Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

Quote

dok ne budemo u prilici da ponovo igramo zajedno, kada ću, nadam se, moći da pomognem da i ti ostvariš jedan svoj san.

 

To znači ti misliš da bi bilo ispravno da on i na idućoj olimpijadi igra miks s njom nauštrb singla iako mu je to najveća greška bila ovde? 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

 

To znači ti misliš da bi bilo ispravno da on i na idućoj olimpijadi igra miks s njom nauštrb singla iako mu je to najveća greška bila ovde? 

 

Ne, mislim da je trebalo da da obavi jedan prijateljski razgovor sa njom i da pomogne koleginici iz reprezentacije sumom koja je za njega kikiriki. Do sledeće olimpijade može svašta da se desi, on možda ne bude igrao, Nina možda nađe nekog novog partnera za dubl. Ali ajde, da bih bio potpuno jasan - mogao bi da kaže da se nada da će ponovo igrati negde zajedno.

 

Inače, najveća greška mu nije billa igranje dubla nego dolazak na olimpijadu, imo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

mogao bi da kaže da se nada da će ponovo igrati negde zajedno.

Aha, znači prazna priča, kurtoazija :classic_biggrin:

Pa ono što će njih dvoje eventualno da se dogovore ili su se već dogovorili sigurno neće da udaraju u talambase preko medija. Ne treba ni očekivati neke nove informacije o tome, po meni.

Svakako joj duguje izvinjenje, i verujem da ga je i dobila na licu mesta, ali mi je baš nategnuto to da joj duguje neko obeštećenje finansijski. Naravno ne bi me iznenadio od njega neki tako gest dobre volje, ali da mu je obaveza sigurno nije. Da li se ovo razmatra samo zato što mu ne verujemo da nije bio u stanju da izađe na teren? Mislim, ako se hipotetički jedan igrač dubla povredi znači li to da je dužan da isplati partneru iznos koji bi dobili za pobedu na turniru samo zato što je on taj koji finansijski bolje stoji?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Penzija je preko 100 000  dinara i krece nakon 40- te godine zivota. Tako nesto

EDIT.  Месечни износ је раван висини једне до три просечне нето зараде из децембра претходне године.

Edited by strah od vozova
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alcesta said:

Aha, znači prazna priča, kurtoazija :classic_biggrin:

Pa ono što će njih dvoje eventualno da se dogovore ili su se već dogovorili sigurno neće da udaraju u talambase preko medija. Ne treba ni očekivati neke nove informacije o tome, po meni.

Svakako joj duguje izvinjenje, i verujem da ga je i dobila na licu mesta, ali mi je baš nategnuto to da joj duguje neko obeštećenje finansijski. Naravno ne bi me iznenadio od njega neki tako gest dobre volje, ali da mu je obaveza sigurno nije. Da li se ovo razmatra samo zato što mu ne verujemo da nije bio u stanju da izađe na teren? Mislim, ako se hipotetički jedan igrač dubla povredi znači li to da je dužan da isplati partneru iznos koji bi dobili za pobedu na turniru samo zato što je on taj koji finansijski bolje stoji?

 

Pa...nešto između prazne priče i eventualne mogućnosti da stvarno odigraju nekada nešto, mada bi za nju možda bilo bolje da nađe nekog drugog, kada se sve uzme u obzir :s_d:.

 

Ja po treći put kažem, nije on njoj dužan da plati i verujem da nije mogao da igra jer je psihički pukao. Ali, zbog specifičnosti situacije, tj. zbog toga što je pametnjaković mislio da može da osvoji sveee, i singl i dubl, iako mu je čak i Srki Boj govorio da se ne mlati i ne zanosi, ispada da zbog njegove loše procene devojka nije mogla ni da odigra meč. I kriv je i nije kriv, ne znam kako to da drugačije objasnim...još jednom, nije joj dužan ali bi bilo ok da se malo otvori - slažem se da je verovatno i napravio neki sličan gest.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, implant said:

 

Ja sam napisao da se nadam da će Đole reći nešto u fazonu - vidi Nina, prso sam ko lajsna, zajebo sam stvar, precenio sam se i krivo mi je što zbog mene nemaš šansu da se boriš za medalju. Medalju ne mogu da ti dam, ali mislim da bi bilo ok da ti pomognem sa sumom koja se dobija za osavajanje bronze dok ne budemo u prilici da ponovo igramo zajedno, kada ću, nadam se, moći da pomognem da i ti ostvariš jedan svoj san.

