Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

14 hours ago, Milica said:

Velika je razlika izmedju ta dva slucaja, Fed je predao posle pobede i tek sutradan kad su se celnici RG ljutnuli izjavio da je povredjen, a Novak je predao posle 3 poraza u roku od 24 casa. Valjda se u povredu moze racunati i mentalni slom koji niko ne razmatra,samo je bitna Nina, njena bronza i penzija.

 

Samo sto teniski turniri funkcionisu tako da je nemoguce predati posle poraza, jer to znaci da je teniser ispao.

OI i WTF su izuzetak, jedini turniri gde posle poraza postoji mogucnost da igras jos jedan ili vise meceva.

Link to comment
Share on other sites

Bravo za Sašu! Da vidimo sad hoće li mu ovo pomoći za samopouzdanje na slemovima.

@stray_catma nisam htela da kažem da je Lejveru bilo lakše, niti da je bilo teže ili isto kao danas jer je nemoguće porediti uslove, nego zato što je goldberg napisao da je Lejver dominirao te dve godine a između ništa :classic_smile:

 

Kakva sezona za Krejčikovu :Hail:

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DameTIme said:

 

Pogrešio je što je igrao miks dubl i precenio sebe i svoje telo i emotivno (psihološko stanje) - to je sa teniske strane. Sa strane ljudskog postupanja pogrešio je što je ispalio Ninu za meč za medalju, jbg zvuči glupo ali ako je već procenio da ne može da izgura oba meča, taj sa njom je trebalo da bude "bitniji". Sve ovo zvuči kao mi znamo najbolje šta bi Nole trebalo da radi no eto, mi svakako i komentarišemo ove stvari gledano sa strane. 

 

 

 

Znači ipak nema benefit of the doubt, sigurna si da je ispalio Ninu? Nema nikakve šanse da je to bila zajednička odluka? Ja bih sačekao sa definitivnim zaključcima dok se glave ne ohlade i ne stigne još informacija, ali svako ima pravo da misli i piše šta želi, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za Zvereva, bio je favorit i rutinski odradio mec, nesto sto mu se nije bas cesto desavalo. :classic_smile:

 

A totalno je suludo pricati o Lejveru i celoj toj generaciji koja je morala da ode u profesionalce u najboljim takmicarkim godinama da bi zaradili i ziveli od tenisa.

Kakve bi rezultate imali Fed, Djokovic i Nadal da nisu mogli da igraju slemove od svoje 24. do 30. godine? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTIme said:

 

Pogrešio je što je igrao miks dubl i precenio sebe i svoje telo i emotivno (psihološko stanje) - to je sa teniske strane. Sa strane ljudskog postupanja pogrešio je što je ispalio Ninu za meč za medalju, jbg zvuči glupo ali ako je već procenio da ne može da izgura oba meča, taj sa njom je trebalo da bude "bitniji". Sve ovo zvuči kao mi znamo najbolje šta bi Nole trebalo da radi no eto, mi svakako i komentarišemo ove stvari gledano sa strane. 

 

 

Evo ja cu i treci put jer se ovo ponavlja deseti put - to nije bilo moguce (da igra dubl sa Ninom umesto svog singla) jer je raspored takav bio da mu je prvi mec bio sungl, da mu je prvi mec bio dubl sa Ninom on bi igrao prvo dubl sa Ninom i posle toga mozda bi a mozda ne bi igrao singl zavisi kako bi se osecao. Nije moguce da on preskoci svoj singl a da posle toga igra dubl , jednostavno nema pravo da kaze povredjen sam za singl a nisam povredjen za dubl, znaci preskacem singl - on moze da ne izadje na singl samo ako kaze da ne moze da igra zbog povrede a ne moze da se oporavi par sati kasnije. Da je dubl bio sutradan mozda bi mogao mada ni to ne  verujem ali sasvim sigurno ne moze da kaze organizatorima da je u 9 ujutro povredjen ali da ne otkazuju njegov dubl jer ce se oporaviti do 11h.

Ja stvarno ne znam jer vi namerno zahebavate ili necete da razumete

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, implant said:

 

Znači ipak nema benefit of the doubt, sigurna si da je ispalio Ninu? Nema nikakve šanse da je to bila zajednička odluka? Ja bih sačekao sa definitivnim zaključcima dok se glave ne ohlade i ne stigne još informacija, ali svako ima pravo da misli i piše šta želi, naravno.

