Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

5 hours ago, BattleBender said:

Naravno, ja nisam pajac da sport gledam samo kroz jebene trofeje.

Nadam se da takvih stavova kao sto je tvoj u buducnosti nece biti u sportu. Jer je antropološki i filozofski tragičan... I glup.

 

Srušio je barem sansu nekoj drugoj osobi da uradi nesto zivotno bitno. Pa maksr izgubila za bronzu, Nini bi to znacilo u zivotu. Vazni porazi su vazna stvar u zivotu. Vazno je da budes u prilici da ih imas, a ne da ti neko uskrsti samsu.

Zašto ta osoba ne kroji svoju sudbinu sama, a ne da zavisi od drugog za "životno bitno"?

Ovo je  i pitanje i odgovor i tebi i drugima koji kao žale Ninu....

 

Pizdite zapravo na Novaka jer nije uzeo zlato dok serete iz svojih klimatizovanih stanova čoveku koji nije imao ni detinjstvo ni mladost, koji je sam izabrao svoj puti i nikada se nikom nije požalio.

 

Žalite što niste mogli da ushićeno pevate Bože pravde uplakanih okica dok se neko drugi lomi umesto vas...

Ko se od vas najviše dernjao dok je osvajao sve slemove ove godine, pobeđivao Rafu na RG i Feda na Vimbldonu?

 

U pravu je wwww-nek menja državu..

 

 

A vi pazite da na vreme uključite klimu dok ispijate kaficu i kenjate o džukačkom Novaku...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Đokoviću, plati porez!

Kakav porez?

I da, još ovo upada u oči- mi samo kritikujemo...:smiley24:Šta vas to čini adekvatnim kritičarima?Ladno pivo?

 

Pametan je bio Jokić, uživa sa porodicom i svojim konjima, ne mora da trpi kvalitetne kritike od kvalitetnih kritičara...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Helena said:

Zašto ta osoba ne kroji svoju sudbinu sama, a ne da zavisi od drugog za "životno bitno"?

Ovo je  i pitanje i odgovor i tebi i drugima koji kao žale Ninu....

 

Pizdite zapravo na Novaka jer nije uzeo zlato dok serete iz svojih klimatizovanih stanova čoveku koji nije imao ni detinjstvo ni mladost, koji je sam izabrao svoj puti i nikada se nikom nije požalio.

 

Žalite što niste mogli da ushićeno pevate Bože pravde uplakanih okica dok se neko drugi lomi umesto vas...

Ko se od vas najviše dernjao dok je osvajao sve slemove ove godine, pobeđivao Rafu na RG i Feda na Vimbldonu?

 

U pravu je wwww-nek menja državu..

 

 

A vi pazite da na vreme uključite klimu dok ispijate kaficu i kenjate o džukačkom Novaku...

Stvarno pitas zasto u timskoj disciplini neko ne kroji sudbinu sam?

 

Mene prvog ne zanimaju njegovi rezultati, niti navijam za njega niti me je zanimalo da li ce da osvoji neku medalju i koju.

 

Iz perspektive nekog ko ne navija za njega, a u isto vreme ni za nekog od njegovih rivala, pa da se tu trazi motiv ovih mojih tvrdnja, ja samo kritikujem njegov danasnji postupak, stvarno me ne zanima sta je radio na RG i Vimbldonu.

 

To sto ja sedim kuci pod klimom i ispijam kafu, dok neko drugi igra tenis, nema nikakve veze sa samom etikom, ona bi trebalo da bude nezavisna od individue, i da na taj nacin svako moze da uradi nesto sto nije ispravno, bez obzira na njegovu proslost, cak i da je ista besprekorna.

 

I iskreno mislim da niko ko je na ovoj strani diskusije ne krivi njega jer navijaci nisu mogli da se raduju medalji, vec iskljucivo zbog toga sto Nina nije dobila sansu da se za istu bori, ako je zasluzila to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Stvarno pitas zasto u timskoj disciplini neko ne kroji sudbinu sam?

 

Mene prvog ne zanimaju njegovi rezultati, niti navijam za njega niti me je zanimalo da li ce da osvoji neku medalju i koju.

