Jump to content

UEFA Champions League 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Реал их рутинирао после другог гола (пришли казнемом нису французи). О Модрићу не знам шта да кажем, 36-7 година и даље је па можда и најбољи везњак. А ПСЖ вечити лузери, таква им је цела екипа. Ништа нико није освојио сем лиге ту (осим Месија и Нејмара) са све тренером на челу који долази из тотенхам, још једне лузер екипе. Очекивано скроз. Трећи гол Бенземе врхунски, из прве спољном у сам угао. Други гол Модрић повукао лопту једно 60 метара сиг, врхунски први пас, стиже до казненог и одличан и други пас.

Link to comment
Share on other sites

United dobija novog trenera u junu, a mozda i ranije.:classic_biggrin:

Modric je najveci igrac svih vremena sa ovih prostora, i tu mislim na ceo Balkan. Igrati na tom nivou tolike godine je prosto neverovatno. Mesi se manje vise nije cuo, vreme je za MLS.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, DJORDJE said:

Modric je najveci igrac svih vremena sa ovih prostora, i tu mislim na ceo Balkan. Igrati na tom nivou tolike godine je prosto neverovatno

Po karijeri i peharima - da, bez premca. Ipak, Piksi je mnogo puta dokazao i protiv vrhunskih ekipa (Spanija i Argentina na svetskom) svoje umece koje nije do kraja pretocio u klupski fudbal. On je prosto leteo po terenu i po toj tehnici i lakoci driblanja koju je izvodio je on za mene najbolji. Luka je moderniji tip veznjaka, vojnicko timski, i pre svega pas igrac.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2022 at 12:15 AM, Bugl Khan said:

Ma sramotan nastup Reala, baš sramotan. Većina analitičara su govorili da Real nije ni blizu prvih 5 favorita za osvajanje, al ja sam mislio kao igraju dobro ove godine, dugo su skupa, iskusni, stožerni igrači imaju jako dobre ili odlične sezone, mogao bi Real. Nakon ovog večeras sumnjam da bi mogao. Možda me demantiraju u revanšu, ali sumnjam. 

Nisam vjerovao nakon predstave u Parizu, ali ipak sam imao dobar osjećaj.

PSG zabilježio još jedan datum u svoju knjigu CL failiva. Čvrsto drže drugo mjesto iza nedostižnog Josepa.

Link to comment
Share on other sites

Dobar je mali Kamavinga, unio je svježinu u vezni red. Moraće Anćeloti da forsira više njega i Valverdea. Modrić i Kros koliko god da su veliki igrači, teško da mogu da iznesu sezonu do kraja. Prosto nije moguće sa biološkog aspekta. Prošle je sezone Čelsi rasturio Reala baš na tu svježinu i brzinu.

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
Link to comment
Share on other sites

Jesam li samo ja video cist faul kod prvog gola?! Stvarno nekad ne vidim poentu i svrhu VAR-a ako ovakve stvari nisu signalizirane sudiji i dosudjene.
Druga strana price je sto Donaruma nije smeo uopste da dodje u onu situaciju. Posle toga su se raspali i pokazali koliko zapravo nemaju karaktera kao ekipa.
Mesi vise nije igrac za ovaj nivo fudbala.
Nije ova igracka za Poketinov uzrast, malo su ga precenili.

O Benzemi i Modricu je apsolutno sve vec receno, da ne ponavljam.

P.S. Nadam se da Real ispada u sledecem kolu 😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo do Poketina. Jednostavno je PSG uncoachable ekipa, gde sve i da se napravi trenerski konzilijum ne postoji covek koji moze da ima autoritet nad Mesijem, Nejmarom, Mbapeom. Mozda ni nad njima pojedinacno, a kamoli kad su zajedno, gde ti njih treba da ubedis da imaju zajednicki cilj, a svaki za sebe misli da je bogom dan i da mu ova druga dvojica nisu ni blizu.

