Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Klotzen said:

 

 

Evo vam mišljenje nekog ko nije u vašim internim svađama: Đoković je napravio sranje i sa Bajls i sa Ninom. Možda je "džukački" teška reč, razumem da vas pogodilo, ali definitivno su to postupci koji mu nisu trebali i koji su loši. Kao i ono izražavanje sumnje u vakcine, slična situacija. Previše pametuje za jednog tenisera. Neka se bavi svojim poslom, neka ne provocira druge navijače i niko neće "dizati ustanke" protiv njega. Kada se Rafa žalio što su svi navijali za Rodžera dok ga je on skidao sa trona ? Neka Đoković uči malo od drugih.

Ovaj post najviše liči na to da je ženi mesto u kuhinji,da je kuš i da se za ništa ne pita...samo da pere, pegla i kuva pa MOŽDA ne dobije batine..

Žalosno...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Auuuu šta napraviste od teme... :default_sofa: još fale Nestorović, Tesla, Deretić i jaje s kiseonikom. A možda i Nataša Bekvalac, da ne škrtarimo kad smo već tu?

Ko se razočarao u Novaka zbog Vulina zakasnio je debelo. Pre 10 godina u finalu Vimbldona su ga gledali Tadić i Jeremići. Kako onda nije nikom smetala ta veza s političarima nego se čekalo 10 godina da počnemo da se zgražavamo na koga smo trošili navijanje?

Novak nije ništa gori danas nego što je bio pre dve nedelje ili pre dve godine ili pre 10 godina. I kad je već u trendu misliti na mentalno zdravlje, možda i beli muškarci iz istočne Evrope imaju pravo na njega. I to ne u smislu nošenja s pritiskom nego samo prava da ne budu medijski linčovani za svaku glupost. Ili je to rezervisano samo za Afroamerikanke i ostale trenutno podobne?

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Pa ok, samo ne vidim kakve veze ubistva Djindjica imaju sa time sto neko tvituje protiv Novaka, apsolutno mi nije jasna paralela.

 

Internet postoji , debili postoje -> debili ce pisati gluposti po internetu, stvarno je prilicno jednostavno.

 

Da li su neopravdano pisali protiv Novaka na tviteru? Jesu

 

Da li ce to da dovede do rata, ili do toga da ga neko ocisti snajperom u cetvrtfinalu Sinsinatija? Najverovatnije nece

 

 

On je, kao i vecina nasih sportista tada (da ne bude cisto da licno njega napadam ovde) pokazao dovoljno kad se nije oglasavao dok je narod ovde gutao suzavac u centru grada. Lako je pruzati podrsku BLM kad ti to ne povredjuje bottom line.

 

Isto kao sto je i Lebron aktivista dok njegova guzica nije na liniji, pa se onda okrene protiv Morija iako covek nista pogresno nije uradio.

da li je bas tako?

jesi li video do cega je Tramp i trampizam doveo u januaru? a sve potpaljeno na twiteru i u medijima. Da li ti je ikad palo na pamet da se moze desiti da americka rulja upadne u Kapitol i da se senatori kriju i beze u bunker da bi sacuvali zivu glavu, dok im ovi "mirni demonstranti" prete ubistvom (meni, priznajem, nije bilo ni na kraj pameti)? U USA? A videli smo da je bilo sukoba i tokom BLM protesta, gde je bilo svakojakih zrtava, paljevina itd. A sad su se i politicari (ovi "drugi", doduse na nizem nivou) ukljucili u hajku (i ne odstupaju iako su im ljudi ukazali da je ta paralela Simone-Novak iskonstruisana i da Novak nije komentarisao Simone). Uveden je rasizam, seksizam - sta god pasuje prici.

 

Da li ce ga neko ocistiti snajperom - to, na zalost, ne znamo (nadam se da nece). Ali vec je 2008. uoci Wimbldona dobijao pretnje Albanaca/Kosovara posle one poruke  na Mitingu za patike, pa je britanska tajna sluzba morala da mu dodeljuje specijalnu pratnju i zastitu. A i svi znamo sta se desilo Moniki (a tad je samo teniski bila izazvana "situacija", a sad je ovo dobrano zacinjeno  i podgrejano politicki).

