Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

kada se takav igrac trazio?

 

U julu, nakon što nam je (srećom) otpala pomenuta domaća opcija.

 

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

i kako je doslo do toga da se umesto njega dovede holins, koji je potpuno drugaciji profil?

 

Tako što ni poziciju pleja nismo zatvorili onako kako smo inicijalno planirali (opet bih rekao - na sreću), a celo leto smo tražili tandem PG-SG koji će biti kompatibilan. Na kraju je na PG došao Volters i procena je bila da bi nam uz njega i Ivanovića još jedan bek sa slabim fizikalijama i ograničenim defanzivnim potencijalom osakatio odbranu na perimetru.

 

Zato su recimo Ivanović i Mitrović potpisali još 18. juna, White 29. juna, Kalinić 15. jula... Pa onda Volters tek 10. avgusta, a Holins 16. avgusta. Pojačanja koja u Zvezdu stignu u avgustu su skoro po pravilu iznuđena rešenja i često nemaju veze sa onim što se tražilo na početku prelaznog roka (najekstremniji primer je bio 2015.). 

 

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

ili pefi, ako se djenkoliki trazio u doselekciji

 

Letos su nam svakako bile veće šanse da dovedemo đenkolikog nego u novembru mesecu. Ja doduše Pefija ni tada ne bih dovodio, al' je objašnjeno u prethodnim postovima koja je bila logika iza tog poteza i šta se očekivalo da će da nam donese... Trenutno nam od toga ne donosi ništa.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

ne može sve da bude idealno:

pefi je na 15% od 100% a hollins na 60% (ja nisam očekivao ovakav difens pa je kod mene na 100%)

luka mitrović je dotle na 300% a kuzma na 200%

 

i tako

 

ko je očekivao od dobrića finiš prošle sezone kao konstantu, taj se u startu zajeb'o

wolters mi je isto na 200% ali možda nekome i nije

džoni na 50% i tako dalje

 

svega ima.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uini said:

ne može sve da bude idealno:

pefi je na 15% od 100% a hollins na 60% (ja nisam očekivao ovakav difens pa je kod mene na 100%)

luka mitrović je dotle na 300% a kuzma na 200%

 

i tako

 

ko je očekivao od dobrića finiš prošle sezone kao konstantu, taj se u startu zajeb'o

wolters mi je isto na 200% ali možda nekome i nije

džoni na 50% i tako dalje

 

svega ima.

pefi je na 15% od pefija iz 2015., ali na 90% od pefija 2022.

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Pefi će sigurno biti za 20-30% bolji kako sezona odmiče, slobodno zapamtite ovaj upis pa ćemo da pričamo na kraju sezone. 

 

E sad, hipotetički da je došao letos, pitanje je koliko bi i tih 20-30% apgrejda u odnosu na sad bilo dovoljno za neki iskorak u EL i s te strane je apsolutno nejasan potez davanja dvogodišnjeg ugovora takvom igraču, koji je bio bez kluba u novembru, u duboko zagaženoj četvrtoj deceniji. 

 

U svakom slučaju, ja sam više bio za nekog Lojdolikog igrača koji je dobar bolhendler i strelac jer nam fali taj igrač koji kreira sam za sebe van reketa, ali smatram da će Pefi biti bolji kad bude trebalo, nego što bi to bio Uskoković. 

 

I samo nek se završi ovaj prelazni rok, da ne maštamo više o nekom centru. Ako dođe neko - ekstra, ako ne dođe, biće mi drago što niko nije doveden da bi se doveo. 

Edited by mind.
Link to comment
Share on other sites

Btw malopre prvi put videh klip poslednje akcije Olimpije.

Mislim da je faul kaline, ali vrlo cesto se desavaju ovi kontakti nakon suta. Rekao bih da se bar jedno 30% ovakvih situacija ne primeti tokom igre.

Ali ono vaznije. Cist faul u napadu Augusta, u samom zacetku akcije, kretanje u bloku.

 

Sudije progutale pistaljku u oba slucaja. Hm, ajde da kazem, donekle posteno.

Edited by Losmi17
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mind. said:

Pefi će sigurno biti za 20-30% bolji kako sezona odmiče, slobodno zapamtite ovaj upis pa ćemo da pričamo na kraju sezone. 