 

Mozda nije fer njih kriviti, jer je odbrana podbacila, ali to se jednostavno oseti, verovatno u svim strukturama kluba. Otuda i ona frustracija posle meca u svlacionici. Jednostavno su iskljucili sve ljudske faktore kad su pravili tim i ponasali se kao da je igrica gde se gleda overall ocena igraca samo.

 

Benzema je meni uvek bio klasan igrac, ali od kako je Ronaldo otisao - igra fudbal zivota i verovatno je samo Leva bolji spic na svetu od njega. Mada su drugaciji profili i vise preferiram Benzemalike napadace. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima istine, ali opet neki iskusniji/kvalitetniji trener (na pr. Anceloti, kad smo vec kod ove utakmice) bi imao vise autoriteta cak i na ovu trojicu. Mozda bi imao i vise hrabrosti i autonomije u radu da proceni da kad je gusto ne moraju sva trojica da budu u igri. Kanal posle prvog gola je neverovatan posebno ako se uzme u obzir da u tom momentu oni imaju jos uvek gol prednosti. Nema tu lidera i autoriteta ni na klupi a ni na terenu, medju igracima. Slazem se da je ekipauzasno sklopljena, a na ovako sklopljenu, za mene, nikako ne ide Poketino.

Link to comment
Share on other sites

Pa Benzema je igrač koji je bio najviše podređen Ronaldu i imao je najviše asistencija za Ronalda. Sada se više igra kroz njega i sav njegov kvalitet dolazi do izražaja jer on je i napadač i plejmejker istovremeno i prija mu da bude što češće u kontaktu sa loptom da bi kreirao šanse što za sebe što za druge. 

 

Svaka čast majstorima ove igre Benzemi i Modricu za sinoćni preokret, ali meni je glavni utisak da je Psg choke-ovao i da su oni najkrivlji što su ispali. Bili su bolji u 3 od 4 poluvremena dvomeča i kada su primili gol ušla voda u uši, pogotovu posle drugog gola nisu znali gde biju, a i dalje su imali aktivan rezultat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Kejsi Dzons said:

Jesam li samo ja video cist faul kod prvog gola?!

 

 

Da je Donaruma smeo da hvata loptu rukama, bio bi faul. Ali njemu je vraćena lopta i sme da igra samo nogom, zato je egal sa svim ostalim igračima. Kao što je Benzema onako mogao da zagradi i uzme loptu bez faula npr. Markinjosu, tako je mogao i njemu.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Stiletto said:

 

Da je Donaruma smeo da hvata loptu rukama, bio bi faul. Ali njemu je vraćena lopta i sme da igra samo nogom, zato je egal sa svim ostalim igračima. Kao što je Benzema onako mogao da zagradi i uzme loptu bez faula npr. Markinjosu, tako je mogao i njemu.

Nisam uopste mislio na to da je bio faul nad njim kao golmanom u petercu nego je jednostavno bio kontakt po nogama, Benzema nije pipnuo loptu a zakacio je Donarumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, BattleBender said:

Je l' se sećate kad sam pričao da je Modrić najbolji igrač na Svetu(još tamo 2015eta godina možda bilo)?
Što kaže moj, sada već bivši šef, profesor i doktor nauke, na Stenfordovoj listi najboljih svetskih naučnika, čovek koji radi napredne koncepte veštačke inteligencije i analitike "Tvoja sposobnost zaključivanja, i stvaranja mapa korelacija, taj tvoj talenat... to ne mogu da nadjem na fakultetu, to generalno nema šanse da nadjem negde....".
Samo da sam ranije barem malo otkrio čari samo-discipline 😞

E pa pošto su mi se mnogi smejali tad, jer jednostavno ne mogu da pojme moj nivo zaključivanja, vreme je da se pripreme za nešto novo, što još neće da razumeju, ali... evo, neka vam se kuva. 
Modrić je možda najbolji fudbaler svih vremena. U 3 sigurno.