 

Ne znam koliko si star i koliko si bio star 90-tih kada je tadasnja opozicija pokusavala da smakne Milosevica, uz podrsku intelektualne elite koja je imala kredibilitet (glumci, knjizevnici, umetnici, profesori/akademici, neki sportisti). I kada je tadasnja opozicija imala neke ljude kojima se moglo verovati i koji su pruzali nadu da ce se nesto uraditi i promeniti stvari na bolje. Pa je trebalo 10 godina i svakojake druge nedace da se dese da bi na jedvite jade onaj bio oteran. Ne pratim vec odavno politicka zbivanja u Srbiji, ali ne vidim da postoji i jedna normalna gradjanska opcija koja ima ikakve sanse da u dogledno vreme unormali Srbiju (nadala sam se da ce makar covid da smakne neke, ali nece ni kovid u koprive :classic_sad: ). I sta sad kao tu neki sportisti mogu da ucine nekim izjavama? A na stranu sto su u tim protestima (ono malo sto sam ispratila) bili ukljuceni razni sumnjivi elementi tipa Nogo/Djogo (koji vec), Dveri i ostale budale. Tako da, j* ga, ja ne vidim neku svetliju buducnost za Srbiju u skorije vreme. :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Znas u cemu je razlika? Razlika je u tome sto Federera i Nadala ovde neopravdano pljuju mainstream mediji, pa onda navijaci Djokovica moraju da naprave vestacku ravnotezu, u maniru Vucica koji svaki dan prica kako mu napadaju porodicu i nalaze debile po tviteru (koji je i inace najgora drustvena mreza, potpuno bezvredna i bez ikakvog realnog uticaja van njihovog mehura) kako bi pokazali da eto strani "mediji" mazu Djokovica bez razloga.

 

A Djokovic se vrlo retko napada od strane MAINSTREAM stranih medija, i kada se napada, to je sa debelim razlogom. Sad, sto to nolefam nece sebi da prizna, nije problem tog medija i objektivnih cinjenica, vec subjektivnosti nolefama.

 

Ova iskonstruisana prica je potpuni idiotizam, naravno.

 

S tim sto se opet predstavlja kao nesto strasno i necuveno, a ljudima je bukvalno zivot upropascavao tviter i slicne dezinformacije na njemu. Ako Sv. Nole kao javna (i privilegovana!) licnost ne moze da se nosi sa tim, onda neka ne bude javna licnost.

I naravno Džej....:default_coffee:

Koji to mejnstrim medij uopšte postoji u Srbiji, rada sam znati...?

 

Lekip jeste mejnstrim medij a napravio je naš sranje..

I ja ću nastavljati da ponavljam činjenice, eto i wwww ih je ponovila-dakle NIJE bilo ni reč o Simon, govorilo se o zlatnom slemu i činjenica jeste da niko od vas ne brani Ninu, već sere Novaku (vidi se i u TPF koliko se piše o drugim teniserima i teniserkama)

 

ČINJENICA JE daje zapad popizdeo što je Novak na 20, što je pustoš kod Feda, što Rafa ima jedan blatnjavi slem u dve godine etc

E zato su i napadi...jedina svetla stvar je što sve više velikih imena ipak staje na Novakovu stranu, pa vas možda i to boli😇😎 (pročitala sam tvit Kris Evert)

 

Link to comment
Share on other sites

Svašta ovde može da se pročita: jbg, najverovatnije ga neće ubiti snajperom, kome se ne sviđa u Srbiji neka ide, Tviter nije mejnstrim medij ali je bukvalno upropšćavao ljudima živote i tako dalje.