 

Pa na kraju nije izašao na meč sa njom, u suštini je svejedno kako ćemo to nazvati. Sigurno da je iskomunicirao sa Ninom i da ga je ona razumela, jer gleda sa teniske strane, opet ja kažem ja ne gledam sa teniske strane već neke potpuno druge - i sa te strane nemam opravdanja. To ne menja moje ukupno mišljenje o Novaku ali mi se ovaj postupak ne sviđa.

 

Nadam se da i u svom okruženju ovako iznalazite gomilu opravdanja za ljude koji naprave pogrešan potez.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTIme said:

 

Pa na kraju nije izašao na meč sa njom, u suštini je svejedno kako ćemo to nazvati. Sigurno da je iskomunicirao sa Ninom i da ga je ona razumela, jer gleda sa teniske strane, opet ja kažem ja ne gledam sa teniske strane već neke potpuno druge - i sa te strane nemam opravdanja. To ne menja moje ukupno mišljenje o Novaku ali mi se ovaj postupak ne sviđa.

 

Nadam se da i u svom okruženju ovako iznalazite gomilu opravdanja za ljude koji naprave pogrešan potez.

 

Čemu spuštanje na lični nivo? Takođe, ne tražim opravdanja za Novaka, već sam napisao šta mi se sve kod njega ne sviđa tako da nisam fanboj - samo kažem da bi se trebalo uzdržati od neke konačne procene i suda pre nego što saznamo šta se, u stvari, desilo. Ako ti misliš da je ispalio Ninu bez nekog debelog razloga, a svi znamo koliko se loži na nekakvo srpstvo i da je dolazio i povređen da igra za reprezentaciju, i to je ok. Svako ima pravo na svoje mišljenje, mada je mene neko iskustvo naučilo da ne donosim sud dok su stvari još vruće.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Čemu spuštanje na lični nivo? Takođe, ne tražim opravdanja za Novaka, već sam napisao šta mi se sve kod njega ne sviđa tako da nisam fanboj - samo kažem da bi se trebalo uzdržati od neke konačne procene i suda pre nego što saznamo šta se, u stvari, desilo. Ako ti misliš da je ispalio Ninu bez nekog debelog razloga, a svi znamo koliko se loži na nekakvo srpstvo i da je dolazio i povređen da igra za reprezentaciju, i to je ok. Svako ima pravo na svoje mišljenje, mada je mene neko iskustvo naučilo da ne donosim sud dok su stvari još vruće.

 

Gde sam spustila na lični nivo? Stvarno ste počeli sa ekscesivnom upotrebom tog izraza. Ako misliš na moju poslednju rečenicu, niti sam ikog uvredila njome niti prozvala, samo iznosim svoju nadu da ste dosledni u stavovima i ovom traženju opravdanja.

 

Što se tiče konkretne situacije, mi nikad nećemo saznati istinu, samo ono što nam se plasira od strane Novaka i ostalih. Stvar je samo u tome u šta mi biramo da verujemo. Ne sumnjam da on ima debeli razlog ali sam već rekla da za mene ovo nema opravdanja. Za svaki svoj postupak u životu, koliko god bio pogrešan, svako od nas može da nađe opravdanje, to je najmanji problem...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTIme said:

 

Gde sam spustila na lični nivo? Stvarno ste počeli sa ekscesivnom upotrebom tog izraza. Ako misliš na moju poslednju rečenicu, niti sam ikog uvredila njome niti prozvala, samo iznosim svoju nadu da ste dosledni u stavovima i ovom traženju opravdanja.

 

Što se tiče konkretne situacije, mi nikad nećemo saznati istinu, samo ono što nam se plasira od strane Novaka i ostalih. Stvar je samo u tome u šta mi biramo da verujemo. Ne sumnjam da on ima debeli razlog ali sam već rekla da za mene ovo nema opravdanja. Za svaki svoj postupak u životu, koliko god bio pogrešan, svako od nas može da nađe opravdanje, to je najmanji problem...

