Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

8 minutes ago, Crni said:

Posle CSKA sam bio toliko kivan na Holinsa, i pozeleo da ga katapulitaraju iz kluba iste noci, ali mislim da ga treba istrpeti. On nije nikad sutirao ovako lose, a sigurno nije zaboravio da sutira, verujem kad bi vezao par utakmica sa nekim korektnim procentima, sigurno prebrodio krizu. To jesete kocka, na treneru je, a mislim da se trenrer pita.

 

Tako je, on nikad nije šutirao ovako. Što znači da je ovo samo trenutna kriza. Treba mu samo jedna ili dve tekme gde če šutirati pristojno. I onda kad se jednom oslobodi tog pritiska svakog sledečeg šuta, i vrati smaopouzdanje u isti, Hollins če nam biti jedan najbitnijih igrača.

 

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

 

što je najveća fora, imam neki osećaj da će hollinsa stvarno da otpuste. 

 

btw, sudeči po njegovoj minutaži i ulozi, bi to stvarno bilo veliko iznenađenje. Seća li se iko, dali smo ikoga šilbovali bez da je prošao prvo smanjenu minutažu, pa onda i klupu iza koša?

Link to comment
Share on other sites

Holins može brzo da ode jedino ako su našli nekoga da preuzme njegovu platu.

Ali sve skupa mi je nerealno. Imalo bi smisla jedino da je ovaj koji treba da ga zamijeni neko koga Radonja odavno hoće i sad je iznenada postao dostupan. Međutim, ovaj lik je novo ime i nije se dokazao na EL nivou.

Kako god da pogledaš, it doesn't add up.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, oubrevo. said:

 

što je najveća fora, imam neki osećaj da će hollinsa stvarno da otpuste. 

 

edit prosto, navikao sam na makar jednu ozbiljnu glupost po sezoni

 

Nadam se da Radonja ne želi da se odrekne vrhunskog defanzivca, a siguran sam da će i u napadu biti sve bolji. Odličan je u tranziciji,a i šut će doći na svoje uskoro.

Pefi ima mnogo više skilla za dodavanje od Nejta i Džonija i verujem da ćemo sa njim dobiti više poena iz tranzicije jer će umeti da podeli taj prvi pas posle dobre odbrane. Očekujem da Holins i White budu udarne igle u tim kontrama.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Imalo bi smisla dovoditi brk sutera ukoliko bi se nrko od DeDa/Lazic preselili na tribine. Taj suter uz Ivanovica da se menja na 2, Dobric/Holins/Lazarevic na 3, Kalina/Vajt na 4 i centre vec znsmo uz pojacanje. 

 

Malo deluje na pojacanjo tumbanje pa ne znam kako bi uticalo na team spirit. Mada porazi koje ocekujemo u EL sigurno nece dobro delovati tako da mozda nije lose pojacati se ako ima prostora. Protiv Asvela mislim da je presudilo ludilo Pionira, ali smo zato videli ozbiljne nedostatke i jednodimenzionalnost u napadu koju imamo, a gvozdje se kuje dok je vruce, tako da je mozda ovo zadnji trenutak da se nesto preduzme pre nego sto bude kasno. 

5 minutes ago, propolis said:

a i šut će doći na svoje uskoro.

 

Nece. A i da dodje to nece biti nesto vise od onoga sto Dobrivoje sada isporucuje a to su 1-2 trojke po mecu uz ne bas dobar procenat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije to igrica pa da se dovede 15 igraca i rotira prema algoritmu. Jednostavno i CSKA i EFES i BARCA posle 10og mesta u rosteru imaju klince ili domace neupotrebljive igrace. 
Gomilanje je nepotrebno. Dajte centra koji valja ( i po mogucstvu moze da igra pre januara) i guraj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da se slozim oko Holinsa.

Zvezda igra dobro u evropi kada ima igrace za svoj sistem a ne nuzno kada ima dobre igrace.Po nekom kvalitetu je ovo ispod proseka u el ali vecina je savrsena za Dejana pa to funkcionise i oni doprinose mnogo bolje bolje nego sto bi u bilo kojem drugom klubu,potpisujem.

Najbolju defanzivu smo igrali sa Dzenkinsom,Lazicem,Jovicem,Dangubicem,Kinzijem dakle vrhunski pritisak na loptu.Nema dobrog pritiska bez takvih igraca,nema dobre defanzive bez individualno vrhunskih defanzivaca,makar kakva da je defanzivna sema i filozofija.Dzabe da Dejan smisli nesto najbolje na svetu ako nas protivnik busi ceo mec u prvoj liniji.

 

Dakle ja Holinsa gledam kao jako bitnog igraca za ovu Zvezdu,pogotovo sto je Branko izgleda u nekim bolovima ili umoru i pogotovo sto ocekujemo zbog Markovica rasterecenje i nama jos bitnije kontre Holinsa i Vajta isto u velikoj meri zbog Markovica,mnogo bi lakse disali da imamo jake kontre.

 

E sad iskreno ne znam kakav je Friman u odbrani ali tesko da je elita u EL a bas tu elitu ja ne bih vadio iz Dejanove Zvezde.

 

Edit:Inace mi Frimen u napadu izgleda bas dobro,sad vracam film i secam se da mi ja zapao za oko u Asvelu ali avaj,malo smo mi specificna ekipa.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

1.Volters 

1.Markovic 

1.Ivanovic 

1.Uskokovic

2.Holins 

2.Dobric

3.Lazic

3.Kalinic

3.Lazarevic

4.Vajt

4.Simonovic

4.Davidovac

5.Kuzmic

5.Mitrovic

Cak i jedan centar da dodje pa je guzva, kamo li bek. Prosto nema mesta za beka, pod uslovom odlaska Holinsa, sto po meni nije pametno. 

