Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Pa Radonja umalo zbog odbrane da pošalje Guduru u MZT onomad, šta se čudite onda za Jaku. Naš trener na poziciji swingmana traži two-way igrače, sa podjednakim akcentom i na odbranu i na napad, a ne bi se bunio da im odbrana bude forte. Zato ove godine gledamo Dobrića i Hollinsa, a ne Jaku i slične njemu.

 

No, pošto sam iskulirao forum preko 3 nedelje, da prokomentarišem dve utakmice koje smo odigrali u tom periodu.

 

Posle pauze zbog pozivnog testa na lančane reakcije polimeraze i izostanaka sa treninga u periodu koji je značajan u profi sportu, očekivao sam poraz od bar 15-20 razlike. Ipak, naleteli smo na raspali Asvel, pa se izdržalo celo poluvreme u nekom prividu naše nadmoći. Kako je kondicija počela da uzima veći udeo u uticaju na rezultat, tako smo i mi padali, da bi se sve završilo smušeno u napadu i porazom na jednu loptu. Ipak, sve te tesne završnice koje gubimo u EL, neka neimenovana Boginja košarke nam, shodno zakonu o karmi, vrati u ABA ligi, svesno ili nesvesno nas podsećajući gde nam je mesto. Upravo tome bih pripisao pobedu nad CedOli i ovaj put izbegao neku realniju analizu, koja mi se čini besmislenom usled reseta, gde mi praktično krećemo od nule u nastavak sezone. Dobra stvar ovog neplaniranog zimskog raspusta za naše igrače je što su svi zalečili sitnije povrede i što smo po prvi put od početka sezone svi u konkurenciji za 12 u rosteru.

 

Pretpostavljam da se sistem treninga menja u hodu i da se prilagođavamo teškom rasporedu koji sledi usled potrebe da se nadoknade odloženi mečevi. Takođe pretpostavljam da će se ove godine veći fokus baciti na KRK nego inače. Pojačanja očigledno neće biti. Nisam iznenađen, ali jesam razočaran.

 

Sa zakašnjenjem vam svima želim srećnu Novu godinu, Hristos se rodi, da smo živi i zdravi, sve ostalo ima kod Kineza itd.

 

E da, par napomena.

Vidim povećan broj upisa uinija i Šarca na ovoj temi, posdravljam.

Maik Zirbes je neuništiv, jer u imenu ima energetski jaku srpsku reč majka, a u prezimenu, kao što je grk Zorba u stvari helenizovan, tako je Zirbes germanizovan Srbin. Što nas može odvesti u sintezu njegovog imena u srpska majka, a to nema baš pozitivnu konotaciju u našem narodu, odnosno jednom njegovom delu. A sve to opet dokazuje koliko je Maik, kao i svaki pravi Srbin, ambivalentna ličnost.

Radonjiću, imaš konja za Derby, a koristiš ga kao vučnu mazgu. Pusti Džonija da procveta, posebno jer Vanilica ima dušu u nosu već par meseci usled preteranog rabljenja.Vreme je za tu planiranu podelu minuta na ravne časti i veću slobodu u igri dobrog dečka iz Podgorice. Nije EL vedeta, ali može da pruži daleko više od ovoga što je do sada pokazao, a to je, da se ne lažemo, neprihvatljivo malo.

Stefan je od Pefija došao do Markovića. Bezličan, utopljen u masu igrača sa sličnim (prezimenom) karakteristikama. Iz nekog mazohističkog poriva, živ nisam da vidim kako će to Radonja inkorporirati u smislen deo tima. Razbih lobanju u nastojanjima da vidim  i shvatim šta on to igra u napadu, posebno na postavljenu odbranu, ali avaj, ne videh ništa. Možda je do mene i mojih anomalija u perceptivnom aparatu, ne sporim.

Kalina da prestane da glumi Brona jer to nije. DeDa uvek ispred Lazaraviće, ne zajebavajte. Krvava kolena do kraja sezone i mrvice kreacije i boljih procenata od dinamičnog dua Dobrivoje - Hollins. Smutiš, promešaš, ispečeš, eto titule u tzv. regionu i nadam se obe u domaćici.

 

A sledeće sezone? Pa sve isto, naravno.

 

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kad smo kod centra, ne znam kako je Cristiano Felicio završio u Ulmu a ne u nekom evroligašu. Kao nacrtan za Radonju. 

Zvezda mora imati vrhunsku skauting službu, to je jedini način da se takmičiš sa EL bogatim klubovima ... uz dobrog trenera i kvalitetan rad sa mlađim kategorijama.

Taj Brazilac je već propušten, on će sledeće sezone u neki EL klub. Takvih igrača ima na tržištu, samo treba neko da se bavi tim poslom, a ne da nam menadžeri

sastavljaju roster. Trubi se o tome godinama, al džaba.

  • Like 9
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nasa skauting sluzba se svodi na to da D-Rose sa RSB-a predlozi Radonji igraca. Svaka cast decku, veliki je entuzijasta i znalac, ali kakva je to skauting sluzba?

 

Zasto jebeno ne pitamo jebenog Marina jebenog Sedlaceka, jebenog dokazanog jebenog Zvezdasa. Zasto jebeno ne umemo da jebeno komuniciramo sa jebenom strukom?

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Nasa skauting sluzba se svodi na to da D-Rose sa RSB-a predlozi Radonji igraca. Svaka cast decku, veliki je entuzijasta i znalac, ali kakva je to skauting sluzba?

 

Zasto jebeno ne pitamo jebenog Marina jebenog Sedlaceka, jebenog dokazanog jebenog Zvezdasa. Zasto jebeno ne umemo da jebeno komuniciramo sa jebenom strukom?