 

Suština je u sledećem: Đoković, sa svim svojim (mnogobrojnim) manama, nije zaslužio da ga provlače kroz toplog zeca zbog nečega što nema veze sa mozgom. Pri tome, radi se o vrlo osetljivoj temi u koju su upletene Biles i Osaka, mesec dana pred US Open koji se održava u zemlji koja je rastrzana rasnom netrpeljivošću i sukobima. Vrlo perfidno je odabran trenutak da se to uradi i tema na koju će da se uradi. Neka veruje ko šta hoće, da je zaslužio, da ne treba da se meša čak i u ono oko čega ga pitaju novinari :ajme: - za mene, ovo isključivo i jedino ima za cilj da ga skenja pred USO tako što od njega pravi privilegovanog belog mužjaka koji ne razume patnje svojih koleginica, pa još druge boje kože - iako je čovek u toku RGa ponudio svaku pomoć i podršku upravo toj Osaki koju sada navode kao jedan od argumenata za njegovu bezosećajnost i nehumanost. I da napomenem, jedan je od retkih koji je to uradio.

 

Suština 2: treba da bude kritikovan za urlanje na meču, psovke, pseudonaučna sranja, odnos prema vlasti u Srbiji, možda i za razbijanje reketa iako to i drugi rade, ali ajde. Za ovo sa Ninom, ja mislim da ne ali kapiram da nekome može da izgleda i drugačije. Međutim, ovo za šta ga sada razvlače su mnogo ozbiljnije stvari i ne dopada mi se pravac u kojem se sve ovo kreće. Ne bih bio iznenađen ni nekim spontanim okupljanjem u Njujorku ispred stadiona, a ni pokušajem fizičkog napada. I ne, ne mrzim ni Federera ni Nadala jer bez njih Novak ne bi bio ovo što je danas, volim da gledam takve igračine iako mi nekad idu na onu stvar 🙃. Problem je u tome što ovo više nije stvar (samo) sporta već se zalazi i na teren ličnog pa i rasnog, Novak se predstavlja kao so Eastern European, niže biće nesposobno za empatiju. Naravno, neće svi popušiti tu priču, neće verovatno ni većina. Ali, mogu je popušiti ludaci, neobavešteni i izmanipulisani koji mogu da naprave sranje, koliko god to nekome izgledalo smešno. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Znas u cemu je razlika? Razlika je u tome sto Federera i Nadala ovde neopravdano pljuju mainstream mediji, pa onda navijaci Djokovica moraju da naprave vestacku ravnotezu, u maniru Vucica koji svaki dan prica kako mu napadaju porodicu i nalaze debile po tviteru (koji je i inace najgora drustvena mreza, potpuno bezvredna i bez ikakvog realnog uticaja van njihovog mehura) kako bi pokazali da eto strani "mediji" mazu Djokovica bez razloga.

 

A Djokovic se vrlo retko napada od strane MAINSTREAM stranih medija, i kada se napada, to je sa debelim razlogom. Sad, sto to nolefam nece sebi da prizna, nije problem tog medija i objektivnih cinjenica, vec subjektivnosti nolefama.

 

Ova iskonstruisana prica je potpuni idiotizam, naravno.

 

S tim sto se opet predstavlja kao nesto strasno i necuveno, a ljudima je bukvalno zivot upropascavao tviter i slicne dezinformacije na njemu. Ako Sv. Nole kao javna (i privilegovana!) licnost ne moze da se nosi sa tim, onda neka ne bude javna licnost.

Jel moze neki link za ovo?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, implant said:

Svašta ovde može da se pročita: jbg, najverovatnije ga neće ubiti snajperom, kome se ne sviđa u Srbiji neka ide, Tviter nije mejnstrim medij ali je bukvalno upropšćavao ljudima živote i tako dalje.

 

Suština je u sledećem: Đoković, sa svim svojim (mnogobrojnim) manama, nije zaslužio da ga provlače kroz toplog zeca zbog nečega što nema veze sa mozgom. Pri tome, radi se o vrlo osetljivoj temi u koju su upletene Biles i Osaka, mesec dana pred US Open koji se održava u zemlji koja je rastrzana rasnom netrpeljivošću i sukobima. Vrlo perfidno je odabran trenutak da se to uradi i tema na koju će da se uradi. Neka veruje ko šta hoće, da je zaslužio, da ne treba da se meša čak i u ono oko čega ga pitaju novinari :ajme: - za mene, ovo isključivo i jedino ima za cilj da ga skenja pred USO tako što od njega pravi privilegovanog belog mužjaka koji ne razume patnje svojih koleginica, pa još druge boje kože - iako je čovek u toku RGa ponudio svaku pomoć i podršku upravo toj Osaki koju sada navode kao jedan od argumenata za njegovu bezosećajnost i nehumanost. I da napomenem, jedan je od retkih koji je to uradio.

