Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

23 hours ago, stellarosa said:

Napadački vrlo dobra utakmica, defanzivno loša, mnogo smo lakih poena dozvolili.

Specijalno mi je drago što su utakmicu rešili oni koji su najviše sputavani, Ivanović i Holins, pogotovo Ivanović koga su posle utakmice sa Asvelom terali iz Zvezde.


Neverovatan i nekarakteristično velik broj (lakih) poena smo primili iz reketa. Skroz netipično za Radonjicevu/e Zvezdu/e.

 

Mnogo je dobro što je Ivanović sa tih 5 poena u poslednjih minut ipo praktično doneo pobedu, ali van toga je odigrao još jednu očajnu utakmicu. Nije da prizivam bilo šta samo konstatujem očigledno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2022 at 9:07 PM, Ridji said:

Ma ne nije, ‘ajde ne preterujte.
I šta je problem ako nas jednom poguraju sudije?

 

Pa problem je kada su sa druge strane hodajuci drzaci pistolja i silovatelji iz PG ili crno bela hobotnica jer onda odjednom pocnemo da vidimo ne samo sudijske greske nego nas mrze samo zato sto ponos Srbije, sto stalno osvajamo i sto imamo najlepse navijace.

 

Ja sam odavno stava da sudije (osim kad se bas ne potrude da ti onemoguce bilo kakvu sansu za pobedu) ne treba ni pominjati i da je to odraz jadnosti i nemogucnosti da se nekad prihvati da se ne moze stalno pobedjivati i biti prvi i da ni igranje EC nije smak sveta. Takodje, kod svih je prisutan apsolutan nedostatak bilo kakvog osecaja za samokritiku i onda dobijemo situaciju da ne postoji bitan poraz (OK, u EL nam ionako nije bitno pa to i prihvatamo), a da nije u pitanju neka zavera gomile monstruma iz ormara protiv nas jadnih.

 

Sto se tice meca, iskreno mi je zao u EL nekako uvek glupo izgubimo onako kako protivnici gube protiv nas jer je ono sto je odigrala Cedevita vrhunac besmisla. Imas 4 razlike na 40 sekundi do kraja, u toj situaciji nema dozvoljavanja suta za 3 poena, ulazi se u telo igraca i pustaju se na prodor, kao Kalinic kad je promasio ono na -5. Doduse, radi se o klubu koji je uspeo da ispusti 1/4 finale EC iako su na 2 minuta pre kraja imali +9 protiv Virtusa - luzeri koji nemaju sta da traze u istoj ligi sa zubatim vukovima koji su u stanju da kolju za trofej (figurativno receno). Prosto je rec o flegmama, na terenu, na klupi i na celu kluba, oni ovako mogu jos 20 sezona da ne osvoje nista, ionako ce sve da nas proguta crna rupa pa koga briga?

 

Sto se tice EL, zaista ocekujem borbu do samog kraja i laganiji tempo protiv Mornara. Jos jednom ako se zrtvuje duplo kolo EL zbog ABA, pa prosto cu da navijam da nas izbace i ubace Virtus i zavrse pricu sa klanjem u ABA ligi.

Edited by goldberg
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ridji said:


Neverovatan i nekarakteristično velik broj (lakih) poena smo primili iz reketa. Skroz netipično za Radonjicevu/e Zvezdu/e.

 

Mnogo je dobro što je Ivanović sa tih 5 poena u poslednjih minut ipo praktično doneo pobedu, ali van toga je odigrao još jednu očajnu utakmicu. Nije da prizivam bilo šta samo konstatujem očigledno.

Slažem se, ali ne igra on "loše" jer ne zna, ili nema kvalitet, već mu fali samopouzdanja. Barem se tako meni čini. Svakako će mu značiti ovo na planu samopouzdanja

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Šarac said:

Sutra se putuje, pa nije Atina na  Himalajama pa ce biti zatvoren aerodrom i sutra. Jbte pao mali sneg i katastrofa, aerodrUm zatvoren mesec dana.

