Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

Stvarno mi nije jasna poenta iskopavanja opskurnih tvitova ljudi koji imaju po 50 pratilaca.

 

Na svakoj fb stranici nasih novina mogu da se nadju solidne pljuvacine Federera, Nadala, Mareja, ili bilo koga protiv koga Novak igra u tom momentu, nije mi jasno sta to pokazuje osim da su ljudi debili na internetu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Stvarno mi nije jasna poenta iskopavanja opskurnih tvitova ljudi koji imaju po 50 pratilaca.

 

Na svakoj fb stranici nasih novina mogu da se nadju solidne pljuvacine Federera, Nadala, Mareja, ili bilo koga protiv koga Novak igra u tom momentu, nije mi jasno sta to pokazuje osim da su ljudi debili na internetu.

da li ti je yvette nicole brown obskurni lik s pola miliona pratilaca i koja se kandiduje za predsednika/cu LA?

Emmy nominated for Guest actress @blackladysketch Currently running for President of LA Local @sagaftra @unite4strength ! Rooting 4 @ShontelMBrown

 

cuo nekad za Susan Sarandon (koja je prvo twitovala, pa se posle korigovala)?

 

izvesni transaktivista koji je bivsi marinac obucen da ubije?

 

ili ovaj:

Ricky Davila @TheRickyDavila Singer-Songwriter. Political junkie. Chef. Foodie. #FreeBritney

s 360000 pratilaca?

 

ili "Height-challenged sports columnist for the San Francisco Chronicle. Author. Observer. Talker" s 32000 pratilaca, plus njene novine s 255000 pratilaca?

E7p5vGGWUAcNYH-?format=png&name=medium

pa njen kolega:

Michael Bolden Masthead editor | Director of Culture + Operations @SFChronicle • Past: @stanford @knightfdn @washingtonpost • #GoCardinal #RollTide • he | him 

s 6000 pratilaca?

 

mozda ovaj:

Journalist + PR Pro: Identities, culture, social issues. As read @NBCNews @them @thegrio @TheTriibe @Chicago_Reader , etc. Prior: @ProPublica

. They/Them

s preko 10000 pratilaca?

 

ovaj:

Bryan Behar @bryanbehar

Emmy-losing TV writer, Brown grad, Huffington Post blogger, Emotional eater. Bats right, tweets left.

s 200000 pratilaca

 

 

𝐄𝐱𝐚𝐯𝐢𝐞𝐫 𝐏𝐨𝐩𝐞 @exavierpope Lawyer | Host of #SuitUPNews |Sports Legal Contributor @AJENews | VP Finance @NABJSports

| bylines: @Forbes  @TheAthletic |Fortune 500 Speaker |Yoga Studio Owner

s 36000 pratilaca

 

ili ovaj glumac:

V3rbal @malcolmbarrett

”Timeless,” “Preacher,” “Better Off Ted,” “Genius: Aretha.” Verbal + Icarus. Author, “Brain Problems.” A.D. (@ammotheatre). GLWMWM - Tues@3 , YT version on Mon.

s 27000 pratilaca

 

(sve crnci, a Novak im prosle godine pslao podrsku za BLM)

 

 

i Günter Parche je bio opskurni lik pa je za malo ubio Moniku.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Stvarno mi nije jasna poenta iskopavanja opskurnih tvitova ljudi koji imaju po 50 pratilaca.

 

Na svakoj fb stranici nasih novina mogu da se nadju solidne pljuvacine Federera, Nadala, Mareja, ili bilo koga protiv koga Novak igra u tom momentu, nije mi jasno sta to pokazuje osim da su ljudi debili na internetu.