 

Suština 2: treba da bude kritikovan za urlanje na meču, psovke, pseudonaučna sranja, odnos prema vlasti u Srbiji, možda i za razbijanje reketa iako to i drugi rade, ali ajde. Za ovo sa Ninom, ja mislim da ne ali kapiram da nekome može da izgleda i drugačije. Međutim, ovo za šta ga sada razvlače su mnogo ozbiljnije stvari i ne dopada mi se pravac u kojem se sve ovo kreće. Ne bih bio iznenađen ni nekim spontanim okupljanjem u Njujorku ispred stadiona, a ni pokušajem fizičkog napada. I ne, ne mrzim ni Federera ni Nadala jer bez njih Novak ne bi bio ovo što je danas, volim da gledam takve igračine iako mi nekad idu na onu stvar 🙃. Problem je u tome što ovo više nije stvar (samo) sporta već se zalazi i na teren ličnog pa i rasnog, Novak se predstavlja kao so Eastern European, niže biće nesposobno za empatiju. Naravno, neće svi popušiti tu priču, neće verovatno ni većina. Ali, mogu je popušiti ludaci, neobavešteni i izmanipulisani koji mogu da naprave sranje, koliko god to nekome izgledalo smešno. 

 

 

S T R A H od slema!!!

GOAT već jeste 😎

1 hour ago, alcesta said:

Evo, objasnio čovek lepo i detaljno kako je došlo do svega ovoga. Ne mogu reći da me to od njega čudi :thumbsup:

Đaba...Saće oni o Nini😋

Link to comment
Share on other sites

@wwww

 

Ja nisam pisao ni o tebi ni o bilo kome drugom. Pisao sam o Đokoviću. To je i problem što se vi poistovećujete sa Đokovićem pa mislite  kako neko ko kritikuje njega kritikuje i vas (vidim da tu ima i nekih svađa od ranije i ne mislim na te vaše duele gde vam je đoković samo tema). Naravno da sam čitao tvoje postove na temi o covid i to sa uživanjem ali ti sa Đokovićevima potezima nemaš veze što se tiče mog pisanja. Moje mišljenje sam izneo, nije Đoković dete pa da ne zna da mu je to pitanje postavljeno zbog Bajls i one teniserke a indirektno i zbog gomile drugih sportista koji se nađu u istom problemu. Na kraju se ispostavilo da se to pitanje odnosilo i na njega samog i zato je i došao pod kritiku javnosti kada je on "pukao". Ti misliš da nema problema sa Ninom ja mu to zameram kao najveću mrlju do sada. Što se tiče vakcina ne može on sebi da dozvoli nadrilekarstvo i da on nešto smatra jer on nije ja i ti na forumu nego neko koga će da posluša par miliona ljudi a pri tome priča o medicini o kojoj pojma nema.

 

Ja ne navijam ni za Federera ni za Rafu nego za Đokovića, samo nisam toliko žestok fan da ću da ga branim po svaku cenu.

 

Pisanje fanova me ne zanima, pogledaj šta pišu po komentarima u našim vestima. Nabijanje na kolac, ubijanje i ostale stvari su klasika kada se piše o protivnicima Novaka. Grama poštovanja (čast izuzecima) nemamo prema drugima a tražimo da se Novak treitra kao bog.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Nema potrebe da se zaključava tema, bili su interesantni događaji (za komentarisanje) koji imaju veze sa OI.