 

Stvarno si šampion. :Hail:

 

F5adaTw.png

Pu24Dnd.png

RAdAWVy.png

 

Sećamo se

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kejsi Dzons said:

Ima istine, ali opet neki iskusniji/kvalitetniji trener (na pr. Anceloti, kad smo vec kod ove utakmice) bi imao vise autoriteta cak i na ovu trojicu. Mozda bi imao i vise hrabrosti i autonomije u radu da proceni da kad je gusto ne moraju sva trojica da budu u igri. Kanal posle prvog gola je neverovatan posebno ako se uzme u obzir da u tom momentu oni imaju jos uvek gol prednosti. Nema tu lidera i autoriteta ni na klupi a ni na terenu, medju igracima. Slazem se da je ekipauzasno sklopljena, a na ovako sklopljenu, za mene, nikako ne ide Poketino.

 

Imao bi vise autoriteta, ali nije tu rec o jednoj utakmici. Odbrana PSG-a je mahom sinoc onako amaterski i reagovala zbog toga sto je maksimalan pritisak na njima u svakoj utakmici bio, bivao i bice, jer tu nema hemije u ekipi i sto kakav god kiks ili los rezultat da bude, automatski ce odbrana da bude kriva, jer u njih nije sprcano 500 miliona. Mislim kako Nejmar, Mesi i Mbape da budu krivi?

 

A onda kad pogledas da Nejmar jednostavno nije fudbaler takmicar, niti ga trofeji nesto zanimaju (iako place posle svakog poraza), nit je ikad bio spreman da se podredi bilo cemu osim sebi, a kamoli kolektivu. Jednostavno nije igrac s kojim se osvaja bilo sta, ni prvi, ni poslednji, ima i u NBA brdo takvih primera - odlican individualac, ali bas to individualac, cak nema ni zelju da proba da se prilagodi timu.

 

Vidis da Mesi izgleda kao kineska verzija sebe od kad je otisao iz Barse, a i u Barsi je polako bivao u padu i kao slag na tortu Mbape kog PSG i ne zanima, jer je vec dogovorio gde ce na leto i sustinski ga boli jaje za ishod utakmice. 

 

Oni nisu potrcali kad je Real poveo 2:1, ali bukvalno. Dodje 90. minut, dobace loptu do kaznenog, oni dzogiraju, Nejmar nesto svileno ulazi u duel, nema tu zelje za pobedom.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Markoss said:

 

Imao bi vise autoriteta, ali nije tu rec o jednoj utakmici. Odbrana PSG-a je mahom sinoc onako amaterski i reagovala zbog toga sto je maksimalan pritisak na njima u svakoj utakmici bio, bivao i bice, jer tu nema hemije u ekipi i sto kakav god kiks ili los rezultat da bude, automatski ce odbrana da bude kriva, jer u njih nije sprcano 500 miliona. Mislim kako Nejmar, Mesi i Mbape da budu krivi?

 

A onda kad pogledas da Nejmar jednostavno nije fudbaler takmicar, niti ga trofeji nesto zanimaju (iako place posle svakog poraza), nit je ikad bio spreman da se podredi bilo cemu osim sebi, a kamoli kolektivu. Jednostavno nije igrac s kojim se osvaja bilo sta, ni prvi, ni poslednji, ima i u NBA brdo takvih primera - odlican individualac, ali bas to individualac, cak nema ni zelju da proba da se prilagodi timu.

 

Vidis da Mesi izgleda kao kineska verzija sebe od kad je otisao iz Barse, a i u Barsi je polako bivao u padu i kao slag na tortu Mbape kog PSG i ne zanima, jer je vec dogovorio gde ce na leto i sustinski ga boli jaje za ishod utakmice. 

 

Oni nisu potrcali kad je Real poveo 2:1, ali bukvalno. Dodje 90. minut, dobace loptu do kaznenog, oni dzogiraju, Nejmar nesto svileno ulazi u duel, nema tu zelje za pobedom.