 

Nisu ti koji imaju po 50 pratilaca lansirali ovu priču, nego L'Ekip (pa onda i drugi prilično jaki mediji), ovi bolesnici je samo šire dalje do svojih pratilaca od kojih neki, kako vidimo, priželjkuju smrt jednog sportiste. Šta misliš, zašto je L'Ekip lansirao priču u kojoj se Đokovićeva izjava o tome kako se on nosi sa mentalnim pritiskom dovodi u vezu sa Biles, koja je em Amerikanka, em Afroamerikanka, em žena? I to mesec dana pred USO?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, wwww said:

da li ti je yvette nicole brown obskurni lik s pola miliona pratilaca i koja se kandiduje za predsednika/cu LA?

Emmy nominated for Guest actress @blackladysketch Currently running for President of LA Local @sagaftra @unite4strength ! Rooting 4 @ShontelMBrown

 

cuo nekad za Susan Sarandon (koja je prvo twitovala, pa se posle korigovala)?

 

izvesni transaktivista koji je bivsi marinac obucen da ubije?

 

ili ovaj:

Ricky Davila @TheRickyDavila Singer-Songwriter. Political junkie. Chef. Foodie. #FreeBritney

s 360000 pratilaca?

 

ili "Height-challenged sports columnist for the San Francisco Chronicle. Author. Observer. Talker" s 32000 pratilaca, plus njene novine s 255000 pratilaca?

E7p5vGGWUAcNYH-?format=png&name=medium

pa njen kolega:

Michael Bolden Masthead editor | Director of Culture + Operations @SFChronicle • Past: @stanford @knightfdn @washingtonpost • #GoCardinal #RollTide • he | him 

s 6000 pratilaca?

 

mozda ovaj:

Journalist + PR Pro: Identities, culture, social issues. As read @NBCNews @them @thegrio @TheTriibe @Chicago_Reader , etc. Prior: @ProPublica

. They/Them

s preko 10000 pratilaca?

 

ovaj:

Bryan Behar @bryanbehar

Emmy-losing TV writer, Brown grad, Huffington Post blogger, Emotional eater. Bats right, tweets left.

s 200000 pratilaca

 

 

𝐄𝐱𝐚𝐯𝐢𝐞𝐫 𝐏𝐨𝐩𝐞 @exavierpope Lawyer | Host of #SuitUPNews |Sports Legal Contributor @AJENews | VP Finance @NABJSports

| bylines: @Forbes  @TheAthletic |Fortune 500 Speaker |Yoga Studio Owner

s 36000 pratilaca

 

 

i Günter Parche je bio opskurni lik pa je za malo ubio Moniku.

Sve je to kul, ali najkriticnije tvitove si iskopala od opskurnih likova.

 

Naravno da i poznatiji ljudi na netu mogu da ispadnu debili, toga ima i kod nas.

 

Ali za kriticne stvari moras da kopas malo dublje, sto bi bilo slicno kao da dovlacimo ovde komentare iz blica recimo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sve je to kul, ali najkriticnije tvitove si iskopala od opskurnih likova.

 

Naravno da i poznatiji ljudi na netu mogu da ispadnu debili, toga ima i kod nas.

 

Ali za kriticne stvari moras da kopas malo dublje, sto bi bilo slicno kao da dovlacimo ovde komentare iz blica recimo.

a tebi nije kriticno sirenje lazi i stvaranje atmosfere linca kad doticni likovi s 50 pratilaca su spremni da ubiju (a neki s malo vise su obucene ubice, cime se sami hvale)? i sve to u USA gde smo pocetkom godine videli pokusaj puca i upad u Kapitol (u zemlju s najvecom vojnom silom) i gde je nosenje oruzja (i to automatskog) zakonom dozvoljeno, a masovne pucnjave i ubistva su svakodnevica?

to ti nikako ne pogadja tvoja moralna i eticka nacela (kao u slucaju Nine Stojanovic)? to je sve onako cool, nista strasno (ili si u fazonu: tako mu i treba kad je dzukacki ispalio Ninu, kao delgado gore, cija su tanana patriotska osecanja bila povredjena neosvajanjem zlata na OI i ne igranja meca za bronzu s Ninom - izem ti takvog psihologa/sociologa/ili sta je vec po struci)?