 

Staviću u spoiler, pošto nije vezano najdirektnije za OI:

Spoiler

mislim, nije pod obavezno da se navija za NĐa samo zato što je iz ove zemlje. Ima i drugih tenisera. Koga Noksa nervira i ne sviđa mu se šta radi na terenu i van njega, ne mora da navija za njega, da ga gotivi, mislim, čemu?

Jedino ako volemo (samo) kad pobedi i osvoji slem, mada odma' nakon toga nervira i bezveze nam je čak i kako to proslavlja (a ima dosta takvih "navijača"). U fazonu navijam za njega ali mi smeta pa onda dvocifren spisak. Pa ako je tako, ne navijaj za njega. Ali, nekako je lepše da uživamo u pobedama, a kad izgubi da se podsetimo da je antivakser, ide u bosansku piramidu da skuplja kosmičku energiju, drvlje i kamenje, najgori poraz u karijeri, nek' plati sad Nini pare i penziju,.

Mislim, OK je, ako se neko razočarao jer nije odigrao SF miks dubla, u redu je, opet kucam, takva stvar je sasvim dovoljan razlog da se više ne navija za Noksu (jer to što je on uradio, kada se primene opšti stavovi (koji su tačni), nije korektno, nije sportski i neodgovorno je prema Nini).

 

Po tom pitanju, u nekakvom virtuelnom poretku stvari, @Boxy je, bar meni, navijač/fan, i kad je loše, i kad ne ide, ona je uz Rođu.

 

U vezi toga da nije podržao proteste, pa ne znam šta je on tu mogao duradi. Pred manjeviše svoj turnir u Beogradu, otiš'o kod ministra policije da (valjda) obezbedi malo bolje uslove po pitanju brojnosti publike, nagađam. Pa kod kog da ide (ili nije on trebalo da ode nego, recimo Marko?) 

Jeste podržao proteste u CG, koji jesu doprineli da se smeni vlast, al' tamo je stalno bilo mnogo ljudi. Ovo kod nas je bila smejurija od organizacije, još se ponekad i skupe ljudi, samo niko ne zna šta onda.

Mislim, on ne živi u ovoj zemlji, mi živimo, ako nama ne smeta (a većinski nam ne smeta, da nam smeta, odavno Šizoje ne bi bio na vlasti), šta sad on tu ima da izigrava, vođu opozicije?

 

Recimo, ne znam iz glave ko su beloruske teniserke i teniseri, oglašavaju li se oni u vezi Lukašenka, ili Fusovič, jer rek'o nešto u vezi aktuelnog mađarskog zakona vezanog za LGBTQ?

 

Podržao BLM, pa tamo su ljudi ginuli na protestima, to je bilo u mnogo gradova, masovno. Veliku većinu ovde mrzi da podigne zadnjicu iz fotelje (šta samo znači da nam Šizoje i ne smeta (preterano)).

 

Edited by stray_cat
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drakaris said:

Jeste, žao mu je bilo da Zvezda bude potpuno inferiorna u odnosu na Partizan, ovako će da bude samo manje inferiorna.

Je l si ozbiljno prvi put napisao da je dao ne male pare Zvezdi? Ako jesi odakle ti takva informacija?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

@wwww

 

Ja nisam pisao ni o tebi ni o bilo kome drugom. Pisao sam o Đokoviću. To je i problem što se vi poistovećujete sa Đokovićem pa mislite  kako neko ko kritikuje njega kritikuje i vas (vidim da tu ima i nekih svađa od ranije i ne mislim na te vaše duele gde vam je đoković samo tema). Naravno da sam čitao tvoje postove na temi o covid i to sa uživanjem ali ti sa Đokovićevima potezima nemaš veze što se tiče mog pisanja. Moje mišljenje sam izneo, nije Đoković dete pa da ne zna da mu je to pitanje postavljeno zbog Bajls i one teniserke a indirektno i zbog gomile drugih sportista koji se nađu u istom problemu. Na kraju se ispostavilo da se to pitanje odnosilo i na njega samog i zato je i došao pod kritiku javnosti kada je on "pukao". Ti misliš da nema problema sa Ninom ja mu to zameram kao najveću mrlju do sada. Što se tiče vakcina ne može on sebi da dozvoli nadrilekarstvo i da on nešto smatra jer on nije ja i ti na forumu nego neko koga će da posluša par miliona ljudi a pri tome priča o medicini o kojoj pojma nema.