Sve je tacno samo ja ne bih oslobodio trenera odgovornosti sto mu ekipa izgleda ovako! Da ima autoritet i kicmu stavio bi nekog od njih na klupu jer se od pocetka sezone videlo da ce tesko igrati zajedno sva trojica. Odbrana nije bila losa do prvog gola kada se sve raspalo! To je cist primer lose psihe i atmosfera u ekipi a to trener mora da prepozna i kontrolise.
P.S. Kad smo kod PSG, je l Ikardi jos uvek igra fudbal?

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTripleDouble said:

Stvarno si šampion. :Hail:

 

F5adaTw.png

Pu24Dnd.png

RAdAWVy.png

 

Sećamo se

Ne bi komentirao što je govorio za igrače Uniteda, ali ovo za Modrića mogu potvrdit što je govorio, tog se se sjećam. Sigurno 2-3 godine prije 2018. je govorio da je Modrić najbolji veznjak na svijetu i da zaslužuje zlatnu loptu. Tog se detalja sjećam jer ni ja nisam mislio da je zaslužuje. Tako da je što se toga tiče bio apsolutno u pravu.

 

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, diego said:

Po karijeri i peharima - da, bez premca. Ipak, Piksi je mnogo puta dokazao i protiv vrhunskih ekipa (Spanija i Argentina na svetskom) svoje umece koje nije do kraja pretocio u klupski fudbal. On je prosto leteo po terenu i po toj tehnici i lakoci driblanja koju je izvodio je on za mene najbolji. Luka je moderniji tip veznjaka, vojnicko timski, i pre svega pas igrac.

Kao i Modrić, evo već 12-13 godina, iz sezone u sezonu protiv najboljih momčadi i igrača svijeta. I pretočio je do kraja u klupski nogomet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Luka i Karim, fascinantan nivo.

 

Karim meni licno bez sumnje najbolji napadac svijeta. Lewa mozda jeste bolji strijelac ali kao kompletan paket Benzema je nivo iznad. Ovo veceras je bilo perverzno.

 

Modric, sta vise reci. Covjek sa 37 godina dominira protiv jedne od najjacih ekipa svijeta. Iniesta i Xavi kao najveci veznjaci uz njega u zadnjih 20 godina su u ovim godinama vec odavno bili u rekreativnim ligama. Apsrudan igrac. 

Benzema je jedan od najpotcjenjenijih igrača ikad. Moguće da je zbog gluposti koje ga prate van terena. I ovo što kažeš, kompletan paket. Lik zadržava loptu, proigrava, izvlači se, otvara drugima prostor...i uz sve to trpa kao na traci. Pa on u vrijeme Ronalda nije imao sezonu ispod 20 golova. Sama činjenica da je u Realu, koliko, 14-15 godina ( i to ne u epizodnoj ulozi) dovoljno govori o kakvom igraču se radi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Benzema je jedan od najpotcjenjenijih igrača ikad. Moguće da je zbog gluposti koje ga prate van terena. I ovo što kažeš, kompletan paket. Lik zadržava loptu, proigrava, izvlači se, otvara drugima prostor...i uz sve to trpa kao na traci. Pa on u vrijeme Ronalda nije imao sezonu ispod 20 golova. Sama činjenica da je u Realu, koliko, 14-15 godina ( i to ne u epizodnoj ulozi) dovoljno govori o kakvom igraču se radi.

 