 

1 minute ago, Kooineeperk said:

Jebeno je to... 

Jebo vas Pefi

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

pefi je dovoden da bi pojačao odbranu na PG i distribuciju lopte u napadu.

 

Ovo + što se Dimitris nije pokazao u onom periodu kada je Ivanović bio odsutan, a nismo hteli da ostanemo na samo 2 igrača koja mogu igrati PG... Letos je ideja bila da se to reši kombo bekom, pa smo između ostalog hteli Avramovića kao domaćeg i mislili smo dostupnog igrača (baš bi se usrećili), a kasnije se tražio i djenkoliki stranac koji bi primarno igrao na SG i po potrebi uskakao na PG.

 

Ono što trener Zvezde inicijalno zamisli skoro nikada nije ono što na kraju i gledamo, tako je bilo i sa ćelavom prevarom i njegovim improvizacijama na PG, pa i na C... Onda naravno ide priča kako je trener birao igrače (no shit) i kako pare nisu problem, kao da otprilike vodi Barsu i uvek može da dovede prvu ili drugu opciju koju je želeo.

 

Krajnji rezultat je da, gle čuda, selekcija bude daleko od idealne i da nam fale određeni profili igrača (i to za EL nivo), a da onda na diskusionom forumu vlada sveopšte nezadovoljstvo i da se konstantno piše samo o tome koga treba šilbovati i kakav igrač nam je tu potreban, pritom potpuno zanemarujući okolnosti u kojima KKCZ funkcioniše.

 

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kankkunen said:

Zvezda mora imati vrhunsku skauting službu, to je jedini način da se takmičiš sa EL bogatim klubovima ... uz dobrog trenera i kvalitetan rad sa mlađim kategorijama.

Taj Brazilac je već propušten, on će sledeće sezone u neki EL klub. Takvih igrača ima na tržištu, samo treba neko da se bavi tim poslom, a ne da nam menadžeri

sastavljaju roster. Trubi se o tome godinama, al džaba.

Naravno, sve se slazem.

Samo, mnogo je rizicno dovoditi tako nekoga ko mozda nema sve karakteristike. Ljudske itd, znas vec.

Plus da se uklopi u budzet predsednika.

Jednako je siromasno trziste.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Nasa skauting sluzba se svodi na to da D-Rose sa RSB-a predlozi Radonji igraca. Svaka cast decku, veliki je entuzijasta i znalac, ali kakva je to skauting sluzba?

 

Zasto jebeno ne pitamo jebenog Marina jebenog Sedlaceka, jebenog dokazanog jebenog Zvezdasa. Zasto jebeno ne umemo da jebeno komuniciramo sa jebenom strukom?

Marina sam ranije upoznao, cak me je kao klinca trenirao. To srednje ime  ako znm da nije upuceno njemu, ne ide uz takvog gospodina. Sto jega da dovodis kad imas Dozeta, Nesu Ilica i odredjene forumase iz kojih puca znanje oko igraca, Evrolige, podizanja standarda kluba, a slobodno se moze reci i nadzor(nih) kamera.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Kad smo kod centra, ne znam kako je Cristiano Felicio završio u Ulmu a ne u nekom evroligašu. Kao nacrtan za Radonju. 

Lobirao ja i pricao o tome jos pre koji mesec, i sam se pitajuci sta ce on tamo...

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam skontao, za ovih 20 godina koliko pratim Zvezdu, mi radimo sa dve ili max tri menadžerske agencije i ukoliko taj Felicio nije u te dve agencije mi nemamo šanse da ga dovedemo.

Generalno se dovode igrači iz te dve agencije tako da je i izbor igrača znatno uži.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Kad smo kod centra, ne znam kako je Cristiano Felicio završio u Ulmu a ne u nekom evroligašu. Kao nacrtan za Radonju. 

4 hours ago, Setite se 2011 said:

На тржишту скоро да нема играча“

 

 

 

Nemoj da remetiš atmosferu, na tržištu nema igrača!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Screenshot-595.png

 

Mislio sam na to da niko iz kluba nije čuo za njega. 

 

Zna se kako mi radimo, imamo saradnju sa 2-3 menadzera koji nam dostave svoj izlog i tu biramo što bolje rješenje za što manje para i da je dobar za oksido-redukcione reakcije aka timsku hemiju. 

 

Na taj način smo maksimalno umanjili mogućnost da nešto dobro dovedemo ispod radara bogatih klubova. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Setite se 2011 said:

Trener KK Crvena zvezda je Dejan Radonjić.

Jedina 2 (dva) igrača koji su igrali za njega a nisu se "uklapali" u njegov sistem biranja igrača su Markus dr Williams i Kvinsi Miler

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

I to nam je bila  najbolja sezona

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Redstar0356 said:

I to nam je bila  najbolja sezona

 

  Sezone ...nisu igrali zajedno ,ako ne računaš nekoliko utakmica dok Dr Markus nije oteran

39 minutes ago, Laki21 said:

 

Nemoj da remetiš atmosferu, na tržištu nema igrača!!!

 

 

  

  Samo sam svestan činjenice da nam je Dejan Radonjić trener . Shvatio sam odavno da on ima svoj način razmišljanja , koji ne razumem baš najbolje ali uvek se pokaže da je on u pravu ....

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Nasa skauting sluzba se svodi na to da D-Rose sa RSB-a predlozi Radonji igraca. Svaka cast decku, veliki je entuzijasta i znalac, ali kakva je to skauting sluzba?

Da se D-Rouz pita imali bi bar 2-3 igrača iz G lige

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...