Jump to content

UEFA Champions League 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Just now, Instinkt said:

 

Ispravi me, ali Roben je celu karijeru igrao desno krilo, ili desnokrilnog napadača? Ne verujem da bi mu neko od njih bio konkurencija. Jedino pod uslovom neke formacije koja isključuje tu poziciju.

Holanđani su uvek bolje prolazili u Barsi 🙂

Je, igrao je cijelo vrijeme desno. Ali doveli su Kaku, Benzemu, Cristiana, Raul je već bio tamo. Niko od njih nije došao sjedit na klupi. I nisam siguran koju su formaciju igrali, da li su igrali s 2 čista krila i ko je igrao desno. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Benzema je vec sada legenda Reala, ikona kluba. Nadam se da ce Real biti kada dodje vreme korektan prema njemu, da se nece ponoviti slucaj Raula, Kasiljasa... Tu bih dodao i one suze Morijentesa po izlasku iz prostorija kluba kada su mu saopstili da ne racunaju na njega.


Raul je otisao jer je htio biti starter za sta u trenutku kad su u klubu bili CR, Higuain i Benzema nije imao kvalitet. Iker je cak i drzan kao starter u sezoni gdje je bio dosta los i Navas bio bolji golman od njega. Na kraju sezone je otisao u Porto gdje mu je Real placao dio plate. Obojica su odmah po kraju karijere dobili pozicije u klubu. Raul ce vrlo moguce kroz koju sezonu postati trener prve ekipe Reala. Izgledalo je ruzno zbog onih suza Ikera ali daleko od toga da je ijedan kd njih imao los tretman.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Benzema je vec sada legenda Reala, ikona kluba. Nadam se da ce Real biti kada dodje vreme korektan prema njemu, da se nece ponoviti slucaj Raula, Kasiljasa... Tu bih dodao i one suze Morijentesa po izlasku iz prostorija kluba kada su mu saopstili da ne racunaju na njega.

Biti će korektni dok će igrati na potrebnom nivou, jbg. Ići će ugovori godinu za godinu. To je njihov način rada.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Je, igrao je cijelo vrijeme desno. Ali doveli su Kaku, Benzemu, Cristiana, Raul je već bio tamo. Niko od njih nije došao sjedit na klupi. I nisam siguran koju su formaciju igrali, da li su igrali s 2 čista krila i ko je igrao desno. 

 

Ako se ne varam, Ronaldo je igrao levo najveći deo svoje karijere (Man Utd + Real M) oa kad je malo zašao u godine pomerio se ka CF. A ako je Ronaldo igrao levo, kapiram da je neko morao desno, možda baš Di Maria (ne mogu više da se setim ko je kad došao, prepliću mi se generacije Reala sa Ozilom, Di Mariom, Kakom, Higuainom) pa je zbog toga olako pušten Roben. Ne sećam se, ali objektivno za njega je moralo biti mesta.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Bugl Khan said:

Raulom? Benzema je klasu iznad Raula. Dok je bio u Lyonu smatralo se da će postati jedan od najboljih napadača svijeta vrlo brzo. Nije ga Real bez razloga doveo tako mladog, i nije bez razloga tolike godine tamo. U Realu ne trpe dugo slabije sezone (pogotovo ako si iznad 30). Mislim da je mogao biti rame uz rame s Ronaldom da nije igrao u istom klubu s njim tolike godine. Da je igrao npr. u Chelseau, Unitedu, Liverpoolu, vjerojatno bi bio cjenjeniji. Ne znam koliko vas se sjeća kakav talent i ubojica je on bio u Lyonu i s kakvom lakoćom je davao golove i rješavao situacije tako mlad.

 

Pes, Master Liga, prvi igrac kog dovodim, ma ciji god da sam trener - Karim Benzema. Ne mogu se setim koja tacno godina, ali sledece je vec u Real otisao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Haklberi said:

Previše je donosio sam brend CR7 da bi Raul nosio tu sedmicu, mene čudi da je i tu jednu sezonu Raul ostao. Ja sam Raula voleo kao igrača ali da se ne lažemo on je bio prosečan napadač u mnogo jakom klubu.


Bio je vrhunski napadac, jedan od najboljih igraca svijeta do neke 2003. Kasnije je imao onu povredu koljena nakon koje se nikad nije vratio na svoj nivo iako je i takav imao kvalitetnih sezona. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Instinkt said:

 

Ako se ne varam, Ronaldo je igrao levo najveći deo svoje karijere (Man Utd + Real M) oa kad je malo zašao u godine pomerio se ka CF. A ako je Ronaldo igrao levo, kapiram da je neko morao desno, možda baš Di Maria (ne mogu više da se setim ko je kad došao, prepliću mi se generacije Reala sa Ozilom, Di Mariom, Kakom, Higuainom) pa je zbog toga olako pušten Roben. Ne sećam se, ali objektivno za njega je moralo biti mesta.