5 minutes ago, Darth Steva said:

 

:Hail::roflmao::roflmao:

Hocemo li da ga hapsimo? Sto je sigurno, sigurno... pisi Vulinu na twitteru.

 

j* te Vulin! on je TVOJ ministar (ili vec na kojoj je funkciji), sto si dozvolio da ti takvi vladaju zemljom u kojoj zivis?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

a tebi nije kriticno sirenje lazi i stvaranje atmosfere linca kad doticni likovi s 50 pratilaca su spremni da ubiju (a neki s malo vise su obucene ubice, cime se sami hvale)? i sve to u USA gde smo pocetkom godine videli pokusaj puca i upad u Kapitol (u zemlju s najvecom vojnom silom) i gde je nosenje oruzja (i to automatskog) zakonom dozvoljeno, a masovne pucnjave i ubistva su svakodnevica?

to ti nikako ne pogadja tvoja moralna i eticka nacela (kao u slucaju Nine Stojanovic)? to je sve onako cool, nista strasno (ili si u fazonu: tako mu i treba kad je dzukacki ispalio Ninu, kao delgado gore, cija su tanana patriotska osecanja bila povredjena neosvajanjem zlata na OI i ne igranja meca za bronzu s Ninom - izem ti takvog psihologa/sociologa/ili sta je vec po struci)?

Sirenje false news je uvek kriticno, naravno mislim na same novine.

 

To sto ce neka americka Aleksandra Radovic da ritvituje nesto sto su novine napisale nije uopste kriticno, potpuno normalna stvar je komentarisati vesti na internetu.

 

To sto pominjes kako su neki spremni da ubiju je stvarno presmesno u ovom kontekstu. Kao da kod nas nema ljudi koji su spremni da ubiju, samo besprekorni ljudi ostavljaju komentare po internetu.

 

Mislim nije nikakav problem da ovde okacis bilo sta, ali bi bilo malo smesno da krenem i da ja kacim komentare nekog Radovana koji zeli Cicipasu sve najgore na stranici srpskog telegrafa.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sirenje false news je uvek kriticno, naravno mislim na same novine.

 

To sto ce neka americka Aleksandra Radovic da ritvituje nesto sto su novine napisale nije uopste kriticno, potpuno normalna stvar je komentarisati vesti na internetu.

 

To sto pominjes kako su neki spremni da ubiju je stvarno presmesno u ovom kontekstu. Kao da kod nas nema ljudi koji su spremni da ubiju, samo besprekorni ljudi ostavljaju komentare po internetu.

 

Mislim nije nikakav problem da ovde okacis bilo sta, ali bi bilo malo smesno da krenem i da ja kacim komentare nekog Radovana koji zeli Cicipasu sve najgore na stranici srpskog telegrafa.

ti ocigledno ne pratis ni malo kakva je politicka situacija u USA i kolika je podeljenost. a sad im je (demokratama) kao kec na 10 palo da opljunu belog muskarca (iz tamo neke opskurne zemlje, koga jos optuzuju da spada u kategoriju privilegovanih!) koji je kao kritikovao uspesnu crnu zenu, zrtvu seksualnog nasilja i koja se bori s mentalnim problemima i pritiscima.

ako je tebi to naivno i u rangu gluposti koje se desavaju po Srbiji - svaka cast!

ti kao da nisi ziveo u Srbiji 90-tih i nisi bio svedok medijskih hajki i organizovanog linca koje su dovele do rata na prostoru ex-Yu s onolikim zrtvama i pocinjenim zlocinima, a na kraju krajeva i do ubistva Djindjica (pre toga Curuvije, Dade Vujasinovic itd.) i sloma 5-oktobarske revolucije i vracanja svega unazad u ovu zabokrecinu koja sada vlada u Srbiji!

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

@wwww, dobar si forumaš. Baš je prazno kad te nema. Ali ovaj deo sa odbranom Đokovića ti je preterivanje.