 

Znači ne penzija nego suma koja se dobija za osvajanje medalje, red je da i ona dobije nešto za propuštenu šansu da se bori i za pretrpljeni duševni bol zbog prisustvovanja ko zna kakvim scenama iza kulisa :s_d:. Grubo rečeno niko nikome ne duguje ništa, shit happens, ali mislim da bi ovo bilo ok.

Ja bih da se malo i ovo ispravi - Nina je zbog njega imala sansu za medalju da se i to ponovi vise puta, ona je dosla ovde kao singl igracica i kao  zenski dubl igracica i u obe kategorije ispala pre sanse bilo kakve za medalju, moze se primetiti i da je dosla do sanse za medalju zahvaljujuci Novaku. Koji je bio njen izbor ? da sedne u avion i vrati se u Bg pre pocetka miks dublova ili da igra miks dubl ako Novak odluci. On je nazalost odlucio i zeznuo sebe na prvom mestu. Znaci on je njoj dao sansu - ona ne bi imala nikakvu da nije njega nije joj samo oduzeo jer po pocetnim planovima gde njihov dubl nije ni postojao ona ne bi ni imala sansu. Sad mozemo da ispredamo o surovosti psiholoskoj, pruzis sansu pa oduzmes ali mislim da ne treba preterivati, Novak da je mislio da imaju iole sansu i da je on iole bio u stanju da igra naravno da bi igrao: A sto se tice finansijskog obestecenja, Novak je uvek bio velikodusan prema svima i pomagao sve srpske tenisere, to znamo i to i dalje radi, ne bi me cudilo da Nina nesto i dobije od njega ali to sasvim sigurno on nece objaviti na sva zvona. Sto se mene tice ni najmanje nema obavezu, ali ne bi me iznenadilo.

A btw mislim da smo vise nego dosta drndali ovu besmislenu temu sa stalno istim pricama i za i protiv. 

Ocigledno niko nikog nece ubediti u svoje vidjenje stvari makar pricali do prekosutra, pa bi mogli da prestanemo

 

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novak bi Nini bio duzan izvinjenje/obestecenje samo u nekoj od ovih situacija:

1. Pre odlaska u Tokio se dogovorili da igraju mix dubl, u medjuvremenu Novak se predomislio i odlucio da ga igra sa Aleksandrom. 

2. Nina htela da igra sa Kecmanovicem (dobro, zbog renkiga je nemoguce), Novak je ubedio da ga ispali i igra sa njim, a na kraju predao mec QF, a sa Kecmanovicem je mozda mogla do medalje.

3. Da je raspored meceva bio ovakav: subota mix dubl, nedelja mec za bronzu i Novak odlucio da se povuce iz dubla da bi se odmorio za singl. 

Samo u ta tri slucaja bi se Novak mogao okriviti za izdaju sve drugo su stvarno neosnovane, da ne upotrebim tezi izraz, optuzbe. 

Covek rasturen fizicki i psihicki, ali totalno i Nina da mu zameri sto takav nije izasao na teren i izgubio jos jedan mec.

Zar nije Vesnina rekla da su u toku meca, kad su videli kako Novak lose izgleda, promenili taktiku i umesto na Ninu igrali na njega? On je posle toga zadnjim atomima snage odigrao jos jedan mec protiv Buste i ugasio se! 

Nehumano je skroz optuzivati ga za predaju ali dobro svako neka ovaj njegov postupak ceni prema vlastitom nahođenju. 

Link to comment
Share on other sites

@Milica  @ciao  izgleda da se ne kapiramo, vi i dalje odgovarajući na moje postove pominjete neku obavezu za koju sam i ja rekao da ne postoji, Milica ubacuje u priču i neku osudu i izdaju koje meni nisu ni na kraj pameti. Mislim da sam u svojim postovima bio skroz jasan (koliko je moguće u ovoj zamršenoj situaciji) tako da je bolje da ne nastavljamo, ne želim da ovo preraste u raspravu oko Đokovićevih finansija ili semantike. A posebno ne bih i da ispravljam post u kojem sam naveo jedan od mogućih razgovora između njih dvoje, što sam i naglasio time što sam napisao "da joj kaže nešto u ovom fazonu", valjda je jasno da to podrazumeva više različitih načina da joj se izvini, da ili ne da pare, ili šta god se već njih dvoje dogovore.

Link to comment
Share on other sites

@implant ja nisam tebi odgovarala, ( izvini sto sam koristila tvoj post) ne forsiras ti tu pricu, odgovarala sam na prvom mestu @DameTIme, tvoj post je samo da kompletiram i pojednostavim (po meni) odgovor njoj tako da sto se mene tice cool skroz :smiley2:

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milica said:

hXYofRN.jpg

 

7 hours ago, DameTIme said:

 

Pa na kraju nije izašao na meč sa njom, u suštini je svejedno kako ćemo to nazvati. 