 

Iz perspektive nekog ko ne navija za njega, a u isto vreme ni za nekog od njegovih rivala, pa da se tu trazi motiv ovih mojih tvrdnja, ja samo kritikujem njegov danasnji postupak, stvarno me ne zanima sta je radio na RG i Vimbldonu.

 

To sto ja sedim kuci pod klimom i ispijam kafu, dok neko drugi igra tenis, nema nikakve veze sa samom etikom, ona bi trebalo da bude nezavisna od individue, i da na taj nacin svako moze da uradi nesto sto nije ispravno, bez obzira na njegovu proslost, cak i da je ista besprekorna.

 

I iskreno mislim da niko ko je na ovoj strani diskusije ne krivi njega jer navijaci nisu mogli da se raduju medalji, vec iskljucivo zbog toga sto Nina nije dobila sansu da se za istu bori, ako je zasluzila to.

Ti etiku ne bi video ni kad bi ti pod nosom stajala,tim pre ako si navijač nekog od one dvojice, zato nastavi sa kafom...

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Helena said:

Zašto ta osoba ne kroji svoju sudbinu sama, a ne da zavisi od drugog za "životno bitno"?

Ovo je  i pitanje i odgovor i tebi i drugima koji kao žale Ninu....

 

Pizdite zapravo na Novaka jer nije uzeo zlato dok serete iz svojih klimatizovanih stanova čoveku koji nije imao ni detinjstvo ni mladost, koji je sam izabrao svoj puti i nikada se nikom nije požalio.

 

Žalite što niste mogli da ushićeno pevate Bože pravde uplakanih okica dok se neko drugi lomi umesto vas...

Ko se od vas najviše dernjao dok je osvajao sve slemove ove godine, pobeđivao Rafu na RG i Feda na Vimbldonu?

 

U pravu je wwww-nek menja državu..

 

 

A vi pazite da na vreme uključite klimu dok ispijate kaficu i kenjate o džukačkom Novaku...

Ajde malo prikoci sa svojim nacinom obracanja ljudima ovde, nije ti prvi put. Svako od nas ima pravo na svoje misljenje, Novaka sam branio sto puta kada je nezasluzeno napadan, nervirao se i gledao njegove meceve, niko mene ili ljude odavde ne moze nazvati nolomrscem tek tako. A to da li neko nije ili je imao detinjstvo i mladost, taj covek se zbog toga kupa u milionima i postigao je profesionalnu, licnu i novcanu satisfakciju, ali kao i svaka javna licnost nije eskulpirana od kritika. Naucite malo da u zivotu saslusate druge koji ne dele iste stavove

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Helena said:

....univerzalan, višegodišnji forumski odgovor kad mu se uzvrati ravnom metom...

S tim sto ja iskljucivo diskutujem o odredjenim stavovima ovde, a ne o ljudima koji pisu.

 

Nije nikakav problem da se ne slozis sa stvarima koje sam napisao, ali to moze da se iskomunicira i na malo drugaciji nacin.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Aman više, sva trojica imaju po 20 slemova, kako nema rezultata? Ljudi se ponašaju kao da ako jedan osvoji više slemova od druge dvojice ovi će ostati bez svih dotadašnjih titula i uspeha, džabe su krečili.

 

18 minutes ago, Helena said:

Pametan je bio Jokić, uživa sa porodicom i svojim konjima, ne mora da trpi kvalitetne kritike od kvalitetnih kritičara...

Prokletstvo društvenih mreža, ne možeš nikom zabraniti da piše šta hoće :classic_smile: 

Novak je dao povoda za kritiku kao i ranije za pohvalu, doneo je pogrešnu odluku, ali preuzeo je i rizik da se izloži kritikama za svoje postupke. Niko mu ne bi smeo prigovoriti da nije došao u Tokio, ali bi se i onda našao ko da mu prigovori. Ovi što se odmaraju i spremaju za USO, koji nisu bili ludi da se izlažu tolikim naporima za neke neopipljivije ciljeve, nisu ni rizikovali da urade nešto zbog čega bi se našli na udaru javnosti. Ukratko, ko radi taj i greši, Novak je pogrešio ali je makar imao najbolje namere u toj pogrešnoj proceni, što ga isto ne abolira od svake kritike. Vodio se srcem umesto razumom i precenio je svoje mogućnosti pa je to imalo uticaja na druge osim njega. Tako je kako je, njemu samom je sigurno najteže zbog toga.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