 

Stvarno ne treba komentar na ovu sliku. Ma koliko neverovatno izgledalo - i to je on - svesno voljno glavom i bradom ma koliki WTF slika bila.

 

SiZk9kpTURBXy9lOTM3OTMxNTExNTNkNGQ0MDY4Y

 

 

 

 

+ Gajio sam nadu da ćemo ostati bez novog duela Boxy vs Milica :classic_sad:

Edited by CheshireCat
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A šta znam, meni je malo glupo kačenje tih slika. To je čista diplomatija, ali generalno Balkanci ne vole to. Zato je ovaj prostor prošao kroz hiljadu ratova što manjih, što većih.

 

Novak da bude na ručku sa Vučićem to bi se okarakterisalo kao da je Novak izdajnik, a ne recimo da Novak planira da napravi Beograd Openom većim turnirom.

Link to comment
Share on other sites

Problem je kada post na twiteru od teškog anonimusa projektujete na sve ostale koji opravdano kritikuju Đokovića. To je pre par godina radio i naš predsednik kada je tvitove nekih anonimusa (možda čak i trolova) pripisivao svojim protivnicima.

 

Evo vam mišljenje nekog ko nije u vašim internim svađama: Đoković je napravio sranje i sa Bajls i sa Ninom. Možda je "džukački" teška reč, razumem da vas pogodilo, ali definitivno su to postupci koji mu nisu trebali i koji su loši. Kao i ono izražavanje sumnje u vakcine, slična situacija. Previše pametuje za jednog tenisera. Neka se bavi svojim poslom, neka ne provocira druge navijače i niko neće "dizati ustanke" protiv njega. Kada se Rafa žalio što su svi navijali za Rodžera dok ga je on skidao sa trona ? Neka Đoković uči malo od drugih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, wwww said:

ti ocigledno ne pratis ni malo kakva je politicka situacija u USA i kolika je podeljenost. a sad im je (demokratama) kao kec na 10 palo da opljunu belog muskarca (iz tamo neke opskurne zemlje, koga jos optuzuju da spada u kategoriju privilegovanih!) koji je kao kritikovao uspesnu crnu zenu, zrtvu seksualnog nasilja i koja se bori s mentalnim problemima i pritiscima.

ako je tebi to naivno i u rangu gluposti koje se desavaju po Srbiji - svaka cast!

ti kao da nisi ziveo u Srbiji 90-tih i nisi bio svedok medijskih hajki i organizovanog linca koje su dovele do rata na prostoru ex-Yu s onolikim zrtvama i pocinjenim zlocinima, a na kraju krajeva i do ubistva Djindjica (pre toga Curuvije, Dade Vujasinovic itd.) i sloma 5-oktobarske revolucije i vracanja svega unazad u ovu zabokrecinu koja sada vlada u Srbiji!

Pa ok, samo ne vidim kakve veze ubistva Djindjica imaju sa time sto neko tvituje protiv Novaka, apsolutno mi nije jasna paralela.

 

Internet postoji , debili postoje -> debili ce pisati gluposti po internetu, stvarno je prilicno jednostavno.

 

Da li su neopravdano pisali protiv Novaka na tviteru? Jesu

 

Da li ce to da dovede do rata, ili do toga da ga neko ocisti snajperom u cetvrtfinalu Sinsinatija? Najverovatnije nece

 

19 minutes ago, Drakaris said:

A šta znam, meni je malo glupo kačenje tih slika. To je čista diplomatija, ali generalno Balkanci ne vole to. Zato je ovaj prostor prošao kroz hiljadu ratova što manjih, što većih.

 

Novak da bude na ručku sa Vučićem to bi se okarakterisalo kao da je Novak izdajnik, a ne recimo da Novak planira da napravi Beograd Openom većim turnirom.