 

Ja ne navijam ni za Federera ni za Rafu nego za Đokovića, samo nisam toliko žestok fan da ću da ga branim po svaku cenu.

 

Pisanje fanova me ne zanima, pogledaj šta pišu po komentarima u našim vestima. Nabijanje na kolac, ubijanje i ostale stvari su klasika kada se piše o protivnicima Novaka. Grama poštovanja (čast izuzecima) nemamo prema drugima a tražimo da se Novak treitra kao bog.

 

 

  

3 hours ago, Klotzen said:

@wwww

 

Ja nisam pisao ni o tebi ni o bilo kome drugom. Pisao sam o Đokoviću. To je i problem što se vi poistovećujete sa Đokovićem pa mislite  kako neko ko kritikuje njega kritikuje i vas (vidim da tu ima i nekih svađa od ranije i ne mislim na te vaše duele gde vam je đoković samo tema). Naravno da sam čitao tvoje postove na temi o covid i to sa uživanjem ali ti sa Đokovićevima potezima nemaš veze što se tiče mog pisanja. Moje mišljenje sam izneo, nije Đoković dete pa da ne zna da mu je to pitanje postavljeno zbog Bajls i one teniserke a indirektno i zbog gomile drugih sportista koji se nađu u istom problemu. Na kraju se ispostavilo da se to pitanje odnosilo i na njega samog i zato je i došao pod kritiku javnosti kada je on "pukao". Ti misliš da nema problema sa Ninom ja mu to zameram kao najveću mrlju do sada. Što se tiče vakcina ne može on sebi da dozvoli nadrilekarstvo i da on nešto smatra jer on nije ja i ti na forumu nego neko koga će da posluša par miliona ljudi a pri tome priča o medicini o kojoj pojma nema.

 

Ja ne navijam ni za Federera ni za Rafu nego za Đokovića, samo nisam toliko žestok fan da ću da ga branim po svaku cenu.

 

Pisanje fanova me ne zanima, pogledaj šta pišu po komentarima u našim vestima. Nabijanje na kolac, ubijanje i ostale stvari su klasika kada se piše o protivnicima Novaka. Grama poštovanja (čast izuzecima) nemamo prema drugima a tražimo da se Novak treitra kao bog.

 

 

Ja se ne poistovećujem sa Đokovićem ali mi smeta što se naš (verovatno) najbolji sportista svih vremena proglašava za rasistu koji nema saosećanja sa ženama, a stidljivo se provlače i komentari da je to tako Eastern European, očekivano ne samo od Đokovića nego izgleda od nas sa ovih prostora generalno. Tu rasističku priču možda guraju opskurni likovi sa Tvitera, ali su municiju dali mejnstrim mediji tipa L'Ekip, pa pole Marca i ostali. Inače, potpuno je nerealno porediti uticaj L'Ekipa i nekog srpskog tabloida u kojem se pljuju Nadal i Federer, ali nije to sada glavna stvar. Da uzmemo za trenutak da si u pravu da je Đoković bio svestan da je pitan za Bajls i Osaku, u vezi sa tim imam par pitanja:

 

1. zašto bi Đoković pre par meseci dao podršku Osaki, u onom talasu sa Mišel Obamom i još par selebritija, da bi sada popljuvao ne samo nju nego i Bajls pride? Meni to nema nikakvog smisla.

 

2. da li ti se tako ozbiljna pljuvačina drugih sportista uklapa u ono što znamo o Novaku? Ne računam sitna i malo krupnija podjebavanja na muškom turu, ovo je ozbiljnije od toga.