Jedino sto moze da odlozi put sto se pojavio COVID -19 kod njih pa ce se videti da li ima jos slucajeva.

zbog to malo snega u haosu su vec preko 7 dana, a i utakmica pao-zalgiris je odlozena, sto je trebala biti danas..

koliko ja vidim sanse da se ne odigra su 99,9%, zato sam i pitao kakva je situacija misleci da nasi znaju vise, al ocigledno su i oni obavesteno ko i kostunica.

tako da ono cenim da ce tek danas 5 minuta po dolasku na aredrom skontati da nece biti leta.

a neki su i dalje u zabludi da se trazi centar, a oni ni dan ranije nisu obavesteni, tj nisu proveravali dal ce biti leta, teska sprdacina :default_coffee:

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, n4l1m said:

zbog to malo snega u haosu su vec preko 7 dana, a i utakmica pao-zalgiris je odlozena, sto je trebala biti danas..

koliko ja vidim sanse da se ne odigra su 99,9%, zato sam i pitao kakva je situacija misleci da nasi znaju vise, al ocigledno su i oni obavesteno ko i kostunica.

tako da ono cenim da ce tek danas 5 minuta po dolasku na aredrom skontati da nece biti leta.

a neki su i dalje u zabludi da se trazi centar, a oni ni dan ranije nisu obavesteni, tj nisu proveravali dal ce biti leta, teska sprdacina :default_coffee:

Au druze na cemu si.

 

Ako je aerodrom otvoren, putuje se.

Karte su rezervisane ko zna koliko meseci unazad. 

 

Ako je i dalje zatvoren pa nece se putovati.

 

Ne radim u air serbia pa da imam dnevni red letova, tj koji su aerodromi otvoreni .

 

Nama samo u prilog ide da se putuje,jer u suprotnom  trebalo bi onda ubaciti 4 utakmice iz EL i 2 u ABA ligi  da se odrade u postojeci raspored.

 

Ali dobra ti ova , nasi ce da odu  i onda saznati da je otkazano. Pa kako da odu ako je aerodrom zatvoren 7 dana kao sto kazes?

 

Sprdacina su samo tvoji upisi uglavnom i nipodostavanje intelegencije svake osobe van ovog foruma. 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Au druze na cemu si.

 

Ako je aerodrom otvoren, putuje se.

Karte su rezervisane ko zna koliko meseci unazad. 

 

Ako je i dalje zatvoren pa nece se putovati.

 

Ne radim u air serbia pa da imam dnevni red letova, tj koji su aerodromi otvoreni .

 

Nama samo u prilog ide da se putuje,jer u suprotnom  trebalo bi onda ubaciti 4 utakmice iz EL i 2 u ABA ligi  da se odrade u postojeci raspored.

 

Ali dobra ti ova , nasi ce da odu  i onda saznati da je otkazano. Pa kako da odu ako je aerodrom zatvoren 7 dana kao sto kazes?

 

Sprdacina su samo tvoji upisi uglavnom i nipodostavanje intelegencije svake osobe van ovog foruma. 

 

 

 

 

vidi se da si ti zato inteligentan, sve ti curi..

da bi stigao na aerodrom u atini, moras da krenes sa aerodroma iz bg.

to sto sam ja spomenuo se odnosilo na aerodrom u bg-u, poaro.:default_coffee:

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drakon1 said:

Zar nije let za Atinu sutra?

 

https://beg.aero/cir/letovi#departures

 

 

Lete preko Frankfurta .Rekao Čović na Prvoj 

 

“Да, Звезда ће довести центра, али онако како стручни штаб каже и није то никакво пребацивање одговорности на стручни штаб, већ је такво тржиште. На тржишту скоро да нема играча“

 

  Ne dolazi niko 😏

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nama bi Blazic umesto Markovica zavrsio posao, ne mora da bude Lojd ako nema novca. U ovoj kompoziciji tima samo Volters moze prodorom da stigne do kosa, Ivanovic to ne moze a imamo i gomilu krila umesto bekova koju ne znaju da vode loptu. Pustite te price da nema novca ili jos gore da nema bekova na trzistu.