 

On je, kao i vecina nasih sportista tada (da ne bude cisto da licno njega napadam ovde) pokazao dovoljno kad se nije oglasavao dok je narod ovde gutao suzavac u centru grada. Lako je pruzati podrsku BLM kad ti to ne povredjuje bottom line.

 

Isto kao sto je i Lebron aktivista dok njegova guzica nije na liniji, pa se onda okrene protiv Morija iako covek nista pogresno nije uradio.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, CheshireCat said:

@wwww, dobar si forumaš. Baš je prazno kad te nema. Ali ovaj deo sa odbranom Đokovića ti je preterivanje.

 

Stvarno ne treba komentar na ovu sliku. Ma koliko neverovatno izgledalo - i to je on - svesno voljno glavom i bradom ma koliki WTF slika bila.

 

SiZk9kpTURBXy9lOTM3OTMxNTExNTNkNGQ0MDY4Y

 

gde sam ga ja branila povodom ovoga? (to sto steva meni govori da ja nesto prijavljujem Vulinu povodom agresivnog i militantnog transaktiviste nema veze s ovom gore slikom)

nisam ga branila ni oko lomljenja reketa, ni oko bacanja reketa na tribine.

niti sam ga branila povodom njuejdz filozofiranja/piramida/portala i ostalih gluposti.

 

posto sam ateista ni njegovo surovanje s crkvom mi nije po volji (s svim mogucim verskim obredima, pricescem s vinom  koje je kao krv Isusova i onim cudom koje je kao telo Isusovo - a ovamo se ismeva njegovo njuejdz filozofiranje o lekovitoj vodi ili sta je vec trucao), ali tekovina savremenih demokratskih drustava je da se postuju tudja verska ubedjenja, te ne mogu da ga pljujem po tom pitanju (jer bih onda morala da kritikujem i 95% ovog foruma - to je po mojoj proceni % vernika ili onih koji se tako osecaju na ovom forumu).

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Stvarno mi nije jasna poenta iskopavanja opskurnih tvitova ljudi koji imaju po 50 pratilaca.

 

Na svakoj fb stranici nasih novina mogu da se nadju solidne pljuvacine Federera, Nadala, Mareja, ili bilo koga protiv koga Novak igra u tom momentu, nije mi jasno sta to pokazuje osim da su ljudi debili na internetu.

 

Znas u cemu je razlika? Razlika je u tome sto Federera i Nadala ovde neopravdano pljuju mainstream mediji, pa onda navijaci Djokovica moraju da naprave vestacku ravnotezu, u maniru Vucica koji svaki dan prica kako mu napadaju porodicu i nalaze debile po tviteru (koji je i inace najgora drustvena mreza, potpuno bezvredna i bez ikakvog realnog uticaja van njihovog mehura) kako bi pokazali da eto strani "mediji" mazu Djokovica bez razloga.

 

A Djokovic se vrlo retko napada od strane MAINSTREAM stranih medija, i kada se napada, to je sa debelim razlogom. Sad, sto to nolefam nece sebi da prizna, nije problem tog medija i objektivnih cinjenica, vec subjektivnosti nolefama.

 

Ova iskonstruisana prica je potpuni idiotizam, naravno.

 

S tim sto se opet predstavlja kao nesto strasno i necuveno, a ljudima je bukvalno zivot upropascavao tviter i slicne dezinformacije na njemu. Ako Sv. Nole kao javna (i privilegovana!) licnost ne moze da se nosi sa tim, onda neka ne bude javna licnost.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

On je, kao i vecina nasih sportista tada (da ne bude cisto da licno njega napadam ovde) pokazao dovoljno kad se nije oglasavao dok je narod ovde gutao suzavac u centru grada. Lako je pruzati podrsku BLM kad ti to ne povredjuje bottom line.

 

Isto kao sto je i Lebron aktivista dok njegova guzica nije na liniji, pa se onda okrene protiv Morija iako covek nista pogresno nije uradio.