Lesor da dodje imao bi podeljenu minutazu sa Kuzmicem, a Mitar bi igrao minimalno.

Na 1 se vec zna da ce biti pre svega Volters i Markovic, a na poz 2 Ivanovic i Holins.

Dobric i jeste trojka, pa bi tu bio korisniji, ali onda bi Kalina bio na 3 i 4. Lazic bi tu ulazio i to je to. Vajt moze samo na 4. Uloge Simonovica, Lazarevica i Dede bice mizerne. Uskokovica ne vidim u rotaciji uopste.

Link to comment
Share on other sites

Samo da kažem da ne znam ni sam da li sam za dolazak beka šutera i odlazak Holinsa - nekako mi se previše sviđa odbrana koju Ostin pruža da bih priželjkivao njegov odlazak, a opet, treba nam pouzdan šuter koji ume da kreira za sebe i nije na "vi" sa loptom. 

Elem, ako dođe Gordon Frimen, nadam se da će odlučujuće doprineti okončanju ovog Zvezdinog svojevrsnog poluživota (jer životarimo u zapećku EL već godinama) i  da će nas povesti u bolje sutra (čitaj play off, možda čak F4).

 

Link to comment
Share on other sites

Super mi je ovo. Pre nedelju dana:,,Hocemo da Holins ode, ne moze okean da pogodi, treba nam bek suter". Juce:,,Suska se da Silbujemo Holinsa". Danas:,,Ne damo Holinsa. Ako treba da biramo izmedju sutera sa 10 trojki u rukama i odbrane Holinsa, pre smo za Holinsa."

Tako je zabavno ovde 😂

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

I Antabia Waller je odličan šuter pa nije u karieri dogurao dalje od Mornara i Igokee. Nije sve u tome, u kolikom procentu ti možeš da probaciš loptu kroz obruč. Gledaju se svi aspekti, posebno na EL nivou. A kad nemaš para za elitne two way igrače (Loyd recimo), onda moraš da praviš kompromis i uzmeš igrača, čije slabosti poznaješ i prihvataš jih.

 

Ja nisam dovoljno gledao ovoga Freemana da dajem konačni sud o njemu. Ali činjenica je, da je posle sezone u EL završio u nižem rangu takmičenja.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista nema logike za Hollinsa. Pa i dolazak Pefija bi trebalo da znaci da se Austin stavlja u neku prikladniju ulogu u kojoj ce se osecati komfornije.

 

Ryana smo cekali do NG, a on je sutirao losije od Hollinsa i nije mogao da isporuci ovakvu odbranu. Plus je bio sistem sa grupama, znaci mnogo manje prostora za gresku i cekanje nekoga da proigra.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, displejnejm said:

Samo da kažem da ne znam ni sam da li sam za dolazak beka šutera i odlazak Holinsa - nekako mi se previše sviđa odbrana koju Ostin pruža da bih priželjkivao njegov odlazak, a opet, treba nam pouzdan šuter koji ume da kreira za sebe i nije na "vi" sa loptom. 

Elem, ako dođe Gordon Frimen, nadam se da će odlučujuće doprineti okončanju ovog Zvezdinog svojevrsnog poluživota (jer životarimo u zapećku EL već godinama) i  da će nas povesti u bolje sutra (čitaj play off, možda čak F4).

 

Da iskoristim ovu dilemu iz bolda...

Mi smo na poziciji 1, tačnije u ulozi ball handlera imali dva, a sada tri igrača (Nate, Džoni, Pefi) koji umeju da kreiraju za sebe (pre svega Nate i Džoni), ali i za druge (primarno Pefi, mogu i druga dvojica). I Wolters i Džoni su pre svega ofanzivni ball handleri, imaju poene u rukama, što su pokazali na većini utakmica ove sezone. U tom smislu rasterećuju bekove, što je super s`obzirom na šutersku formu Hollinsa i Dobrića. Tako je valjda i zmišljena selekcija na početku sezone. Pefi će tu povezati redove, doneti stabilnost i disciplinu i ogromno iskustvo, otvarati tranziciju i ponuditi bolja rešenja na postavljenu odbranu, pre svega kroz pick igru sa Kuzom i oporavljenim White-om, short roll sa Lukom. U tom smilu, ne vidim preteranu potrebu za klasičnim bekom šuterom i slažem se sa većinom da za njega nema mesta u ovakvom rosteru, tj. da neko mora otići (Hollins). Ako pak možemo da ubodemo ubicu na EL nivou, koji usput nije rupa u odbrani, onda defanzivni teret koji je imao Hollins mora pasti na leđa Pefija i ostatka spoljne linije. Lazić, kao jedan od najboljih defanzivaca godinama unazad, je prilično neiskorišćen na početku sezone, a Lazarević je pokazao da može dobro izneti def rolu na igračima od 2 do 4. Nekako mi je ova ekipa kliknula, piči tu odbranu kao besna, pa bi eventualna promena mogla poremetiti sistem, ali isto tako ga i unaprediti. Treba izvagati koliko se dobija, a koliko gubi eventualnom izmenom beka, što je teško unapred uraditi, dok se ne pokaže na terenu kako to izgleda.

 

 

Btw, super aluzija sa Gordon Freemanom i poluživotom na legendarni Half-life.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Freeman je kanta od igrača za EL nivo što je i pokazao dok je bio u Asvelu, nije ga bilo nigde, to što trpa u Turskoj je nebitno za nivo košarke koji mi igramo. Hollins je 5 puta bolji igrač i primereniji Radonjić košarci. Stvarno ne znam šta je Čoviću trebalo to lupetaranje za beka, baš debilska izjava i pecaljka za fudbalske navijače. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...