Jump to content

UEFA Champions League 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Real je taktički sjajno odigrao. Dobro su pokrivali teren, nijesu dozvolili previše šansi Čelsiju. Kontre su bile ubitačne, praktično je iz svake mogao da padne gol. Ovo je bila jedna utakmica iz kuhinje Karla Anćelotija. 

 

Kurtoa je već neko vrijeme najbolji golman na svijetu. Čovjek na bukvalno svakom meču zabilježi po nekoliko spektakularnih odbrana.

 

Kazemiro večeras za desetku. Pokrpio je sve rupe na terenu.

 

Vinisius je mnogo bitan igrač za Real. Njegova brzina sa loptom je mnogo bitna za ovu ekipu, svaka kontra ide preko njega. Popravio je i realizaciju ove sezone. Najveći problem mu je što slabo koristi lijevu nogu. 

 

Benzema genijalan još jednom. Čovjek treba da uzme Zlatnu loptu. Zaslužio je zbog svih sezona u Realu nakon odlaska Ronalda. Ne kažem da nije bio odličan i u onom dominantnom Realu, ali od odlaska Ronalda igra stvarno na nivou najboljeg igrača na svijetu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posle onog poraza preko vikenda nisam ni ocekivao da Chelsea moze da pobedi. Situacija oko kluba mora da ostavi utisak na igrace, drugo, mislim da  sistem 3-5-2 koji igraju postaje polako provaljen, pogotovo kod trenera sa Anchelotijevim iskustvom.  Lukaku, beskorisna masa od 120 kila. Ne vredi im sto drze loptu u posedu i stvaraju sanse, kada nema ko ubaci loptu u gol. Sta su sve promasili , tuga jedna, mada mogli su i da prime jos dva gola minimum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DJORDJE said:

Posle onog poraza preko vikenda nisam ni ocekivao da Chelsea moze da pobedi. Situacija oko kluba mora da ostavi utisak na igrace, drugo, mislim da  sistem 3-5-2 koji igraju postaje polako provaljen, pogotovo kod trenera sa Anchelotijevim iskustvom.  Lukaku, beskorisna masa od 120 kila. Ne vredi im sto drze loptu u posedu i stvaraju sanse, kada nema ko ubaci loptu u gol. Sta su sve promasili , tuga jedna, mada mogli su i da prime jos dva gola minimum.

Da, kad pogledas statistiku 20:8 a na kraju je Celsi i dobro prosao sa ovim rezultatom. 

Link to comment
Share on other sites

Je l' vreme za I told you so? xD

 

Utice svakako ova situacija sa Abramovicem, ali ne moze ova grupa toliko dugo da overachievuje.

 

Postoji tu jos jedan problem - Tuhel je slican Murinju po trosenju tima, peak ima u drugoj godini, kako vreme odmice sve je gore, iz raznoraznih razloga.

 

Tako ce biti i sa Celsijem. Sledece sezone ih ne ocekujem ni blizu top 4 u Engleskoj.

Link to comment
Share on other sites

Kakva igracina je Benzema. Posle toliko trofeja grize, jurca, kida, bori se....  A nasi mediji su danima baljezgali o nepravdi prema Jovicu koga mrzi da potrci posteno.

Benzema rame uz rame sa Puskasom, Di Stefanom, Raulom...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

Ne volim Reala (blago receno),ali kapa dole majstoru Benzemi..:Hail:
Uopste ne vidim sto ga jednog dana ne bi stavljali rame uz rame sa Raulom ili Cristianom npr..

Raulom? Benzema je klasu iznad Raula. Dok je bio u Lyonu smatralo se da će postati jedan od najboljih napadača svijeta vrlo brzo. Nije ga Real bez razloga doveo tako mladog, i nije bez razloga tolike godine tamo. U Realu ne trpe dugo slabije sezone (pogotovo ako si iznad 30). Mislim da je mogao biti rame uz rame s Ronaldom da nije igrao u istom klubu s njim tolike godine. Da je igrao npr. u Chelseau, Unitedu, Liverpoolu, vjerojatno bi bio cjenjeniji. Ne znam koliko vas se sjeća kakav talent i ubojica je on bio u Lyonu i s kakvom lakoćom je davao golove i rješavao situacije tako mlad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

Ne volim Reala (blago receno),ali kapa dole majstoru Benzemi..:Hail:
Uopste ne vidim sto ga jednog dana ne bi stavljali rame uz rame sa Raulom ili Cristianom npr..


Raul mi je najdrazi igrac ikad i glavni razlog sto navijam za Real ali Benz je vec sad iznad njega. Cristiana tesko da ce stici, a Di Stefano je bez sumnje najznacajniji igrac Reala ikad. On pa Ronaldo i Ramos.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Raul mi je najdrazi igrac ikad i glavni razlog sto navijam za Real ali Benz je vec sad iznad njega. Cristiana tesko da ce stici, a Di Stefano je bez sumnje najznacajniji igrac Reala ikad. On pa Ronaldo i Ramos.

Pošto si baš navijač Reala, za kojeg igrača misliš da su baš pogriješili što su ga prodali (pustili)? Osim Makelelea naravno. Po meni su se Di Marie riješili prerano. 