 

3. zašto bi L'Ekip povukao tu priču i ponudio izvinjenje (kada se shit već razletelo sa ventilatora), ako su novinari potpuno sigurni da su pitali u vezi Bajls i Osake a ne u vezi pritiska pred moguće kompletiranje sva četiri slema? Valjda bi, u interesu istine 😏, trebalo da guraju to ako su već sigurni i da kažu da, pitali smo ga u vezi njih dve a to zašto je on dao takav odgovor pitajte njega. Ne misliš valjda da Novak može da zabrani L'Ekipu da piše pa su se ovi posrali?

 

Oko vakcina se slažem sa tobom, oko Nine baš i ne ali ajde. Treba ga kecati i zbog rodbine koja pravi MHE kao da im fali para i zbog još nekih stvari koje sada nisu tema pa ne bih o njima.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da ti odgovorim kada sklapaš komentare anonimusa sa neta sa nekim poznatim ličnostima i novinama i predstavljaš to kao celinu. Ako ćemo u svemu videti teoriju zavere onda džaba rasprava. Ti ćeš ostati uveren da je ovo neka zavera  protiv Đokovića a ja ću ostati u uverenju onoga gore što sam napisao.

 

L'Ekip se izvinuo zato što tehnički gladano Đoković nije spominjao nikog u izjavi pa verovatno ne žele da rizikuju tužbu. Ali ja ne moram nikom da se izvinjavam jer mene neće niko tužiti a moje je mišljenje da je govorio upravo o njima. I ja ne mislim da je on njih hteo da uvredi nego baš naprotiv da ih ohrabri da se suoče sa time. No posle se osrao po svemu tome kada je on uradio isto što i njih dve i sada dobija po leđima zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

On je bukvalno ponovio isto što priča već godinama i što je rekao i na Vimbldonu. Sad što baš on mora da meri svaku reč da to neko tamo ko ne prati tenis ne bi ovako ili onako protumačio, i to samo on od svih tenisera i teniserki, to već nije njegov problem nego onih koji tumače.

Nije se ni L'Ekip izvinjavao tek tako ni ostali koji su poskidali objave. Da mogu da guraju tu priču i dalje nastavili bi, da imaju iole argumenata da nije govorio o sebi, jer je i odgovarao na pitanje o sebi, a NE o Simon Bajls. Ali šteta je učinjena i to je sad to.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Klotzen said:

Ne mogu da ti odgovorim kada sklapaš komentare anonimusa sa neta sa nekim poznatim ličnostima i novinama i predstavljaš to kao celinu. Ako ćemo u svemu videti teoriju zavere onda džaba rasprava. Ti ćeš ostati uveren da je ovo neka zavera  protiv Đokovića a ja ću ostati u uverenju onoga gore što sam napisao.

 

L'Ekip se izvinuo zato što tehnički gladano Đoković nije spominjao nikog u izjavi pa verovatno ne žele da rizikuju tužbu. Ali ja ne moram nikom da se izvinjavam jer mene neće niko tužiti a moje je mišljenje da je govorio upravo o njima. I ja ne mislim da je on njih hteo da uvredi nego baš naprotiv da ih ohrabri da se suoče sa time. No posle se osrao po svemu tome kada je on uradio isto što i njih dve i sada dobija po leđima zbog toga.

 

U pitanjima koja sam ti postavio nema nikakvih anonimusa - Osaka, Đoković, Mišel Obama i L'Ekip su bili u igri pre nego što su se uključili anonimusi sa Tvitera. Anonimusi su postali deo priče tek posle pisanja L'Ekipa, mene je zanimalo tvoje mišljenje o stvarima koje su se dešavale pre shitstorma, tj. zašto bi Novak promenio priču u vezi Osake koja je bila aktuelna u Maju (a time potkačio i Bajls, pre neki dan) za 180 stepeni i kako se sve to uklapa u ono što znamo o njemu. Naravno da ne moraš da odgovoriš ako smatraš da su pitanja bezveze, nikakav problem.

