatcheru, Gordicu ili Cobbsu).

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

  ...nema ljudskog kvaliteta poput Tomica koji je sam otisao kada je video kuda mu brod plovi (odnosno, tone).

 

 

Odličan post...ali mogao je i bez ovog finiširanja sa ljudskim kvalitetom koji besramno, bez ikakvog objašnjenja, napušta najskuplji roster u istoriji kluba u kojem je debitovao kao trener. Nema tu smislenog i profesionalnog opravdanja pa sve da je samo Stratosa sam birao.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Debelo sad zalazimo u off, ali meni je Tomic ispao daleko vise fer od Obradovica - podneo je ostavku i ostao bez novca za tu sezonu jer je video da ne ide.

 

Moderacija bi mogla celu poslednju stranicu teme da prebaci na neko prikladnije mesto. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Valencia nema ni Van Rossoma, dakle na 1, 2 i 3 ostaju Hermannsson, Puerto, Dimitrijevic, Lopez - Arostegui i Claver.

 

Oni trenutno imaju 10-5, a Virtus, Cedevita i Buducnost po 9-7. Kada bi Valencia izgubila obe (Cedevita u gostima i Ulm kod kuce), to bi moglo da dovede do kruga od 4 ekipa od po 11-7. Tada bi Buducnost bila druga sa 4-2 u tom krugu, Cedevita treca sa 4-2, Valencia cetvrta sa 3-3 i Virtus peti sa 1-5.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...