I za kojeg igrača misliš da je nedovoljno cijenjen s obzirom kako je igrao za Real? Po meni Guti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Pošto si baš navijač Reala, za kojeg igrača misliš da su baš pogriješili što su ga prodali (pustili)? Osim Makelelea naravno. Po meni su se Di Marie riješili prerano. 

I za kojeg igrača misliš da je nedovoljno cijenjen s obzirom kako je igrao za Real? Po meni Guti.

 

Robena. 

Najpotcenjeniji bez dileme Bejl.

Edited by Instinkt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Pošto si baš navijač Reala, za kojeg igrača misliš da su baš pogriješili što su ga prodali (pustili)? Osim Makelelea naravno. Po meni su se Di Marie riješili prerano. 

I za kojeg igrača misliš da je nedovoljno cijenjen s obzirom kako je igrao za Real? Po meni Guti.


Di Maria definitivno. Prodan jer je htio veliku platu nakon one 13/14 sezone kad mu je Carlo nasao poziciju u veznom redu, a i jer je htio igrati krilo iako je u vezi bio mnogo bolji. James je tu dosao kao marketinsko superstar, a poznato je da je Perezu finansijska dobit cesto ispred sportske. Jos bih naveo Kovacica i Hakimija, pogotovo ovog drugog jer je prodan zbog finansijske stabilnosti u doba pandemije.

 

Guti sigurno. Saltalo ga se na milion pozicija, a bio je stvarno nevjerovatan talenat. Onakab pregled igre danas ima samo Messi. Sjecam se utakmice protiv Seville 2007. kad je usao s klupe i radio dar mar na terenu apsurdnim pasovima. Balea bih takodjer naveo kojeg se nazalost zbog povreda i odnosa prema klubu zadnjih godina ne cijeni dovoljno, a u stvarnosti je igracki gledano veca legenda Reala od Zidanea, Figa ili Ronalda Nazarija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Instinkt said:

 

Robena. 

 

Slažem se. Mogao je dati dosta, komotno je mogao to što je postati u Realu. Robben, Ronaldo par krila. Brutalno. Tada su se Nizozemaca riješili odjednom ja mislim; Sneijder, Robben, van der Vaart, van Nistelrooy i Huntelaar, sve su ih riješili u jednom roku ja mislim . Al te sezone su došli Kaka, Benzema i Ronaldo. Ne znam koliko bi igrao da je ostao. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Di Maria definitivno. Prodan jer je htio veliku platu nakon one 13/14 sezone kad mu je Carlo nasao poziciju u veznom redu, a i jer je htio igrati krilo iako je u vezi bio mnogo bolji. James je tu dosao kao marketinsko superstar, a poznato je da je Perezu finansijska dobit cesto ispred sportske. Jos bih naveo Kovacica i Hakimija, pogotovo ovog drugog jer je prodan zbog finansijske stabilnosti u doba pandemije.

 

Guti sigurno. Saltalo ga se na milion pozicija, a bio je stvarno nevjerovatan talenat. Onakab pregled igre danas ima samo Messi. Sjecam se utakmice protiv Seville 2007. kad je usao s klupe i radio dar mar na terenu apsurdnim pasovima. Balea bih takodjer naveo kojeg se nazalost zbog povreda i odnosa prema klubu zadnjih godina ne cijeni dovoljno, a u stvarnosti je igracki gledano veca legenda Reala od Zidanea, Figa ili Ronalda Nazarija.

Slažemo se onda. Kovačić je htio ić radi minutaže. Nije igrao malo, ali u tim godinama i s tom kvalitetom je htio igrati više i nije pogriješio. Da je ostao još bi bio u istoj situaciji. Makar ne bi bila greška da ga vrate 2035. kada vezni red neće bit C-M-K.

Hakimi je baš krivi potez. Al kao što kažeš, ko zna što bi bilo da nije bilo pandemije.

Bale je posebna situacija. Da se nije desilo što se desilo, cjenili bi ga koliko i zaslužuje. Brojke su mu impresivne i rješavao je najbitnije utakmice.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Slažem se. Mogao je dati dosta, komotno je mogao to što je postati Realu. Robben, Ronaldo par krila. Brutalno. Tada su se Nizozemaca riješili odjednom ja mislim; Sneijer, Robben, van der Vaart, van Nistelrooy i Huntelaar, sve su ih riješili u jednom roku ja mislim . Al te sezone su došli Kaka, Benzema i Ronaldo. Ne znam koliko bi igrao da je ostao. 

 

Ispravi me, ali Roben je celu karijeru igrao desno krilo, ili desnokrilnog napadača? Ne verujem da bi mu neko od njih bio konkurencija. Jedino pod uslovom neke formacije koja isključuje tu poziciju.

Holanđani su uvek bolje prolazili u Barsi (:

Link to comment
Share on other sites

Benzema je vec sada legenda Reala, ikona kluba. Nadam se da ce Real biti kada dodje vreme korektan prema njemu, da se nece ponoviti slucaj Raula, Kasiljasa... Tu bih dodao i one suze Morijentesa po izlasku iz prostorija kluba kada su mu saopstili da ne racunaju na njega.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...