 

Nadam se da i u svom okruženju ovako iznalazite gomilu opravdanja za ljude koji naprave pogrešan potez.

Ne znam ni za jedan Rafin poraz a da ne stoji INJURY😑 

A nazvaćemo tako kako jeste-nije mogao....

I u mom okruženju uvek postoji neka osoba koja je uvek u pravu i baš uvek zna šta drugi treba da radi a sama je naravno beskrajno poštena...

Znaš slatka.....🤗😌😇🙄

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji pravilo u tenisu da ako predaš jedan meč moraš i sve posle njega da predaš. To jednostavno ne postoji. Sećam se dok su naši bili mlađi pa su ponekad igrali dubl paralelno sa singlom. Tada su ako prođu prvih par kola uglavnom predavali dubl mečeve da bi bili svežiji za zavšnicu turnira u singlu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Milica said:

hXYofRN.jpg

 

 

Jesi razmisljala da potrazis karijeru u Vucicevim medijima posto ti lepo idu spin price? Jedino sto si zaboravila da navedes da pored toga sto je Nadal uradio isto, Nadal je pritom i sklonio 619 miliona evra na Mauricijus.

 

Posto vidim da se ti i w ubiste oko toga da Novakov postupak opravdate logikom "eeeejjj, ali onaj tamo cika je uradio to isto a zasto njega ne kritikujete nego samo naseg Noksu? 🥰

Ona je navela nekoliko situacija za koje cisto sumnjam da su identicne kao Novakove ali posto nisam dovoljno zaludan da se macujem sa njom i istrazujem random igrace i situacije ali ti nekako navede bas Rafinu situaciju za koju imam nekog predznanja pa resih da malo bacim pogled i na konkretne datume iz Rija i da te udostojim odgovora. Naravno, ako uspem pritom da ti otvorim oci da to sto se pokupi od retard twitter fanova nema uvek veze sa istinom to je jos jedan plus, mozda cak i uradim dobro delo ovim postom.

 

Igrac odustaje od prvog kola mix dubla (znaci jos nije odigrao nijedan mec, 11.08.2016.) zato sto se u tom trenutku upravo plasirao u QF singla gde ce mu protivnik biti Beluci/Gofan i protiv kojih je, moze se reci, favorit sto automatski povlaci da, u slucaju ocekivane pobede u QF, zna da ga ocekuju jos dva dodatna meca u borbi za medalju (mecevi na programu, QF 12.08. SF 13.08. i borba za medalju 14.08). Dodatno, pored spomenutih singl meceva, u trenutku kada odustaje od prvog kola mixa, pomenuti igrac se vec nalazi u SF muskog dubla i vec sigurno ima zagarantovana dva meca u borbi za medalju (SF 11.08. i borba za medalju 12.08.)

Da podvucemo crtu, u trenutku kada spomenuti igrac odustaje od prvog kola mix dubla zato sto bi mu to bio treci mec u istom danu (nakon last16 singla i SF dubla) na rasporedu vec ima:

zagarantovan jedan mec u singlu (a 99% i dodatna dva meca u borbi za medalje sto se i ispostavilo kao tacno) --> znaci 3 meca u singlu

zagarantovana dva meca u dublu u borbi za medalje

 

e tu dolazimo do zanimljive cinjenice da se ta situacija izjednacava sa:

situacijom u kojoj igrac odustaje od svog poslednjeg meca na turniru i meca za medalju sa svojim dubl partnerom zato sto je u prethodna 24h izgubio dva meca u singlu i u glavi nije bio u stanju da to potisne i odigra jos jedan mec sa svojim partnerom.

Da predupredim i odgovor za taj deo da nije mogao da izadje na teren zbog povrede, koliko je lik prso sa mozgom u tom trenutku i bio besan na sebe i sve oko sebe dovoljno govori da nije bio u stanju cak ni da da neki smislen odgovor oko povrede koja ga muci vec je rekao "vise povreda" 😂

 

Ja stvarno nemam nista protiv Novaka, nit mi smrdi nit mirise (volim da se sprdam sa njegovim navijacima na forumu jer ih ima najvise i nekako dobar banter) ali ova hajka pre svega ka vecini Novakovih navijaca sa foruma, zato sto su se drznuli da kritikuju postupak Najveceg, koji u najmanju ruku nije bio u duhu olimpizma, nekako ostavlja gorak ukus i postavlja se pitanje da li ima svrhe diskutovati kada je tema Novak jer, ocigledno, on je bezgresan i njegovo govno ne smrdi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja prestao da pratim Tviter pre dve godine. Fala @wwww na upisima. Najtoksičnija društvena mreža od svih, naročito otkad su povećali broj slova koji se mogu otkucati.