Boxy, nema te danima da navijas za Djokovica koji predstavlja Srbiju, dok je drao redom, al je lepo videti te da se zabavljas Novakovim sranjima i brljotinama emoji23.png

 

Ja sam javno rekla da u singlu ne navijam, da sam za dubl ravnodusna :classic_sleep:

A sta cu kad je ova slika iskocila, red je da je podelim sa virtualnim drugarima :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Nina Stojanović dosad zaradila 1,1M dolara, s tim da igra sve bolje i bolje tkd nešto ne verujem da je u fazonu zjbo me Noksa za penziju.

 

I šta ste tol'ko zapeli za bronzu u miks dublu, otkad je pa to nešto bitno? Otkad je pa bronza u tenisu bitna, valjda su to jedino osvojeni turniri (tj zlato). Nakon što je puk'o od Zvereva, gotovo je bilo.

 

Noksa nije trebalo da ide na OI (a tek nije trebalo da igra miks dubl, stvarno je velika budalica), svoje navijače je već obradovao s 3 slema ove godine, meni sasvim dovoljno. Ako bude i US open osvojen, super do neba, ako ne bude, jbg, biće još slemova.

 

Za nenavijače me boli uvo, a za one koji kao 'oće olimpijsko zlato - i za njih me boli uvo.

Edited by stray_cat
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ajde malo prikoci sa svojim nacinom obracanja ljudima ovde, nije ti prvi put. Svako od nas ima pravo na svoje misljenje, Novaka sam branio sto puta kada je nezasluzeno napadan, nervirao se i gledao njegove meceve, niko mene ili ljude odavde ne moze nazvati nolomrscem tek tako. A to da li neko nije ili je imao detinjstvo i mladost, taj covek se zbog toga kupa u milionima i postigao je profesionalnu, licnu i novcanu satisfakciju, ali kao i svaka javna licnost nije eskulpirana od kritika. Naucite malo da u zivotu saslusate druge koji ne dele iste stavove

I stigošmo do novca- zašto nisam iznenađena:smiley24:

Evo ja sam pročitala druge i odgovorila pa ti lepo saslušaj...Ali pre toga razluči šta je napad a šta kritika...

 

Napisala sam da Nini niko nije branio da bude No1 i da sama sebi stvori priliku da se bori za zlato....etc, da se ne ponavljam...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stray_cat said:

Nina Stojanović dosad zaradila 1,1M dolara, s tim da igra sve bolje i bolje tkd nešto ne verujem da je u fazonu zjbo me Noksa za penziju.

 

I šta ste tol'ko zapeli za bronzu u miks dublu, otkad je pa to nešto bitno? Otkad je pa bronza u tenisu bitna, valjda su to jedino osvojeni turniri (tj zlato). Nakon što je puk'o od Zvereva, gotovo je bilo.

 

Noksa nije trebalo da ide na OI (a tek nije trebalo da igra miks dubl, stvarno je velika budalica), svoje navijače je već obradovao s 3 slema ove godine, meni sasvim dovoljno. Ako bude i US open osvojen, super do neba, ako ne bude, jbg, biće još slemova.

 

Za nenavijače me voli uvo, a za one koji kao 'oće olimpijsko zlato - i za njih me boli uvo.

 

Ne postoje vrednije i manje vrednije bronze. Sve su iste, i ona u gađanju glinenih golubova je jednaka bilo kojoj od ovih u tenisu. Ne postoji sportista kome medalja nije bitna. Čak je i Jokiću zinulo dupe pa je igrao Rio umesto da uživa u štali sa svojim konjima.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alcesta said:

Pa lakše je bilo navijati za Đokovića kad je igrao DC 2010 kao OSW, otada je postao previše neprijatan, razumljivo :whistling:

Ona je makar iskrena..to treba ceniti naročito danas na ovom podforumu

1 minute ago, Klotzen said:

 

Ne postoje vrednije i manje vrednije bronze. Sve su iste, i ona u gađanju glinenih golubova je jednaka bilo kojoj od ovih u tenisu. Ne postoji sportista kome medalja nije bitna. Čak je i Jokiću zinulo dupe pa je igrao Rio umesto da uživa u štali sa svojim konjima.