 

E sad, hipotetički da je došao letos, pitanje je koliko bi i tih 20-30% apgrejda u odnosu na sad bilo dovoljno za neki iskorak u EL i s te strane je apsolutno nejasan potez davanja dvogodišnjeg ugovora takvom igraču, koji je bio bez kluba u novembru, u duboko zagaženoj četvrtoj deceniji. 

 

U svakom slučaju, ja sam više bio za nekog Lojdolikog igrača koji je dobar bolhendler i strelac jer nam fali taj igrač koji kreira sam za sebe van reketa, ali smatram da će Pefi biti bolji kad bude trebalo, nego što bi to bio Uskoković. 

 

I samo nek se završi ovaj prelazni rok, da ne maštamo više o nekom centru. Ako dođe neko - ekstra, ako ne dođe, biće mi drago što niko nije doveden da bi se doveo. 

0+0/3=0

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Markovic ce biti bolji samo zato sto od ovoga gore ne moze i da hoce, ja sam prvi branio coveka kad je dosao i igrao slabo al ovo je vec prevrsilo svaku meru. I ne, nece biti bolji nego sto bi Uskokovic bio kad zatreba, ovaj ne zna da prevede loptu al bar moze da ubode neku trojku ili neki kamikaza ulaz, ovaj zna da prevede loptu al nece dati kos. Tako da, isto mu dodje. Ja bih bez ikakve zajebancije stavio Gusica na mesto Markovica, isti ishod bi imali a ovaj je bar mlad pa se ne bih toliko nervirao.  Ne vidim razlog da se umesto Cirbesa i Markovica u timu ne nadju neki juniori, rezultati bi bili isti a manje bi se nervirali oko juniora nego oko njih. Sta, junior nece znati da presedi ceo mec na klupi ili da uvali loptu prvom do sebe? Znace, al' za  nikakve pare u odnosu na njih dvojicu. 

Link to comment
Share on other sites

Ja da sam trener uvek bih za poslednje napade birao spot ap suteve. Protiv Asvela nismo dosli do takvog suta vec je Dobric morao da dribla daleko od kosa i da uzme sut koji nije ni na obrucu zavrsio. Jos ako je ta akcija dosla posle TO tim gore po Radonjica kome je TO u finisu meca izgleda ozbiljna boljka. U Ljubljani je bilo malo bolje, ali i taj napad nije bio dobar jer je Holins morao uzeti ekstremno tezak sut. Sreca pa je atleta i ume da se digne brzo i da izbegne rampu odnosno da ne mora da koriguje izbacaj. Ali def los napad iako je usla. I dalje se cini da se Ivanovic ne koristi na najbolji nacin.

Link to comment
Share on other sites

Veceras najgore EL gostovanje. U glavi mi je da nijednom nismo bili ni blizu da dobijemo tamo, ali h2h kaze da je bio mec u sezoni 2014/15 kada smo izgubili 5 razlike i cak vodili nesto sitno u poslednjoj cetvrtini. Uglavnom ovaj Olimpijakos je zgazio sve redom kod kuce ove sezone i bicu iznenadjen ako ovo ode u neku neizvesnu zavrsnicu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da nemamo ni teoretske šanse protiv njih i to na njihovom terenu. Mada, dešavalo se da kada kiksiramo protiv slabijeg tima, u sledećem kolu, protiv ozbiljnijeg protivnika, odigramo iznenađujuće dobro i namučimo favorita. A možda i "braća" iz Pireja navijaju i za nas, poput dileja. 

Link to comment
Share on other sites

Olimpijakos je trenutno u očajnoj formi i zadnje dve utakmice su izgubili rutinski i to su jednu izgubili od desetkovanog Fenera, poraz u Tel Avivu i ne moze biti kiks.

Pitanje je koliko smo mi spremni jer i naše poslednje dve utakmice nisu bile sjajne,energija maltene na minimumu,a  naša igra ne liči ni na šta ukoliko ekipa nije na maximalnom broju obrtaja. Mi ukoliko nismo na maxu ne možemo ni Krku da pobedimo,a ne Oly.

 

U Pioniru smo ih pobedili zahvaljući sjajnom šutu i nakon toga smo podigli trojku na svim mečevima preko 40% što je sjajno. Dosta se pljuvao taj šut za tri od početka sezone,maltene svaki dan,a evo već par tekmi idemo preko 40% i nisam video da je neko pisao nešto pozitivno o tome.