 

Noksa ne voli da gubi (lomi rekete, psuje i svašta nešto). Kad izgubi, pomiri se (brže ili sporije) s tim i tera dalje. Takođe svestan je da nema više 25 godina. Ne vidi kraj svoje karijere.

 

Za mene, teškog čobana, ovo znači da će biti još slemova.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Steva said:

 

 

Jesi razmisljala da potrazis karijeru u Vucicevim medijima posto ti lepo idu spin price? Jedino sto si zaboravila da navedes da pored toga sto je Nadal uradio isto, Nadal je pritom i sklonio 619 miliona evra na Mauricijus.

 

Posto vidim da se ti i w ubiste oko toga da Novakov postupak opravdate logikom "eeeejjj, ali onaj tamo cika je uradio to isto a zasto njega ne kritikujete nego samo naseg Noksu? 🥰

Ona je navela nekoliko situacija za koje cisto sumnjam da su identicne kao Novakove ali posto nisam dovoljno zaludan da se macujem sa njom i istrazujem random igrace i situacije ali ti nekako navede bas Rafinu situaciju za koju imam nekog predznanja pa resih da malo bacim pogled i na konkretne datume iz Rija i da te udostojim odgovora. Naravno, ako uspem pritom da ti otvorim oci da to sto se pokupi od retard twitter fanova nema uvek veze sa istinom to je jos jedan plus, mozda cak i uradim dobro delo ovim postom.

 

Igrac odustaje od prvog kola mix dubla (znaci jos nije odigrao nijedan mec, 11.08.2016.) zato sto se u tom trenutku upravo plasirao u QF singla gde ce mu protivnik biti Beluci/Gofan i protiv kojih je, moze se reci, favorit sto automatski povlaci da, u slucaju ocekivane pobede u QF, zna da ga ocekuju jos dva dodatna meca u borbi za medalju (mecevi na programu, QF 12.08. SF 13.08. i borba za medalju 14.08). Dodatno, pored spomenutih singl meceva, u trenutku kada odustaje od prvog kola mixa, pomenuti igrac se vec nalazi u SF muskog dubla i vec sigurno ima zagarantovana dva meca u borbi za medalju (SF 11.08. i borba za medalju 12.08.)

Da podvucemo crtu, u trenutku kada spomenuti igrac odustaje od prvog kola mix dubla zato sto bi mu to bio treci mec u istom danu (nakon last16 singla i SF dubla) na rasporedu vec ima:

zagarantovan jedan mec u singlu (a 99% i dodatna dva meca u borbi za medalje sto se i ispostavilo kao tacno) --> znaci 3 meca u singlu

zagarantovana dva meca u dublu u borbi za medalje

 

e tu dolazimo do zanimljive cinjenice da se ta situacija izjednacava sa:

situacijom u kojoj igrac odustaje od svog poslednjeg meca na turniru i meca za medalju sa svojim dubl partnerom zato sto je u prethodna 24h izgubio dva meca u singlu i u glavi nije bio u stanju da to potisne i odigra jos jedan mec sa svojim partnerom.

Da predupredim i odgovor za taj deo da nije mogao da izadje na teren zbog povrede, koliko je lik prso sa mozgom u tom trenutku i bio besan na sebe i sve oko sebe dovoljno govori da nije bio u stanju cak ni da da neki smislen odgovor oko povrede koja ga muci vec je rekao "vise povreda" 😂

 

Ja stvarno nemam nista protiv Novaka, nit mi smrdi nit mirise (volim da se sprdam sa njegovim navijacima na forumu jer ih ima najvise i nekako dobar banter) ali ova hajka pre svega ka vecini Novakovih navijaca sa foruma, zato sto su se drznuli da kritikuju postupak Najveceg, koji u najmanju ruku nije bio u duhu olimpizma, nekako ostavlja gorak ukus i postavlja se pitanje da li ima svrhe diskutovati kada je tema Novak jer, ocigledno, on je bezgresan i njegovo govno ne smrdi.

 

Jok, nemaš ništa protiv ali znaš kad i kako treba da se igra...

 

Od fanova su gori ti tako nisam fan fazon AL ZNAM ŠTA TREBA, duša....😎😇

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...