Eto to je to što meni smeta- politički korektno NETAČNO.

Bronza u atletici na 100 m i nekakvi golubovi nisu isto...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stray_cat said:

a za one koji kao 'oće olimpijsko zlato - i za njih me boli uvo.

Problem je što Novak hoće to zlato najviše, eno ga već izjavio da će igrati u Parizu ako bude mogao.

 

Inače treba s rezervom uzimati sve te cifre o ukupnim zaradama nižeplasiranih tenisera/ki kroz karijeru. To su neto iznosi, bez poreza koji negde skinu i trećinu sume, bez ikakvih troškova, pa kad se od toga oduzmu troškovi putovanja s kontinenta na kontinent, smeštaja, trenera, terena i ko zna kakvi još sve izdaci, pa podeli s godinama karijere, pa oduzmu periodi kad se turniri propuštaju zbog povreda i razna lečenja, ne zvuči ni približno toliko impresivno. Na SK su jednom probali to da izračunaju, i retko ko bez velikih sponzora može uopšte da zaradi neku značajnu sumu da se obezbedi kad završi karijeru. Ili što bi rekla Kuznjecova kad su joj saopštili koliko je miliona zaradila, mislite li vi da ja držim te milione u slamarici? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Helena

 

To je zato što potcenjuješ taj sport. Potcenjujem ga i ja jer ne postoji na ovim prostorima i nemam pojma o njemu. Ali i taj trenira ceo život i borba za medalju je velika. Ako ćemo da gledamo po popularnosti onda ajde da svedemo OI na par najpopularnijih sportova i to je to. Kome treba par stotina zlatnih olimpijaca svake 4 godine kada je realno samo 5-6 od tih sportova popularno u svetu ?

 

Tako isto se potcenjuje i mix jer ga retko ko igra. Realno i dubl retko ko igra pa nešto ne vidim da Hrvati kažu "ko jebe zlato i srebro".

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

 

Ne postoje vrednije i manje vrednije bronze. Sve su iste, i ona u gađanju glinenih golubova je jednaka bilo kojoj od ovih u tenisu. Ne postoji sportista kome medalja nije bitna. Čak je i Jokiću zinulo dupe pa je igrao Rio umesto da uživa u štali sa svojim konjima.

 

Ne igra se NĐu za bronzu, mislim ne daje mu se sve od sebe za bronzu, da li je potrebno objašnjavati zašto?

 

2 minutes ago, alcesta said:

Problem je što Novak hoće to zlato najviše, eno ga već izjavio da će igrati u Parizu ako bude mogao.

 

Inače treba s rezervom uzimati sve te cifre o ukupnim zaradama nižeplasiranih tenisera/ki kroz karijeru. To su neto iznosi, bez poreza koji negde skinu i trećinu sume, bez ikakvih troškova, pa kad se od toga oduzmu troškovi putovanja s kontinenta na kontinent, smeštaja, trenera, terena i ko zna kakvi još sve izdaci, pa podeli s godinama karijere, pa oduzmu periodi kad se turniri propuštaju zbog povreda i razna lečenja, ne zvuči ni približno toliko impresivno. Na SK su jednom probali to da izračunaju, i retko ko bez velikih sponzora može uopšte da zaradi neku značajnu sumu da se obezbedi kad završi karijeru. Ili što bi rekla Kuznjecova kad su joj saopštili koliko je miliona zaradila, mislite li vi da ja držim te milione u slamarici? 

 

Otkucah, Nina igra sve bolje i bolje, ove godine jedno polufinale na slemu (valjda ne grešim), ima 24 godine: poenta je bila u tome da je neko otkucao da je Noksa zavrnuo za moguću sportsku penziju.

Link to comment
Share on other sites

Pa stoji da nije ispao korektan prema njoj, ali nema teorije da bi oni danas tu bronzu osvojili, tako da od penzije svakako ništa. 

Šteta za Ninu što nema perspektivne dubl partnerke iz Srbije s kojom bi se mogla uigrati za sledeće OI. Svakako u dublu može dalje dogurati od singla.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...