Imao je Benzema par bas uzasnih sezona. Prije svega sezona 17/18 kad je vecina navijaca Reala zeljela da ode iz kluba. Nikad necu zaboraviti utakmicu protiv Valencije na Bernabeu kad je promasio jedno 5 cistih zicera, bilo urnebesno sta sve fula. Medjutim on je uvijek bio nedodirljiv kod Pereza i Zidanea. Jedini igrac u ovom drugom Perezovom mandatu za kojeg ama bas nikad nije bilo sanse da ga se proda. Pored doista unikatnih kvaliteta, veliki faktor je i sto nikad nije pravio probleme oko ugovora za razliku od Ronalda i Ramosa npr koji su uz Modrica i Marcela bili nesumnjivo kljucni igraci ekipe koja je uzela 4 LP u 5 sezona (moguce da bi bilo i 5 od 5 da ne bi one povrede Modrica u sezoni 14/15 kad je Carlo sprzio ekipu pa u polufinalu protiv Juvea Ramos igrao zadnjeg veznog). Benzema je vjerovatno i najveca "zrtva" Ronalda. Ko se sjeca mladog Benza iz Lyona, zna kakva je to masina bila. Meni licno u zadnjih 20 godina nije bilo napadaca koji vise lici na brazilskog Ronalda od tog mladog Benza. Imao je vec tad apsolutno sve, od perfektne tehnike do strasne realizacije. U tom periodu sa Ronaldom on se morao prilagoditi pa je i realizacija opala i znao je stvarno svasta fulat ali otkako je Ronaldo otisao gledamo Benza kakav je oduvijek i trebao biti. Bilo je doduse tu i problema sa fizickom spremom. Cesto je izgledao blago zapusteno dok je bio mladji dok ovaj danasnji je nevjerovatno spreman. Iskreno ne mogu docekati narednu sezonu da vidim kako ce Benz i Mbappe izgledati zajedno na terenu. Vini je super ali Mbappe je ipak klasu-dvije iznad.

 

Kad sam vec spomenuo Mbappea, ja sam u ovom dvomecu ostao apsolutno zatecen koliko je to mocan igrac. Dovoljno mu je samo nabiti loptu u prostor i ogromna je sansa da ce je stici prije defanzivaca pa makar bio 10 metara iza njih. Sinoc je bila bas scena kad je neko poslao loptu u prostor, Mbappe bio osjetno iza Alabe i Militaoa koji su obojica jako brzi igraci no to njega nije sprijecilo da se probije izmedju njih dvojice i dodje do odlicne prilike za sut. Srecom Alaba je to nekako uspio izblokirati. Licno nisam imao veci strah od nekog protivnickog igraca jos od Messija 2011. godine. Mislim da cak ni mladi Cristiano nije imao onakvu brzinu. Pored te brzine, Mbappe ima i nevjerovatne kretnje i osjecaj za prostor. Sinoc Benzema i Modric jesu odigrali nevjerovatne utakmice ali ja licno nemam nikakvu sumnju da je Mbappe trenutno apsolutni broj jedan u svijetu. Sto je najstrasnije tek treba uci u najbolje godine. Godine i godine dominacije su pred njim i tesko odbranama sa njim u buducnosti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, berti said:

Matori su govorili da je Šeki najbolji. Ja sam najvise voleo Savicevica, bio je baš genije. Ipak, najbolji ex Yu igrac bez premca je Modric. Klupski, reprezentativno...

Meni ovde nema dileme. Modric ubedljivo.

 

Ja razumem da su nekim ljudima Piksi i Savicevic, pa Suker ostali u najboljem secanju kao fudbaleri. Jesu bili genijalci, ali fudbal se pre drugacije igrao, cenili su se individualci na drugaciji nacin. Meni je fudbal danas kompleksniji sport i timskiji. I bas zbog toga mislim da ere nisu za poredjenje na osnovu utiska ko kako igra i koliko je dominantan vec iskljucivo trebaju da se gledaju trofeji i vek trajanja a Luka je tu bez premca. I plus je jako bitan fudbaler generalno za fudbal a ne samo za Real ili Hrvatsku. On je u Realu jednostavno postao ovo sto ga pamtimo kao danasnjeg Modrica. Ja se secam recimo da se mnogo Hrvata sprdalo sa njim dok je bio u Totenhemu i dok nije bio na nivou iz Reala. Ako se ne varam cini mi se da mu ni pocetak u Realu nije bio sjajan i da je imao problema i tada su se mnogi sprdali sa njim i njegovom igrom. Ali kad je stao na noge i pokazao svoj maksimum mozes samo da mu se poklonis jer je bukvalno perfektan igrac i veznjak za ovaj danasnji fudbal. Ekipe sa ovakvim igracima koji ti drze sredinu i koji na tako dominantan nacin to rade postaju za bar 50% jace.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...