 

Zavera je reč koja se, kada su ovi naši prostori u pitanju, uglavnom koristi u smislu toga da postoji zavera protiv srpstva, pravoslavlja i ostalog. Ja u to ne verujem, ali da verujem da postoje interesi kojima nije u interesu :s_w: da Đoković kompletira poker slemova u ovoj godini, verujem.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Klotzen said:

Ne mogu da ti odgovorim kada sklapaš komentare anonimusa sa neta sa nekim poznatim ličnostima i novinama i predstavljaš to kao celinu. Ako ćemo u svemu videti teoriju zavere onda džaba rasprava. Ti ćeš ostati uveren da je ovo neka zavera  protiv Đokovića a ja ću ostati u uverenju onoga gore što sam napisao.

 

L'Ekip se izvinuo zato što tehnički gladano Đoković nije spominjao nikog u izjavi pa verovatno ne žele da rizikuju tužbu. Ali ja ne moram nikom da se izvinjavam jer mene neće niko tužiti a moje je mišljenje da je govorio upravo o njima. I ja ne mislim da je on njih hteo da uvredi nego baš naprotiv da ih ohrabri da se suoče sa time. No posle se osrao po svemu tome kada je on uradio isto što i njih dve i sada dobija po leđima zbog toga.

aman covece:

E75yhnfWEAUlXvw?format=jpg&name=medium

mozes li ti da verujes novinaru koji je postavio pitanje i dobio odgovor od Djokovica (razgovarao s njim) ili ces i dalje da projektujes svoje utiske bez obzira na cinjenice?

 

plus sam postavila gore video momka koji je izuzetno cenjen teniski analiticar (bukvalno analizira teniske meceve s stanovista igre, a ne traceva), a koji je ovog puta bio toliko frustriran situacijom da je morao da napravi i video o svemu ovome. pa pogledaj (a on nije ni srBski naciJonalista, ni zaludjeni Novak fan, vec Amer). a ima i video gde troje vrlo uglednih i ozbiljnih teniskih analiticara (koji rade za tennis.com / Tennis Channel ) takodje diskutuju sve ovo (i slucaj s Simone i razbijanje reketa i jos sto sta).

evo ti i taj video:

 

 

i nije se L'Equipe izvinio, vec je samo korigovao tekst, a novinar doticnog lista je na svom twiter nalogu ponudio objasnjenje i izvinjenje (pre se cini kao privatna osoba, a ne da je bio ovlascen od L'Equipea)

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mislim da je neka zavera da se on spreči za GS, to je dovoljno teško da graniči sa nemogućim i bez ovih dodataka. Mislim da je prosto neko video šansu za klikove i čitanost i ne ide dalje od toga, i mislio je tako s pravom. A tako su s pravom mislili i svi mediji koji su vest preuzeli i dalje prenosili bez dovoljne provere. To su mediji danas, i nije ovo ni prva ni poslednja šteta koju će napraviti. Problem je što je to ona hiljadu puta ponovljena laž koja će doći do svih, a istina slabo koga zanima ako se ne uklapa u njegovu predstavu. Slika i prilika današnjeg post-truth društva.

Edited by alcesta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

kad ljudi ekspliatisu svoje bolesti zarad svog dobrobita uvek nahebe neko treci.tako je i u nasim zivotima , (zivotima "malih ljudi") ovi planetarno poznati se nista ne razlikuju od nas "obicnih".

dakle 2 takmicarke od toga 1 ima zvanicnu dijagnozu (bar se tako pise) , drugoj treba da verujemo na rec da je depresivna , anksiozna ... napravise show u kome su se utrkivali novinari , glumice, pevaci, sportisti ..... da im pruze verbalnu podrsku ??? ajd sto ja mislim ( iz ugla lekara ,da ako imaju probleme za koje pricaju ,da im vise znaci strucna psihijatrijska, psiholoska podtrska nego ovo trtljanje po tw , ig, fb.....) a novak, novak im u tom cirkusu lego ko samar budali .

nije novak bezgresan , blamira se i on ali sigurno ne zasluzuje ovoliku hajku i pljuvacinu .

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Journalist; Author, "Securing Democracy"; Co-Founder, The Intercept; Columnist, @CartaCapital ; HOPE Shelter (@abrigo_hope); vegan; Insta: Glenn.11.Greenwald

 

s 1,6 miliona pratilaca

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...