 

Ja uvek pokušam da sagledam situaciju u kojoj neko napravi pogrešan potez iz više uglova, da. Čak i ako me to lično dotiče, ali to sam samo ja. Reći da za nešto nema opravdanja je, in my book, rezervisano za situacije u kojima je greška kristalno jasna i napravljena sa namerom da nekome naškodi, isuviše mi je to teška kvalifikacija za ovo njesra u kome se borac i patriJota njegovog kalibra našao...ali ok.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Novak pored uplaćivanja joj penzije do kraja života mora uplatiti odmah u kešu 2 miliona evra, i to u onim opasnim crnim aktovkama, po novčanicama o po 20 i 50 evra poređane u prugama da se šareni, čim otvori.. Da joj ustupi svoj stan u Majamiju, kao 15% od svakog narednog ugovora koji potpiše, jer joj je naneo strahovite psihičke povrede zbog odustajanja od dubla u borbi za penziju.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Novak pored uplaćivanja joj penzije do kraja života mora uplatiti odmah u kešu 2 miliona evra, i to u onim opasnim crnim aktovkama, po novčanicama o po 20 i 50 evra poređane u prugama da se šareni, čim otvori.. Da joj ustupi svoj stan u Majamiju, kao 15% od svakog narednog ugovora koji potpiše, jer joj je naneo strahovite psihičke povrede zbog odustajanja od dubla u borbi za penziju.

 

a jbg, nemoj sada ti u drugu krajnost...sigurno da devojci nije lako, ima i ona pavo da se bori za svoje snove i nadam se da je Đoković makar finansijski kompenzovao, kada je već ispalo ovako.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vanjabarsa said:

 koliki je mesecni iznos te penzije pa toliko insistirate na njoj u diskusiji ???:smiley24:

 

Ma Drakaris se sprda...niko ne insistira. Mislim da ta penzija i nije tako mala za srpske uslove, ali ne bih da lupam. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

To bi oni dobili Australijance očas posla, samo je trebalo da se pojave, bronza i penzija se podrazumevaju...

Ne mogu da verujem da ste ozbiljni.

 

Ko je ozbiljan i ko je spominjao penziju osim Drakaris u, koliko sam shvatio, sprdajućem tonu?

Link to comment
Share on other sites

ma kapiram da se sprda ali me zanima koliki je iznos .:classic_smile:

btw, zavrsio se olimpijsku turnir, neki bi rekli okrnjen nedolaskom odredjenog broja tenisera-ki , dobili smo shampione a sad je vreme da zatvaramo ovu stranicu i idemo dalje.uso je iza ugla , da se malo odmorimo od olimpijskih iznenadjenja, shokova , ispada svake vrste i sacekamo nove meceve i nadam se dobrom tenisu .

Link to comment
Share on other sites

Nije Drakaris prvi počeo o penziji, samo se nadovezao na pisanje o nekom obeštećenju koje Novak duguje Nini, ne vidim šta bi drugo imao da joj nadoknadi ako nije penzija. Da ne spominjem kalkulacije na prethodnim stranama da li bi penzija bila zaslužena ili ne.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vanjabarsa said:

ma kapiram da se sprda ali me zanima koliki je iznos .:classic_smile:

btw, zavrsio se olimpijsku turnir, neki bi rekli okrnjen nedolaskom odredjenog broja tenisera-ki , dobili smo shampione a sad je vreme da zatvaramo ovu stranicu i idemo dalje.uso je iza ugla , da se malo odmorimo od olimpijskih iznenadjenja, shokova , ispada svake vrste i sacekamo nove meceve i nadam se dobrom tenisu .

 

Za srebro je Mikec ubo 160k dinara mesečno + nagrada od 60k evra. Za bronzu je nagrada 50k evra, a penzija nemam pojma.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alcesta said:

Nije Drakaris prvi počeo o penziji, samo se nadovezao na pisanje o nekom obeštećenju koje Novak duguje Nini, ne vidim šta bi drugo imao da joj nadoknadi ako nije penzija. Da ne spominjem kalkulacije na prethodnim stranama da li bi penzija bila zaslužena ili ne.

 

Ja sam napisao da se nadam da će Đole reći nešto u fazonu - vidi Nina, prso sam ko lajsna, zajebo sam stvar, precenio sam se i krivo mi je što zbog mene nemaš šansu da se boriš za medalju. Medalju ne mogu da ti dam, ali mislim da bi bilo ok da ti pomognem sa sumom koja se dobija za osavajanje bronze dok ne budemo u prilici da ponovo igramo zajedno, kada ću, nadam se, moći da pomognem da i ti ostvariš jedan svoj san.

 

Znači ne penzija nego suma koja se dobija za osvajanje medalje, red je da i ona dobije nešto za propuštenu šansu da se bori i za pretrpljeni duševni bol zbog prisustvovanja ko zna kakvim scenama iza kulisa :s_d:. Grubo rečeno niko nikome ne duguje ništa, shit happens, ali mislim da bi ovo bilo ok.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...