Zašto bi se ijedan sportista oglasio što je narod svojom voljom izašao na protest da guta suzavac i prima batine, zato što su izazvali sukob. Ko je izazvao sukob i da li su to bili uljezi u to ne bih da ulazim, jer me ne zanima.

 

Pravo je pitanje, zašto je narod gutao suzavac? Šta su radili na protestu, koji su sami po sebi opasni? Vlast se mora poštovati kakva god da je sve dok ti ne čini zlo ili te tera da činiš zlo, ako se nekome ne sviđa život pod ovom vlašću, neka potraži sebi bolje mesto za život ako je u mogućnosti. To čak piše i u Bibliji, u kojoj su sva uputstva za život, poštuj vlast, jer svaka je od Boga data. Isus Hrist je rekao, kada nekoga vlast tlači, neka okrene drugi obraz. Ne može vrabac sa grane da padne, a da to nije Božije dopuštenje. Kakvi smo mi ljudi generalno, vlast je zlatna, a sve ćemo gori biti. 

 

Ko misli da zarađuje malo para, neka zagreje stolicu, nauči tražene visokoplaćene poslove i time će steći više novca, pogotovo danas u eri interneta, kada je čoveku dosta olakšano da dođe do većeg novca. Svaki čovek takođe mora imati više izvora prihoda i novac za crne dane, ali to prosečnog čoveka ne zanima, nego voli da lenčari i udari na vlast, posle kad popije batine, drugi mu je kriv.

 

Novak Đoković je jedan pametan čovek i rodoljub, on to takođe sve shvata i neće da se kači sa vlastima, jer je to Sizifov posao i ovde nijedna vlast neće nikad da valja. Pomaže Novak na razne druge načine. Čovek je dao Zvezdi nemali novac, mogu samo misliti koliko privatno pomaže ljudima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

Problem je kada post na twiteru od teškog anonimusa projektujete na sve ostale koji opravdano kritikuju Đokovića. To je pre par godina radio i naš predsednik kada je tvitove nekih anonimusa (možda čak i trolova) pripisivao svojim protivnicima.

 

Evo vam mišljenje nekog ko nije u vašim internim svađama: Đoković je napravio sranje i sa Bajls i sa Ninom. Možda je "džukački" teška reč, razumem da vas pogodilo, ali definitivno su to postupci koji mu nisu trebali i koji su loši. Kao i ono izražavanje sumnje u vakcine, slična situacija. Previše pametuje za jednog tenisera. Neka se bavi svojim poslom, neka ne provocira druge navijače i niko neće "dizati ustanke" protiv njega. Kada se Rafa žalio što su svi navijali za Rodžera dok ga je on skidao sa trona ? Neka Đoković uči malo od drugih.

ti postovi nisu usamljeni, samo su primercici sta se moze naci u komentarima (prosle godine je nekolicina Fed fanova bukvalno posstavila tvitove s nozem uz odgovarajuci tekst s svojom slikom na Novakovom mecu - pa je li to ok? pogotovu kad se setimo sta se desilo Moniki i kakav je ona imala tretman pre toga u zapadnim medijima, kao i Navratilova i Lendl).

 

kakvo sad sranje s Bajls? koliko puta treba da ti se napise da je to iskonstruisano i izmisljeno? novinar AP je postavio tacno kako je glasilo pitanje (uvod je da eto sad se zbog Simone prica o pritiscima i mentalnom zdravlju, pa onda sledi pitanje za Novaka: on je sada na putu ostvarenja necega u tenisu sto je izuzetno tesko, nesto sto kod muskaraca nije niko do sada uradio, kako se on sad nosi s pritiskom kad je u situaciji da juri Golden Slam). I onda Novak citira Bili Dzin King da je pritisak privilegija (koji su citirali mnogi teniseri pre njega: Sharapova 2008 kad je osvojila AO, Serena mnogo puta a i sam Novak vec par godina unazad) i onda dalje elaborira svoju situaciju. Ali novinari koriste priliku da ponovo iskonstruisu pricu koja pasuje njihovom narativu, a nema veze s istinom.