Ovo je diskusioni kosarkaski forum, valjda ljudi imaju pravo da napisu argumentovano ono sto je ocigledno da  nedostaje timu i sto bi nam pomoglo da imamo koju pobedu vise.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Cavani said:

Nama bi Blazic umesto Markovica zavrsio posao, ne mora da bude Lojd ako nema novca.

 

pefi je dovoden da bi pojačao odbranu na PG i distribuciju lopte u napadu.

on nije uspeo za sada to da uradi a sve su prilike da ni neće.

 

međutim, to nema nikakve veze sa blažičem. i ja sam bio u čudu, jer sam očekivao nekog trpača za EL standarde na postojeći roster

blažič je bolja verzija dobrića (a verovatno i dovoljno skuplja verzija), koja po meni, ne bi pravila razliku u euroleague.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Cavani said:

Nama bi Blazic umesto Markovica zavrsio posao, ne mora da bude Lojd ako nema novca. U ovoj kompoziciji tima samo Volters moze prodorom da stigne do kosa, Ivanovic to ne moze a imamo i gomilu krila umesto bekova koju ne znaju da vode loptu. Pustite te price da nema novca ili jos gore da nema bekova na trzistu.

Ovo je diskusioni kosarkaski forum, valjda ljudi imaju pravo da napisu argumentovano ono sto je ocigledno da  nedostaje timu i sto bi nam pomoglo da imamo koju pobedu vise.

Pa cedevita nam ga sigurno ne bi dala, a uklapa se u to da ga je radonja trenirao nekada, jedino ako mislis da ga je trebalo pre dovesti sad ne znam kako. Inace na pokojnom rsb je bilo nekih prica kako njega radonja nikad nije ni razmatrao a i da nije odusevljen nesto njime bas i da to nije njegov tip igraca, ko ce ga znati.

Iz ove perspektive sad umesto markovica mozda da je bolje doveden ovaj dimitrijevic iz huventuda,ne cini se los a mlad je 23god svega, nisam ja neki strucnjak odma da se ogradim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ragazzo said:

Pa cedevita nam ga sigurno ne bi dala, a uklapa se u to da ga je radonja trenirao nekada, jedino ako mislis da ga je trebalo pre dovesti sad ne znam kako. Inace na pokojnom rsb je bilo nekih prica kako njega radonja nikad nije ni razmatrao a i da nije odusevljen nesto njime bas i da to nije njegov tip igraca, ko ce ga znati.

Iz ove perspektive sad umesto markovica mozda da je bolje doveden ovaj dimitrijevic iz huventuda,ne cini se los a mlad je 23god svega, nisam ja neki strucnjak odma da se ogradim.

 

U ovo vjeruem. Pa, Radonja je njega skoro pa otjerao iz Zvezde onomad. Ne na ružan način, ali rekao je da mu ne treba. Plus je Jaka napravio neku saobraćajnu nesreću, pa se i Čović ljutio.

A da ne spominjemo da Jaka ima važeći ugovor sa Cedevitom

Link to comment
Share on other sites

Nije "skoro oteran " nego je bukvalno oteran .Posle onog zaletanja na rampu Milutinova , Radonja ga je sve manje uvodio u igru.Jaka je imao ugovor ali je ipak otišao . Nije neki dokaz ali setite se koliko je daba ludovao zbog odlaska Jake 🙂

Edited by Setite se 2011
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

vidi se da si ti zato inteligentan, sve ti curi..

da bi stigao na aerodrom u atini, moras da krenes sa aerodroma iz bg.

to sto sam ja spomenuo se odnosilo na aerodrom u bg-u, poaro.:default_coffee:

 

 

Evo otisli su.

 

Sram ih bilo sto putuju preko 3 pizde materine, sto tebe nisu pitali zasto krecu na put kada si nama podelio info da 7 dana zatvoren aerodrUm.

 

Kako li su se odlucili da krenu,glupani neobavesteni.

 

Imas  dovoljno materijala posle intervjya Covica, nisam ja potreban ovde danas realno.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Setite se 2011 said:

 

Lete preko Frankfurta .Rekao Čović na Prvoj 

 

“Да, Звезда ће довести центра, али онако како стручни штаб каже и није то никакво пребацивање одговорности на стручни штаб, већ је такво тржиште. На тржишту скоро да нема играча“

 

  Ne dolazi niko 😏

 

 Idu priče po kafićima da je Samardziski u pitanju 🤔 mada ne znam da li će imati mesta pored Luke,Kuza i Cirbesa.