 

Ključ pobede leži u zaustavljanju Slukasa i Vezenkova,ukoliko njih ograničimo na minimalan učinak verujem da možemo do pobede. Treba obratiti i pažnju na Printezisa jer je zadnje dve tekme odigrao odlično.

Kad bi birao ko da nam da poene to bi bio Dorsi,mislim da njegovi poeni najmanje bole.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, propolis said:

Olimpijakos je trenutno u očajnoj formi i zadnje dve utakmice su izgubili rutinski i to su jednu izgubili od desetkovanog Fenera, poraz u Tel Avivu i ne moze biti kiks.

 

Znaci poraz veceras 🙂

 

4 minutes ago, propolis said:

Mi ukoliko nismo na maxu ne možemo ni Krku da pobedimo,a ne Oly.

 

Vranje on:

 

Ne li ga pretera malko?

 

Vranje off:

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, propolis said:

...

 

U Pioniru smo ih pobedili zahvaljući sjajnom šutu i nakon toga smo podigli trojku na svim mečevima preko 40% što je sjajno. Dosta se pljuvao taj šut za tri od početka sezone,maltene svaki dan,a evo već par tekmi idemo preko 40% i nisam video da je neko pisao nešto pozitivno o tome.

...

 

Nije, zato što nam taj bolji šut nije doneo rezultate kakve smo planirali postizati sa šutem za tri iznad 35%.  A pokazuje i da veština probacivanja lopte kroz obruč nije toliko vredna, ako ostale stvari nisu kako treba. Bolje bacamo tricu, slabije igramo odbranu, i trenutno smo negde na istom nivou performansa, kad se gleda taj start sezone kad smo kidali odbranu, a vode iz čamca nismo mogli da pogodimo.

 

Moje mišljenje je od samog početka da je kontrola defanzivnog skoka naš največi problem. Posebno kad se uzme u obzir naš stil igre, gde želimo da imamo kontrolu nad ritmom utakmice, brojem poseda, itd itd. Tek kad to popravimo, ovaj tim može da ispuni svoj potencial, prije toga ne.

 

 

4 minutes ago, Del Piero said:

Printezis ne igra. Mckissic takodje.

 

Odlično. Ti sa 2.6 ppg su uvek največa pretnja da nas zakopaju

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Nije, zato što nam taj bolji šut nije doneo rezultate kakve smo planirali postizati sa šutem za tri iznad 35%.  A pokazuje i da veština probacivanja lopte kroz obruč nije toliko vredna, ako ostale stvari nisu kako treba. Bolje bacamo tricu, slabije igramo odbranu, i trenutno smo negde na istom nivou performansa, kad se gleda taj start sezone kad smo kidali odbranu, a vode iz čamca nismo mogli da pogodimo.

 

Moje mišljenje je od samog početka da je kontrola defanzivnog skoka naš največi problem. Posebno kad se uzme u obzir naš stil igre, gde želimo da imamo kontrolu nad ritmom utakmice, brojem poseda, itd itd. Tek kad to popravimo, ovaj tim može da ispuni svoj potencial, prije toga ne.

 

 

 

Valjda je red da se pohvali ako smo napredovali u nekom segmentu igre,a pogotovo posle onoliko pljuvanja.

 

Ukoliko nekog kritikujes kad radi nešto loše treba i da ga pohvalis kad uradi nešto dobro,zar ne?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, propolis said:

 

Valjda je red da se pohvali ako smo napredovali u nekom segmentu igre,a pogotovo posle onoliko pljuvanja.

 

Ukoliko nekog kritikujes kad radi nešto loše treba i da ga pohvalis kad uradi nešto dobro,zar ne?

 

 

 

Ja se slažem, al teško da čemo taj film gledati na ovom forumu 😉

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Issey said:

Večeras će Marković da pokida, zainat... :smiley24:

I Zirbes ce imati vaznu ulogu. 

 

 

Zezanje off, evo ne znam, lakse mi svakako da gledam tekmu protiv njih tamo nego ovde. Barem manja ocekivanja imam.

 

Preziveo bih tesan poraz u neizvesnoj utakmici, jos lakse da nas odvale. Samo da ne odemo na +10/15 i onda izgubimo na kraju.

 

A jednom mora i tamo da se pobedi 🙂 mozda da ipak ostavimo za neku sezonu kada nam pobeda bude vise znacila? 😄 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...