Ako nisi dovoljno informisan o temi trebalo bi da se  prvo informisas pre pausalnih izjava.

 

Sto se tice slucaja Nine, jos jednom cu ponoviti: vecina ovde je apsolutno neosetljiva na probleme (fizicke, pa i mentalne) koje je Djokovic imao. Covek je igrao Beograd, pa odatle odmah naredne sedmice otisao na RG koji je igrao 2 sedmice, pa imao jednu sedmicu odmora, pa igrao Majorku dubl, pa odmah zatim 2 sedmice Wimbldon, pa onda par dana odmora pa pripreme za OI i odlazak u totalno drugu vremensku zonu (7 sati razlike, s ogromnom vrucinom i vlagom), otisao tamo vec s rezervoarom u crvenom (delimicno jer je idiot i voli to ruglo od zemlje zvano Srbija sve s narodom takvim kakav je, a delimicno i da osvoji jedini bitan trofej koji nema), pa onda da bi pokusao da toj Srbiji donese jos jednu medalju on pristaje (kao idiot) da igra i mix (iako mu je Troicki lepo rekao da se mane corava posla). On 2 meseca igra bez prestanka prakticno, od srede igra 2 meca dnevno u brutalnim uslovima (pri cemu se neki ovde sprdaju s zahtevima igranja mix dubla, a ovamo se posle pridaje vaznost osvojenoj medalji u toj disciplini). On je totalno trokirao sredinom 2. seta meca s Zverevim (izgubio 8 gemova za redom, ne moze da zadrzi servis, a koji ga cele ove godine sluzi besprekorno), u mixu protiv Vesnine i Karatseva se vuce kao prebijena macka i Rusi ga sve vreme hvataju na pogresnoj nosi i u kasnjenju . Stisne i proba da na isparenjima nekako izvuce mec s PCB - ali ne ide (udarci su mu mlaki, nisu prodorni, ne uspeva da zavrsi gotove poene, vec se ili poeni resetuju (kad je vec trebalo da ih dobije) ili PCB uradi pasing i poentira). Mislim: jeste li vi uopste gledali mec? I sad mu se zamera sto tako iscedjen (kao suva drenovina) nije jos izasao na mix. Pri cemu se nekako podrazumeva da bi da je izasao oni osvojili bronzu! Kakvo nipodastavanje i nepostovanje Eshli Barti i njenog partnera!

 

I kako se sad upletose vakcine u pricu o Nini i Simone? Sad se to sve onako zbucka zajedno, pa da ga onako kolektivno spalimo na lomaci?

 

Inace, sto se tice vakcina, valjda si dovoljno citao moje postove na COVID temi da znas sta ja mislim o tome (a i vakcinisala sam se onog trenutka kad su mojoj kategoriji dozvolili da se prijavi), a i komentarisala sam na teniskom pdf jos kad je bio onaj podkast s srpskim teniserima. Tako da me se prodji s spocitavanjem u tom smislu. A imala sam sta da kazem i o piramidama, portalima, 5G i ostalom.

 

Inace, dok se ne uvede da su vakcine obavezne (a to nije uvedeno ni u jednoj zemlji - ima vise razloga zasto je to tako) - j* ga, on ima zakonsko pravo da nece da se vakcinise. U onom podkastu koji je sve pokrenuo proslog proleca (kada nije bilo ni naznaka da cemo u dogledno vreme dobiti ikakvu vakcinu) on je diskutovao s srpskim teniserima o pricama u okviru ATP da se uvede OBAVEZNA vakcinacija da bi se moglo igrati na turnirima (i koliko znam on nije nigde aktivno promovisano nevakcinisanje, cak je tokom oba turnira u Beogradu bilo omoguceno da se teniseri i njihovi timovi vakcinisu, pa su mu se teniseri i treneri javno zahvaljivali). Koliko ja znam jos ni jedna zemlja nije uvela obavezno vakcinisanje za i jednu struku (pa ni za lekare) - u suprotnom nece moci da se bave svojim poslom. Ovo je vec njegovo pravo da diskutuje s svojim "poslodavcem".