Link to comment
Share on other sites

Jaka je dosta napredovao i definitivno je stabilniji igrač sad nego dok je bio u KKCZ (pomaže i ogromna minutaža), međutim ovde se 100% slažem sa Uinijem, sve dok imamo Dobrića Jaka nam ne treba jer su u pitanju vrlo slični igrači - igrači tempa i tranzicije, velike ali ne često najbolje kanalisane energije, vrlo skomnog ball handlinga, često sa low IQ potezima. Jaka je iskusniji i konstantniji ali postoji razlog zašto igra u Oliviti, u odbrani je kockar i zaletač, često ispada iz timske odbrane. Doduše, svakako je jak prodor igrač, nešto što baš i nemamo u asortimanu trenutno (Dobrićev ulaz je uvek pravolinijski u levu stranu). Jaka u ABA ligi šutira skromnih 27% za 3, u EC je bolji, preko 40%, ali zato je za 2 na ispodprosečnih 36%. Volume scorer za EC nivo ekipe po mom mišljenju. Nije da bi nam višak bio neko ko zna da proturi loptu kroz obruč ali EL je jedan sasvim drugi nivo i suviše je neefikasan Jaka da bi nešto garantovao tamo. Sve u svemu, nije nikakva tragedija što nije kod nas. 

 

Morate da shvatite da nama plafon dižu samo EL kalibar pojačanja, videli smo da čak ni ponajbolji bek ABA lige lani (Ivanović) nema bogzna kakvu potentnost za EL. A dovoditi nekog samo reda radi je besmisleno. 

 

Što se Markovića tiče, definitivno je za sada prilično loš i ispran, čak i za svoj "igrač za nerešeno" profil. Ali ipak mislim da će biti bolji i da je ekipa komfornija kad je lopta kod njega. On treba da igra u petorkama sa Ivanovićem, Dobrićem, Mitrovićem i tako tim dinamičnijim igračima, nikako sa Lazićem, Lazarevićem, Kuzmićem itd.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da iko i misli ovde da jaka moze biti neki faktor u el, jaka je kao i ivanovic odlican ec igrac gornji nivo, al od dobrica mi je svakako bolji jer nije ovaj dzabe gvozden, prelako ga je citati, za ulaz znas da ide na levu stranu, ball handling uzasan mrtva trka izmedju njega i holinsa, i da nije domaci igrac ne verujem ni da bi igrao kod nas iskreno. Partije sa kraja prosle sezone su bar za mene zasluga lojda, jer je sva paznja bila na njemu pa je nas gvozden mogao biti jako opusten, ne znam kako se planiralo uopste da nam on bude neka 2 opcija u napadu al ajde, za el ipak treba i malo talenta ne samo rad.

Edited by ragazzo
Link to comment
Share on other sites

Nazalost, mislim da mozemo da diskutujemo samo o eventualnom centru, posto beka vise necemo videti ove sezone.

 

Fulano je sa Pefijem kompletno.

 

Sto se Jake tice, samo da se slozim da nije nikakav upgrade u odnosu na Dobrica. Meni su on i Cirbes jako simpaticni ljudi, ali ovo nije takmicenje u popularnosti. Nama je trebao kombo 2/1, i da Uskokovic ostane treca/cetvrta opcija na pleju.

 

Ali centar nam kao 'leba treba. SAD. Odmah.

 

@ragazzo Slazem se za Dobrica, da je drven i lako citljiv. Posebno je smesno sto on mora da hvata zalet pre prijema lopte, prakticno iz trka ide na ulaz, sto je zaista retko vidljivo. Jaka je bolji od Dobrica u svemu sem u cistom sutu iz mesta, ali ne bi njegovo dovodjenje nista bitnije podiglo kvalitet, ako deli minute sa Dobricem. Dobric je za nase uslove odlicna rezervna varijanta na beku.

Edited by Edward Louis Severson III
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...