Je, naravno. Iz današnje perspektive je moralo biti mjesta. Igrao je CR lijevo kad je došao. Makar je mogao i desno, mislim da je u Unitedu igrao i desno ako se dobro sjećam. Ali ne mora značiti ako je Ronaldo igrao lijevo krilo da je netko igrao desno. Možda su igrali 442, Ronaldo lijevo krilo, a netko drugi desno kao vezni. Pa Beckham je karijeru proveo uz desnu aut crtu a nije krilo. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Bio je vrhunski napadac, jedan od najboljih igraca svijeta do neke 2003. Kasnije je imao onu povredu koljena nakon koje se nikad nije vratio na svoj nivo iako je i takav imao kvalitetnih sezona. 

Bio je igrač u rangu Krespa, Ševčenka, Larsona, Etoa. Ni blizu Ronalda zube, Kristijana, Mesija, Levandovskog, Benzeme...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Haklberi said:

Bio je igrač u rangu Krespa, Ševčenka, Larsona, Etoa. Ni blizu Ronalda zube, Kristijana, Mesija, Levandovskog, Benzeme...


Sheva je zlatna lopta, a Eto godinama bio vrhunski napadac. U prvoj Pepovoj godini u Barci imao vise golova od Messija npr. Njega se dosta podcjenjuje po mom mislienju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Sheva je zlatna lopta, a Eto godinama bio vrhunski napadac. U prvoj Pepovoj godini u Barci imao vise golova od Messija npr. Njega se dosta podcjenjuje po mom mislienju.

Dosta ljudi ga smatra najboljim afričkim napadačem u povijesti, što realno i je (moguće da ga Salah prestigne). Al da, neki tvrde da su Drogba ili čak Weah bolji, što stvarno je podcjenjivanje Eto'oa u neku ruku.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Raul je otisao jer je htio biti starter za sta u trenutku kad su u klubu bili CR, Higuain i Benzema nije imao kvalitet. Iker je cak i drzan kao starter u sezoni gdje je bio dosta los i Navas bio bolji golman od njega. Na kraju sezone je otisao u Porto gdje mu je Real placao dio plate. Obojica su odmah po kraju karijere dobili pozicije u klubu. Raul ce vrlo moguce kroz koju sezonu postati trener prve ekipe Reala. Izgledalo je ruzno zbog onih suza Ikera ali daleko od toga da je ijedan kd njih imao los tretman.

Ne znam da li se secas i suza Morijentesa, mislim da je Real bio nefer prema njemu.

Ti si verovatno u pravu, proslo je vreme romantike. Zadnji Mohilkanci bili su Toti, Aleks, Zaneti, Maldini. Cak se i Mesi osramotio.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Ne znam da li se secas i suza Morijentesa, mislim da je Real bio nefer prema njemu.

Ti si verovatno u pravu, proslo je vreme romantike. Zadnji Mohilkanci bili su Toti, Aleks, Zaneti, Maldini. Cak se i Mesi osramotio.


Imao je Perez dosta gresaka prema djeci kluba u prvom mandatu (Morientes i Guti prije svih) al u drugom mandatu mu se fakat nema sta zamjeriti. Cak se u drugom mandatu kao najnemoralniji potez moze uzeti ono pustanje Ronalda kad mu nisu htjeli dati platu koju je trazio (30 miliona neto) zbog politike kluba da niko u timu ne moze imati preko 25 mil neto. To je plata koju ce Mbappe dobiti i Haaland ako izabere Real. Zbog te politike uostalom Real i nije dosao u finansijsku situaciju kao Barca kad su svim zivim igracima davali bolesne plate.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bugl Khan said:

Dosta ljudi ga smatra najboljim afričkim napadačem u povijesti, što realno i je (moguće da ga Salah prestigne). Al da, neki tvrde da su Drogba ili čak Weah bolji, što stvarno je podcjenjivanje Eto'oa u neku ruku.

Mislim da će ti 90 posto ljudi koji su gledali Veu njega staviti na prvo mesto. A u Africi je on Božanstvo poput Maradone u Argentini. Rože i Vea su tamo bukvalno Pele vs Maradona i niko ih nikada neće prestići kada je kult u pitanju. 

 

Drogba je duže trajao od Etoa što takođe govori o kvalitetu.. 

Edited by Haklberi
Link to comment
Share on other sites

@Bugl Khanmislio sam na cinjenicu da su i Raul i Benz odigrali mnogo sezona u Realu i nazabijali se golova..ne znam napamet podatak koliko ih je dao Raul,ali sigurno mnogo.. Inace,da..Benzema je i meni bolji i kompletniji napadac.