 

Kod nas u Nemackoj je to i jedna od izbornih tema (izbori u septembru) i ni jednoj partiji ne pada na pamet da i za jednu kategoriju stanovnistva uvede obavezno vakcinisanje (to se smatra diskriminacijom u sadasnjoj situaciji s pandemijom i s ovom virusnom varijantom). Bre, gore se Uros ubi kukajuci zbog nosenja maski, a ovamo ce neko da natera nekog na obavezno vakcinisanje!

 

IW je pripremio protokol koji (cini mi se) trazi da publika mora da bude vakcinisana (i jos par stvarcica), ali nisu uveli takvo pravilo za igrace (prosto jer gledaocima je to zabava, nije im zivotno vazno da budu na tribinama, a igraci su "zaposleni" te bi ta odluka znacila zabranu bavljenja pozivom, a onda to povlaci neke druge paragrafe itd.). USO sad uvodi da vakcinisani igraci nece morati da idu u karantin ako imaju bliski kontakt s nekim inficiranim, niti da se testiraju (osim ako budu simptomaticni). Pa sad svakome na volju: hoces vakcinu ili testiranje/karantin i ispadanje s turnira. Sto je totalno u redu jer ne dovodi nikoga u situaciju da ne moze da se bavi svojim poslom. (druga je stvar sto to produzava pandemiju, ali jos uvek smo u stadijumu sargarepe, jos nismo dosli do stapa).

 

Sto se tice navijanja protiv Nadala u mecevima s Fedom - on nikada nije doziveo ono sto je Novak doziveo u finalu USO2015, tako da zaobidji. Nadal takodje nije nikada bio tako dehumanizovan u anglo medijima kao Novak. jesu kritikovali njegov stil igranja u odnosu na "baletski" Fedov, neki su stidljivo provlacili pricu o dopingu - dok Nadal nije zapreto tuzbom. ali nikada ga nisu uporedjivali s iranskim vojnim ministrom, hitlerom, crvenim brigadama i ostalim zlikovcima.

 

kako on to provocira druge navijace? ja ga jos nisam videla da je izasao na teren i da je uzeo da provocira nekoga na tribinama (osim time sto pobedjuje rivale-ljubimce doticnih). do sada su to uvek bile reakcije na provokacije i vredjanja iz publike (sto je prilicno dobro dokumentovano, ko mu je sta iz publike dobacivao). da li je to pravi nacin reagovanja? vrlo verovatno nije. ali ni ignorisanje i cutanje u ranijim fazama karijere nije dovelo do toga da takvo ponasanje suparnickih fanova prestane (niti su nadlezni ista ucinili po tom pitanju - jedini fan koji je izbacen u skorije vreme je bila ona neka pijana zena koja je nesto kao provocirala Nadala), cak je zbog gutanja sveg toga i zadrzavanja u sebi imao periode kada je postizao lose rezultate. tako da je sad ocigledno prelomio, pa im odgovara direktno.

 

da mu je PR nepostojeci - to stoji. da prica vise nego sto bi trebalo, pa time daje dovoljno materijala da se reci i kontekst izvrcu - i to stoji (mada je pokusao i sa sturim odgovrima, ali mu je i to zamerano). Alternativa je da sve vreme daje idetincne PR odobrene recenice (ili teletabis odgovre kao Rafa) - a i tad bi ga povlacili po medijima zbog toga. za njegov imidz bi najbolje bilo da sad okaci reket o klin i pusti Fedu i Rafi da osvoje jos nekoliko GS-ova. Ali da li je to nesto sto bi ti preporucio jednom sportisti njegovog kalibra, posebno u svetlu kritike za predaju meca za bronzu u mix-u?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...