@alpaka Bereta Sidakad sam napisao "ne vidim zasto ne bi bio rame uz rame sa..." mislio sam iskljucivo na navijace Reala - gde ce ga oni "staviti" kad zavrsi karijeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2022 at 12:28 AM, Haklberi said:

Mislim da će ti 90 posto ljudi koji su gledali Veu njega staviti na prvo mesto. A u Africi je on Božanstvo poput Maradone u Argentini. Rože i Vea su tamo bukvalno Pele vs Maradona i niko ih nikada neće prestići kada je kult u pitanju. 

 

Drogba je duže trajao od Etoa što takođe govori o kvalitetu.. 

Osobno sam gledao svu trojicu i Eto'o je po meni najbolji. Weah je realno trajao dosta kratko na najvišem nivou. Ona jedna sezona u PSG-u kad su pregazili sve u skupini CL i išli dalje sa 6 pobjeda (Mislim da su ispali tek u SF od Milana i da je Boban dao gol), i nakon toga koliko, 2-3 dobre sezone u Milanu? Premalo.

Ne bi se složio da je Drogba dulje trajao. Mislim da su jednako dugo igrali na top nivou. Obojica su igrali u špici, ali je Eto'o bio kudikamo bolji strijelac. Iako je Drogba imao neke druge prednosti, a i zabijao je u velikim utakmicama. Ali zabijao je i Eto'o. Uglavnom, za mene Eto'o bolji svakako.

 

On 4/8/2022 at 11:03 AM, Markoss said:

Obozavam Etoa, ali Drogba mi je bolji igrac.

Ne slažem se. Skok igra, snaga, igra leđima prema golu... Ostalo je na strani Eto'oa po meni. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Bugl Khan said:

Osobno sam gledao svu trojicu i Eto'o je po meni najbolji. Weah je realno trajao dosta kratko na najvišem nivou. Ona jedna sezona u PSG-u kad su pregazili sve u skupini CL i išli dalje sa 6 pobjeda (Mislim da su ispali tek u SF od Milana i da je Boban dao gol), i nakon toga koliko, 2-3 dobre sezone u Milanu? Premalo.

Ne bi se složio da je Drogba dulje trajao. Mislim da su jednako dugo igrali na top nivou. Obojica su igrali u špici, ali je Eto'o bio kudikamo bolji strijelac. Iako je Drogba imao neke druge prednosti, a i zabijao je u velikim utakmicama. Ali zabijao je i Eto'o. Uglavnom, za mene Eto'o bolji svakako.

 

Ti si rekao da je pocenjivanje porediti Etoa sa jedinim afričkim fudbalerom koji je uzeo zlatnu loptu i to u jakoj konkurenciji. Eto nikada nije bio ni među tri za zlatnu loptu... Drogba je u mnogo težoj ligi davao golove, da ih stavimo na vagu čak mislim da je Drogba kroz karijeru dao i više golova. Kako god meni su i jedan i drugi lošiji igrači od Žorža a lično po mom ukusu od tih afričkih napadača nemam baš nekog favorita ali ovaj je ipak uzeo zlatnu loptu i verovatno nikada niko i neće sem njega uzeti jer kad nije dobio Salah teško da će se neko drugi pojaviti.

 

Vea ti je igrao odlično i u Monaku i u Parizu i u Milanu, tačnije nekih 8 godina odličnog fudbala koliko je i normalno da igrači imaju, taj pik ne može ni da traje 15 godina pa čak ni kod vanzemaljaca kakvi su Kristijano i Mesi. Etova najbolja sezona je po meni bila poslednja sezona u Barsi ali on to nije ponavljao iz sezone u sezonu, druga sezona u Interu i onda kraj karijere odlazak u Anži i to je to.

Definitivno je da su njih trojica bar po meni najbolji napadači Afrike, Mila je ipak neko drugo vreme ali u svakoj raspodeli po mestima Eto i Drogba mogu da budu samo konkurencija jedan drugom za drugo odnosno treće mesto. Što zbog zlatne lopte što zbog toga da ni jedan ni drugi nisu imali kontinuitet da daju preko 20 golova u sezoni.

Link to comment
Share on other sites

A dobro, Eto'o je slučajno igrao u konkurenciji s Messijem i Ronaldom za zlatnu loptu. Nije da se puno igrača naosvajalo zadnjih 15-ak godina 🙂 

Rekao sam na vrhunskom nivou. Najvišem.Igranje u Barceloni 2005. i Interu 2010. nije isto što i igranje u Monacu 1991.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...